Teraz jest Wt 16.04.2024, 7:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 20.03.2015, 22:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Nie wiem. Nie wiedziałem, że centrum Tychów to "bardziej" os. B niż al. Niepodległości.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 20.03.2015, 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Dla mnie logiczne, że przystanek z którego jeździ np. A do centrum jest kierunkiem w stronę centrum :>

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 21.03.2015, 9:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
A 1 z którego przystanku odjeżdża do "centrum"?

Konfrontując tekst z mapą z http://www.kartaskup.pl/mapa-k-3-c-21.html przystanek po przeciwnej stronie do marketu przestaje być taki oczywisty. CBDU. Opisy lokalizacji pod mapką są niechlujne, ale same znaczniki są dość precyzyjnie umieszczone.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 21.03.2015, 12:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
O, wczoraj jeszcze tych znaczników nie było. Więc tak, opis dziwaczny, a błąd mój :)

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pn 23.03.2015, 8:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
To tak w kontekście rewelacji @adam86 odnośnie 3 etapu.
Cytuj:
KZK GOP - oficjalny profil Uprzejmie informujemy, iż odebrane zostały 3 etapy wdrożenia systemu ŚKUP przewidziane umową na: Dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu ŚKUP. Natomiast obecnie czekamy na zgłoszenie Wykonawcy gotowości do odbioru 4 (ostatniego) etapu wdrożenia systemu.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pn 23.03.2015, 14:48 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Tablice też odebrali i co ? Tu nie będzie tak wesoło jak odbiorą bubel.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Nd 24.05.2015, 13:10 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Czy gdzieś jeszcze poza Osiedle Stałe w Jaworznie jest nieodsłonięty automat biletowy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Nd 24.05.2015, 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Wszędzie.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 26.05.2015, 15:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
Wszędzie.

Że co?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 26.05.2015, 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Że w wielu miejscach, a ten znów robi sensację.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 4.07.2015, 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Podróżowałem dziś 12, jakiś SU18. Kasowniki ŚKUP wyświetlały przystanki. Starą Ligotę Wiadukt i Brynów Dziewięciu z Wujka. Już widzę te kasowniki przy doraźnych zmianach tras w tramwajach! :D

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 7.07.2015, 6:51 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
inżinier napisał(a):
Podróżowałem dziś 12, jakiś SU18. Kasowniki ŚKUP wyświetlały przystanki. Starą Ligotę Wiadukt i Brynów Dziewięciu z Wujka. Już widzę te kasowniki przy doraźnych zmianach tras w tramwajach! :D

Najpierw niech to ruszy, a potem będziemy oceniać skalę katastrofy. :-P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 7.07.2015, 21:53 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
aso napisał(a):
inżinier napisał(a):
Podróżowałem dziś 12, jakiś SU18. Kasowniki ŚKUP wyświetlały przystanki. Starą Ligotę Wiadukt i Brynów Dziewięciu z Wujka. Już widzę te kasowniki przy doraźnych zmianach tras w tramwajach! :D

Najpierw niech to ruszy, a potem będziemy oceniać skalę katastrofy. :-P

Skąd u was tyle pesymizmu?! Jeśli w objazdowych tramwajach wyświetli i Starą Ligotę Wiadukt i Brynów Dziewięciu z Wujka to nawet nie będzie tak źle, to podkreśli tylko innowacyjność projektu!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 28.08.2015, 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Dzisiaj spotkałem się z jednym z przedstawicieli handlowych. KZK GOP ma pod koniec września szkolić ludzi obsługujących terminale, bilety miesięczne drukowane mają wejść niby od 1.10.2015.
Ile w tym prawdy to nie wiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 6.10.2015, 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 846
Dzisiaj wystartował portal klienta.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 13.10.2015, 8:05 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Witam,
Kilku rzeczy z portalu nie potrafię się dowiedzieć.

Na jakim obszarze (w których autobusach) jest honorowany ŚKUP?
Na stronie sa rozkłady Jaworzna, PKM Tychy - tam będzie można korzystać z karty np. z biletu miesięcznego wgranego na kartę?
Chyba nie....
autobusy MZK Świerklaniec natomiast są w tym systemie?

Co się dzieje jeśli ktoś zapomni "odbić" kartę przy wsiadaniu?
dostanie mandat jeśli go przyłapią z nieskasowaną kartą - w jakiej wysokości?

Co się stanie jeśli ktoś nie odbije się przy wejściu ale odbije się przy wyjściu?
Będzie to odebrane jakby wsiadał?
Czy może potem natychmiast odbić się przy wsiadaniu do kolejnego pojazdu czy jest jakiś minimalny czas który musi upłynąć?

Ostatecznie:
Czy zamierzacie skorzystać ze ŚKUP?
Na razie - na szczęście(?) papierowe też będzie można kupować.

Obecnie kupuję kwartalny za 376zł.
Prawdopodobnie (no właśnie tylko prawdopodobnie) wystarczy mi kwartalny z limitem 266 przejazdów. Czyli 328zł.
To daje 48zł oszczędności, 192zł rocznie, 16zł miesięcznie.

16zł na miesiąc mniej ale poza tym są wady:
- trzeba pamiętać by odbić bilet przy wejściu - jeśli tego się nie zrobi można zapłacić karę co zniweluje oszczędności, sądzę, że ryzyko, że czasem zapomnę "odbić" bilet jest zauważalnie wyższe od zera;)
- trzeba w ogóle "odbijać" ten bilet przy wsiadaniu (w autobusach nie-przegubowych nie okazuję biletu:P ), zimą mogę włozyć kartę do kurtki tam gdzie mam miejsce na karnet narciarski. Liczę, że czytnik by kartę załapał. Tylko muszę uważać, gdy zakładam inną kurtkę;) Latem już tego tricku nie zrobię.
Więc nie jestem pewien czy 16zł warte tego zachodu...

Jest też plus: kartę można doładować przez internet.

Jest zniżka 5% za rejestrowanie przy wyjściu...ale znów pojawia się pytanie czy będę chciał to robić dla 16zł kwartalnie czyli 5zł miesięcznie - ile razy można "zapomnieć" by zniżka się naliczyła? Wydaje mi się, że brak konieczności wyciągania karty przy wysiadaniu jest wart tych 5 zł......

Jeśli bilet z limited 266zł mi nie starczy - albo nie chcę bawić się w konieczność kontroli "ile mi zostało" to koszt biletu to 358zł. 18zł mniej na kwartał, 6 zł miesięcznie. Wady - konieczność każdorazowego zarejestrowania wejścia pozostają.

Czy w portalu jest zapis wszystkich odcinków na jakich jechaliśmy autobusem, razem z historią (zapamiętywaną na zawsze) ?

Licznik km w danym okresie, licznik od początku, lista linii którymi jechalismy, rejestr wszystkich wejść i wyjść?
Może nawet numer autobusu którym jedziemy (konkretnego wozu, przewoźnik, marka pojazdu?)
Tego typu dane mogłyby być interesujące i być mocniejsza zachętą (przynajmniej dla mnie) niż te 6 czy 12zł mniej na miesiąc.

Na razie mam kwartalny papierkowy do listopada. Co zrobię w grudniu jeszcze nie wiem.
Może będę chciał wykorzystywać swobodę podróżowania bez kasowania tak długo jak się da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 13.10.2015, 9:34 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Cytuj:
Na jakim obszarze (w których autobusach) jest honorowany ŚKUP?
Na wszystkich liniach organizowanych przez KZK GOP: http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co=rozklady
Cytuj:
Na stronie sa rozkłady Jaworzna, PKM Tychy - tam będzie można korzystać z karty np. z biletu miesięcznego wgranego na kartę?
Jaworzno i Tychy mają swoje, odrębne bilety (Jaworzno ma nawet swoje karty miejskie). Nie rozumiem czemu na stronie ŚKUP są odnośniki do ich rozkładów.

Cytuj:
Co się dzieje jeśli ktoś zapomni "odbić" kartę przy wsiadaniu?
dostanie mandat jeśli go przyłapią z nieskasowaną kartą - w jakiej wysokości?
To samo co wtedy, gdy się zapomni skasować biletu.
Wysokość opłat jest określona w taryfie: https://portal.kartaskup.pl/taryfa-od-1-listopada-2015


Poprawiłem błąd odnośnie organizowania linii przez KZK GOP ;)


Ostatnio edytowano Wt 13.10.2015, 17:00 przez DW, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 13.10.2015, 9:46 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
DW napisał(a):
Jaworzno i Tychy mają swoje, odrębne bilety (Jaworzno ma nawet swoje karty miejskie). Nie rozumiem czemu na stronie ŚKUP są odnośniki do ich rozkładów.

No właśnie to jest mylące - przez chwilę miałem fantazję, że oto powstał wspólny - jeden - bilet i z biletem tańszym niż obecnie będę mógł tez korzystać z tych innych przewoźników.

Tak więc biorąc to pod uwagę, że nic się nie zyskuje żadnych dodatkowych środków komunikacji z których można korzystać), trzeba pamiętać by skasować przy wejściu a jak nie to mandat (niby nie problem, ale dla kogoś kto od wielu lat ma bilet okresowy i nie kasuje może byc ciężko się przestawić;)
Funkcjonalności podpisu elektronicznego chyba tez nadal nie ma (to byłby zawsze jakiś plus), opłaty parkingowe i biblioteki - nie widzę powodu by płacić akurat tą kartą (ma być taniej??), karty bibliotecznej jako takiej - by jej nie nosić przy sobie - i tak nie zastąpi.

Projekt wygląda więc na zupełnie bezużyteczny z punktu widzenia pasażera.
chyba, że dzięki lepszemu rejestrowaniu przepływu podróżnych ma w przyszłości być lepiej opracowana siatka połączeń - ale to chyba tez tylko fantazje...tak jak wspólny bilet z Tychami i Jaworznem, nie wspominając o kolei..i przewoźnikach "prywatnych" :P

Plusem by mogła być taryfa, która nie wymusza decyzji o zakupie biletu okresowego: doładowujemy kartę i jeśli w danym okresie wyjeździmy wartość biletu okresowego to za kolejne przejazdy nie płacimy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 13.10.2015, 11:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Krix napisał(a):
Plusem by mogła być taryfa, która nie wymusza decyzji o zakupie biletu okresowego: doładowujemy kartę i jeśli w danym okresie wyjeździmy wartość biletu okresowego to za kolejne przejazdy nie płacimy.


Generalnie przy takich systemach można ostro kombinować. Np. fajny system mają w Poznaniu- przejazd 1 przystanku kosztuje 60 groszy ;). Tyle, że tam już nie ma linii pospiesznych, czy przyspieszonych.
Albo lepiej- jak kupisz 12 biletów miesięcznych to 13 masz za darmo. I nawet PKSem możesz jechać jak takowy bilet masz.

I dodatkowo:
Cytuj:
Nie ma obowiązku zbliżania karty do czytnika z biletem okresowym przy wejściu i wyjściu z pojazdu.
:)

A sama ta strona pokazuje ile można jeszcze zrobić:
http://www.ztm.poznan.pl/bilety/cennik/

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 13.10.2015, 13:01 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
DW napisał(a):
Nie rozumiem czemu na stronie ŚKUP są odnośniki do ich rozkładów.


Miasta Tychy i Jaworzno uczestniczą w projekcie, co się jednak nie przekłada na wspólny bilet, a tylko na to, że w tych miastach stoją automaty.

Cytuj:
Na wszystkich liniach obsługiwanych przez KZK GOP


KZK GOP nie obsługuje żadnej linii. Co najwyżej niektóre organizuje. A wątpliwość dotycząca funkcjonowania ŚKUP na liniach MZKP jest znaczna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności