Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 13:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Dab88 napisał(a):
A końcowy przystanek dla 126, 186, 197 to nie Łabędy Huta tylko Łabędy Bumar. Tam niema żadnej huty w tym miejscu.


Taką nazwę wprowadzono za PRL zapewne dla zmyłki, Bumar był bowiem ściśle tajny. Filia Bumaru w Mikulczycach była obdarowana przystankiem... Mikulczyce Filia ;-)

Cytuj:
Gliwice są w całości do zmiany. Gdybym tak dobrze znał inne miasta a nie tylko po części pewnie podobnie bym proponował gdzie indziej.


Gdybyś czytał uważnie to co się pisze to byś zauważył, że napisałem kilka dni temu jak to kilka lat temu podczas akcji porządkowania nazewnictwa w skali całej sieci UM Gliwice odmówił zgody na zmiany nazw przystanków, jako jedyna gmina w KZK GOP.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
Jak widać po dalszych przykładach "system" jest tak doskonały, że pomija ważne, znane powszechnie punkty na mapie na rzecz bocznych ulic. Bardzo sensowne na przykładzie Gliwice Górnych Wałów. Bo ja bym bez zastanowienia nazwał to miejsce Gliwice Katedra.

Na szczęście jeszcze nie zyjemy w państwie całkowicie kościelnym.
Cytuj:
Gliwice Zygmunta Starego. Oczywiście to lepsze niż powszechnie znany, doskonale pasujący w to miejsce Gliwice Szpital Wojskowy.

Tak, lepsze. Jeśli na ulicy stosunkowo krótkiej jest jeden przystanek, to nazywa się go tak jak ulicę.
Cytuj:
Po za tym Os. Zubrzyckiego Żwirki i Wigury a także Os. Zubrzyckiego należy bardziej pod Trynek, tak samo Gliwice Lotników.

To ma być konkurs na najdłuższą nazwę przystanku czy co?
Cytuj:
Gdybym tak dobrze znał inne miasta a nie tylko po części pewnie podobnie bym proponował gdzie indziej.

Na jedno wielkie szczęście nie znasz.

A tak poza tym, nie rozumiesz, że obecnie nie ma żadnego systemu nazewnictwa?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 14:39 
memphis napisał(a):
Gdybyś czytał uważnie to co się pisze to byś zauważył, że napisałem kilka dni temu jak to kilka lat temu podczas akcji porządkowania nazewnictwa w skali całej sieci UM Gliwice odmówił zgody na zmiany nazw przystanków, jako jedyna gmina w KZK GOP.


Czytałem ale to nie znaczy, że nie mogę sobie luźno zasugerować tego co mi przychodzi na myśl. I co to za genialny pomysł, że nazwy przystanków są zależne od gminy a nie organizatora komunikacji skoro obejmuje on swoim działaniem część województwa?

adam86 napisał(a):
Na szczęście jeszcze nie zyjemy w państwie całkowicie kościelnym.


Myślałem, że ma być precyzyjnie a nie według tych, którym wadzi kościół. Jeszcze nie wymyśliłem zamiennej nazwy na Gliwice Kościół Podwyższenia Krzyża. Katedra to katedra a zwykły kościół akurat nie musi być wykazany w spisie przystanków.

adam86 napisał(a):
Tak, lepsze. Jeśli na ulicy stosunkowo krótkiej jest jeden przystanek, to nazywa się go tak jak ulicę.


Bo ulica ponad wszystko i jest bardziej dokładna w tym przypadku.

adam86 napisał(a):
To ma być konkurs na najdłuższą nazwę przystanku czy co?


O co ci chodzi? Takie są obecne nazwy tych przystanków. Ja nic nie dopisałem.

adam86 napisał(a):
Na jedno wielkie szczęście nie znasz.


Owszem znam ale mniej.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dab88 napisał(a):
I co to za genialny pomysł, że nazwy przystanków są zależne od gminy a nie organizatora komunikacji skoro obejmuje on swoim działaniem część województwa?

To jest jeden z wielu absurdów. największym jest to, że gminy w ogóle odpowiadają za przystanki pod każdym względem.
Cytuj:
Myślałem, że ma być precyzyjnie a nie według tych, którym wadzi kościół. Jeszcze nie wymyśliłem zamiennej nazwy na Gliwice Kościół Podwyższenia Krzyża. Katedra to katedra a zwykły kościół akurat nie musi być wykazany w spisie przystanków.

Tylko trzeba się jeszcze zastanowić ile takie zmiany kosztuja i po co robić takie coś, skoro to niczego nie zmienia tak po prawdzie. Z resztą już były zmiany w stylu OSP na remiza:P

Cytuj:
O co ci chodzi? Takie są obecne nazwy tych przystanków. Ja nic nie dopisałem.

A Trynek to kto tam chce dopisywać?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pn 1.08.2011, 17:41 
adam86 napisał(a):
A Trynek to kto tam chce dopisywać?


To już zależy gdzie się wydłuży ta nazwa bo na rozkładzie internetowym podaję się albo nazwę miasta jeśli chodzi centrum albo nazwę dzielnicy. A na samych przystankach ktoś już dawno temu zaczął dopisywać jaka to gmina i potem ludzie są zdezorientowani. Bo o ile np. Gliwice Trynek to wiadomo to Pilchowice Żernica powoduje, że coraz więcej ludzi chce faktycznie jechać do Pilchowic linią 59.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Śr 3.08.2011, 21:49 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
aso napisał(a):
Baza TERYT też jest jawna i pozwala wiele rzeczy zweryfikowaćLink dla zainteresowanych: http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa
Dzięki za linka ;) Zauważyłem wiele ciekawostek:
1) Dla Chorzowa integralną częścia jest Węzłowiec podczas gdy dla Siemianowic Śląskich nie ma żadnej wzmianki o Węzłowcu jako jego integralnej części.
2) Kaj w Katowicach jest Wymysłów :D, Stawiska i Szadok

p.s Gliwice Tarnogórska powinni moim zdaniem zmienic na Gliwice E.leclerc. Jak zmieni się market to znowu się zmieni nazwę bo taka kolej rzeczy że nazwy powinny ulegać zmianie jeśli zastnieje potrzeba takiej zmiany. Numerki I i II istniały w Bytomiu na ulicy Strzelców Bytomskich. Na szczęście jeden przystanek przemianowano na Bytom Fałata.


Ostatnio edytowano Śr 3.08.2011, 21:56 przez lgor, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Śr 3.08.2011, 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
lgor napisał(a):
2) Kaj w Katowicach jest Wymysłów

Między Nowym i Starym Panewnikiem.

lgor napisał(a):
Stawiska

Między Wilhelminą i Mysłowicami, parę budynków od południowej strony ul. Krakowskiej za torami kolejowymi. Kawałek wsi w mieście, zauważone 4 krowy ;-)

lgor napisał(a):
i Szadok

Na zachód od Starej Ligoty, za wiaduktem na Załęskiej, patrząc od strony Brynowa/Katowickiej Hałdy, w widłach linii kolejowych Kochłowice - Ligota i Kochłowice - Muchowiec.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Śr 3.08.2011, 22:26 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
lgor napisał(a):
aso napisał(a):
Baza TERYT też jest jawna i pozwala wiele rzeczy zweryfikować
Link dla zainteresowanych: http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa
Dzięki za linka ;) Zauważyłem wiele ciekawostek:
1) Dla Chorzowa integralną częścia jest Węzłowiec podczas gdy dla Siemianowic Śląskich nie ma żadnej wzmianki o Węzłowcu jako jego integralnej części.
2) Kaj w Katowicach jest Wymysłów :D, Stawiska i Szadok


Takich kwiatuszków jest więcej...

Polecam zaopatrzyć się w: Atlas województwa śląskiego, część II: okręg katowicki, skala 1:20 000, 2007. Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne, Katowice.
Tam uporządkowane jest nazewnictwo ujęte i nieujęte w "Krajowym Rejestrze Terytorialnym Urzędowego Podziału Kraju"; wszelkie niuanse były skrupulatnie wyjaśniane z poszczególnymi gminami.

Co do zmian nazewnictwa - raz do roku ukazuje się Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazw obiektów fizjograficznych, którym wprowadzane są wszelkie zmiany. Dla przykładu - od 2011 roku zmieniono nazwę "Nakło" na "Nakło Śląskie" (gm. Świerklaniec, pow. tarnogórski).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Śr 3.08.2011, 23:17 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Co do zmian nazewnictwa - raz do roku ukazuje się Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazw obiektów fizjograficznych, którym wprowadzane są wszelkie zmiany.


Tylko to rozporządzenie nie obejmuje nazewnictwa części składowych miejscowości posiadających prawa miejskie (dzielnic, itp.) i tu jest największy bałagan, który potęgują miasta wyznaczając w dziwny sposób jednostki pomocnicze i jeszcze dziwniej je nazywając.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Śr 3.08.2011, 23:57 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Co do zmian nazewnictwa - raz do roku ukazuje się Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazw obiektów fizjograficznych, którym wprowadzane są wszelkie zmiany.


Tylko to rozporządzenie nie obejmuje nazewnictwa części składowych miejscowości posiadających prawa miejskie (dzielnic, itp.) i tu jest największy bałagan, który potęgują miasta wyznaczając w dziwny sposób jednostki pomocnicze i jeszcze dziwniej je nazywając.


Nieprawda. Rozporządzenie obejmuje zmiany wszystkich nazw występujących w rejestrze, w tym również części miejscowości. Polecam zapoznać się szczegółowo z rozporządzeniami z poszczególnych lat. Co do zmian nazewnictwa - ustawa z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych, na mocy której są wydawane rozporządzenia jasno precyzuje, że "urzędowa nazwa jest ustalana, zmieniana lub znoszona na wniosek rady gminy, na której obszarze jest położona miejscowość lub obiekt fizjograficzny" (art. 8 ust. 1). Dotyczy to również części miejscowości. Tylko jak pokazuje praktyka ostatnich lat, zainteresowanie gmin porządkowaniem nazewnictwa na własnym obszarze jest niewielkie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Cz 4.08.2011, 8:04 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Nieprawda. Rozporządzenie obejmuje zmiany wszystkich nazw występujących w rejestrze, w tym również części miejscowości. Polecam zapoznać się szczegółowo z rozporządzeniami z poszczególnych lat. Co do zmian nazewnictwa - ustawa z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych, na mocy której są wydawane rozporządzenia jasno precyzuje, że "urzędowa nazwa jest ustalana, zmieniana lub znoszona na wniosek rady gminy, na której obszarze jest położona miejscowość lub obiekt fizjograficzny" (art. 8 ust. 1). Dotyczy to również części miejscowości. Tylko jak pokazuje praktyka ostatnich lat, zainteresowanie gmin porządkowaniem nazewnictwa na własnym obszarze jest niewielkie.


Faktycznie, zwracam honor. Sporadycznie tam się pojawia jakaś część miasta. Ale to jest lekka przesada, żeby Rada Ministrów ustalała takie rzeczy, to chyba spadek po poprzednim systemie jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Cz 4.08.2011, 8:29 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Nieprawda. Rozporządzenie obejmuje zmiany wszystkich nazw występujących w rejestrze, w tym również części miejscowości. Polecam zapoznać się szczegółowo z rozporządzeniami z poszczególnych lat. Co do zmian nazewnictwa - ustawa z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych, na mocy której są wydawane rozporządzenia jasno precyzuje, że "urzędowa nazwa jest ustalana, zmieniana lub znoszona na wniosek rady gminy, na której obszarze jest położona miejscowość lub obiekt fizjograficzny" (art. 8 ust. 1). Dotyczy to również części miejscowości. Tylko jak pokazuje praktyka ostatnich lat, zainteresowanie gmin porządkowaniem nazewnictwa na własnym obszarze jest niewielkie.


Faktycznie, zwracam honor. Sporadycznie tam się pojawia jakaś część miasta. Ale to jest lekka przesada, żeby Rada Ministrów ustalała takie rzeczy, to chyba spadek po poprzednim systemie jest.


Nie Rada Ministrów, a Minister właściwy do spraw administracji publicznej i właściwie wyłącznie na wniosek rady gminy, który składany jest w trybie określonym ww. ustawą za pośrednictwem wojewody właściwemu ministrowi ze stosownym uzasadnieniem i po przeprowadzeniu konsultacji społecznych (jeżeli dotyczy to nazw miejscowości lub ich części). Mając na względzie spójność TERYT-u rozwiązanie jak najbardziej uzasadnione. Moje wątpliwości budzi jedynie okres od momentu złożenia wniosku do wprowadzenia zmian - w skrajnych przypadkach może wynieść nawet 20 miesięcy (!). Tym niemniej - nazwy miejscowości lub ich części to nie jest coś, co trzeba zmieniać w każdej kadencji samorządu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: So 5.11.2011, 20:00 

Dołączył(a): Wt 28.12.2010, 15:45
Posty: 5
Lokalizacja:
Jaworzno
Dab88 napisał(a):
W wypadku Tarnogórskiej na odcinku od Piwnej do radiostacji nie ma nic po za licznymi bocznymi uliczkami, które prawdopodobnie mało kto kojarzy. Także w tymże wypadku wolałbym numerki I i II bo przynajmniej wiadomo, że się jest na ul. Tarnogórskiej i całą czas nią jedzie.


Bardzo często poruszam się komunikacją miejską w różnych miastach w naszym kraju. I przyzwyczaiłem się, że nazwy przystanków są zwykle oznaczane albo ważniejszymi obiektami, przy których się znajdują/znajdowały (choć - jak sam wskazałeś, jest to czasem mylące), albo ulicami poprzecznymi. Zwykle staram się sprawdzić (o ile mam taką możliwość - a sporo atlasów/map ma zaznaczone trasy KM), którędy dana linia idzie.
Ba również i na internecie jest sporo takich informacji (strony poszczególnych przewoźników już zwykle takie coś mają, podobnie np Targeo). Dzięki rozwojowi telefonów - spora część z nich obecnie posiada GPS. I teraz - gdybym jechał na tą przysłowiową Tarnogórską, to gdy wbijam w GPS Tarnogórska - to mam loterię, gdzie to I ma być (czy tam to II), czyli - zakładam wersję ekstremalną - nie znam zupełnie miasta jadę na Tarnogórską I, ale mam masę bagaży, zaczyna być ciemno... przygotowuje się do wyjścia, zakładam ciężki plecak na plecy, torba na ramię, wstaję, wciskam przycisk N/Ż i.... jadę tak x km.... bo przystanek I jest umiejscowiony w środku przebiegu tej ulicy. Teraz - wersja nazewnictwa prawidłowego. Znam nazwę Gierymskiego, wiem - że autobus jedzie ul. Tarnogórską (ba ew. nawet kogoś się zapytam), nawet tego nie wiedząc - patrzę na mapie - gdzie ta Gierymskiego jest i przynajmniej wiem teoretycznie, czy mam od razu po skręcie w Tarnogórską się przygotowywać do wyjścia, czy czekać. Ba jak mam GPS w komórce - wbijam sobie to skrzyżowanie i widzę ile mi pozostało czasu... numerki mi nie powiedzą kompletnie nic. Co więcej - nie powiedzą też zapewne najlepszemu punktowi informacji, czyli taxi (a tu przyznaję, bardzo często są pomocni w ustaleniu miejsca, gdzie się chcemy dostać).

Odnośnie zmian w nazwach przystanków, ostatnio była mała rewolucja w nazwach przystanków dla PKM Jaworzno. Pomijając kilka dyskusyjnych nazw, to reszta jest ok.
Zlikwidowano całkowicie nazwy pochodzące od punktów handlowych, czy usługowych. W zamian za nie mamy nazwy od obiektów charakterystycznych lub nazwy zwyczajowe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: So 5.11.2011, 20:28 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
nomad_fh napisał(a):
Zlikwidowano całkowicie nazwy pochodzące od punktów handlowych, czy usługowych.

A Osiedle Stałe Carrefour to od czego? :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: So 5.11.2011, 21:28 

Dołączył(a): Wt 28.12.2010, 15:45
Posty: 5
Lokalizacja:
Jaworzno
Heh a widzisz, złapałeś mnie ;) wydawało mi się, że też go zmienili :D
Jest faktem, że zmienili masę innych. Jedynym wytłumaczeniem może być to, że jest to przystanek końcowy przy "drzwiach" marketu (właściwie +-15 metrów od wejścia) i o ile mnie pamięć nie myli - jego wydłużenie przed kilku laty do marketu powstało na wniosek sklepu (ale tu nie mam pewności).
Pozostałe zmienione przystanki były przelotowe.

Poniżej lista zmian:
http://www.pkm.jaworzno.pl/www/wp-content/uploads/2011/10/przystanki.pdf


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: So 5.11.2011, 21:37 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
nomad_fh napisał(a):
jego wydłużenie przed kilku laty do marketu powstało na wniosek sklepu (ale tu nie mam pewności).


A masz coś, co potwierdzałoby, że zmiana została wprowadzona na wniosek Carrefour`a, czy są to tylko i wyłącznie twoje przypuszczenia?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: So 5.11.2011, 23:02 

Dołączył(a): Wt 28.12.2010, 15:45
Posty: 5
Lokalizacja:
Jaworzno
Na ten moment - to drugie, dlatego dwa razy zastrzegłem - że "o ile mnie pamięć nie myli", oraz "ale tu nie mam pewności".
Faktem jest, że wcześniej ta linia kończyła kurs w innym miejscu. i tak jak inne linie - miała postój w zatoczce na Osiedłu Stałym. A do Carrefoura jeżdził odębny bus (jeszcze wtedy to się nazywało Champion).
Później bus został zlikwidowany, a linię 370 przedłużono pod drzwi marketu.
Musiałbym pogrzebać po materiałach prasowych oraz wiadomościach z tamtego okresu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Nd 6.11.2011, 10:38 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
nomad_fh napisał(a):
Na ten moment - to drugie, dlatego dwa razy zastrzegłem - że "o ile mnie pamięć nie myli", oraz "ale tu nie mam pewności".
Faktem jest, że wcześniej ta linia kończyła kurs w innym miejscu. i tak jak inne linie - miała postój w zatoczce na Osiedłu Stałym. A do Carrefoura jeżdził odębny bus (jeszcze wtedy to się nazywało Champion).
Później bus został zlikwidowany, a linię 370 przedłużono pod drzwi marketu.
Musiałbym pogrzebać po materiałach prasowych oraz wiadomościach z tamtego okresu.


Obawiam się, że będziesz tworzył "spiskową teorię dziejów". To były czasy, kiedy PKM Jaworzno chcąc zwiększyć rentowność dosyć mocno modyfikował układ tras i rozkłady. Przy którejś korekcie rozkładu jazdy wrzucono 370 na parking, skoro i tak jechał przez Rondo im. 308 Dywizjonu. Wydłużenie trasy praktycznie żadne (o 100 metrów), nie utrudnia życia pozostałym pasażerom, bo nie wydłuża czasu jazdy na zasadniczym odcinku, a mniejszy tabor, stosowany na 370 umożliwił wjazd na parking supermarketu. A przy okazji można było pozyskać kilku dodatkowych pasażerów. I tyle...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Nd 6.11.2011, 10:54 

Dołączył(a): Wt 28.12.2010, 15:45
Posty: 5
Lokalizacja:
Jaworzno
Wiem, niepotrzebnie napisałem to jedno zdanie. Ale nie miałem nic zdrożnego na myśli.
Raczej - że - jak to czasem bywa, firma zapłaciła (oficjalnie) za to, aby kurs był wydłużony, bo mogła dojść do wniosku, że będzie to bardziej opłacalne niż osobny własny bus. Na tej samej zasadzie, jak ościenne gminy leżące na trasach w KZK Gop, czy MPK mogą dopłacać do danej lini, aby ta się u nich zatrzymywała. Tylko tyle i aż tyle miałem na myśli.
Jak dla mnie EOT, przepraszam za zamieszanie - nie miałem zamiaru tworzyć żadnych spiskowych teorii ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany nazw przystanków
Napisane: Pt 20.01.2012, 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 28.02.2010, 21:37
Posty: 139
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
http://www.mzkp.pn.pl/30komkaty/komkaty.html

Cytuj:
Zmiana nazwy przystanku w Świerklańcu
Informujemy, że z dniem 20.01.2012r w związku z inną przynależnością administracyjną zmienia się nazwę przystanku z dotychczasowej „Orzech Radzionkowska” na „Świerklaniec Radzionkowska”. Użycie nowej nazwy przystanku będzie następowało sukcesywnie wraz z wdrażaniem nowych rozkładów jazdy oraz wymianą tablic przystankowych.


Cytuj:
Przywrócenie planowej obsługi przystanków w Wieszowie
Z dniem 19.01.2012r od godziny 10.00 przywraca się obsługę przystanku „Wieszowa Droga do Górnik” przez autobusy linii: 14, 57, 80, 83, 112 i 617 z wjazdem do nowych zatok przystankowych zlokalizowanych na ul. Witosa (DK nr 78) w Wieszowie. Tym samym przestają obowiązywać zastępcze przystanki usytuowane na ul.Tarnogórskiej i ul.Krakowskiej.
Równocześnie, na wniosek władz gminy Zbrosławice dwa stanowiska przystankowe (słupki) przy ul.Witosa zostają przemianowane na „Wieszowa Waldhof” – nazewnictwo wywodzące się z tradycyjnego i funkcjonującego do tej pory określenia rejonu nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu DK 78 i DK 94, a dwa słupki przy ul.Bytomskiej stanowić będą odrębny przystanek „Wieszowa Stacja Paliw”.
Informujemy ponadto o zmianie nazwy przystanku z dotychczasowej „Wieszowa Poczta” na „Wieszowa Szkoła”.
Użycie nowych nazw przystanków będzie następowało sukcesywnie wraz z wdrażaniem nowych rozkładów jazdy oraz wymianą tablic przystankowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności