Teraz jest Wt 19.03.2024, 11:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 10.01.2017, 23:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ciekawe jak tam Romek po dzisiejszym zgromadzeniu:p Jeszcze ten UOKiK, żeby zawału chłopina nie dostał.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 11.01.2017, 15:35 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
ŚKUP nie naliczył mi ostatnio promocji na kwartalny z limitem, mimo, że starałem się zawsze odbic przy wyjściu.
Może było kilkanaście góra przypadków gdy zapomniałem/nie zdążyłem.
W takiej sytuacji nie widzę powodu by nadal odbijać się przy wyjściu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 11.01.2017, 15:39 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
psznr napisał(a):
A propos odbijania. Mnie ciekawi jak to jest np. w takim Tczewie. Tam wprowadzono kartę i całkowicie wycofano bilety miesięczne. Korzysta się z portmonetki i im wyższą kwotą doładuje się kartę to wówczas cena jednego przyjazdu jest sporo niższa (zamiast 2,80 zł za bilet papierowy na karcie wychodzi 1,68 zł). Zawsze kartę przynajmniej raz trzeba odbijać i ludzie jakoś żyją. Ciekawi mnie, że tam tego nikt nie oprotestował :)


Raz to zawsze lepiej niż dwa razy (ok, można się nie odbić przy wyjściu, ale potem kasownik marudzi przy kolejnym wsiadaniu).

Kluczowe to zmiana zasad:
nie ma biletów okresowych ale jest premiowanie tych, którzy często jeżdżą.
Czyli ktoś doładowuje kartę i jeśli nie wykorzysta środków to ich nie traci.
To jest plus dla pasażera, że nie musi zgadywać czy bardziej mu się opłaca bilet okresowy czy jednak przejazdy na jednorazowe będą wystarczające.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 11.01.2017, 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 15.03.2016, 21:34
Posty: 60
Lokalizacja:
Katowice
Krix napisał(a):
ŚKUP nie naliczył mi ostatnio promocji na kwartalny z limitem, mimo, że starałem się zawsze odbic przy wyjściu.
Może było kilkanaście góra przypadków gdy zapomniałem/nie zdążyłem.
W takiej sytuacji nie widzę powodu by nadal odbijać się przy wyjściu.

Miałem podobnie. Stosunek CI-CO wg nich wyniósł 94% (104 wejścia / 98 wyjść) co jest nieprawdą, gdyż wg moich danych wyniósł 100% 100/100.
Natomiast na karcie na okaziciela znikła mi promocja na bilet 24H, była a po nowym roku znikła.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 28.03.2023, 17:45 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
PKM Jaworzno: Zmiana dostawcy aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów
Cytuj:
Z przyczyn technicznych musieliśmy dokonać zmiany dotychczasowego dostawcy aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Nd 28.05.2023, 14:06 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4380
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Kilka dni temu miałem okazję kupować bilet płacąc kartą w kasowniku i zaciekawiło mnie jak wygląda kontrola takiego biletu? Wielokrotnie płaciłem w ten sposób np. we Wrocławiu ale nigdy jeszcze nie trafiłem na kanarów. Rozumiem, że należy okazać kartę kredytową ale czy transakcja zakupu będzie widoczna od razu po zapłaceniu? Jakieś 12 godzin po zapłaceniu wszedłem na konto i jeszcze nie było ściągnięta opłata za bilet. Dopiero następnego dnia, tj. 24 godziny później z konta zniknęło 5 zł.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Nd 28.05.2023, 14:08 

Dołączył(a): So 25.12.2021, 12:17
Posty: 107
Sprawdzana jest wtedy karta którą dokonywałeś płatność. Tak samo to działa w Jaworznie chociażby. Oni w systemie mają jej dane więc nie chodzi tu o datę zaksięgowania płatności


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 15.09.2023, 17:37 

Dołączył(a): Pn 23.01.2023, 21:58
Posty: 35
Lokalizacja:
Katowice
Karta ŚKUP, przechodzi do historii -> https://dziennikzachodni.pl/koniec-ery- ... 1-17891895

_________________
Między Bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 16.09.2023, 9:55 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 77
Cytuj:
28 września nastąpi wyłączenie działania systemu ŚKUP. Wcześniej zapisane na kartach ŚKUP bilety długookresowe będą ważne i widoczne dla kontrolera w czasie ewentualnej kontroli. Od tego dnia nie skorzystasz z zapisanych na karcie biletów jednorazowych, średniookresowych i pakietowych.

Czy to znaczy, że aby nie stracić tych biletów, mam 10 dni na zakup smartfona z systemem Android 10 lub wyższym?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 16.09.2023, 11:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
JarJar napisał(a):
Czy to znaczy, że aby nie stracić tych biletów, mam 10 dni na zakup smartfona z systemem Android 10 lub wyższym?

Tekst jest mało zrozumiały, przynajmniej dla mnie - może jestem za tępy albo za stary. Ale wydaje mi się, że jak wyrobisz metrokartę, to te bilety tam "przejdą". Ja na szczęście nigdy mojej karty nie doładowywałem żadnymi pieniedzmi ani biletami "na zapas", a miesięczne przestałem kupować dwa lata temu. Obecnie używam tylko biletów papierowych, bo to jest dużo wygodniejsze choć może trochę droższe, ale mnie stać. A smartfona nie mam i mieć nie będę, zaparłem się jak świnia w marasie ;)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: So 16.09.2023, 17:40 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2084
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Egon napisał(a):
JarJar napisał(a):
Czy to znaczy, że aby nie stracić tych biletów, mam 10 dni na zakup smartfona z systemem Android 10 lub wyższym?

Tekst jest mało zrozumiały, przynajmniej dla mnie - może jestem za tępy albo za stary. Ale wydaje mi się, że jak wyrobisz metrokartę, to te bilety tam "przejdą". Ja na szczęście nigdy mojej karty nie doładowywałem żadnymi pieniedzmi ani biletami "na zapas", a miesięczne przestałem kupować dwa lata temu. Obecnie używam tylko biletów papierowych, bo to jest dużo wygodniejsze choć może trochę droższe, ale mnie stać. A smartfona nie mam i mieć nie będę, zaparłem się jak świnia w marasie ;)


Nie chodzi by wyrabiać nową kartę, a utworzyć konto w systemie Transport GZM i tam zmigrować dane. Nie napisali tylko jak to szczegółowo pasażer ma zrobić. Czy np. pasażer "niecyfrowy" będzie mógł to zrobić w POP. Cóż, znając ZTM obawiam się, że będzie burdel.

A na koniec ŚKUP jeszcze taki komunikacik https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/oswiadczenie
Tak to jest jak Urbańczyk zbudował system, którego głównym zadaniem miało być rozliczanie się KZK GOP z gminami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Wt 26.09.2023, 23:44 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 484
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/przej ... -pasazerow


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 27.09.2023, 6:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Tram2012N napisał(a):
https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/przejscie-z-systemu-skup-na-transport-gzm-wazne-informacje-dla-pasazerow

Taki bajzel to tylko w ZTM.
No ale kiedyś chyba te tablice i biletomaty ożyją? Żadnych dat nie podano.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 27.09.2023, 9:05 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Egon napisał(a):
Tram2012N napisał(a):
https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/przejscie-z-systemu-skup-na-transport-gzm-wazne-informacje-dla-pasazerow

Taki bajzel to tylko w ZTM.
No ale kiedyś chyba te tablice i biletomaty ożyją? Żadnych dat nie podano.

W Sosnowcu część biletomatów nie działa od grudnia 2021.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 27.09.2023, 10:14 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 77
Nie potrafię znaleźć odpowiedzi, a nie wiem czy dobrze myślę.

1. Karty ŚKUP mają być ważne do terminu określonego na karcie.
2. Mam kartę ważną do 2025.
3. Na karcie bilet pakietowy.
4. Pomiędzy 28.09 a 1.10 bilet nie będzie widoczny, nie będzie możliwości rejestracji wejścia/wyjścia, w razie potrzeby muszę kupić bilet.
5. Z przyczyn technicznych nie mogę posiadać aplikacji zakładam więc konto na portalu aby po 1-10 mieć możliwość zmigrowania danych do TGZM.
6. Po zmigrowaniu danych karta ożywa i bilet znowu jest widoczny?
7. Ponieważ nie mam możliwości do 30 dni potwierdzić konta w aplikacji konto jest usuwane/dezaktywowane ale karta nadal żyje... czy nie?

Przepraszam, nie wysyłam tego zapytania do ZTM gdyż tam nie słuchają ani nie czytają że zrozumieniem. Tutaj dowiem się więcej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 27.09.2023, 18:53 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Od 1 października pojawi się opcja zmigrowania danych z karty ŚKUP. Jak to zrobisz konto nie zostanie usunięte mimo braku logowania w apce. Jak ktoś nie ma karty ŚKUP może pobrać do tego konta Metrokartę lub ustawić jako identyfikator kartę płatniczą. Da to taki sam efekt.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 27.09.2023, 21:11 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 77
Dzięki.
Nareszcie jakiś konkret.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Nd 8.10.2023, 7:20 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2084
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
https://katowice24.info/transport-gzm-b ... ane-karty/
Wiedziałem, że będzie bałagan, ale jednak nie doceniłem ZTM


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 7.12.2023, 11:26 

Dołączył(a): Pn 23.01.2023, 21:58
Posty: 35
Lokalizacja:
Katowice
Mam olbrzymią nadzieję, że ktoś w końcu beknie i to srogo, za te przeklęte śkupomaty. Przedwczoraj na CP Zawodzie, próbowałem kupić bilet i jak się okazało, dwie maszyny, nie działają. Dziś przy teatrze (na przystanku w kierunku Zawodzia), chciałem kupić bilet za 12 zeta i co się okazało? Nie można płacić gotówką. Telefonu zapomniałem, także blikiem też bym nie zapłacił. O płatnościach kartą, oczywiście można pomarzyć.

_________________
Między Bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 7.12.2023, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Kapitan Jawor napisał(a):
chciałem kupić bilet za 12 zeta i co się okazało? Nie można płacić gotówką. Telefonu zapomniałem, także blikiem też bym nie zapłacił. O płatnościach kartą, oczywiście można pomarzyć.

Na Sokolskiej to samo, w Ligocie przy Panewnickiej teź. Blika nie mam, telefonowałem na infolinię. Opierniczyłem mocno (ale kulturalnie) rozmówcę jako przedstawiciela ZTM. Pewnie nic to nie da, ale przynajmniej sobie ulżyłem ;). Jeśli te biletomaty dalej będą tak (nie)działać, to będę jeździł na gapę, chyba lepiej mi się to opłaci. Howgh!

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności