Teraz jest Wt 19.03.2024, 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 1.02.2007, 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Cytuj:
Już wkrótce wszyscy mamy odczuć pierwsze korzyści z powstania Związku. Na początek samorządowcy chcą stworzyć wspólną kartę usług publicznych. Ma zastąpić bilety autobusowe i tramwajowe, będzie można nią też zapłacić za parking, wstęp na basen i miejskie imprezy kulturalne. Podobne e-karty od kilku miesięcy z powodzeniem funkcjonują już w Rybniku, jednak te, które chce wprowadzić Związek, mają przy okazji rozwiązać problem braku wspólnego biletu między Tychami i Jaworznem a resztą aglomeracji. Te miasta też wchodzą do GZM-u, a ich prezydenci zadeklarowali w środę zainteresowanie elektroniczną kartą.

Chipy ułatwią też rozliczenia między miastami za komunikację autobusową i miejską. Dziś miasta płacą za liczbę tzw. wozokilometrów na swoim terenie niezależnie od tego, ile osób korzystało z przejazdu. Dzięki kartom miasto będzie dopłacało do swoich mieszkańców, nawet jeśli trasa autobusu, którym jechali, biegnie przez terytorium sąsiada.

Wspólna karta ma kosztować 80 mln zł, ale pomysłodawcy liczą na to, że 85 proc. potrzebnych pieniędzy da Unia Europejska.

Kto w GZM-ie: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy i Zabrze.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3888949.html


Będą Tychy i Jaworzno. Nie będzie Będzina, Czeladzi, Tarnowskich Gór i jeszcze kilku miasteczek. Czy tam też będzie akceptowana e-karta?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 1.02.2007, 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Co za brednie. Matko boska 80 milinów złotych topić w takie bzdury. Jezeli to ma mieć jakikolwiek sens to najpierw trzeba w system włączyc kolej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 1.02.2007, 23:30 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
Co za brednie. Matko boska 80 milinów złotych topić w takie bzdury. Jezeli to ma mieć jakikolwiek sens to najpierw trzeba w system włączyc kolej.


Po zamontowaniu elektroniki do odczytu kart, będzie ona więcej warta od całego autobusu ;-))


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: E-KARTA czyli wspólna karta usług publicznych
Napisane: Pt 2.02.2007, 11:31 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Cytuj:
Na początek samorządowcy chcą stworzyć wspólną kartę usług publicznych. Ma zastąpić bilety autobusowe i tramwajowe, będzie można nią też zapłacić za parking, wstęp na basen i miejskie imprezy kulturalne.
Będą Tychy i Jaworzno. Nie będzie Będzina, Czeladzi, Tarnowskich Gór i jeszcze kilku miasteczek. Czy tam też będzie akceptowana e-karta?

Karta będzie akceptowalna wszędzie, nawet w publicznych toaletach. Powinna zastąpić dowód osobisty, prawo jazdy, kartę NFZ, biblioteczną... Wielki Brat czuwa :/

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 11:50 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Odnosnie e-karty to jestem zagorzałym zwolennikiem tego pomysłu. W GW musiał sie wkrasc błąd bo Bedzin i inne miasta tez beda objete zasiegiem tejze e-karty.Jednakze co do jej powstania musza zostac spełnione takie warunki jak dostepnosc punktow doładowania.Powinny byc tak dostepne jak obecnie mozna kupic bilety czyli prawie wszedzie. Powinna byc wydawana za darmo zarówno ta imienna jak i na okaziciela.Faktem jest ze sprawa ta jest dosc kosztowna no ale jesli unia miałaby to w znacznej mierze finansowac to nie ma co sie przed tym bronic.Zgodze sie z przedmowca ze system bedzie drozszy niz nie jeden autobus jezdzacy na zlecenie KZK;-) Odnosnie koleji to tez doskonały pomysł zeby w obrebie GOPu mozna było podrozowac na "plastiku" ale wcale nie jest to konieczne zeby najpierw dogadac sie z PKP PR a dopiero pozniej wprowadzic karte.Zastanawia mnie za to jeden fakt.Jak sobie wyobrazaja montaz tego systemu w autobusach??we wszystkich w ciagu jednej nocy nie wymienia kasowników i nie pomontuja kas fiskalnych u kierowcow czyli jak??czescia linii bedzie sie podrozowało na starych zasadach a w czesci na nowych?? hmmm poczekamy zobaczymy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
pat napisał(a):
Odnosnie e-karty to jestem zagorzałym zwolennikiem tego pomysłu. W GW musiał sie wkrasc błąd bo Bedzin i inne miasta tez beda objete zasiegiem tejze e-karty.


GW napisała które miasta wchodzą w skład GZM. Min. Będzina tam nie ma. Skąd wiec pewność że system zostanie wprowadzony takze w tych gminach? Logika podpowieda że powinien być wprowadzony chocby za pomocą KZK GOP ale ten ma jednak kiedyś zostać zlikwiadowany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 14:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
reksio napisał(a):
pat napisał(a):
Odnosnie e-karty to jestem zagorzałym zwolennikiem tego pomysłu. W GW musiał sie wkrasc błąd bo Bedzin i inne miasta tez beda objete zasiegiem tejze e-karty.


GW napisała które miasta wchodzą w skład GZM. Min. Będzina tam nie ma. Skąd wiec pewność że system zostanie wprowadzony takze w tych gminach? Logika podpowieda że powinien być wprowadzony chocby za pomocą KZK GOP ale ten ma jednak kiedyś zostać zlikwiadowany.

To co będzie z "nieśmiertelnym" kzk?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 14:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
adam86 napisał(a):
Co za brednie. Matko boska 80 milinów złotych topić w takie bzdury. Jezeli to ma mieć jakikolwiek sens to najpierw trzeba w system włączyc kolej.


Po zamontowaniu elektroniki do odczytu kart, będzie ona więcej warta od całego autobusu ;-))

Ja myslę, że juz dzisiaj w niektórych autobusach kasowniki ze storewnikiem są więcej warte niz sam pojazd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 15:24 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 13:14
Posty: 1595
Nie mają no gdzie pieniądze wydać. Mogli by już nowe busy kupić. Nie popieram E-karty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 15:43 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Mam pytanie czy jesli doszłoby do połaczenia MZK z KZK badz tez nawet Jaworzna w jedna wielka siec komunikacyjna , jednakowe bilety itp. czy było by to rownoznaczne z likwidacja KZK??? Według mnie powinno sie powołac nowy"organizm"scalający cała siec.Powiem szczerze ze jakos mi zbrzydł ten KZK i mowiac szczerze mam go serdecznie dosyc.Moze w koncu dzieki tej całej ustawie aglomeracyjnej mieszkancy poczują ze transport miejski jest na odpowiednim europejskim poziomie bo dotychczasowy poziom KZK jest daleki od ideału. co do kwestji przedmówcy ze lepiej kupic nowe autobusy niz wprowadzac e-karte to zupełnie sie nie zgodze bo karte sfinansuje UE w znacznej czesci, a przy okazji wprowadzenia e-karty mozna by w koncu zmienic ta chora strefowa taryfe na czasowa. odnosnie nowych autobusów to jesli KZK GOP nie wymaga na przetargach nowego taboru to przewoznicy nie kupuja bo i po co.wiadomo liczy sie kasa jednak gdyby znalazł sie odpowiedni organizator KM nieugiety w postanowieniach twardo wymagajacy w przetargach niskiej podłogi i w miare nowego rocznika to i autobusy jezdziły by lepsze.Jesli firmy nie podołały by z realizacja to niech zostaja wyelminowane z rynku a na ich miejsce wskocza inne ktore sa w stanie zrealizowac rzetelnie zamowienia przetargowe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Nie mieszajcie KZK i kupowania autobusów;) To nie o to tu chodzi. KZK nie fonansuje nikomu żadnych zakupów. Jezeli chodzi o takie marzenia elektroniczne, że sie tak wyrażę, to wolałbym np. jakis system dynamicznej informacji przystankowej. Zdaje się, ze ostatnio w Zielonej Górze takowy powstał.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
pat napisał(a):
Mam pytanie czy jesli doszłoby do połaczenia MZK z KZK badz tez nawet Jaworzna w jedna wielka siec komunikacyjna , jednakowe bilety itp. czy było by to rownoznaczne z likwidacja KZK??? Według mnie powinno sie powołac nowy"organizm"scalający cała siec.


Do połączeń tychże organizmów prędzej czy później dojdzie (zakłada to zarówno projekt GZM jak i Silesia, które później przejmą rolę organizatora komunikacji). Jednak wielkich zmian na lepsze bym się nie spodziewał (oprócz wspólnego biletu, czy e-karty) a to z racji tego gdyż nowy organizator nadal bedzie odskocznią dla byłych polityków i w zakresie niewydolnej komunikacji niewiele się zmieni (chciałbym się mylić ale...).


Cytuj:
co do kwestji przedmówcy ze lepiej kupic nowe autobusy niz wprowadzac e-karte to zupełnie sie nie zgodze bo karte sfinansuje UE w znacznej czesci, a przy okazji wprowadzenia e-karty mozna by w koncu zmienic ta chora strefowa taryfe na czasowa.


Na każdy projekt można otrzymać dotacje z UE. Wg mnie (chociaż nowych autobusów jest ciągle nie za dużo) należałoby teraz większość środków skierować w infrastrukturę tramwajową lub w projekt LKM a niżeli kupować ciągle nowe autobusy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
pat napisał(a):
Mam pytanie czy jesli doszłoby do połaczenia MZK z KZK badz tez nawet Jaworzna w jedna wielka siec komunikacyjna , jednakowe bilety itp. czy było by to rownoznaczne z likwidacja KZK??? Według mnie powinno sie powołac nowy"organizm"scalający cała siec.


Teraz się aż takich kolosow nie tworzy bo to po pierwsze drogie, po drugie trudne w zarządzaniu- boom konglomeratowy i moda na fuzje juz minęla dawno temu.

Cytuj:
Powiem szczerze ze jakos mi zbrzydł ten KZK i mowiac szczerze mam go serdecznie dosyc.Moze w koncu dzieki tej całej ustawie aglomeracyjnej mieszkancy poczują ze transport miejski jest na odpowiednim europejskim poziomie bo dotychczasowy poziom KZK jest daleki od ideału.


Przede wszystkim powinni odczuć, ze w naszym regionie zarządzanie przestanie byc aż tak ociężałe. Nie tylko w sferze komunikacji, bo prawde powiedziawszy mam już dość odczuwania tego uskoku na DW 911 na granicy Bytomia i Piekar tylko dlatego, ze tam jest granica miast :[.

Cytuj:
co do kwestji przedmówcy ze lepiej kupic nowe autobusy niz wprowadzac e-karte to zupełnie sie nie zgodze bo karte sfinansuje UE w znacznej czesci, a przy okazji wprowadzenia e-karty mozna by w koncu zmienic ta chora strefowa taryfe na czasowa.


To mozna zrobić taniej, ale niech ci będzie... :P

Cytuj:
odnosnie nowych autobusów to jesli KZK GOP nie wymaga na przetargach nowego taboru to przewoznicy nie kupuja bo i po co.wiadomo liczy sie kasa jednak gdyby znalazł sie odpowiedni organizator KM nieugiety w postanowieniach twardo wymagajacy w przetargach niskiej podłogi i w miare nowego rocznika to i autobusy jezdziły by lepsze.Jesli firmy nie podołały by z realizacja to niech zostaja wyelminowane z rynku a na ich miejsce wskocza inne ktore sa w stanie zrealizowac rzetelnie zamowienia przetargowe.


ten ostatni kawalek jest moim zdaniem najbardziej smakowity. :)
1- organizator to nie jest hak sam w sobie, organizator to sa ludzie- jak system dzialania firmy, tworzony przez wspołdzialających w jej ramach ludzi jest do chrzanu to zmiana szyldu nic nie da.
2- na autobusy potrzebna jest kasa- byl przetarg na 146 z makabrycznie wysokimi wymaganiami i co? Organizator sobie wymagał, ale żaden przewoźnik nie spełnił wymagań- wszystkich wobec twojej koncepcji wykluczamy?
3- pamietaj, że ani MZK Tychy, ani PKM Jaworzno, ani żadna inna firma nie dziala w powietrzu- kazda z nich jest ograniczana w wiekszym lub mniejszym stopniu przez mozliwości techniczne przewoźników (i dlatego m.in. po wioskach tak malo jeździ mikrobow czy midików, choć częstokroc powinny)jezeli zażyczysz sobie na jakąś linie same nowe midiki w liczbie np. 4 to kto ci to zlecenie weźmie na tą chwilę? Bez zakupow nikt, a bez wysokiej stawki nikt nie zrobi zakupow...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pat napisał(a):
Jesli firmy nie podołały by z realizacja to niech zostaja wyelminowane z rynku a na ich miejsce wskocza inne ktore sa w stanie zrealizowac rzetelnie zamowienia przetargowe.

I tu znowu dobijamy do dna. KZK nie ma teraz praktycznie żadnych mozliwości kontrolowania tego, co robia przewoźnicy. Najpierw to trzeba stworzyć nadzór ruchu i na to w pierwszej kolejności trzeba wydać pieniądze. Potem się będzie można dopiero dobrac do dupy komu trzeba. Tylko, żeby jeździły nowe autobusy, to KZK musi wydac więcej pieniędzy. Nikt za 3 zł nie będzie jeździł nowymi przgubami LF.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
i dlatego m.in. po wioskach tak malo jeździ mikrobow czy midików, choć częstokroc powinny

A ja bym nie był taki pewien czy dlatego. Generlanie im mniej owych midików w ruchu tym trudniej je wprowadzić. Tak przecież było z midi Manami od Sebzdy, które miały jeździć po podbędzińskich wioskach. Autobus miał być w ruchu tylko jeden dzień w tygodniu, więc przewoźnik wolał je zastapic standardowym autobusem.


Ostatnio edytowano Pt 2.02.2007, 17:21 przez adam86, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 16:55 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4380
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
adam86 napisał(a):
Nie mieszajcie KZK i kupowania autobusów;) To nie o to tu chodzi. KZK nie fonansuje nikomu żadnych zakupów. Jezeli chodzi o takie marzenia elektroniczne, że sie tak wyrażę, to wolałbym np. jakis system dynamicznej informacji przystankowej. Zdaje się, ze ostatnio w Zielonej Górze takowy powstał.

W GOP-ie potrzebny jest najpierw system normalnej informacji przystankowej i dobrze zabezpieczone tabliczki. To jest śmiechu warte, że tak poteżny organizator, jakim jest KZK GOP, zleca wykonywanie rozkładów przystankowych jakimś firmom-krzakom. Rozkłady internetowe są niczego sobie ale chyba nie są "kompatybilne" z tymi tworzonymi np. dla kierowców i "przystankowców"? Za każdym razem nowy rozkład musi być wklepany na nowo, żeby mógł się pojawić w internecie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 17:19 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
przeczytałem powyzsze posty i zgodze sie ze do naprawy systemu transportu miejskiego trzeba zabarac sie z głową i nie mieszac spraw organizacji transportu z nowymi autobusami. Odnosnie organizacji transportu na slasku to nalezałoby tak jak pisał mój przedmówca zaczac od konkretnej informacji przystankowej bo z tym jest nie zaciekawie zarówno pod wzgledem merytorycznym jak i wizualnym mam tu na mysli wykonanie rozkładów sa one po prostu zenujące.nastepnie nalezało by stworzyc jakis nadzór ruchu ktory kontrolowałby na bierzaco owe rozkłady sprawdzał przewozników itp a nastepnie zaczac scalac Tychy Jaworzno z obecnym KZK gdzie powinno sie zlikwidowac dublujace sie linie , czesc po przenumerowywac no i po tych zabiegach dopiero mozna by wydzielic nowy organ scalajacy komunikacje w Silesii. Oczywiscie wtedy dopiero mozna by wymagac lepiej swiadczonych usług przez przewozników działajacych na zlecenie.Mówiac krótko nalezałoby rozpoczac cały proces reorganizacji od utworzenia porzadnego planu naprawy i sumiennie go realizowc tym bardziej ze UE z pewnoscia rzuci groszem lecz tylko od naszych władz zalezy jak oni to wykorzystaja i czy poółowa z tych pieniedzy nie poojdzie w błoto. O tramwajach nawet tutaj nie wspominam bo wszyscy bardzo dobrze wiemy ze to jest priorytet.Pomysłow duzo ale jak na prawde bedzie to sie z czasem okaze. Pozostaje nam tylko pilnie sledzic media w tej sprawie i trzymac kciuki za sensowne rozwiazania w transporcie publicznym


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
JacekSo napisał(a):
W GOP-ie potrzebny jest najpierw system normalnej informacji przystankowej i dobrze zabezpieczone tabliczki. To jest śmiechu warte, że tak poteżny organizator, jakim jest KZK GOP, zleca wykonywanie rozkładów przystankowych jakimś firmom-krzakom.

To jest oczywiste. Podwykonawcy są pewnie tlyko po to, zeby dac zarobić kumplowi albo szwagrowi. Poza tym KZK powinien również produkować tablice kierunkowe do autobusów, albo przynajmniej wydawać jakieś wzory tych tablic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 17:34 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Aha odnosnie jeszcze taboru o czym wczesniej pisałem to miałem na mysli nie tak zupełnie nowy tabor lecz chodziło mi o wyelminowanie takich pojazdów jak M11 z delty badz tez 260tki od Polaka po przysłowiowych 20 NG. Miałem na mysli pojazdy kupowane za nasza zachodnia granica. Nie wiem czy to dobry przykład ale taka firma Gryf dysponujaca chyba w całosci uzywanym taborem z niemiec prezentuje sie na ulicach trójmiasta o wiele lepiej i co za tym idzie podroz jest znaxczniej komfortowa niz zdezelowanym Ikarusem czy tez jelczem. Wiem ze są zwolenicy Jelcza Ikarusa ale nalezy spojzec na to nie z punktu widzenia swoich upodoban lecz z punktu funkcjonalnosci.Many Setry Mercedesy nawet 15letnie sa znacznie lepsze i bardziej komfortowe niz z tego rocznika Jelcze.To jest moje zdanie i wiem ze wiele osob sie ze mna nie zgodzi no ale po to jest to forum zeby dzielic sie swoim zdaniem i pogladami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 18:29 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Odnosnie GZM starałem si poszerzyc swoja wiedze i moge smiało stwierdzic ze Gazeta wcale sie nie pomyliła nie umieszczajac Bedzina ani Tarnowskich Gór w wykazie miast nalezacych do tzw Silesii. Sprawa ma sie tak gdyz do tego projektu moga przystapic tylko miasta na prawach powiatu czyli powiaty grodzkie, natomiast ziemskie moga o tym zapomniec. Totez Bedzin ani Tarnowskie Góry nie beda gosciły w tak zacnym gronie:-) Choc bardziej mi szkoda tych Tarnowskich niz Bedzina no ale to inna sprawa. Mam nadzieje ze nie bedzie to miało wpływu na ten cały projekt z ta e-kartą chociaz podejzewam ze miasto Bedzin badz TArnowskie nie beda mogły otrzymac współfinansowania tego i jesli beda chciały przystapic do projektu to cała kase beda musiały walic ze swojej kieszeni no chyba ze Bedzin wejdzie w skład MZKP hehe i beda tworzyc odzielny zwiazek komunikacyjny i co najwyzej wspołpracujący z nowym organizatorem.Z tym MZKP to jest z jednej strony zart ale z drugiej hmmm kto wie;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności