Teraz jest Cz 25.04.2024, 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 3.08.2016, 23:47 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Jechałeś linią która kończyła na zajezdni ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 4.08.2016, 14:24 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Ludw_K napisał(a):
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko, by te jednorazowe bilety ważne były (jak chyba prawie we wszystkich cywilizowanych miastach) przez 20, 40 i 90 min (lub lepiej, zwłaszcza w dni wolne przez 30, 60, 120 min) no i by były dostępne bilety 24 godzinne, których brak jest największą uciążliwością dla osób przyjeżdżających do GOP na krótki pobyt, ale i mieszkańcom czasem się przydaje.


Ja jeżdżę teraz właśnie na jednorazowych ale z karty ŚKUP.
Pomijając, że nie jest to banalne (czasem stosuję odległościową, czasem kupuję czasowy, co jakiś czas kasownik wywala komunikatu typu "błąd odczytu", "zrealizowano doładowanie" (po doładowaniu w automacie)) to jest to imho znacznie wygodniejsze niż bilety papierowe (które trzeba najpierw gdzieś kupić i to odpowiedniego typu, wiedząc który będzie potrzebny, no i jest nieco drożej).

Co do biletów dobowych i 48h to ich cena jest masakryczna.
Potrzeba 4 bilety na 1h żeby to się opłacało.
Można pojechać 6 razy a i tak dobowy się nie opłaca (gdy wiele przejazdów jest po 2,20zł).

Marzeniem jest system, który by sam przestał pobierać opłaty po wydaniu określonej kwoty danego dnia/tygodnia/miesiąca....
po co tak skomplikowany system który nie rozwiązuje najważniejszego problemu taryfowego pasażera "który bilet mi się opłaca" (jak pasażer nie wie to łatwiej mu wybrać to co zna = samochód)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 5.08.2016, 1:44 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
viator napisał(a):
Wirtualna instrukcja jest na stronie KZK GOP http://www.kzkgop.com.pl/public_media/instrukcja_skup/ Tyle że obecnie nie tak prosto ją znaleźć.

Dziękuję za link. Na razie tylko wstępnie trochę obejrzałem i zauważyłem, że to wszystko jest proste jak przebieg linii autobusowej 51. Może to i wstyd, ale prawdy się nie wstydzę, a ona jest taka, że po wstępnym dość pobieżnym przyjrzeniu się tej instrukcji doszedłem do wniosku iż na opanowanie całości będę potrzebował chyba kilku godzin, a przecież posiadam wyższe wykształcenie techniczne, bez większego trudu radziłem sobie z korzystaniem z KM w wielu miastach zagranicznych nie znając dobrze języka (gdyby tam był taki system, musiałbym zadowolić się oglądaniem pojazdów z zewnątrz), w pracy zawodowej korzystałem z kilku specjalistycznych programów informatycznych, sam dość dobrze poznałem jeden (obecnie już praktycznie nie używany) język programowania, a tu coś co ma być systemem powszechnego użytkowania przez ludzi o różnych uzdolnieniach i inteligencji wymaga czasochłonnej nauki. Oczywiście można wiele sobie uprościć, jeśli założy się znacznie ograniczone korzystanie z tego systemu (np. jeśli ktoś będzie korzystał wyłącznie z biletów miesięcznych, czy wyłącznie z taryfy odległościowej).
Krix napisał(a):
Pomijając, że nie jest to banalne (czasem stosuję odległościową, czasem kupuję czasowy, co jakiś czas kasownik wywala komunikatu typu "błąd odczytu", "zrealizowano doładowanie" (po doładowaniu w automacie)) to jest to imho znacznie wygodniejsze niż bilety papierowe (które trzeba najpierw gdzieś kupić i to odpowiedniego typu, wiedząc który będzie potrzebny,).

viator napisał(a):
Dla miejscowych, którzy jeżdżą na jednorazówkach, ŚKUP daje tę korzyść, że nie trzeba zaopatrywać się w bilety o różnych nominałach.

Kupić bilety papierowe, to niewielki problem (gorzej może być z dala od centrów miast), ja mam automaty na dwóch przystankach niedaleko mego miejsca zamieszkania, ponadto często kupuję w kioskach na dworcu PKP. Jakie - tym bardziej nie mam problemu, wybór ogranicza się do trzech, ja jednak z reguły nie korzystam z tego "środkowego". Jadąc na niewielką odległość, lub dalej w obrębie miasta bezpośrednio korzystam z najtańszego, natomiast planując podróż z przesiadką wolę zawsze używać 1 godzinnego, bo na 30 minutowym może się udać lub nie a wówczas kasując następny zapłaciłbym drożej. Poza granice miasta najczęściej jadę dalej niż do sąsiedniego, a jeśli do sąsiedniego to i tak z przesiadką (bezpośrednio mogę tylko do Chorzowa). Tak więc zawsze jestem zaopatrzony w bilety za 1,60 i 2,40 jako że korzystam z ulgowych (w przeciwnym razie korzystałbym z komunikacji zbiorowej po wielokroć mniej i odpowiednio więcej z samochodu, którego aktualnie prawie nie używam do poruszania się po GOP, a tym bardziej po Katowicach) i nie muszę się martwić co robić gdy ujrzę ów "błąd odczytu" lub co innego, lecz nie to czego bym oczekiwał.
Krix napisał(a):
no i jest nieco drożej).

Nie koniecznie, bo wystarczy, że raz, lub dwa pojawi się wyżej wspomniany "błąd odczytu" gdy skasuje bilet w taryfie odległościowej w tramwaju 6 lub 19 a będę wysiadał na Rynku (mój "punkt startowy" to najczęściej przystanki tramwajowe na ul Kościuszki lub autobusowe na Mikołowskiej) lub w autobusie 11, 193, 296, 657 gdy będę wysiadał na pl. Wolności czy Sokolskiej. Oczywiście można próbować do skutku, tylko wówczas małe szanse na wyjście z pojazdu tu gdzie się zamierzało, bo wątpię, by na moje żądanie motorniczy lub kierowca czekał aż mi się uda prawidłowo odbić kartę.
Cytuj:
po co tak skomplikowany system który nie rozwiązuje najważniejszego problemu taryfowego pasażera "który bilet mi się opłaca"

No przecież o to chodzi by najbardziej opłacało się KZK GOP a nie pasażerowi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 5.08.2016, 10:27 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Komedii ciąg dalszy
Cytuj:
Punkt obsługi klienta ŚKUP na tarnogórskim dworcu miał zacząć działać pod koniec lipca lipca - taka data pojawiła się w trójstronnej umowie między MZKP, KZK GOP i bankiem obsługującym program. Jednak wciąż nie działa. - Z naszej strony wszystko jest gotowe, wystarczy się tylko zalogować do systemu. Czekamy aż się dogadają KZK GOP i bank - mówi Henryk Szudy, dyrektor MZKP. Kiedy więc punkt zacznie działać? Nie wiadomo, ale na pewno nie w tym tygodniu.

https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/bi ... ktroniczne


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 10.08.2016, 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Jak wygląda honorowanie biletów 30/90-dniowych na linii nr 2? Jednorazowe bilety KZK GOP tam nie obowiązują, papierowe miesięczne/kwartalne już nie istnieją, a czytników ŚKUP chyba nie ma...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 13:36 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Kiedy powinno się odbić kartę przy wysiadaniu by kontroler się nie przyczepił?

Siedzę z pobliżu kasownika. odbijam "wyjście" po odjeździe tramwaju z poprzedniego przystanku, pobierana jest więc opłata do kolejnego przystanku.
Jednakże nadal zajmuję swoje miejsce.
Czy konduktor się nie przyczepi, że wyjście już zarejestrowane (i, że powinienem odbić wyjście wychodąc a nie wcześniej)?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 17:05 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Chcesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy na bilecie ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
Lukas SC napisał(a):
Chcesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy na bilecie ?

Jeżeli na czytniku przeskoczyło już na trasę pomiędzy przystankami, to chyba nic nie zaoszczędzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
Jak się odbije wyjście na stanie pomiędzy przystankami, to kasownik liczy za przejazd do poprzedniego przystanku. Bo ten system napisali kompletni idioci.

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 19:10 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
zonque napisał(a):
Jak się odbije wyjście na stanie pomiędzy przystankami, to kasownik liczy za przejazd do poprzedniego przystanku. Bo ten system napisali kompletni idioci.


Serio? Aż muszę to sprawdzić :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Śr 17.08.2016, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
zonque napisał(a):
Jak się odbije wyjście na stanie pomiędzy przystankami, to kasownik liczy za przejazd do poprzedniego przystanku. Bo ten system napisali kompletni idioci.

Nieee... Nie wierzę, że nawet to można było zepsuć.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 9:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
zonque napisał(a):
Jak się odbije wyjście na stanie pomiędzy przystankami, to kasownik liczy za przejazd do poprzedniego przystanku. Bo ten system napisali kompletni idioci.


Moment. Jadę trasą A-B-C-D. Wsiadam na przystanku A i odbijam kartę na wejściu. Wysiadam i odbijam kartę między przystankami C i D. I system liczy mi opłatę za przejazd tylko za odcinek A-C?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 11:04 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
aso napisał(a):
zonque napisał(a):
Jak się odbije wyjście na stanie pomiędzy przystankami, to kasownik liczy za przejazd do poprzedniego przystanku. Bo ten system napisali kompletni idioci.


Moment. Jadę trasą A-B-C-D. Wsiadam na przystanku A i odbijam kartę na wejściu. Wysiadam i odbijam kartę między przystankami C i D. I system liczy mi opłatę za przejazd tylko za odcinek A-C?

Chyba tak, często jeżdżę 870 i gdy odbiję kartę (miesięczny) na Placu Piastów, to muszę czekać aż na wyświetlaczu "Zabrze Goethego", bo jeśli jest pomiędzy przystankami, to wyskakuje pytanie, czy "wymusić wyjście" - więc nawet 200m przed dworcem system nadal myśli, że jestem na Placu Piastów.. Więc i pewnie tak samo jest z jednorazowymi :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 11:19 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
chrup napisał(a):
Chyba tak, często jeżdżę 870 i gdy odbiję kartę (miesięczny) na Placu Piastów, to muszę czekać aż na wyświetlaczu "Zabrze Goethego", bo jeśli jest pomiędzy przystankami, to wyskakuje pytanie, czy "wymusić wyjście" - więc nawet 200m przed dworcem system nadal myśli, że jestem na Placu Piastów.. Więc i pewnie tak samo jest z jednorazowymi :)


Wymuszanie wyjścia zdarza się również na samym przystanku i nie jest spowodowane miejscem rejestracji wyjścia, to raczej są problemy z komunikacją karta - kasownik. Z moich obserwacji zdarzają się statystycznie raz na 15-20 rejestracji wyjścia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 12:12 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4389
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Już od 22 sierpnia na terenie MZKP będzie można złożyć wniosek o kartę ŚKUP. Do 2 września będzie funkcjonował Mobilny Punkt Informacji ŚKUP. :> Info z listą miejsc, które odwiedzi jest na stronce MZKP.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 12:32 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
JacekSo napisał(a):
Już od 22 sierpnia na terenie MZKP będzie można złożyć wniosek o kartę ŚKUP. Do 2 września będzie funkcjonował Mobilny Punkt Informacji ŚKUP. :> Info z listą miejsc, które odwiedzi jest na stronce MZKP.


A od kiedy można będzie na terenie MZKP odebrać ŚKUP? BP, MSPANC :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 13:42 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
Lukas SC napisał(a):
Chcesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy na bilecie ?


Chcę zarejestrować wyjście bez pospiechu podczas dojazdu do ostatniego przystanku a nie w ostatniej chwili przechodzac przez drzwi (gdy wszyscy chcą się odbić, może pojawić się "błąd odczytu" etc)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Cz 18.08.2016, 23:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13992
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
JacekSo napisał(a):
Już od 22 sierpnia na terenie MZKP będzie można złożyć wniosek o kartę ŚKUP. Do 2 września będzie funkcjonował Mobilny Punkt Informacji ŚKUP. :> Info z listą miejsc, które odwiedzi jest na stronce MZKP.

Zdaje się, że ma być na stale na dworcu punkt.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 19.08.2016, 5:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
I system liczy mi opłatę za przejazd tylko za odcinek A-C?

Tak dokładnie.

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych
Napisane: Pt 19.08.2016, 7:57 

Dołączył(a): Wt 13.10.2015, 7:19
Posty: 99
zonque napisał(a):
aso napisał(a):
I system liczy mi opłatę za przejazd tylko za odcinek A-C?

Tak dokładnie.


To byłby niezły absurd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności