Teraz jest Cz 18.04.2024, 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 7:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
To tak jakby powiedzieć czemu w Chorzowie 6 staje na przystanku Hajducka skoro linia jedzie tylko ulicą Dąbrowskiego przecinając zaledwie ul. Hajducką.

Ten przystanek się powinien nazywac Wita Hankego akurat;)
Cytuj:
Takie jest miejsce w tamtym rejonie Toszeckiej a że osiedle nie jest porównywalne do katowickiego Os. Tysiąclecia to autobus tam nie wjeżdża lecz przejeżdża w bezpośrednim sąsiedztwie.

No niesamowice bliskim sąsiedztwie. Nie można tego nazwac Bernardyńska?
Cytuj:
Nie mamy tak długich ulic by ostateczna wersja nazewnictwa czyli cyfry przy nazwie ulicy dezorientowały.

ROTFL. Przecież tarnogórska ma kilka km.
Cytuj:
Jak wiemy nazwy czasami nadawane są od miejscowych określeń tak jak np. Środula K-D oznacza popularną nazwę drogi krajowej nr 94 z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Ale nazwy te powinny służyć również nie miejscowym.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nazwa KD jest bzdurą do kwadratu. Ani miejscowym ani przyjezdznym nic nie mówi.
Cytuj:
A jak się nada nazwę uliczki, którą ledwo widać to nie będzie to zbyt atrakcyjna informacja dla podróżnych. Dlatego w takim wypadku lepiej nadać nazwę głównej ulicy i numerek. Chodzi o centrum miast.

Tarnogórksa to po byku centrum miasta jest. Informacja nie ma byc atrakcyjna tylko precyzyjna.

Cytuj:
Wskazuje ulicę główną.

Ale nie rozumiesz, że to kompletnie nic nie znaczy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 7:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
W Opolu obowiązuje nazewnictwo na zasadzie: nazwa ulicy - nazwa ulicy. To moja obserwacja spisu przystanków MZK Opole. Zawsze podaje się dwie nazwy, tych dróg, które się krzyżują. Jest to jednak wyjście, które uważam za zbyt rozbudowane. Nazwa powinna jednak być prosta.

To jest jedno z rozwiązań stosowane także w Łodzi. Tylko, że tego się trzeba trzymac konsekwentnie, a jak wiadomo KZK słynie z niekonsekwencji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 12:13 
adam86 napisał(a):
No niesamowice bliskim sąsiedztwie. Nie można tego nazwac Bernardyńska?


Przecież nie ma wyznaczonej odległości obiektu od przystanku jaki on określa. Ruda Urząd Skarbowy też ma wiatę gdzieś w krzakach a sam budynek jest dalej. Takie niedorzeczne porównania. To jakaś różnica ile metrów od przystanku stoi pierwszy blok z Os. Powstańców Śląskich? Czy dlatego lepiej nazwać tamten przystanek kolejną uliczką prowadzącą donikąd?

adam86 napisał(a):
ROTFL. Przecież tarnogórska ma kilka km.


Czytaj uważniej bo ja piszę o centrum. W dzielnicach gdzie dalej biegnie Tarnogórska są inne ciekawsze obiekty, które określają położenie przystanków. Centrum miasta to nie dzielnica dlatego nazwy powinny być bardziej popularne i znane ogółowi. Na Tarnogórskiej są tylko dwa przystanki i lepiej by miały numerki przy nazwie niż nazwę ulicy o długości 50 metrów, którą znają tylko ci przy niej mieszkający oraz ci z bezpośredniego sąsiedztwa.

adam86 napisał(a):
Tarnogórksa to po byku centrum miasta jest. Informacja nie ma byc atrakcyjna tylko precyzyjna.


Czasem precyzyjna nic nie mówi. Ma być taka by każdy wiedział co tam jest. Tarnogórska to nie śródmieście ani też żadna dzielnica więc po prostu centrum.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 12:37 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Dab88 napisał(a):
Na Tarnogórskiej są tylko dwa przystanki i lepiej by miały numerki przy nazwie niż nazwę ulicy o długości 50 metrów, którą znają tylko ci przy niej mieszkający oraz ci z bezpośredniego sąsiedztwa.


To jest absurd co piszesz. Lepiej napisać "II" przy nazwie, niż podać nazwę ulicy poprzecznej? Co wnosi takie "II" w nazwie? Kompletnie nic. A ulicę można przynajmniej na mapie znaleźć lub kogoś zapytać.

Cytuj:
Tarnogórska to nie śródmieście ani też żadna dzielnica więc po prostu centrum.


Centrum i Śródmieście to to samo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
Przecież nie ma wyznaczonej odległości obiektu od przystanku jaki on określa. Ruda Urząd Skarbowy też ma wiatę gdzieś w krzakach a sam budynek jest dalej. Takie niedorzeczne porównania. To jakaś różnica ile metrów od przystanku stoi pierwszy blok z Os. Powstańców Śląskich?

Tak, ma i to dość znaczne.
Cytuj:
Czy dlatego lepiej nazwać tamten przystanek kolejną uliczką prowadzącą donikąd?

Alez nie ma kompletnie znaczenia czy ulica prowadzi donikąd.

Cytuj:
Czytaj uważniej bo ja piszę o centrum. W dzielnicach gdzie dalej biegnie Tarnogórska są inne ciekawsze obiekty, które określają położenie przystanków.

To dlaczego uparcie twierdzisz, że ma byc I i II?
Cytuj:
Centrum miasta to nie dzielnica

A co to jest w takim razie?
Cytuj:
dlatego nazwy powinny być bardziej popularne i znane ogółowi.

Ale co to ma znaczyć popularne? Przecież to dokładnie tak samo jak z tą nieszczęsną cegielnią...
Cytuj:
Na Tarnogórskiej są tylko dwa przystanki i lepiej by miały numerki przy nazwie niż nazwę ulicy o długości 50 metrów, którą znają tylko ci przy niej mieszkający oraz ci z bezpośredniego sąsiedztwa.

Łaskawie przestań sobie przeczyć.
Cytuj:
Czasem precyzyjna nic nie mówi. Ma być taka by każdy wiedział co tam jest.

Zamiast wypisywać takie ogólniki zacznij chociaż trochę myśleć co piszesz.
Cytuj:
Tarnogórska to nie śródmieście ani też żadna dzielnica więc po prostu centrum.

Nie no teraz to już mi całkiem ręce opadły. Idź się zająć czymś pożytecznym, bo wypisywanie w kółko tych bzdur już przestało być śmieszne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 15:08 
memphis napisał(a):
To jest absurd co piszesz. Lepiej napisać "II" przy nazwie, niż podać nazwę ulicy poprzecznej? Co wnosi takie "II" w nazwie? Kompletnie nic. A ulicę można przynajmniej na mapie znaleźć lub kogoś zapytać.


W wypadku Tarnogórskiej na odcinku od Piwnej do radiostacji nie ma nic po za licznymi bocznymi uliczkami, które prawdopodobnie mało kto kojarzy. Także w tymże wypadku wolałbym numerki I i II bo przynajmniej wiadomo, że się jest na ul. Tarnogórskiej i całą czas nią jedzie.

memphis napisał(a):
Centrum i Śródmieście to to samo.


Generalnie chodzi obszar, który nie jest dzielnicą. Jak chcecie nazwać rejon Tarnogórskiej skoro to nie centrum? Jaka tam jest dzielnica zanim się dojedzie do Szobiszowic i Żernik? Śródmieście bardziej mi się kojarzy z kolei z rynkiem.

adam86 napisał(a):
Tak, ma i to dość znaczne.


Czy ja gdzieś napisałem, że bloki Os. Powstańców Śląskich są na tyle daleko od ul. Toszeckiej, że ich nie widać lub czy napisałem, że są położone od niej pół kilometra? Na mapie widzę inaczej. Tak więc twoim tokiem rozumowania osiedle, które stoi po jednej stronie ul. Toszeckiej nie może określać nazwy przystanku a jedna z ulic okolicznego skrzyżowania tak? Czyli Świętojańska jest "lepsza" niż J.Śliwki albo Bernardyńska mimo, że autobus przez nią nie jedzie i też jest tylko po jednej stronie drogi głównej? Przez takie myślenie tak wygląda w KZKGOP to nazewnictwo. Jak padnie tak dają. Czy zadupie, czy uliczka której nie widać, czy droga donikąd, pada według czyjegoś widzi mi się.

adam86 napisał(a):
To dlaczego uparcie twierdzisz, że ma byc I i II?


A masz lepsze propozycje? Byle coś albo źle albo coś, czego nikt nie zna? Po centrum porusza się najwięcej ludzi i nazwy nie powinny budzić wątpliwości w wypadku gdy na prawdę nie ma odpowiedniejszych. Dzielnice to moim zdaniem co innego bo są mniejsze. Tam określanie lokalizacji po ulicy bocznej daje lepszą nawigację podobnie jak obiekty. W centrum lepiej na pokazanie miejsca nadaje się ulica główna albo również obiekt.

adam86 napisał(a):
A co to jest w takim razie?


Centrum to centrum. O ile mi się wydaje nie rozmawiamy o administracyjnym znaczeniu tego czym jest centrum a dzielnica.

adam86 napisał(a):
Ale co to ma znaczyć popularne? Przecież to dokładnie tak samo jak z tą nieszczęsną cegielnią...


Nie wiem czy Cegielnia jest popularna skoro nawet starsi się dziwią kto trzyma taką nazwę i po co.

adam86 napisał(a):
Łaskawie przestań sobie przeczyć.


Tobie się wydaje, że czemuś przeczę we własnych wypowiedziach. Wszystko zależy od miejsca co wyjaśniam wyżej. Który Gliwiczanin nie zna Tarnogórskiej? A który kojarzy ul. Czerskiego w Żernikach? Niestety nie da się tego pogodzić dla wszystkich. Ale skoro komunikacja miejsca kursuje Tarnogórską przez centrum lepiej żeby to właśnie było widoczne na przystanku. A w czymś mniejszym jak dzielnica całkiem inaczej wygląda określenie miejsca na podstawie lokalnej uliczki.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 16:30 

Dołączył(a): So 26.09.2009, 21:13
Posty: 19
Lokalizacja:
Katowice/Gorzów
Cytuj:
W wypadku Tarnogórskiej na odcinku od Piwnej do radiostacji nie ma nic po za licznymi bocznymi uliczkami, które prawdopodobnie mało kto kojarzy. Także w tymże wypadku wolałbym numerki I i II bo przynajmniej wiadomo, że się jest na ul. Tarnogórskiej i całą czas nią jedzie.

Skoro nic charakterystycznego w tym rejonie niema to najważniejszym jest by mieszkańcy okolic mogli je skojarzyć bo większość pozostałych i tak nie ma potrzeby korzystać z tych przystanków. A skoro sam nie jesteś pewny czy ludzie kojarzą ulicę poprzeczne to czemu chcesz im narzucać ciężkie do zapamiętania przystanki z numerem. Mnóstwo ludzi nie zna nazw przystanków, z których codziennie korzysta zatem jak mają skojarzyć patrząc na rozkład np. w internecie czy ich przystanek to Tarnogórska I czy Tarnogórska II.
Cytuj:
A masz lepsze propozycje? Byle coś albo źle albo coś, czego nikt nie zna? Po centrum porusza się najwięcej ludzi i nazwy nie powinny budzić wątpliwości w wypadku gdy na prawdę nie ma odpowiedniejszych. Dzielnice to moim zdaniem co innego bo są mniejsze. Tam określanie lokalizacji po ulicy bocznej daje lepszą nawigację podobnie jak obiekty. W centrum lepiej na pokazanie miejsca nadaje się ulica główna albo również obiekt.

Cytuj:
Czyli Świętojańska jest "lepsza" niż J.Śliwki albo Bernardyńska mimo, że autobus przez nią nie jedzie i też jest tylko po jednej stronie drogi głównej? Przez takie myślenie tak wygląda w KZKGOP to nazewnictwo. Jak padnie tak dają. Czy zadupie, czy uliczka której nie widać, czy droga donikąd, pada według czyjegoś widzi mi się.

Większość miast w Polsce stosuje często nazwy od ulic poprzecznych niezależnie od ich wielkości i bez zaznaczania w jakim rejonie miasta się to znajduje. Mało jest miast z tak jasno określonymi granicami dzielnic jak miasta w GOPie przez co się nie stosuje ich w nazwach przystanków. Centra miast traktowane jako dzielnice i różnicy nie ma jak ma się ich wielkość do innych dzielnic. A tak naprawdę w samych Gliwicach można znaleźć przystanki, z których korzysta więcej osób a nazwy mają od ulic poprzecznych


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 16:46 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Dab88 napisał(a):
Generalnie chodzi obszar, który nie jest dzielnicą. Jak chcecie nazwać rejon Tarnogórskiej skoro to nie centrum? Jaka tam jest dzielnica zanim się dojedzie do Szobiszowic i Żernik?


http://www.um.gliwice.pl/bip/index.php?id=8250/1 - tu masz mapkę. W Gliwicach Rada Miasta nazwała jednostki pomocnicze "osiedlami", a nie "dzielnicami", ale poza tym, że to głupie, to większej różnicy nie robi. Natomiast należy taki podział (de facto podział na rady osiedlowe) traktować pomocniczo, a nie ostatecznie. Pomocna jest też baza TERYT (Krajowego Rejestru Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju).

Cytuj:
Śródmieście bardziej mi się kojarzy z kolei z rynkiem.


Ale śródmieście to nie tylko rynek w większości miast.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
W wypadku Tarnogórskiej na odcinku od Piwnej do radiostacji nie ma nic po za licznymi bocznymi uliczkami, które prawdopodobnie mało kto kojarzy. Także w tymże wypadku wolałbym numerki I i II bo przynajmniej wiadomo, że się jest na ul. Tarnogórskiej i całą czas nią jedzie.

Czy na prawdę nie potrafisz zrozumieć, że to zależy od przyjętego systemu nazewnictwa przystanków?


Cytuj:
Przez takie myślenie tak wygląda w KZKGOP to nazewnictwo. Jak padnie tak dają. Czy zadupie, czy uliczka której nie widać, czy droga donikąd, pada według czyjegoś widzi mi się.

Czy na prawdę nie potrafisz zrozumieć, że to nie jest czyjeś widzi mi się tylko jesli przyjmuje się, że nazwa przystanku pochodzi od poprzecznej ulicy to tak ma być mozliwie wszędzie? I nie ma żadnego znaczenia ile ona ma metrów i czy jest do nikąd.

Cytuj:
A masz lepsze propozycje? Byle coś albo źle albo coś, czego nikt nie zna?

No i co z tego, że nikt nie zna? Wszyscy znają nazwę cegielnia, której tam od zamierzchłych czasów nie ma.
Cytuj:
Po centrum porusza się najwięcej ludzi i nazwy nie powinny budzić wątpliwości w wypadku gdy na prawdę nie ma odpowiedniejszych. Dzielnice to moim zdaniem co innego bo są mniejsze.

Skończ wypisywac takie brednie, bo tego się czytac nie da. Co to za idiotyzmy. Wszytskie nazwy mają być precyzyjne, a nie że gdzieś na zadupiu można sobie wymyslic coś z księzyca bo tam mało ludzi jeździ.
Cytuj:
Tam określanie lokalizacji po ulicy bocznej daje lepszą nawigację podobnie jak obiekty.

No i zaś sobie przeczysz. Tarnogórska to wg ciebie jest centrum miasta czy co?
Cytuj:
W centrum lepiej na pokazanie miejsca nadaje się ulica główna

Nie.
Cytuj:
Centrum to centrum. O ile mi się wydaje nie rozmawiamy o administracyjnym znaczeniu tego czym jest centrum a dzielnica.

Skoro używasz jakiegoś słowa to używaj go w takim kontekście jak się powinno używać, a nie w takim w jaki tobie się wydaje odpowiedni.

Cytuj:
Nie wiem czy Cegielnia jest popularna skoro nawet starsi się dziwią kto trzyma taką nazwę i po co.

Za to jak będzie Tarnogórska I i II to nikt się niczemu nie będzie dziwił.

Cytuj:
Tobie się wydaje, że czemuś przeczę we własnych wypowiedziach. Wszystko zależy od miejsca co wyjaśniam wyżej. Który Gliwiczanin nie zna Tarnogórskiej? A który kojarzy ul. Czerskiego w Żernikach?

Na dodatek nie rozumiesz tekstu...
Cytuj:
Niestety nie da się tego pogodzić dla wszystkich. Ale skoro komunikacja miejsca kursuje Tarnogórską przez centrum lepiej żeby to właśnie było widoczne na przystanku.

Ale co zaś ma byc widoczne na przystanku? I przez jakie centrum? Przecież Tarnogróska zaczyna się na tyłach dworca i kończy przy granicy miasta.
Cytuj:
A w czymś mniejszym jak dzielnica całkiem inaczej wygląda określenie miejsca na podstawie lokalnej uliczki.

Przed chwilą twierdziłeś, że nikt nie zna jakiejś tam uliczki na Żernikach, a teraz, że jednak nazwa przystanku może od niej pochodzić. Może byś się wreszcie zdecydował.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 17:46 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Dab88 napisał(a):
Generalnie chodzi obszar, który nie jest dzielnicą. Jak chcecie nazwać rejon Tarnogórskiej skoro to nie centrum? Jaka tam jest dzielnica zanim się dojedzie do Szobiszowic i Żernik?


http://www.um.gliwice.pl/bip/index.php?id=8250/1 - tu masz mapkę. W Gliwicach Rada Miasta nazwała jednostki pomocnicze "osiedlami", a nie "dzielnicami", ale poza tym, że to głupie, to większej różnicy nie robi. Natomiast należy taki podział (de facto podział na rady osiedlowe) traktować pomocniczo, a nie ostatecznie. Pomocna jest też baza TERYT (Krajowego Rejestru Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju).


Baza TERYT też jest jawna i pozwala wiele rzeczy zweryfikować - na przykład oficjalne nazewnictwo części miast.

Link dla zainteresowanych: http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 17:58 
adam86 napisał(a):
Czy na prawdę nie potrafisz zrozumieć, że to zależy od przyjętego systemu nazewnictwa przystanków?


To po co ten temat? Mam podawać propozycje zgodnie z jakimś systemem? Czyli dla odmiany mam nazwać obecny przystanek Gliwice Świętojańska jako Gliwice J.Śliwki bo to lepsze niż osiedle, które leży obok? Wolne żarty...

adam86 napisał(a):
No i co z tego, że nikt nie zna? Wszyscy znają nazwę cegielnia, której tam od zamierzchłych czasów nie ma.


Ale jest nieprawidłowa lecz zgodna z systemem, który tak propagujesz.


adam86 napisał(a):
Skończ wypisywac takie brednie, bo tego się czytac nie da. Co to za idiotyzmy. Wszytskie nazwy mają być precyzyjne, a nie że gdzieś na zadupiu można sobie wymyslic coś z księzyca bo tam mało ludzi jeździ.


To, że tworzysz jakieś krzywe interpretacje moich wypowiedzi przestaje mi się podobać. Na prostej Tarnogórskiej gdzie nie ma nic prócz kolejnych kamienic lepiej wiedzieć po nazwie przystanku, ze nadal jest się na Tarnogórskiej w centrum. W Żernikach można się zasugerować nazwą gospoda albo skrzyżowanie mimo, że to nadal Tarnogórska. Miejsce jednak to pozwala na nadanie co najmniej dwóch różnych nazw. Jeśli coś się nazywa tylko Tarnogórska i ma jedynie, "aż" dwa oznaczenia numerowe to jest tak niedokładne i nic nie mówi? Bo według mnie wiadomo gdzie się jest. Gorzej jak się poda boczną ulicę a ważnych obiektów w tym miejscu brak.

adam86 napisał(a):
No i zaś sobie przeczysz. Tarnogórska to wg ciebie jest centrum miasta czy co?


Ja niczemu nie przeczę. Ty masz problem z odpowiedzią na pytanie, które postawiłem wyżej dlatego piszesz o czymś innym albo problemy te najwyraźniej dotyczą interpretacji prostych zdań. Czym jest dla Ciebie Tarnogórska na wymienionym odcinku? Już raz spytałem.

adam86 napisał(a):
Przed chwilą twierdziłeś, że nikt nie zna jakiejś tam uliczki na Żernikach, a teraz, że jednak nazwa przystanku może od niej pochodzić. Może byś się wreszcie zdecydował.


A co za różnica gdzie jest ta uliczka? Mogłem napisać o Giszowcu a napisałem o okolicach terenu jaki omawiamy. Gdybym podał inną śląską dzielnicę zaraz byś wyciągał te genialne wnioski? Centrum to centrum, dzielnica jest najlepiej znana w niej mieszkającym dlatego nazwy mniejszych dróg nie będą stanowiły problemu i staną się bardziej zasadne niż w śródmieściu. Po centrum Gliwic poruszają się także ludzie, którzy są np. znad morza. Co ich obchodzi jakaś boczna droga kiedy szukają czegoś ważnego lub chcą się odnaleźć? Ma być obiekt lub nazwa ważniejszej ulicy bo centrum miasta stanowi obszar, który pozwala dostać się pasażerom dalej.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
To po co ten temat? Mam podawać propozycje zgodnie z jakimś systemem? Czyli dla odmiany mam nazwać obecny przystanek Gliwice Świętojańska jako Gliwice J.Śliwki bo to lepsze niż osiedle, które leży obok? Wolne żarty...

Wg tego co piszesz, to powinien się nazywać Toszecka II przecież.
Cytuj:
Ale jest nieprawidłowa lecz zgodna z systemem, który tak propagujesz.

Na litośc boską, zacznij czytac co ja piszę...
Cytuj:
W Żernikach można się zasugerować nazwą gospoda albo skrzyżowanie mimo, że to nadal Tarnogórska.

Nazwa gospoda jest tak samo debilna jak te I i II.
Cytuj:
Gorzej jak się poda boczną ulicę a ważnych obiektów w tym miejscu brak.

Dlaczego gorzej, podaj rozsądny argument. Pokaż gdzie w jakimś normalnym systemie komunikacji takie cos się stosuje. Bo argumenty, że tak ci się wydaje, bo to centrum itp. są zwyczajnie smieszne. potem się dziwimy, że mają nas za średnio rozwiniętych.

Cytuj:
Ja niczemu nie przeczę. Ty masz problem z odpowiedzią na pytanie, które postawiłem wyżej dlatego piszesz o czymś innym albo problemy te najwyraźniej dotyczą interpretacji prostych zdań. Czym jest dla Ciebie Tarnogórska na wymienionym odcinku? Już raz spytałem.

Tarnogórska prowadzi od centrum, aż do granicy miasta. I nie ma znaczenia czy jest się akurat w centrum czy na Żernikach.
[quote=]
A co za różnica gdzie jest ta uliczka?[/quote]
No dla ciebie widac wielka, bo upracie twierdzisz, że jak na zadupiu to można a jak w centrum to już nie. Po czym zaś piszesz co innego.
Cytuj:
Centrum to centrum, dzielnica jest najlepiej znana w niej mieszkającym dlatego nazwy mniejszych dróg nie będą stanowiły problemu i staną się bardziej zasadne niż w śródmieściu. Po centrum Gliwic poruszają się także ludzie, którzy są np. znad morza. Co ich obchodzi jakaś boczna droga kiedy szukają czegoś ważnego lub chcą się odnaleźć?

Oczywiście, bo jak będą chcieli pojechać do innej dzielnicy to już jest co innego. Zrozum wreszcie, że podanie nazwy długiej ulicy i rzymskiej cyfry jest znacznie mniej precyzjne niż podanie poprzecznej ulicy. I daruj sobie te stwierdzenia, że nikogo nic nie obchodzi jakaś mała uliczka.
Cytuj:
Ma być obiekt lub nazwa ważniejszej ulicy bo centrum miasta stanowi obszar, który pozwala dostać się pasażerom dalej.

Taa, jasne. Bo w innych dzielnicach niż centrum nic nie ma, nikt nie dokonuje przesiadek i w ogóle jest czarna dziura. Szkoda komentować takich pierdół.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 18:34 
adam86 napisał(a):
Wg tego co piszesz, to powinien się nazywać Toszecka II przecież.


Nie. Według twojego jednorodnego myślenia, braku wyczucia przestrzeni i według systemu, który w każdym miejscu się nie sprawdzi. Dla Ciebie rozkład ulic, osiedli, budynków i obiektów jest zarówno taki sam na Tarnogórskiej, Toszeckiej i Rybnickiej bo znasz chyba te miejsca tylko z mapy i uważasz, że będąc w centrum na głównej ulicy lepiej jest wskazywać podróżnym stu metrowy kawałek asfaltu prowadzący do śmietnika. Dlatego nie będę dłużej próbował Cię przekonać do czego służy niemiejscowym, przesiadającym się pasażerom centrum a jak to się ma w dzielnicach.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
Nie. Według twojego jednorodnego myślenia, braku wyczucia przestrzeni i według systemu, który w każdym miejscu się nie sprawdzi.

Po to się opracowuje system nazewnictwa, żeby stosowac go możliwie wszędzie. Ale tak to jest jak sie nie ma pojęcia o innych systemach komunikacyjnych.
Cytuj:
Dla Ciebie rozkład ulic, osiedli, budynków i obiektów jest zarówno taki sam na Tarnogórskiej, Toszeckiej i Rybnickiej bo znasz chyba te miejsca tylko z mapy i uważasz, że będąc w centrum na głównej ulicy lepiej jest wskazywać podróżnym stu metrowy kawałek asfaltu prowadzący do śmietnika.

Nie ma to jak takie zabawne wycieczki osobiste;)
Cytuj:
Dlatego nie będę dłużej próbował Cię przekonać do czego służy niemiejscowym, przesiadającym się pasażerom centrum a jak to się ma w dzielnicach.

No i nie przekonuj, bo wszyscy mają dość już tej twojej pisaniny. Obejrzyj sobie w wolnej chwili rozkłady i mapki np. ZTM Warszawa, spróbuj tam znaleźć jakikolwiek przystanek oznaczony I i II, a potem zacznij cokolwiek pisać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 18:53 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Dab88 napisał(a):
Po centrum Gliwic poruszają się także ludzie, którzy są np. znad morza. Co ich obchodzi jakaś boczna droga kiedy szukają czegoś ważnego lub chcą się odnaleźć? Ma być obiekt lub nazwa ważniejszej ulicy bo centrum miasta stanowi obszar, który pozwala dostać się pasażerom dalej.


Dzięki nazwom typu "Tarnogórska II" z pewnością taki przyjezdny się od razu zorientuje gdzie jest i co ma robić ;-) Przystanki na Tarnogórskiej są nazwane błędnie, to jest racja (zarówno pod względem lokalizacji, jak i dzielnicy), ale to nie znaczy, że trzeba je zresetować to nic nie wnoszących kolejnych numerków, które poza funkcją porządkową nie wnoszą nic więcej. Uczepiłeś się tej ulicy i tego pomysłu jak rzep. Należy jednocześnie pamiętać, że system informacji pasażerskiej to nie tylko nazwa przystanku - w cywilizowanych miastach oprócz nazwy na tabliczkach przystankowych (na liście przystanków) podaje się też nazwę ulicy na której przystanek się znajduje, co rozwiązuje wiele problemów z nazewnictwem i orientacją.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 18:55 
adam86 napisał(a):
No i nie przekonuj, bo wszyscy mają dość już tej twojej pisaniny. Obejrzyj sobie w wolnej chwili rozkłady i mapki np. ZTM Warszawa, spróbuj tam znaleźć jakikolwiek przystanek oznaczony I i II, a potem zacznij cokolwiek pisać


Pokaż mi wypowiedzi "tych wszystkich" bym się o tym przekonał... Ja mam dosyć wymądrzania się opartego na jakimś systemie zamiast na analizie miejsca o którym mowa.

A osobiście takiego jak pisałem systemu w MZK Opole, które używa do nazw zawsze dwóch skrzyżowanych ulic też nie popieram. Bo jeśli ktoś mnie zapyta na jakim przystanku wysiąść to niezbyt prosto będzie gdy odpowiem Toszecka - Świętojańska skoro nazwa może mieć jeden człon. A o numerach jak zauważ w końcu mówimy wciąż w jednym miejscu, gdzie jest to dla mnie ostateczność bo wcześniej takowy standard też skrytykowałem tam, gdzie swobodnie można użyć innych nazw.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 19:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
Pokaż mi wypowiedzi "tych wszystkich" bym się o tym przekonał... Ja mam dosyć wymądrzania się opartego na jakimś systemie zamiast na analizie miejsca o którym mowa.

A miał być spokój. Popatrz wyzej co napisał memphis. I nie pisz nic o wymądrzaniu się, tylko pomysl po co jest nazwa przystanku i po co jest spójny system nazewnictwa. Oprócz tego co napisał memphis, dodac nalezy, ze cyfry stosowac sie powinno i nawet KZK czasem tak robi, do numerowania poszczególnych stanowisk węzła.
Cytuj:
A osobiście takiego jak pisałem systemu w MZK Opole, które używa do nazw zawsze dwóch skrzyżowanych ulic też nie popieram. Bo jeśli ktoś mnie zapyta na jakim przystanku wysiąść to niezbyt prosto będzie gdy odpowiem Toszecka - Świętojańska skoro nazwa może mieć jeden człon.

Tylko, że nie potrafisz zaproponowac niczego innego spójnego. A świat nie kończy się na Opolu i KZK.
Cytuj:
A o numerach jak zauważ w końcu mówimy wciąż w jednym miejscu, gdzie jest to dla mnie ostateczność bo wcześniej takowy standard też skrytykowałem tam, gdzie swobodnie można użyć innych nazw.

Tam tez można swobodnie użyc innych nazw, tylko ty się uparłes jak macierewicz teorii o zamachu:>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 19:45 
adam86 napisał(a):
Tylko, że nie potrafisz zaproponowac niczego innego spójnego.


Bo spoglądam na mapę miasta i nazywam każde miejsce tak by było najlepiej z priorytetem na obiekty, potem nazwy ulic głównych a dopiero potem bocznych. Wystarczy znać osobiście okolicę bo panowie za biurkiem z ich systemem to faktycznie pomagają pasażerom...


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 29.07.2011, 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
Bo spoglądam na mapę miasta i nazywam każde miejsce tak by było najlepiej z priorytetem na obiekty, potem nazwy ulic głównych a dopiero potem bocznych.

Nie kłam:>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 12:01 
Jak widać po dalszych przykładach "system" jest tak doskonały, że pomija ważne, znane powszechnie punkty na mapie na rzecz bocznych ulic. Bardzo sensowne na przykładzie Gliwice Górnych Wałów. Bo ja bym bez zastanowienia nazwał to miejsce Gliwice Katedra. Gliwice Zygmunta Starego. Oczywiście to lepsze niż powszechnie znany, doskonale pasujący w to miejsce Gliwice Szpital Wojskowy. Pójdźmy jeszcze dalej. Gliwice Poniatowskiego jest dokładniejsze i bardziej potrzebne niż Gliwice Cmentarz Lipowy. I jeszcze jedna okolica. Gliwice Siarkownia, Gliwice Fadom. To chyba kolejne archaizmy. Moje proponowane zamienniki to Gliwice Bojkowska Rondo oraz Gliwice Bojkowska SSE. Po za tym Os. Zubrzyckiego Żwirki i Wigury a także Os. Zubrzyckiego należy bardziej pod Trynek, tak samo Gliwice Lotników. Tu postuluję określenie tych nazw w granicach dzielnicy Trynek nie Gliwic. A końcowy przystanek dla 126, 186, 197 to nie Łabędy Huta tylko Łabędy Bumar. Tam niema żadnej huty w tym miejscu. Gliwice są w całości do zmiany. Gdybym tak dobrze znał inne miasta a nie tylko po części pewnie podobnie bym proponował gdzie indziej.


Na górę strony
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności