Teraz jest Cz 28.03.2024, 19:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 19:01 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
pat napisał(a):
Odnosnie GZM starałem si poszerzyc swoja wiedze i moge smiało stwierdzic ze Gazeta wcale sie nie pomyliła nie umieszczajac Bedzina ani Tarnowskich Gór w wykazie miast nalezacych do tzw Silesii. Sprawa ma sie tak gdyz do tego projektu moga przystapic tylko miasta na prawach powiatu czyli powiaty grodzkie, natomiast ziemskie moga o tym zapomniec. Totez Bedzin ani Tarnowskie Góry nie beda gosciły w tak zacnym gronie:-)

Śmieszny jesteś. Wolę mieszkać w Tarnowskich Górach, mieście z tradycjami, niż w jakimś tworze o nijakiej nazwie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
JacekSo napisał(a):
Śmieszny jesteś. Wolę mieszkać w Tarnowskich Górach, mieście z tradycjami, niż w jakimś tworze o nijakiej nazwie.

Tu nie chodzi o tradycje, nie tradycje, tylko o to, ze jeżeli mamy robic jakis związek wszystkich miast GOPu, to powninny się tam znaleźć i Tarnowskie Góry i Będzin i Czeladź.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 20:57 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Dokładnie Adam86 ma racje zle mnie odebrałes nie miałem zamiaru Cie urazic tylko stwierdziłem fakt. Ale podejzewam ze i tak wymysla jakis sposób zeby w tym całym zamieszaniu pojawiły sie Tarnowskie Bedzin i Czeladz mimo tego ze według ustawy powiat tarnogórski i bedzinski nie beda w Silesii to na pewno beda w przyszłym zwiazku komunikacyjnym badz beda scisle z nim współpracowac.Co bedzie sie okaze


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 2.02.2007, 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
JacekSo napisał(a):
Śmieszny jesteś. Wolę mieszkać w Tarnowskich Górach, mieście z tradycjami, niż w jakimś tworze o nijakiej nazwie.


Przecież nikt nie będzie zmieniał nazw obecnych miast czy to w GZM czy Silesi. To po prostu ma być nazwa całej aglomeracji coś na zasadzie obecnej nazwy GOP. Zresztą GZM Tarnowskie Góry mogą sobie śmiało podarować, w przeciwieństwie do projektu Silesia, która powinna obejmować cały obecny GOP. Zresztą burmistrz TG juz zapowiedział że w Silesii musi znaleźć się jego miasto, za co zresztą go pochwalam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 0:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
reksio napisał(a):
JacekSo napisał(a):
Śmieszny jesteś. Wolę mieszkać w Tarnowskich Górach, mieście z tradycjami, niż w jakimś tworze o nijakiej nazwie.


Przecież nikt nie będzie zmieniał nazw obecnych miast czy to w GZM czy Silesi. To po prostu ma być nazwa całej aglomeracji coś na zasadzie obecnej nazwy GOP. Zresztą GZM Tarnowskie Góry mogą sobie śmiało podarować, w przeciwieństwie do projektu Silesia, która powinna obejmować cały obecny GOP. Zresztą burmistrz TG juz zapowiedział że w Silesii musi znaleźć się jego miasto, za co zresztą go pochwalam.

Też pochwalam wejście TG do związku miast "Silesia". Przecież TG jak najbardziej są związane z GOPem.Poprzez KM też. Do tego może Radzionków i Mikołów niech wejdą-są pominięte w tym projekcie jak narazie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 2:49 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Radzionków i Mikołów sa pominiete poniewaz Radzionków jest w powiecie tarnogórskim czyli ziemskim natomiast co do milołowa to nie wiem czemu nie zaistnieje na mapie silesi,powiem szczerze ze patrzac na to zamieszanie ktore jest odnosnie tego całegoGZA to jestem coraz bardziej przeciw.Warszawka nie ogarnia tego i co za tym idzie pewne miata z racji swojego statusu nie moga byc w GZA a po drugie nie zna relacji naszego obszaru. Wkurwia mnie to bo ja uwaam ze jesli mowimy tutaj o rzeczywistej"silesi"i to bez zadnych antagonizmów to powinny wejsc do niej miasta od Mikołowa po Tarnowskie Góry oraz od Gliwic po sławków chociaz zdaje sobie sprawe ze Sosnowiec Bedzin czy tez Dabrowa i Sławków nie utozsamiaja sie ze slaskiem jednak to tylkoi wyłacznie wyjdzie to dlas nich na plus a po drugie bedac w Unii czas zazegnac konflikty pomiedzy slazakami i gorolami i zaczac czas pełnej wspołpracy tym bardziej ze 80% osób z zagłebia pracuje badz uczy sie na slasku chociazby w Katowicah. Czas zmienic przekonania i odpuscic stare chore wizje i wziasc sie razem do kupy. Na pewno wyjdzie to na dobre.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Tak jak godosz PAT! Razem możemy w UE więcej dla siebie zyskać! Warszafka nigdy nie zrozumie naszego obszaru-mam wrażenie, że ten projekt znów jest projektem kreślonym "zza biurka" centralnego. Niech w tym projekcie uczestniczą poprostu ludziska z GOPu, a nie tylko dece i inni notable w centrali gdzieś tam...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
pat napisał(a):
Radzionków i Mikołów sa pominiete poniewaz Radzionków jest w powiecie tarnogórskim czyli ziemskim natomiast co do milołowa to nie wiem czemu nie zaistnieje na mapie silesi,powiem szczerze ze patrzac na to zamieszanie ktore jest odnosnie tego całegoGZA to jestem coraz bardziej przeciw.Warszawka nie ogarnia tego i co za tym idzie pewne miata z racji swojego statusu nie moga byc w GZA a po drugie nie zna relacji naszego obszaru.


Nie myl dwóch "projektów" jakim są GZM i Silesia. GZM jest pomysłem i został utworzony przez śląskich samorządowców. Jednak z racji obecnie obowiazujacej ustawy o jednostkach samorządu terytorialnego właczenie wszystkich miast do zwiazku GZM jest niemożliwe i Warszawa nic nie musiala tu kombinować. Projekt Silesia będzie możliwy po przyjęciu ustawy aglomeracyjnej w sejmie, która nie tylko dotyczyć będzie GOPu ale takze Trójmiasta czy Wrocławia. Ustawa ta będzie dawała więcej uprawnień, możliwości niż luźny zwiazek GZM. Obejmować będzie też większą ilość miast. GZM owszem na poczatek wystarczy ale efektem końcowym powinna być ustawowa aglomeracja. Przy projekcie ustawy aglomeracyjnej dla Śląska mieli pracować politycy z naszego regionu ale czy tak jest nie wiem. Szczegóły ustawy aglomeracyjnej poznamy wkrótce.
GZM przy obecnym stanie prawnym nie ma szerokiego pola działania. Znając życie będziemy mieć teraz dwa zwiazki: KZK GOP i GZM (do czasu ustanowienia Silesi)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
reksio napisał(a):

Nie myl dwóch "projektów" jakim są GZM i Silesia. GZM jest pomysłem i został utworzony przez śląskich samorządowców.

Niestety znając życie głównym celem GZM będzie ustanawianie stołków dla kumpli.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
adam86 napisał(a):
reksio napisał(a):

Nie myl dwóch "projektów" jakim są GZM i Silesia. GZM jest pomysłem i został utworzony przez śląskich samorządowców.

Niestety znając życie głównym celem GZM będzie ustanawianie stołków dla kumpli.

Niestety-polish reality!IV RP kolesi i kolesi tych kolesi...
Na pewno GZM i Silesia są potrzebne-dla poprawy stanu KM jak najbardziej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
adam86 napisał(a):
reksio napisał(a):

Nie myl dwóch "projektów" jakim są GZM i Silesia. GZM jest pomysłem i został utworzony przez śląskich samorządowców.

Niestety znając życie głównym celem GZM będzie ustanawianie stołków dla kumpli.


No jakże by inaczej. Ważniejszego powodu powstania tego zwiazku nie widze.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 15:33 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Wkurwia mnie to bo ja uwaam ze jesli mowimy tutaj o rzeczywistej"silesi"i to bez zadnych antagonizmów to powinny wejsc do niej miasta od Mikołowa po Tarnowskie Góry oraz od Gliwic po sławków chociaz zdaje sobie sprawe ze Sosnowiec Bedzin czy tez Dabrowa i Sławków nie utozsamiaja sie ze slaskiem jednak to tylkoi wyłacznie wyjdzie to dlas nich na plus a po drugie bedac w Unii czas zazegnac konflikty pomiedzy slazakami i gorolami i zaczac czas pełnej wspołpracy tym bardziej ze 80% osób z zagłebia pracuje badz uczy sie na slasku chociazby w Katowicah. Czas zmienic przekonania i odpuscic stare chore wizje i wziasc sie razem do kupy. Na pewno wyjdzie to na dobre.

Jeśli chodzi o Twój jezyk proponuję użyć pilnika lub co najmniej papieru ściernego i troszkę go wygładzić, bowiem np mnie straaasznie kłuje w oczy i tak zmęczone długim patrzeniem w monitor.
Jeżeli natomiast chodzi o obszar mającego kiedyś powstać tu związku miast ( gmin ) masz całkowitą rację. Tworzenie jakiegokolwiek związku komunalnego nie obejmującego wszystkich miast regionu uważam za mało sensowne i w ogóle nie wiem czy taka "gra jest warta świeczki", a przy tym stwarza wrażenie, że rzeczywiście chodzi tylko o "stołki".
Cytuj:
Sprawa ma sie tak gdyz do tego projektu moga przystapic tylko miasta na prawach powiatu czyli powiaty grodzkie, natomiast ziemskie moga o tym zapomniec. Totez Bedzin ani Tarnowskie Góry nie beda gosciły w tak zacnym gronie:-)

A czy te miasta nie mogą otrzymać statusu powiatu grodzkiego ? Dotyczy to także wszystkich pozostałych w okolicy ( Mikołów, Radzionków, Lędziny, Bieruń ).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 18:17 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Ludw_K napisał(a):
A czy te miasta nie mogą otrzymać statusu powiatu grodzkiego ? Dotyczy to także wszystkich pozostałych w okolicy ( Mikołów, Radzionków, Lędziny, Bieruń ).

Radzionków jest chyba za mały żeby być samodzielnym powiatem, to samo Bieruń i Lędziny. Jakby Będzin i Tarnowskie Góry zostały powiatami grodzkimi to co wtedy z okolicznymi gminami wiejskimi?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 3.02.2007, 19:21 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
JacekSo napisał(a):
Jakby Będzin i Tarnowskie Góry zostały powiatami grodzkimi to co wtedy z okolicznymi gminami wiejskimi?

Będzin i TG mogłyby pozostać siedzibami powiatów (tzw. p. ziemskich) jednocześnie bedąc miastami na prawach powiatów (jak Gliwice czy Rybnik). Tylko że w mysl obecnego brzmienia ustawy powiatowej, nie możliwości by tym dwóm ww. miastom tenże status przyznać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.04.2007, 21:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Cytuj:
Obrazek

Porozumienie w sprawie elektronicznego biletu

Władze województwa śląskiego pomogą Komunikacyjnemu Związkowi Komunalnemu GOP przy tworzeniu elektronicznego systemu zarządzania komunikacją miejską.

Częścią systemu, który KZK GOP chciałby wprowadzić w autobusach i tramwajach, będzie elektroniczna karta, która miałaby zastąpić tradycyjne papierowe bilety. W przyszłości jej przydatność mogłaby wzrosnąć dzięki innym opcjom: można by nią m.in. płacić w kinach czy teatrach lub opłacać parkingi. To z kolei pomysł Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Na razie nie wiadomo, kiedy elektroniczny bilet pojawi się w użyciu. Porozumienie, które podpiszą KZK i samorząd województwa, dotyczy m.in. wspólnych prac nad projektem takiego systemu, studium jego wykonalności, a przede wszystkim wspólnych starań o pieniądze z funduszy Unii Europejskiej, z których system w głównej mierze ma być finansowany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 10.04.2007, 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 9.03.2007, 14:24
Posty: 29
Lokalizacja:
Katowice
Czy nie dałoby się uruchomić w GOP'ie karty elektronicznej na tyle prostej, że nie wymagałaby przyzwyczajania.
Dam przykład. Każdy korzystający z KM dostanie powiedzmy za 10 zł komplet biletów.
Na taki komplet składałby się bilet za np. 1.20, 1.45, 1.75, 2.40, 2.90, 3.50zł oraz wieloprzejazdowy.
Dalej, zainstalować kasowniki, które pobierałyby z tych biletów odpowiednie kwoty. (Jak się wsadzi bilet za 3.50 to pobierze 3.50 i doda elektroniczna datę kasowania, przy wieloprzejazdowych tylko datę), kontrolerów również należałoby wyposażyć w czytniki, które, przy kontroli pokazałyby datę ost. kasowania.
A w głównych punktach przesiadkowych umieścić automaty doładowujące.
Taki system byłby moim zdaniem ekologiczny- brak biletów papierkowych = ochrona lasów :), i prosty, bo mniej więcej taki, jak mamy teraz.

Od razu mówię, że tak mi się tylko wydaje. Nie znam się na tym i nie wiem czy to jest możliwe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.04.2007, 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ik 280 napisał(a):
Taki system byłby moim zdaniem ekologiczny- brak biletów papierkowych = ochrona lasów :),



Wcale nie byłby ekologiczny. Papier jest nośnikiem ekologicznym, podczas gdy plastikowa karta z mikroprocesorem będzie się rozkładać dziesiątki tysięcy lat :-P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.04.2007, 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 9.03.2007, 14:24
Posty: 29
Lokalizacja:
Katowice
YoMaHa napisał(a):
Wcale nie byłby ekologiczny. Papier jest nośnikiem ekologicznym, podczas gdy plastikowa karta z mikroprocesorem będzie się rozkładać dziesiątki tysięcy lat :-P


Ale takich kart byłoby znacznie mniej...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.04.2007, 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ik 280 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Wcale nie byłby ekologiczny. Papier jest nośnikiem ekologicznym, podczas gdy plastikowa karta z mikroprocesorem będzie się rozkładać dziesiątki tysięcy lat :-P


Ale takich kart byłoby znacznie mniej...


Obawiam się, że obciążenie środowiska i tak byłoby znacznie większe. Policz to wszystko w tonach kadmu, ołowiu i innego polichlorowinylosyfu w kartach w porównaniu z "czystym" papierem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.04.2007, 11:38 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
YoMaHa napisał(a):
Ik 280 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Wcale nie byłby ekologiczny. Papier jest nośnikiem ekologicznym, podczas gdy plastikowa karta z mikroprocesorem będzie się rozkładać dziesiątki tysięcy lat :-P

Ale takich kart byłoby znacznie mniej...

Obawiam się, że obciążenie środowiska i tak byłoby znacznie większe. Policz to wszystko w tonach kadmu, ołowiu i innego polichlorowinylosyfu w kartach w porównaniu z "czystym" papierem.

A zapomniałeś doliczyć hologramy na biletach :P

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności