Teraz jest Wt 16.04.2024, 18:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 18:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Dave napisał(a):
Lepiej może niech KZK GOP już nie zmienia tych nazw przystanków bo zamiast lepiej, często robi to gorzej i głupkowate nazwy wymyśla >:[


Które są głupkowate niby?


Na przykład: OSP -> Remiza, Przychodnia -> Ośrodek Zdrowia, Urząd Miasta -> Urząd Miejski, albo "na siłę" wymyślanie nazw dla przystanków oznaczonych numeracją rzymską.

Do kompletu brakuje tylko zamian typu Dworzec PKP -> Dworzec Kolejowy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 18:28 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
Lepiej może niech KZK GOP już nie zmienia tych nazw przystanków bo zamiast lepiej, często robi to gorzej i głupkowate nazwy wymyśla >:[

Nie będę komentował nazw przystanków i numerów posesji na nich, choć to chyba jedyny sposob na "różne" nazwy przystanków w tej samej wsi...


Numeracja rzymska ma swoje uzasadnienie, jeśli nie ma innych obiektów. Numeracja domów niewiele daje, bo ta TEŻ bywa przypadkowa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 18:52 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Na przykład: OSP -> Remiza, Przychodnia -> Ośrodek Zdrowia, Urząd Miasta -> Urząd Miejski,


To ostatnie akurat odwrotnie. Oczywiście gdyby tych zmian nie było pieklibyś się, że jest tysiąc wersji jednej nazwy i pasażer się gubi bo nie wie czy akurat w jakiejś wsi przystanek ma w nazwie Remiza, OSP, Straż Pożarna, czy jeszcze coś innego.

Cytuj:
albo "na siłę" wymyślanie nazw dla przystanków oznaczonych numeracją rzymską.


Oczywiście, bo przecież lepiej miec nazwę która nikomu nic nie mówi niż taką, która choć trochę przybliży lokalizację?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 18:55 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Numeracja rzymska ma swoje uzasadnienie, jeśli nie ma innych obiektów.


Ona nie ma żadnego uzasadnienia, chyba, że faktycznie mamy dwa przystanki w szczerym polu.

Cytuj:
Numeracja domów niewiele daje, bo ta TEŻ bywa przypadkowa.


Ale jest to punkt orientacyjny - niezależnie od tego jak bardzo przypadkowa jest numeracja posesji ona jest widoczna - jak na domu masz numer "77" i obok postawiony przystanek "Dąbie Doliny 77" to wiesz, że to jest w tym miejscu, a jak ten sam przystanek jest nazwany "Dąbie Doliny II" to możesz sobie łamigłówki rozwiązywać w której części wsi akurat ten się znajduje. Znajdź lepsze argumenty przeciwko uściślaniu lokalizacji w nazwach przystanków.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 19:07 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Na przykład: OSP -> Remiza, Przychodnia -> Ośrodek Zdrowia, Urząd Miasta -> Urząd Miejski,


To ostatnie akurat odwrotnie.


Zważywszy, że jedno miasto ma Urząd Miasta, inne - Urząd Miejski - kodyfikacja uzasadniona. Ot - taka zmiana dla zmiany.

memphis napisał(a):
Oczywiście gdyby tych zmian nie było pieklibyś się, że jest tysiąc wersji jednej nazwy i pasażer się gubi bo nie wie czy akurat w jakiejś wsi przystanek ma w nazwie Remiza, OSP, Straż Pożarna, czy jeszcze coś innego.


Co najwyżej taki problem będzie mieć obcokrajowiec, którego nauczyli jednego słówka na kursie i nie zdążył poznać jeszcze synonimów.

A co do nazwy przystanku - wystarcvzy spojrzeć w wykaz. Zważywszy, że we wsi jest co najwyżej kilka przystanków - nietrudno dopasować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 19:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Numeracja rzymska ma swoje uzasadnienie, jeśli nie ma innych obiektów.


Ona nie ma żadnego uzasadnienia, chyba, że faktycznie mamy dwa przystanki w szczerym polu.


Zdarzało się, że taka numeracja rzymska była nieciągła, tylko dlatego, aby zachować logikę. Zasadniczo wraz z rosnącą numeracją powinna rosnąć odległość od przyjętego układu odniesienia, a wartość powinna oznaczać kolejne przystanki.

memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Numeracja domów niewiele daje, bo ta TEŻ bywa przypadkowa.


Ale jest to punkt orientacyjny - niezależnie od tego jak bardzo przypadkowa jest numeracja posesji ona jest widoczna - jak na domu masz numer "77" i obok postawiony przystanek "Dąbie Doliny 77" to wiesz, że to jest w tym miejscu, a jak ten sam przystanek jest nazwany "Dąbie Doliny II" to możesz sobie łamigłówki rozwiązywać w której części wsi akurat ten się znajduje.


Ta nazwa mówi mi więcej, niż jakaś bzdurna posesja 77. Jest to drugi przystanek na jakiejś drodze (wysiądzie Pan na drugim przystanku za kościołem, za szkołą, itp.). Poza tym - nie pieprz, że numerki domów są widoczne, gdyż w większości przypadków są to słabo widoczne niewielkie tabliczki.

memphis napisał(a):
Znajdź lepsze argumenty przeciwko uściślaniu lokalizacji w nazwach przystanków.


Ano taki, że numer posesji jest tak naprawdę żadnym punktem odniesienia, nawet wówwczas, gdy rozpatrując kształt sieci osadniczej masz najprostszy przypadek, czyli tzw. ulicówkę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 20:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Zdarzało się, że taka numeracja rzymska była nieciągła, tylko dlatego, aby zachować logikę.


Bardzo oryginalna jest ta logika.

Cytuj:
Zasadniczo wraz z rosnącą numeracją powinna rosnąć odległość od przyjętego układu odniesienia, a wartość powinna oznaczać kolejne przystanki.


No i co w związku z tym? Dalej nazwa nie określa w żaden sposób lokalizacji przystanku.

Cytuj:
Ta nazwa mówi mi więcej, niż jakaś bzdurna posesja 77. Jest to drugi przystanek na jakiejś drodze (wysiądzie Pan na drugim przystanku za kościołem, za szkołą, itp.).


Co numer posesji w nazwie przeszkadza w określeniu na którym kolejnym przystanku należy wysiąść?

Cytuj:
Poza tym - nie pieprz,


Wyrażaj się.

Cytuj:
że numerki domów są widoczne, gdyż w większości przypadków są to słabo widoczne niewielkie tabliczki.


Rzadko się zdarza, żeby nie było widać numeru domu - właściciel ma obowiązek umieścić widoczny numer.

Cytuj:
Ano taki, że numer posesji jest tak naprawdę żadnym punktem odniesienia


Bredzisz od rzeczy. Jest chałupa z numerem "135" i obok jest przystanek "Wioska Górna 135 n/ż" - jest punkt odniesienia, czy nie ma?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 20:38 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Zdarzało się, że taka numeracja rzymska była nieciągła, tylko dlatego, aby zachować logikę.


Bardzo oryginalna jest ta logika.


Wyrwałeś tę wypowiedź z kontekstu i przeinaczas jej sens. Opisuję tu przykładową sytuację, kiedy to dla pierwszego i trzeciego przystanku we wsi nie dało się określić sensownie nazwy (brak punktów odniesienia), ale środkowy doskonale dało się określić.

memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Zasadniczo wraz z rosnącą numeracją powinna rosnąć odległość od przyjętego układu odniesienia, a wartość powinna oznaczać kolejne przystanki.


No i co w związku z tym? Dalej nazwa nie określa w żaden sposób lokalizacji przystanku.


Doskonale określa. Stanowi po prostu kolejny przystanek na jakiejś trasie. Tym punktem odniesienia może być po prostu granica wsi / granica jakiejkolwiek zabudowy, itp.

memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Ta nazwa mówi mi więcej, niż jakaś bzdurna posesja 77. Jest to drugi przystanek na jakiejś drodze (wysiądzie Pan na drugim przystanku za kościołem, za szkołą, itp.).


Co numer posesji w nazwie przeszkadza w określeniu na którym kolejnym przystanku należy wysiąść?


Nie chodzi o to, czy przeszkadza, czy nie przeszkadza. Zaś odwracasz kota ogonem. Po prostu - nic nie wnosi w przeciwieństwie do sensownie zrobionej numeracji rzymskiej.

memphis napisał(a):
aso napisał(a):
że numerki domów są widoczne, gdyż w większości przypadków są to słabo widoczne niewielkie tabliczki.


Rzadko się zdarza, żeby nie było widać numeru domu - właściciel ma obowiązek umieścić widoczny numer.


W teorii tak...

memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Ano taki, że numer posesji jest tak naprawdę żadnym punktem odniesienia


Bredzisz od rzeczy. Jest chałupa z numerem "135" i obok jest przystanek "Wioska Górna 135 n/ż" - jest punkt odniesienia, czy nie ma?


Daruj sobie epitety. Czy do Ciebie nie dociera, że w numeracji domów nie orientuje się nikt poza listonoszem i miejscowymi (a Ci drudzy tylko częściowo)? Po to wprowadzono właśnie ten ów zwalczany przez Ciebie system numeracji porządkowej przystanków, by w momencie braku sensownych punktów odniesienia dać możliwość orientacji. Jak mam na jakiejś drodze przystanki "I", "II" i "III" to naprawdę ta numeracja wnosi więcej, niż jakieś przypadkowe numery posesji.

Przystanek przeniosą o 100 metrów i co? I system oparty na numeracji posesji szlag trafia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 22:12 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
aso napisał(a):
Czy do Ciebie nie dociera, że w numeracji domów nie orientuje się nikt poza listonoszem i miejscowymi (a Ci drudzy tylko częściowo)?
W zasadzie nie chciałem się mieszać w tą dyskusję, ale tutaj już postanowiłem się odezwać - to co piszesz to przesada. Jeśli wybieram się w nieznaną okolicę za pomocą autobusu i mam tylko adres podany, to patrząc na mapę mam zwykle kropki oznaczające przystanki oraz pozaznaczane numery domów wzdłuż ulicy. Mając numer chałupy w nazwie przystanku mogę chociaż orientacyjnie ustalić, który to będzie we wsi. A z rzymskich cyferek to nie dowiem się nic.
aso napisał(a):
Jak mam na jakiejś drodze przystanki "I", "II" i "III" to naprawdę ta numeracja wnosi więcej, niż jakieś przypadkowe numery posesji.
Co wnosi do poruszonego przeze mnie przykładu?
aso napisał(a):
Przystanek przeniosą o 100 metrów i co? I system oparty na numeracji posesji szlag trafia.
Ktoś broni zmienić nazwę przystanku?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 23:43 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
aso napisał(a):
Czy do Ciebie nie dociera, że w numeracji domów nie orientuje się nikt poza listonoszem i miejscowymi (a Ci drudzy tylko częściowo)?


W zasadzie nie chciałem się mieszać w tą dyskusję, ale tutaj już postanowiłem się odezwać - to co piszesz to przesada.


Nie rozgryzłem jeszcze systemu numeracji budynków, który w praktyce rządzi się wieloma niekonsekwencjami, pozostałościami, wyjątkami, ale przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków, że jest to system prosty, logiczny i konsekwentny. Im bardziej peryferyjny obszar, tym numeracja budynków potrafi się rządzić własnymi prawami. Nie znaczy to, że wszędzie będzie całkowita dowolność, ale jest duże prawdopodobieństwo wystapienia różnych niuansów i niespodzianek. Bywają miejscowości liczące po kilkaset budynków z numeracją dosyć chaotyczną (np. Zwardoń). Łatwiej jest się dopytać o konkretny obiekt, niż adres.

butthead napisał(a):
Jeśli wybieram się w nieznaną okolicę za pomocą autobusu i mam tylko adres podany, to patrząc na mapę mam zwykle kropki oznaczające przystanki oraz pozaznaczane numery domów wzdłuż ulicy.


Numeracja domów nie zawsze jest konsekwentnie podawana na mapach na obszarach wiejskich.

Na obszarach wiejskich tak naprawdę szukasz konkretnych obiektów, a nie konkretnych adresów. Te obiekty wskażą Ci bardzo łatwo pasażerowie jadący do tej miejscowości. To jest lepsze i pewniejsze źródło informacji.

Poza tym - jaki procent stanowią tam miejscowi, a jaki przyjezdni? To nie są obszary turystyczne...

butthead napisał(a):
Mając numer chałupy w nazwie przystanku mogę chociaż orientacyjnie ustalić, który to będzie we wsi. A z rzymskich cyferek to nie dowiem się nic.


Jeżeli szukasz konkretnych obiektów, a jedziesz autobusem, to te bardzo często stanowią punkt odniesienia. Jeżeli szukasz adresu prywatnego, to najczęściej udzielają Ci instrukcji jak dojechać.

Zmieniając nazwy przystanków na obszarach wiejskich wprowadza się tylko dezinformację, gdyż oni nadal będą posługiwali się starymi nazwami i po swojemu liczyli przystanki. A system porządkowy jest naprawdę prostszy od systemu posesji.


Ostatnio edytowano Pt 3.02.2006, 23:59 przez aso, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.02.2006, 23:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
aso napisał(a):
Przystanek przeniosą o 100 metrów i co? I system oparty na numeracji posesji szlag trafia.
Ktoś broni zmienić nazwę przystanku?


Jeżeli przesunięcie przystanku będzie stwarzało koniecznoć zmiany nazwy (aby być konsekwentnym), to nie jest to nic innego, jak błąd metody.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 1:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
aso napisał(a):
butthead napisał(a):
aso napisał(a):
Przystanek przeniosą o 100 metrów i co? I system oparty na numeracji posesji szlag trafia.
Ktoś broni zmienić nazwę przystanku?


Jeżeli przesunięcie przystanku będzie stwarzało koniecznoć zmiany nazwy (aby być konsekwentnym), to nie jest to nic innego, jak błąd metody.


Wracając do tematu cyferek rzymskich to az mi po głowie chodzi taki przypadek z sieci ZKG KM: Witeradów I, Witeradów II, Witeradów III...
Witeradów n... W tej wiosce poobnie jak w pobliskiej Zuradzie serio nic nie ma?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 9:11 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Wyrwałeś tę wypowiedź z kontekstu i przeinaczas jej sens. Opisuję tu przykładową sytuację, kiedy to dla pierwszego i trzeciego przystanku we wsi nie dało się określić sensownie nazwy (brak punktów odniesienia), ale środkowy doskonale dało się określić.


Doskonale wiem jaką sytuację opisujesz.

Cytuj:
No i co w związku z tym? Dalej nazwa nie określa w żaden sposób lokalizacji przystanku.


Doskonale określa. Stanowi po prostu kolejny przystanek na jakiejś trasie. Tym punktem odniesienia może być po prostu granica wsi / granica jakiejkolwiek zabudowy, itp. [/quote]

Nic nie określa. Kolejność przystanków można sobie wyznaczać niezależnie od tego jak one się nazywają. Jak potrzebujesz dojechać do przystanku Brynów Dworska to równie dobrze możesz powiedzieć, że masz wysiąść na czwartym przystanku od dworca i wcale do tego nie trzeba przystanków numerami kolejnymi nazywać.

Cytuj:
Po prostu - nic nie wnosi w przeciwieństwie do sensownie zrobionej numeracji rzymskiej.


Znowu bredzisz. Wnosi więcej niż durne nic nie określające numerki.

Cytuj:
Daruj sobie epitety. Czy do Ciebie nie dociera, że w numeracji domów nie orientuje się nikt poza listonoszem i miejscowymi (a Ci drudzy tylko częściowo)?


Numeracja posesji jest po to, żeby znaleźć daną posesję. Po to kiedyś wymyślono taką numerację.

Cytuj:
Po to wprowadzono właśnie ten ów zwalczany przez Ciebie system numeracji porządkowej przystanków, by w momencie braku sensownych punktów odniesienia dać możliwość orientacji.


Wprowadzono go tylko dlatego, że komuś się nie chciało wysilać i poszedł na łatwiznę. Przykładów jest aż nadto.

Cytuj:
Jak mam na jakiejś drodze przystanki "I", "II" i "III" to naprawdę ta numeracja wnosi więcej, niż jakieś przypadkowe numery posesji.


Nie ma żadnego znaczenia czy numery posesji są przypadkowe czy nie - istotne jest, że są i że stanowią punkt orientacyjny, w przeciwieństwie do nic nie wnoszących numerów kolejnych.

Cytuj:
Przystanek przeniosą o 100 metrów i co? I system oparty na numeracji posesji szlag trafia.


A dlaczego mają przystanek przenosić? Przystanków się nie przenosi co dwa tygodnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 9:13 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Na obszarach wiejskich tak naprawdę szukasz konkretnych obiektów, a nie konkretnych adresów.


Wypowiadaj się za siebie, a nie za cały świat. Jak się jedzie do kogoś na wsi to się przede wszystkim zna jego adres, a nie jakieś obiekty. Zresztą chyba nie zauważyłeś, że numery posesji w nazwach przystanków pojawiają się tylko wówczas kiedy nie ma żadnych obiektów tylko same chałupy.

Cytuj:
Zmieniając nazwy przystanków na obszarach wiejskich wprowadza się tylko dezinformację, gdyż oni nadal będą posługiwali się starymi nazwami i po swojemu liczyli przystanki.


Ale niech się posługują czym chcą. Nazwa przystanku miejscowym nie jest do niczego potrzebna.

Cytuj:
A system porządkowy jest naprawdę prostszy od systemu posesji.


Prostszy może i jest, ale nic nie wnosi istotnego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:17 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Na obszarach wiejskich tak naprawdę szukasz konkretnych obiektów, a nie konkretnych adresów.


Wypowiadaj się za siebie, a nie za cały świat. Jak się jedzie do kogoś na wsi to się przede wszystkim zna jego adres, a nie jakieś obiekty.


Tniesz wypowiedzi tendencyjnie. Było tam w następnym zdaniu uzasadnienie, że jeśli wybierasz się w odwiedziny do kogoś, to zazwyczaj otrzymujesz wyjaśnienie, jak dotrzeć.

memphis napisał(a):
Zresztą chyba nie zauważyłeś, że numery posesji w nazwach przystanków pojawiają się tylko wówczas kiedy nie ma żadnych obiektów tylko same chałupy.


W przeciwieństwie do numeracji porządkowej, oznaczanie numeracmi posesji jest zupełnie przypadkowe. To jest duży krok, ale wstecz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Cytuj:
Jak mam na jakiejś drodze przystanki "I", "II" i "III" to naprawdę ta numeracja wnosi więcej, niż jakieś przypadkowe numery posesji.


Nie ma żadnego znaczenia czy numery posesji są przypadkowe czy nie - istotne jest, że są i że stanowią punkt orientacyjny, w przeciwieństwie do nic nie wnoszących numerów kolejnych.


Punkty orientacyjne to są takie punkty, które mogą być łatwo znalezione (zlokalizowane) w terenie, a nie jakiś budynek, który się niczym nie wyróżnia wśród sąsiednich. Przestań więc wmawiać, że budynek jest punktem orientacyjnym. No, chyba że bedzie to jedyny budynek w okolicy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:29 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Cytuj:
Zmieniając nazwy przystanków na obszarach wiejskich wprowadza się tylko dezinformację, gdyż oni nadal będą posługiwali się starymi nazwami i po swojemu liczyli przystanki.


Ale niech się posługują czym chcą. Nazwa przystanku miejscowym nie jest do niczego potrzebna.


Większej bzdury już dawno nie słyszałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:36 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
Wracając do tematu cyferek rzymskich to az mi po głowie chodzi taki przypadek z sieci ZKG KM: Witeradów I, Witeradów II, Witeradów III...
Witeradów n... W tej wiosce poobnie jak w pobliskiej Zuradzie serio nic nie ma?


Jest to całkiem prawdopodobne. Zobacz, że w Żuradzie dla Kościoły i Szkoły zrobiono wyjątek w nazwach. Jeżeli pojawiają się te dwie obiekty, to trudno już wymyślać nazwy w małych miejscowościach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:41 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Punkty orientacyjne to są takie punkty, które mogą być łatwo znalezione (zlokalizowane) w terenie, a nie jakiś budynek, który się niczym nie wyróżnia wśród sąsiednich. Przestań więc wmawiać, że budynek jest punktem orientacyjnym. No, chyba że bedzie to jedyny budynek w okolicy.


Wyróżnia się tym, że ma unikalny w skali wsi numer.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 4.02.2006, 10:42 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Większej bzdury już dawno nie słyszałem.


Sam jesteś jedną wielką bzdurą. Zresztą nie wiem po co ta cała dyskusja - nazwy będą takie jakie będą i twoje idiotyczne trzymanie się bzdurnych numerów kolejnych nic tu nie zmieni. EOT.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności