Teraz jest Cz 28.03.2024, 9:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Martinek napisał(a):
No na przykład właśnie w gminie Psary przystanek przy szkole w Malinowicach jest na terenie przysiółka Wyrwisuka. No to jak? zmieniamy? ;-)

Tylko ostatnią literkę. :P

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 19:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Czy w takich przypadkach fundusze przeznaczone na zmiany tablic z rozkładami jazdy ( i inych ) z nazwą "Urząd Miejski" na tablice z nazwą "Urząd Miasta" nie byłoby lepiej przeznaczyć na uzupełnienie brakujących rozkładów jazdy, co niestety jest zjawiskiem dość powszechnym, a dla pasażera ma po stokroć większe znaczenie niż nazwa przystanku.


Przecież już było sto razy napisane, że zmiana nazwy przystanku wprowadzona przy okazji zmiany rozkładu jazdy nie powoduje żadnych kosztów.


To widocznie sto razy zełgano! Widać propaganda jest ważniejsza od prawdy. Zdradź mi zatem, gdzie rozdają tablice za friko, które trzeba w autobusie zmieniać?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 19:32 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
YoMaHa napisał(a):
Zdradź mi zatem, gdzie rozdają tablice za friko, które trzeba w autobusie zmieniać?


Ja jeszcze nie widziałem, żeby jakiś przewoźnik zmienił napisy na tablicach przy okazji zmiany nazwy przystanku końcowego. A odpowiadając na Twoje pytanie - nigdzie nie rozdają, zgodnie z umową przewoźnik jest zobowiązany na swój koszt wykonywać tablice informacyjne do pojazdu. Z paru względów byłoby korzystniej gdyby takie tablice wykonywał KZK GOP, ale jest tak jak jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Zdradź mi zatem, gdzie rozdają tablice za friko, które trzeba w autobusie zmieniać?


Ja jeszcze nie widziałem, żeby jakiś przewoźnik zmienił napisy na tablicach przy okazji zmiany nazwy przystanku końcowego.


To słabo patrzysz :-P

Gliwice Operetka => Gliwice Teatr Muzyczny. Więc skończ już z tym, że "to nie generuje kosztów" - to że ich nie widać z poziomu (dez)a to nie znaczy, że ich nie ma!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 19:56 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
YoMaHa napisał(a):
Gliwice Operetka => Gliwice Teatr Muzyczny.


Ach. To było OIDP ze 3 lata temu, a zdaje się rozmawiamy o obecnej serii zmian, tak bardzo bezsensownej jak próbujecie od dawna udowodnić.

Cytuj:
Więc skończ już z tym, że "to nie generuje kosztów" - to że ich nie widać z poziomu (dez)a to nie znaczy, że ich nie ma!


Podaj jeszcze jakiś przykład z ostatnich 2 lat na to, że jakiś przewoźnik poprawił napisy na tablicach kierunkowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 8.02.2006, 20:39 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Przecież już było sto razy napisane, że zmiana nazwy przystanku wprowadzona przy okazji zmiany rozkładu jazdy nie powoduje żadnych kosztów.

Właśnie chciałem na to odpowiedzieć, a tu zauważyłem iż YoMaHa mnie uprzedził tylko troszkę bardziej ostro niż ja zamierzałem. Faktem jest, że nie wiem czy, gdzie i kiedy zmieniano tablice z wykazem przystanków umieszczane wewnątrz autobusów tylko w zwiazku ze zmiana ich nazw. Jednak czy by to uczyniono, czy też nie to i tak zawsze będzie źle, ponieważ w pierwszym przypadku to koszty, a w drugim dezinformacja pasażerów ( zwłaszca w sytuacji, gdy na rozkładzie gdzie podano przebieg trasy będzie inna nazwa niż na tablicy w pojeździe ).
Cytuj:
zgodnie z umową przewoźnik jest zobowiązany na swój koszt wykonywać tablice informacyjne do pojazdu.

Nie znam tych umów, ale mogę się domyślać reakcji przewoźnika, który będzie zmuszony ponosić koszty w przypadku zmian nazw takich jakich przykłady podałem w swojej poprzedniej wypowiedzi.
Reasumując; powtarzam - nie twierdzę, że nazw przystanków nie należy zmieniać, ale tylko wtedy gdy ma to naprawdę uzasdniony sens ( a w dyskusji podano kilka przykładów, gdzie tego sensu trudno się doszukać ), a że powinno to się zawsze odbywać przy okazji zmian rozkładów jazdy to rzecz zupełnie oczywista.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Zmiany nazw ....
Napisane: Pn 13.02.2006, 22:05 

Dołączył(a): Pt 14.02.2003, 11:00
Posty: 23
Lokalizacja:
Bytom
Niektore zmiany nazw przystankow sa dobre np.
poprzednio Orzegow Osiedle Paryz - teraz Godula Osiedle Paryz
Wszyscy przeciez wiedza ze Osiedle Paryz nalezy do Goduli wiec interwencja pewnej osoby (ja wiem i ten ktos wie) przyniosla efekty ... gratulejszyn ... pozdro all


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw ....
Napisane: Pn 13.02.2006, 22:14 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Benek napisał(a):
Niektore zmiany nazw przystankow sa dobre np.
poprzednio Orzegow Osiedle Paryz - teraz Godula Osiedle Paryz
Wszyscy przeciez wiedza ze Osiedle Paryz nalezy do Goduli wiec interwencja pewnej osoby (ja wiem i ten ktos wie) przyniosla efekty ... gratulejszyn ... pozdro all


Nie wiem czy można nazwać interwencją zwykłe pismo (wniosek) prezydenta miasta (czy w praktyce stosownego wydziału w UM).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.02.2006, 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Gliwice Operetka => Gliwice Teatr Muzyczny.


Ach. To było OIDP ze 3 lata temu, a zdaje się rozmawiamy o obecnej serii zmian,


Nie, rozmawiamy o kosztach, które powstają (jak w opisywanym przypadku) lub powstać powinny, ale nie powstają dlatego, że się przymyka na to oko.

memphis napisał(a):
tak bardzo bezsensownej jak próbujecie od dawna udowodnić.


Zmiana OSP na Remiza czy Przychodnia na Ośrodek Zdrowia ma sens głęboki jak Rów Mariański :-P


memphis napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Więc skończ już z tym, że "to nie generuje kosztów" - to że ich nie widać z poziomu (dez)a to nie znaczy, że ich nie ma!


Podaj jeszcze jakiś przykład z ostatnich 2 lat na to, że jakiś przewoźnik poprawił napisy na tablicach kierunkowych.


Czy pasażer ma prawo do kompletnej i czytelnej informacji Twoim zdaniem?
a) nie - wszystko jasne
b) tak - wszystko kosztuje, nie ma co się łudzić.
Czy umowa między (dez)ami a wykonawcą wskazuje, że w wozie ma być aktualna informacja o trasie?
a) nie - świetnie wpisuje się w ogólny bezwład komunikacji
b) tak - doskonale unaocznia niemoc (dez)ów w zakresie egzekutywy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 31.05.2006, 17:42 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Zmian nazw przystanków cd. Od 1 czerwca zmieni się m.in. nazwa przystanku z Wymysłów Rozwidlenie na Wymysłów Skrzyżowanie. Szkoda tylko, że nie zauważono, że przystanek ten nie leży w Wymysłowie, a w Dobieszowicach. Dlatego powinien sie nazywać Dobieszowice Żytnia, D. Wesoła albo D. Droga do Wymysłowa. Dlaczego tego nie uczyniono?


Ostatnio edytowano Cz 1.06.2006, 6:33 przez viator, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 31.05.2006, 17:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
viator napisał(a):
Zmian nazw przystanków cd. Od 1 czerwca zmieni się m.in. nazwa przystanku Wymysłów Rozwidlenie na Wymysłów Skrzyżowanie. Szkoda tylko, że nie zauważono, że przystanek ten nie leży w Wymysłowie a w Dobieszowicach. Dlatego powinien sie nazywać Dobieszowice Żytnia, D. Wesoła albo D. do Wymysłowa. Dlaczego tego nie uczyniono?


Pewnie dlatego, że UG Bobrowniki nie zgłaszał żadnych uwag co do określenia lokalizacji tego przystanku. Niestety innych źródeł informacji o granicach sołectw w tej gminie nie ma.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 31.05.2006, 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
viator napisał(a):
Zmian nazw przystanków cd. Od 1 czerwca zmieni się m.in. nazwa przystanku Wymysłów Rozwidlenie na Wymysłów Skrzyżowanie. Szkoda tylko, że nie zauważono, że przystanek ten nie leży w Wymysłowie a w Dobieszowicach. Dlatego powinien sie nazywać Dobieszowice Żytnia, D. Wesoła albo D. do Wymysłowa. Dlaczego tego nie uczyniono?


Pewnie dlatego, że UG Bobrowniki nie zgłaszał żadnych uwag co do określenia lokalizacji tego przystanku. Niestety innych źródeł informacji o granicach sołectw w tej gminie nie ma.


Ale czekaj, zaraz... Ktoś w końcu musiał wymyśleć tę propozycję, czy ten ktoś, kto się tym zajmuje nie zna na tyle warunków lokalnych, że propozycje bierze z księżyca? Czy też pracownik ten powinien być kompetentny, skoro się tym zajmuje, podobnie jak kompetencji w zakresie prowadzenia pojazdów wymagamy od kierowcy, a kompetencji w zakresie układania skomunikowań od rozkładowców???


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 31.05.2006, 23:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
A mnie się wydawalo że poprawa komunikacji między roznymi podmiotami nic nie kosztuje... Ale jednak to kosztowna sprawa- bo musi sie chcieć...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 1.06.2006, 6:46 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
memphis napisał(a):
Pewnie dlatego, że UG Bobrowniki nie zgłaszał żadnych uwag co do określenia lokalizacji tego przystanku. Niestety innych źródeł informacji o granicach sołectw w tej gminie nie ma.

Akurat w tym przypadku dość łatwo zauważyć błąd. Pierwszy lepszy atlas GOP-u sugeruje, że ten przystanek leży w Dobieszowicach. A wizja lokalna w ostateczny sposób rozwiązałaby problem. Zresztą granice sołectw są bardziej wyraźne niż granice dzielnic i osiedli w miastach.
BTW: Dlaczego w dalszym ciągu rozkład linii 53 różni się między MZKP i KZK GOP? Przykładowo:
http://www.kzkgop.com.pl/rozklady/frame ... r=2&kier=1
http://www.mzkp.pn.pl/rozklady/0053/0053r002.htm


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 1.06.2006, 10:23 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
viator napisał(a):
memphis napisał(a):
Pewnie dlatego, że UG Bobrowniki nie zgłaszał żadnych uwag co do określenia lokalizacji tego przystanku. Niestety innych źródeł informacji o granicach sołectw w tej gminie nie ma.

Akurat w tym przypadku dość łatwo zauważyć błąd. Pierwszy lepszy atlas GOP-u sugeruje, że ten przystanek leży w Dobieszowicach.


Jak już chcesz być taki skrupulatny, to nie "pierwszy lepszy", tylko akurat PPWK uwzględniła granice sołectw...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 1.06.2006, 15:40 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
viator napisał(a):
BTW: Dlaczego w dalszym ciągu rozkład linii 53 różni się między MZKP i KZK GOP? Przykładowo:
http://www.kzkgop.com.pl/rozklady/frame ... r=2&kier=1
http://www.mzkp.pn.pl/rozklady/0053/0053r002.htm

A ja zapytam dlaczego na stronie KZK w rozkładzie 53 są stare nazwy Wymysłowa, a w rozkładzie 700 są nowe? :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.09.2006, 22:14 

Dołączył(a): Nd 16.04.2006, 7:55
Posty: 174
wiktoria!!

Kod:
Zmiany nazw przystanków tramwajowych - od 4 września 2006 r.

A. Zmiany na terenie gminy Bobrowniki:

Wymysłów Skrzyżowanie na Dobieszowice Kolonia Wesoła


Jakoś mi ta rozmowa utkwiła w pamięci ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 2.09.2006, 8:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 9.10.2005, 9:41
Posty: 189
Lokalizacja:
Ligota City
Tramwaj do Dobieszowic podciągneli? ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 2.09.2006, 9:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
MPR napisał(a):
Tramwaj do Dobieszowic podciągneli? ;)


Kolega źle zacytował ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 2.09.2006, 9:47 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Jak to jest z zmianami nazw przystanków? Na tym forum czytałem nieraz, że zmiany dokonuje się przy okazji zmian rozkładów? Tymczasem widzę, że jest dużo przypadków zmian nazw gdzie żadna linia nie zmieniła rozkładu (np. ten przystanek w Dobieszowicach, przystanki w Milowicach itd.).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności