Teraz jest Cz 25.04.2024, 18:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 3.05.2016, 11:52 

Dołączył(a): Pn 2.01.2012, 14:18
Posty: 167
Lokalizacja:
Katowice
Jelczu napisał(a):
Już wczoraj zaczęły się problemy. Dzisiaj np. w rudzkich linii to nie działało 130, 146, 121...


W Rudzie i innych Bytomiach może nie działać, ważne żeby w Katowicach wszystko działało MSPANC :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 6.05.2016, 17:59 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Czy są jeszcze na trasach KZK jakieś autobusy bez ŚKUPu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 6.05.2016, 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Jelczu napisał(a):
Czy są jeszcze na trasach KZK jakieś autobusy bez ŚKUPu?


Tak, busik Intrans-u #11 kursujący na linii 937.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 27.05.2016, 14:12 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Czy planowane jest ŚKUP2? ;)

1. automatyczny wybór biletu odległościowego i strefowo-czasowego zależnie od tego który był korzystniejszy
2. wspólne bilety okresowe z innymi przewoźnikami w regionie
3. automatyczne przesiadki - bez konieczności "kasowania" biletu w międzyczasie (choćby tylko były w taryfie odległościowej).
4. wprowadzenie maksymalnej kwoty pobieranej z karty w danym okresie (np. równowartość biletu okresowego) - po jej przekroczeniu kolejne przejazdy gratis
5. więcej przewoźników zintegrowanych w systemie
6. możliwość podpięcia karty płatniczej - z której byłyby automatycznie pobierane środki w przypadku ich braku na karcie ŚKUP
7. portal pasażera z dokładnym spisem wszystkich przejazdów (to mnie bardziej zachęci do odbijania karty przy wyjściu niż jakieś 6zł/miesiąc tańszy bilet okresowy).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 27.05.2016, 18:01 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Krix napisał(a):
Czy planowane jest ŚKUP2? ;)

1. automatyczny wybór biletu odległościowego i strefowo-czasowego zależnie od tego który był korzystniejszy
2. wspólne bilety okresowe z innymi przewoźnikami w regionie
3. automatyczne przesiadki - bez konieczności "kasowania" biletu w międzyczasie (choćby tylko były w taryfie odległościowej).
4. wprowadzenie maksymalnej kwoty pobieranej z karty w danym okresie (np. równowartość biletu okresowego) - po jej przekroczeniu kolejne przejazdy gratis
5. więcej przewoźników zintegrowanych w systemie
6. możliwość podpięcia karty płatniczej - z której byłyby automatycznie pobierane środki w przypadku ich braku na karcie ŚKUP
7. portal pasażera z dokładnym spisem wszystkich przejazdów (to mnie bardziej zachęci do odbijania karty przy wyjściu niż jakieś 6zł/miesiąc tańszy bilet okresowy).


KZK GOP może to wprowadzi gdzieś za 30 lat, obecnie system jeszcze kula a Ty chcesz takie cuda :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 31.05.2016, 10:03 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
5 punktów odbioru na Katowice - to było do przewidzenia

https://www.facebook.com/DziwneSytuacje ... =3&theater


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 31.05.2016, 21:05 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
viator napisał(a):
5 punktów odbioru na Katowice - to było do przewidzenia

https://www.facebook.com/DziwneSytuacje ... =3&theater
Ale tak jest wszędzie, w Zabrzu w "Galerii Zabrze", w Bytomiu w "Agorze" też gdy byłem wczoraj to była taka wesoła kolejka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 31.05.2016, 23:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13992
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Generlanie karty można już wyrabiać w POPach, ale tylko w niektórych...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 1.06.2016, 2:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
adam86 napisał(a):
Generlanie karty można już wyrabiać w POPach, ale tylko w niektórych...

Łącznie z odbiorem? Czy tylko zamówienie karty, a odbiór w POKu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 1.06.2016, 7:01 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
W tym miesiącu będę na szczęście mało jeździć KZKGOP, więc "testuję" ŚKUP na jednorazowych.
(karta niespersonalizowana bo odbierać spersonalizowanej przy takich kolejkach nie zamierzam....)

wsiadam do autobusu z zamiarem zakupu strefowego za 3,10.
Poszło nawet prosto, wybrałem bilet 1m, ale na koniec nie wiedziałem czy bilet jest już aktywny - przykładam jeszcze raz - pyta czy wymusić wyjście - czyli bilet już aktywny- odpowiadam, że nie.
(jak sobie z tym poradzi ktoś kto nie zna polskiego?)

problem pojawił się przy wyjściu: przykładam kartę do czytnika, jestem pewny, że w dobrym miejscu - zero reakcji. wszystko robię wychodząc z pojazdu - nie ma czasu na zabawy - wyjście nie zatwierdzone.

Teraz chcę jechać tramwajem, do końca 15 minut jeszcze daleko.
kasownik: "czy wymusić wyjście".
co powinienem odpowiedzieć?
czy wybierając "T" bilet 15 minutowy byłby nadal honorowany w tym pojeździe?
wybrałem "N" co zakończyło się pobraniem biletu odległościowego i ostatecznie zapłaciłem 2,20PLN (<1km) więcej niż planowałem.
Tym razem udało się zarejestrować wyjście, ufff....jest ŚKUP są emocje :)
Błąd - trzeba było dać "T" (i bilet 15 minutowy zachowałby ważność) czy i tak wyszło by na to samo?

Cóż z biletami papierowymi było to prostsze. Bilet skasowany w ręce - przez 15 minut nie trzeba nic kombinować...
Czyli - wada systemu z punktu widzenia pasażera.

Przy miesięcznych i kwartalnych to samo - można było unikać zabaw z kasownikiem, przy biletach na ŚKUP jest to nieuniknione...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 1.06.2016, 7:13 

Dołączył(a): Pt 18.03.2005, 22:44
Posty: 62
Lokalizacja:
Mikołów
"Dziś przestały obowiązywać kolejne papierowe bilety miesięczne. Efekt? 69 tys. pasażerów ma kartę ŚKUP. Ale korzystanie z niej rodzi problemy"

http://www.dziennikzachodni.pl/serwisy/ ... ,10054914/

_________________
Masz bilety autobusowe? Nie wyrzucaj :) Skontaktuj się ze mną...
http://www.polskiebilety.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 1.06.2016, 7:54 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Musicus napisał(a):
adam86 napisał(a):
Generlanie karty można już wyrabiać w POPach, ale tylko w niektórych...

Łącznie z odbiorem? Czy tylko zamówienie karty, a odbiór w POKu?


Chyba tylko wniosek. I tylko w POP-ach katowickich.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 1.06.2016, 13:06 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Zawsze mnie zastanawia, skoro ŚKUP jest taki zły i niedobry, to po co ludzie się w go zaopatrują, gdy chcą jechać na jednorazowych? Obsługa biletów okresowych jest banalnie prosta, trzeba się tylko odbić przy wejściu i tyle, jednorazowe wymagają więcej obsługi, ale też są nadal jednorazowe bilety papierowe i będą - więc po co zaopatrywać się w kartę, jeśli chce się używać jednorazowych i mając kartę po co sobie komplikować, skoro można nabyć tradycyjny papierowy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 6:52 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Krix napisał(a):

Teraz chcę jechać tramwajem, do końca 15 minut jeszcze daleko.
kasownik: "czy wymusić wyjście".
co powinienem odpowiedzieć?
czy wybierając "T" bilet 15 minutowy byłby nadal honorowany w tym pojeździe?
wybrałem "N" co zakończyło się pobraniem biletu odległościowego i ostatecznie zapłaciłem 2,20PLN (<1km) więcej niż planowałem.
Tym razem udało się zarejestrować wyjście, ufff....jest ŚKUP są emocje :)
Błąd - trzeba było dać "T" (i bilet 15 minutowy zachowałby ważność) czy i tak wyszło by na to samo?


Jak wybierzesz bilet na 15/30/60 minut , przykładasz w pierwszym pojeździe przy wejściu i wyjściu. Wymuszenie wyjścia oznacza, że źle został "odpity" przez system. Gdy wsiądziesz do drugiego pojazdu, i odbijesz powinna wyskoczyć informacja o ostatnim bilecie o której został odbity i do której godziny jest ważny. Korzystam sporadycznie z tej karty od stycznia a wyrobiłem ją w październiku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 7:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
Lukas SC napisał(a):
Krix napisał(a):

Teraz chcę jechać tramwajem, do końca 15 minut jeszcze daleko.
kasownik: "czy wymusić wyjście".
co powinienem odpowiedzieć?
czy wybierając "T" bilet 15 minutowy byłby nadal honorowany w tym pojeździe?
wybrałem "N" co zakończyło się pobraniem biletu odległościowego i ostatecznie zapłaciłem 2,20PLN (<1km) więcej niż planowałem.
Tym razem udało się zarejestrować wyjście, ufff....jest ŚKUP są emocje :)
Błąd - trzeba było dać "T" (i bilet 15 minutowy zachowałby ważność) czy i tak wyszło by na to samo?


Jak wybierzesz bilet na 15/30/60 minut , przykładasz w pierwszym pojeździe przy wejściu i wyjściu. Wymuszenie wyjścia oznacza, że źle został "odpity" przez system. Gdy wsiądziesz do drugiego pojazdu, i odbijesz powinna wyskoczyć informacja o ostatnim bilecie o której został odbity i do której godziny jest ważny. Korzystam sporadycznie z tej karty od stycznia a wyrobiłem ją w październiku.


Krix napisał wcześniej, że czytnik z pierwszego pojazdu nie zadziałał prawidłowo po przyłożeniu podczas wysiadania. Sam miałem już sytuację, że kierowca wyłączył śkup jak tylko podjechał na ostatni przystanek, a jeszcze znaim pasażerowie wysiedli. Tylko w momencie kończenia kursu chyba i tak "wyrzuca" wszystkich.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 8:00 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
chrup napisał(a):
Zawsze mnie zastanawia, skoro ŚKUP jest taki zły i niedobry, to po co ludzie się w go zaopatrują, gdy chcą jechać na jednorazowych? Obsługa biletów okresowych jest banalnie prosta, trzeba się tylko odbić przy wejściu i tyle, jednorazowe wymagają więcej obsługi, ale też są nadal jednorazowe bilety papierowe i będą - więc po co zaopatrywać się w kartę, jeśli chce się używać jednorazowych i mając kartę po co sobie komplikować, skoro można nabyć tradycyjny papierowy?


Ja to widzę inaczej.
Przy jednorazowych karta usprawnia obsługę. Nie trzeba wiedzieć który jednorazowy będzie przydatny, nie trzeba kupować biletu w kiosku, nosić paczki biletów na zapas etc. Wystarczy jedna karta a doładować można choćby przelewem.
Jest też zauważalnie taniej, np. krótki odcinek do 1km to 2,20zł a nie 3,20zł. Oba bilety i tak trzeba kasować.
Obsługa biletów odległościowych jest banalnie prosta
Oczywiście byłoby lepiej gdyby ŚKUP dało się podpiąć do karty płatniczej w celu jej automatycznego obciążania a bilet odległościowy nigdy nie był droższy od biletów strefowo-czasowych (przecież system wie że trasa choć długa odbywa się na terenie jednej strefy i może pobrać niższą kwotę) oraz umożliwiał przesiadki.

W przypadku biletów okresowych pojawia się istotna różnica: bilety trzeba za każdym razem "skasować" w pojeździe, w przypadku biletów papierowych nie było tego obowiązku. To zawsze pewna niedogodność (bilet trzeba mieć pod ręką, nie zapomnieć, czasem przepychać się w tłoku do kasownika lub prosić kogoś o przesunięcie się bo zastawił go plecakiem etc)

Poza tym "ŚKUP jest zły i niedobry" nie za sam fakt istnienia ale za właśnie niedoskonałości tego systemu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13992
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
chrup napisał(a):
Zawsze mnie zastanawia, skoro ŚKUP jest taki zły i niedobry, to po co ludzie się w go zaopatrują, gdy chcą jechać na jednorazowych?

W niego, a nie w go. Bardzo sporadycznie trafiają sie osoby z jednorazowym na karcie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 17:19 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Matthew napisał(a):

Krix napisał wcześniej, że czytnik z pierwszego pojazdu nie zadziałał prawidłowo po przyłożeniu podczas wysiadania. Sam miałem już sytuację, że kierowca wyłączył śkup jak tylko podjechał na ostatni przystanek, a jeszcze znaim pasażerowie wysiedli. Tylko w momencie kończenia kursu chyba i tak "wyrzuca" wszystkich.


Owszem "wyrzuca" wszystkich, ale system zapisuje że nie odbiłeś karty przy wysiadaniu i jak tak parę razy się zdarzy to możesz mieć problem z uzyskaniem 95% zarejestrowanych wyjść.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 2.06.2016, 17:58 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Wniosek: wystarczy pojechać do Tychów/Jaworzna by nie stać w kolejce http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1 ... -skup.html Hahahaha


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pn 6.06.2016, 8:18 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Pytanie:
Po co ten komunikat "zrealizowano doładowanie"?
Nie było możliwości jednocześnie przekazać informację o doładowaniu oraz wykonać akcję "skasowania" biletu?
Można nie zauważyć komunikatu i uznać, że bilet już "skasowany"....

Ostatnio odbywałem kilka rozmów z pojazdach KZKGOP i bardzo duzo osób narzeka na to, że kiedyś kupowały kwartalny i przez 3 miesiące nie musiały o bilecie myśleć a teraz trzeba go za każdym razem odbijać w kasowniku...komunikacja publiczna coraz mniej przyjazna pasażerowi? chyba miało być odwrotnie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności