Teraz jest Cz 18.04.2024, 7:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 13:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
Podstawowym kolosalnym bledem tej mapy jest zamieszczony na odwrocie napis "stan na 24 VI 2006" Więc co do cholery robią tam 71,677,707 dlaczego nie ujęto pojawiających się na schemacie linii np. ZTZ Rybnik w opisie,


Stan całości został przygotowany formalnie na 24 czerwca. Zmiany od 1 lipca wprowadziło KZK GOP przy okazji "autoryzacji". Gdyby formalnie był komplet informacji na 1. lipca, to wówczas stan byłby 1. lipca. Niestety druk mapy trwa kilka dni - nawet ten najszybszy.

Co do opisu innych linii, nie ujętych w opisie - mają znaczenie marginalne, a opis ograniczył się do linii kursujących po terenie konurbacji górnośląskiej. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca zastosowano takie rozwiązanie. Zobacz, że dolny pasek, czyli potencjalne miejsce zajęło KZK GOP reklamą wzorów biletów.

Daro85 napisał(a):
i czemu E nie przez Autostradę (tym faktem zawiedziony bardzo),


Zmian tymczasowych z założenia nie uwzględnia się na mapach, chyba że są wprowadzone na okres dłuższy, niż cykl wydawniczy mapy.

Daro85 napisał(a):
czemu 20 do petli na Zawodziu, czemu 44 do Zawdozia Zajezdni,


20-tka miała być nie zaznaczano jako tymczasówka, ale wyszło inaczej; w pozostałych przypadkach przyjęto układ stały tras (za wyj. 600 i 601)

Daro85 napisał(a):
czemu T w Tychach nie jedzie do Świerczyńca,


niedopatrzenie redakcyjne

Daro85 napisał(a):
dlaczego brak nocnego 735 (a żeby zaznaczać nocki w Zagłebiu to się uparli),


Tak zażyczyło sobie KZK GOP - aby tylko to zaznaczyć. Załozeniem redakcyjnym było, aby linie nocne nie były zaznaczane z uwagi na ich charakter i szczątkowość oferty. Jako redaktor wiem, ze to jest chore, ale czasem "klient płaci im klient wymaga".

Daro85 napisał(a):
dlaczego 936 przez Skrzyzowanie w Paniówkach, dlaczego linie MZKP przez Kopienice Ośr. Zdrowia skoro nie jeżdżą rtamtędy od prawie roku?


prawd. niedopatrzenie redakcyjne - obejrzę dokładniej

Daro85 napisał(a):
Pospiech sprawił że błedy pojawialy się nie tylko na sieci KZK GOP...


Niestety jest to niedoskonałość czynnika ludzkiego i wskazują na to wszystkie podręczniki do kartografii. Faktycznie wskazałeś na trzy "wpadki" redakcyjne i zgadzam się w pełni z tymi uwagami.

Daro85 napisał(a):
Autor nie mogl się zdecydować na jaki dzien robi tą mapę? Jesli juz na chama brnął w zmiany od 1 VII to powinien zaznaczyć jeszcze inne zmiany od 1 VII...


Jak można było zaznaczyc coś, co jeszcze nie zostało podane? Tutaj dla Pyskowic został zrobiony wyjątek, chociaż z merytorycznego punktu widzenia zmiany te nie powinny być uwzględniane.

Daro85 napisał(a):
Oby to było ostatnie wydanie robione w takim pospiechu...

Przepraszam za czepialstwo, ale po prostu ktoś musi zwrocić uwagę na pewne sprawy, żeby kolejne wydanie było lepsze...


Cieszę się, ze ktoś podjął dyskusję na merytorycznym poziomie poza czepianiem się literówek. Mam nadzieję, że ustosunkowałem się do wszystkich uwag.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
butthead napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Aha, sorry myslalem ze to zmiana stała :(.
Nie ma problemu. Już się przyzwyczailiśmy, że piszesz coś, nie zorientowawszy się uprzednio w stanie faktycznym ;)


Co do reszty się nie pomyliłem :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 9.10.2005, 9:41
Posty: 189
Lokalizacja:
Ligota City
Inne zauważone błędy niewymienione tutaj wcześniej
- 168 przez Wełnowiec i centrum Siemianowic
- zaznaczenie linii 35bis tylko na odcinku Sosnowiec - Ćmok; do Czeladzi jest na schemacie zaznaczone tylko 35.
- 43 pomiające Os. Tuwima
- 144 jadące przez Oświęcimską w Kochłowicach
- 98 przez Bytków jadące do Siemianowic
- 110 pomijające Józefowiec
- 107 między Dobieszowicami a Pomłyniem.
- brak nazwy przystanku przy "pętli" 659 w Maciejowie
- 85 zaliczające przystanek Brzozowice Giełda oraz objeżdżające całe Os. Powstańców w Piekarach
- brak zaznaczenia wjazdu linii T na cmentarz przy ul. Barwnej w Tychach.
- 554 jeżdżący do pętli w Golcówce

Przydałoby się także zaznaczenie nocnych tras linii zwykłych (np. 735) i linii pojawiających się tylko w nocy (902,3,4) innym kolorem.

Jednak mimo tych błędów schemat jest bardzo fajny :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
MPR napisał(a):
Inne zauważone błędy niewymienione tutaj wcześniej
- 168 przez Wełnowiec i centrum Siemianowic
- zaznaczenie linii 35bis tylko na odcinku Sosnowiec - Ćmok; do Czeladzi jest na schemacie zaznaczone tylko 35.
- 43 pomiające Os. Tuwima
- 144 jadące przez Oświęcimską w Kochłowicach
- 98 przez Bytków jadące do Siemianowic
- 110 pomijające Józefowiec
- 107 między Dobieszowicami a Pomłyniem.
- brak nazwy przystanku przy "pętli" 659 w Maciejowie
- 85 zaliczające przystanek Brzozowice Giełda oraz objeżdżające całe Os. Powstańców w Piekarach
- brak zaznaczenia wjazdu linii T na cmentarz przy ul. Barwnej w Tychach.
- 554 jeżdżący do pętli w Golcówce

Przydałoby się także zaznaczenie nocnych tras linii zwykłych (np. 735) i linii pojawiających się tylko w nocy (902,3,4) innym kolorem.

Jednak mimo tych błędów schemat jest bardzo fajny :)


Troszkę z tego co wymienileś podałem :P, są też błedy w lokalizacji przystanków końcowych (tzn. przystanek nie jest końcowy a jest jako taki zaznaczony, albo odwrotnie), tak samo cos dziwnie sa pozaznaczane przystanki na 16bis (Prak Zielona, Park Zielony?), brak kursu wariantywnego 213 przez Śląską, kilka przystanków w polu (bez linii żadnej- Leboszowice Las np., PKP Knieje), szkoda też, że Tychy zostały potraktowane po macoszemu i numery linii przy ulicach pojawiają się tylko na ulicach obrzeznych :(.

Ale szata graficzna schematu bardzo przyjazna :). Tyle ode mnie... :)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 14:11 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
MPR napisał(a):
Inne zauważone błędy niewymienione tutaj wcześniej
- 168 przez Wełnowiec i centrum Siemianowic
- zaznaczenie linii 35bis tylko na odcinku Sosnowiec - Ćmok; do Czeladzi jest na schemacie zaznaczone tylko 35.
- 43 pomiające Os. Tuwima
- 144 jadące przez Oświęcimską w Kochłowicach
- 98 przez Bytków jadące do Siemianowic
- 110 pomijające Józefowiec
- 107 między Dobieszowicami a Pomłyniem.
- brak nazwy przystanku przy "pętli" 659 w Maciejowie
- 85 zaliczające przystanek Brzozowice Giełda oraz objeżdżające całe Os. Powstańców w Piekarach
- brak zaznaczenia wjazdu linii T na cmentarz przy ul. Barwnej w Tychach.
- 554 jeżdżący do pętli w Golcówce


168 i 43 - OK - poważny błąd. Zresztą widzę, że w tamtym fragmencie wkradły się jakieś poważniejsze błędy...
98 akurat jedzie do Siemianowic w kursach wariantowych w robocze
554 podjeżdża pod Golcówkę (choć nie wynika to z rozkładu)
35 bis i 107 - pomyłka techniczna.
na temat "T" Daro85" już pisał.
144 jest to niepoprawiony błąd z... poprzedniego wydania.

Przede wszystkim dziękuję za wskazanie tych błędów. Jeżeli będzie następne wydanie - zostaną one usunięte.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 14:13 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
tak samo cos dziwnie sa pozaznaczane przystanki na 16bis (Prak Zielona, Park Zielony?), brak kursu wariantywnego 213 przez Śląską, kilka przystanków w polu (bez linii żadnej- Leboszowice Las np., PKP Knieje), szkoda też, że Tychy zostały potraktowane po macoszemu i numery linii przy ulicach pojawiają się tylko na ulicach obrzeznych :(.


Ad. 16bis - trzeba było troszkę tam "oszukać", bo są to przystanki tylko dla tej linii. Też nie uważam tego za zbyt piękne... Co do Tychów - wynika to z przyjętego algorytmu zniekształceń. Tam niestety nie ma miejsca, by więcej wpisać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 14:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
aso napisał(a):
Daro85 napisał(a):
tak samo cos dziwnie sa pozaznaczane przystanki na 16bis (Prak Zielona, Park Zielony?), brak kursu wariantywnego 213 przez Śląską, kilka przystanków w polu (bez linii żadnej- Leboszowice Las np., PKP Knieje), szkoda też, że Tychy zostały potraktowane po macoszemu i numery linii przy ulicach pojawiają się tylko na ulicach obrzeznych :(.


Ad. 16bis - trzeba było troszkę tam "oszukać", bo są to przystanki tylko dla tej linii. Też nie uważam tego za zbyt piękne... Co do Tychów - wynika to z przyjętego algorytmu zniekształceń. Tam niestety nie ma miejsca, by więcej wpisać.


Wiesz ja w sumie cenię to, że ktoś w ogóle cos takiego robi... W innym wypadku nie byłoby czego oceniac ani zadnej mapy, ktora by w jakiś sposob pokazywała calość KM w regionie...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.06.2006, 21:58 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4387
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Daro85 napisał(a):
dlaczego 936 przez Skrzyzowanie w Paniówkach

A dlaczego nie? Ma na swojej trasie przystanek Paniówki Skrzyżowanie, troszkę z boku głównego skrzyżowania ale nie jest to żaden błąd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 9.07.2006, 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 16.06.2005, 11:25
Posty: 24
Lokalizacja:
Katowice
Witam
Mógłby mi ktos wysłać tą mapkę sieci kzkgop autobusów na mejla vulcanor@gazeta.pl
Z góry dzięki :)

_________________
****SZUKAM PRACY JAKO KIEROWCA AUTOBUSU KAT.D LUB CIĘŻARÓWKI KAT.C****


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 23.07.2006, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Czy mógłby mi ktoś pomóc zdobyć tą mapkę bo niestety niedawno dopiero sie dowiedzialem że taka mapka była w GW a nie kupuje jej co dziennie. Mam poprzednia wersje tej mapki ale jest ona już bardzo nieaktualna i chcialbym mieć nowszą. Z góry dziekuje za pomoc


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 23.07.2006, 19:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
SZAKAL G Z napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś pomóc zdobyć tą mapkę bo niestety niedawno dopiero sie dowiedzialem że taka mapka była w GW a nie kupuje jej co dziennie. Mam poprzednia wersje tej mapki ale jest ona już bardzo nieaktualna i chcialbym mieć nowszą. Z góry dziekuje za pomoc


Plik elektroniczny objęty jest ochroną praw autorskich i jego dysponentami są wyłącznie zespół autorski (wydawnictwo PGK Katowice) oraz wydawca (Gazeta Wyborcza), zatem jakiekolwiek powielenie praktycznie jest niemożliwe. Nie wiem natomiast jak jest z niesprzedanymi egzemplarzami Gazety. Być może się jakieś zachowały...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 24.07.2006, 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
aso napisał(a):
SZAKAL G Z napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś pomóc zdobyć tą mapkę bo niestety niedawno dopiero sie dowiedzialem że taka mapka była w GW a nie kupuje jej co dziennie. Mam poprzednia wersje tej mapki ale jest ona już bardzo nieaktualna i chcialbym mieć nowszą. Z góry dziekuje za pomoc


Plik elektroniczny objęty jest ochroną praw autorskich i jego dysponentami są wyłącznie zespół autorski (wydawnictwo PGK Katowice) oraz wydawca (Gazeta Wyborcza), zatem jakiekolwiek powielenie praktycznie jest niemożliwe. Nie wiem natomiast jak jest z niesprzedanymi egzemplarzami Gazety. Być może się jakieś zachowały...
Może sie orientujesz w jaki sposób można zdobyc takie niesprzedane egzemplarze? A może ma ktoś inny z uczestników tego forum? Może ktoś z Was ma więcej egzemplarzy tej mapki i mógłby mi odsprzedać jeden?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 24.07.2006, 21:40 

Dołączył(a): Pn 24.07.2006, 21:25
Posty: 4
Lokalizacja:
Ruda BYKOWINA CITY !!!!!!!
takie mapki sa często w Gw mam chyba 5 takich i są taż inni przewożnicy pokazani np: PKM Tychy

_________________
po co kupować nowy autobus skoro można z niemiec sprowadzoc 11-letni-szkoda ze to kaloryfer


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 27.07.2006, 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Bujii napisał(a):
takie mapki sa często w Gw mam chyba 5 takich i są taż inni przewożnicy pokazani np: PKM Tychy
Jak często są takie mapki w GW? Ja trafiłem dopiero na jedną z czerwca 2004? Niestety nie czytam na codzień GW więc mam problem żeby trafić akurat na taką mapkę. Może ktoś z Was orientuje się kiedy i jak często ukazują się te mapki i kiedy można spodziewać się następnej?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 27.07.2006, 22:06 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
SZAKAL G Z napisał(a):
Bujii napisał(a):
takie mapki sa często w Gw mam chyba 5 takich i są taż inni przewożnicy pokazani np: PKM Tychy

Jak często są takie mapki w GW? Ja trafiłem dopiero na jedną z czerwca 2004?


Użytkownik "Bujii" nie jest najlepiej zorientowany w temacie ;-) Dopiero były dwa wydania opracowywane dla Gazety Wyborczej.

SZAKAL G Z napisał(a):
Niestety nie czytam na codzień GW więc mam problem żeby trafić akurat na taką mapkę. Może ktoś z Was orientuje się kiedy i jak często ukazują się te mapki i kiedy można spodziewać się następnej?


W zależności od możliwości finansowych Gazety Wyborczej (i potencjalnych sponsorów).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 29.07.2006, 11:03 

Dołączył(a): Pn 24.07.2006, 21:25
Posty: 4
Lokalizacja:
Ruda BYKOWINA CITY !!!!!!!
z tego co jestem pewien to byly 3 mapki w 2000 roku-rozkladana jak plan miasta (tylko linie kzkgop) i w czerwcu 2004 i 2006

_________________
po co kupować nowy autobus skoro można z niemiec sprowadzoc 11-letni-szkoda ze to kaloryfer


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 29.07.2006, 20:11 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Bujii napisał(a):
z tego co jestem pewien to byly 3 mapki w 2000 roku-rozkladana jak plan miasta (tylko linie kzkgop) i w czerwcu 2004 i 2006


Było łącznie aż sześć schematów sieci komunikacyjnej GOP, z czego pięć opracowanych przez PGK Katowice i jedno - opracowane przez KZK GOP. Dwa ostatnie były opracowane na zlecenie Gazety Wyborczej przez PGK Katowice.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 31.05.2007, 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Czy ktoś z Was orientuje się kiedy i gdzie będzie następne wydanie takiej albo podobnej mapki? Może w czerwcu w tym roku, może w gazecie Wyborczej? Bardzo mi na niej zależy, więc jak ktoś coś wie to proszę niech da mi znać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 31.05.2007, 17:17 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Może coś w Dzienniku Zachodnim będzie, obiło mi się o uszy.

Swoją drogą ciekawe kiedy KZK GOP samodzielnie coś wyda ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 31.05.2007, 17:24 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Może coś w Dzienniku Zachodnim będzie, obiło mi się o uszy.

Swoją drogą ciekawe kiedy KZK GOP samodzielnie coś wyda ;-)


Już raz wydało...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności