Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 8:16 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Ja ostatnio przyglądałem się tablicy z odjazdami autobusów 820 i 830 na ulicy Piotra Skargi z perspektywy osoby niewidomej , porażka na całego tablica gdzie indziej , a gdzie staje autobus to nie będę pisał , poezja .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 9:00 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
irek-28- napisał(a):
Ja ostatnio przyglądałem się tablicy z odjazdami autobusów 820 i 830 na ulicy Piotra Skargi z perspektywy osoby niewidomej

?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 17:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
To nic dziwnego! ;-)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
inżinier napisał(a):

To dlatego, że JPII im wzrok przywróci. Amen!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Jelczu napisał(a):
irek-28- napisał(a):
Ja ostatnio przyglądałem się tablicy z odjazdami autobusów 820 i 830 na ulicy Piotra Skargi z perspektywy osoby niewidomej

?


No co, oczy sobie zasłonił :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 20:43 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Akurat pracuje w tym środowisku i czy to jest takie śmieszne stracić wzrok i potem ich uczyć poruszania się po mieście i tłumaczenia czemu jest tablica , a autobus sobie pojechał nie wiadomo gdzie . Już nie wspomnę o dostosowaniu niby nowoczesnego podziemnego dworca autobusowego w jakim mieście to nie będę pisał , podobno stołecznym regionu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 22:01 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Nie napisałeś sensownie i konkretnie, to nie dziw się teraz, że stajesz się obiektem kpin.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 23.11.2015, 22:39 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Jelczu napisał(a):
Nie napisałeś sensownie i konkretnie, to nie dziw się teraz, że stajesz się obiektem kpin.

Ok rozumiem ale napisałem to tak trochę pod włos. Ale jak sobie przypomnę że mam w tym tygodniu tłumaczyć to co się dzieje na Skargi to mnie to przeraża . Dworzec już odpuściłem nie da rady.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Śr 23.12.2015, 18:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
Wg SDIPu już nie jeżdżą wcale autobusy, chyba że jakiś zaczął kurs godzinę temu, to jeszcze jest widoczny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Śr 23.12.2015, 21:12 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Musicus napisał(a):
Wg SDIPu już nie jeżdżą wcale autobusy, chyba że jakiś zaczął kurs godzinę temu, to jeszcze jest widoczny.

Znowu system padł. Obecnie na mapie nie widać żadnych autobusów. Ani z Katowic, ani z Gliwic, ani z Sosnowca, ani z Będzina.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pt 5.02.2016, 23:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
Tydzień temu kierowcy widzieli na urządzeniach ŚKUPu, że mają opóźnienie ponad 1000 minut. "Specjaliści" z KZK jak zaczęli naprawiać ten błąd, to zepsuli SDIP, który w poniedziałek pokazywał opóźnienia kilku godzinne.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12661802_945340328868854_2482302590886312616_n.jpg?oh=d4a802fec0e4d05df19c8f6c84734b04&oe=573BCF7C


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: So 6.02.2016, 9:09 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tydzień temu ŚKUP pokazywał, że pojazdy jadą kilkaset minut przed czasem. W ostatnich dniach nie zauważyłem by SDIP pokazywał takie opóźnienia (przynajmniej w rejonie Katowic i Zagłębia). Kilkudziesięciominutowe opóźnienia bądź przyspieszenia w systemie wynikają najczęściej z wybrania przez kierowcę złego kursu. Czasem w systemie jakby zmienia się czas o godzinę do przodu i wtedy wszystkie opóźnienia rosną o 60 minut. Trwa to przeważnie kilkadziesiąt sekund,a potem wraca do normy. Nie wiem czy obecnie taka sytuacja ma jeszcze miejsce. Najczęściej obserwowałem to jesienią.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: So 13.02.2016, 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Przepraszam za lamerskie pytanie - te systemy mają wspólne sterowniki czy odrębne? Bo trochę się gubię, a ze zbiorkomu w GOP nie mam okazji korzystać...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Nd 14.02.2016, 6:04 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
W autobusie są odrębne.
Czyli w przypadku MAZa #83 z Aski, jeśli ma już ŚKUP sterowników jest 5 ;)
PIXEL do wyświetlaczy i kasowników, RG do zapowiedzi, SDIP, ŚKUP oraz jakiś stary z Białegostoku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Nd 14.02.2016, 12:01 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
Przepraszam za lamerskie pytanie - te systemy mają wspólne sterowniki czy odrębne? Bo trochę się gubię, a ze zbiorkomu w GOP nie mam okazji korzystać...

Autobusy przypisane do linii objętych projektem SDIP mają odrębne urządzenia do lokalizacji pojazdów
(linie objęte projektem: http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1 ... tanku.html ).

Urządzenia ze ŚKUP również posiadają nadajniki GPS umożliwiające śledzenie ich lokalizacji na mapie. Od listopada z tych danych korzysta SDIP, stąd na mapie i tablicach wyświetlają się również pojazdy bez odrębnych urządzeń z systemu SDIP. Niestety, w SDIP występuje sporo błędów: błędne lokalizacje przystanków, stare rozkłady jazdy, źle przypisane przystanki lub stanowiska do konkretnych linii, przez co pojazdy często znikają z mapy lub pojawiają się ze złymi danymi. Ponadto część pojazdów w ogóle się nie wyświetla lub zdarza się jeszcze, że kierowcy wybierają zły kurs i "wyrzucają" inny pojazd z systemu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Nd 14.02.2016, 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Niestety, w SDIP występuje sporo błędów: błędne lokalizacje przystanków, stare rozkłady jazdy, źle przypisane przystanki lub stanowiska do konkretnych linii
Dodam od siebie obserwację głupot z wczoraj: tablica na Katowice Plac Wolności wyświetla przyjazdy kursów skróconych linii podstawowo przelotowych (110 i 193 po godz. 22).

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Pn 15.02.2016, 19:56 

Dołączył(a): Pn 2.01.2012, 14:18
Posty: 167
Lokalizacja:
Katowice
Ktoś wie co się znowu stało? Od co najmniej 3 dni na mapie nie ma autobusu żadnej linii, pomimo tego że w wozach wszystko działa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Wt 16.02.2016, 18:09 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Miderion napisał(a):
Ktoś wie co się znowu stało? Od co najmniej 3 dni na mapie nie ma autobusu żadnej linii, pomimo tego że w wozach wszystko działa.
W Sosnowcu, Katowicach i Gliwicach autobusy pojawiają się na mapie, ale jest ich dużo mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Śr 24.02.2016, 22:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
DW napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Przepraszam za lamerskie pytanie - te systemy mają wspólne sterowniki czy odrębne? Bo trochę się gubię, a ze zbiorkomu w GOP nie mam okazji korzystać...

Autobusy przypisane do linii objętych projektem SDIP mają odrębne urządzenia do lokalizacji pojazdów
(linie objęte projektem: http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1 ... tanku.html ).

Urządzenia ze ŚKUP również posiadają nadajniki GPS umożliwiające śledzenie ich lokalizacji na mapie. Od listopada z tych danych korzysta SDIP, stąd na mapie i tablicach wyświetlają się również pojazdy bez odrębnych urządzeń z systemu SDIP.

Sorry za lamerskie pytanie, ale skoro urządzenia ŚKUP mają wszystkie niezbędne funkcjonalności, by eksportować dane na te magiczne tablice, to na logikę skoro i tak każde auto ma ŚKUP-system to po co w ogóle jakieś sterowniki do SDIP na wozach? Czy nie jest to aby utrzymywanie bytów ponad miarę?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w KZK GOP
Napisane: Śr 24.02.2016, 23:13 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
YoMaHa napisał(a):
skoro urządzenia ŚKUP mają wszystkie niezbędne funkcjonalności, by eksportować dane na te magiczne tablice, to na logikę skoro i tak każde auto ma ŚKUP-system to po co w ogóle jakieś sterowniki do SDIP na wozach? Czy nie jest to aby utrzymywanie bytów ponad miarę?
Sterowniki do SDIP są potrzebne, ponieważ wymaga tego taryfa komunikacyjna ;) To też był projekt dofinansowany (z POIiŚ dokładnie), więc chyba tak łatwo nie można sobie tych urządzeń schować do magazynu (ewentualnie po cichu...)? Pomijając już niechybnie fascynujące próby integracji rozwiązania bułgarskiego z włoskim wdrażanych w Polsce.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności