Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1375 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Przyszłość sieci tramwajowej GOP
Napisane: Cz 7.04.2005, 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Janusz Berkowski, dyrektor do spraw technicznych w przedsiębiorstwie Tramwaje Śląskie SA. powiedział w ubiegłym roku, że Tramwaje Śląskie opracowały koncepcję modernizacji połączeń w województwie śląskim. "Jedna z nich dotyczy przedłużenia trasy linii nr 15 i połączenia z Katowicami, a nawet wydłużenia jej do Bytomia. Takie plany istnieją. Wstępne założenia zostały zgłoszone do Urzędu Marszałkowskiego i przekazane do Ministerstwa Infrastruktury."
Czy znana jest już odpowiedź, na ten plan? Póki co wybrałem się dziś na wycieczke tramwajową linią 15 do Zagórza i sie przeraziłem. Jednak nie wiedziałem jeszcze wszystkiego o infrastrukturze. Torowisko jest w FATALNYM stanie. I pomyśleć, że Sosnowiec teoretycznie ma najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o torowisko. Jest ono wydzielone, to szeroki pas, po ktorm mogłyby mknąć Karliki. Mogłyby, ale nie mogą. Nie musze tlumaczyć dlaczego. Zastanawiam się tylko dlaczego te tory sa w takim stanie jakie są. Trasa na Zagórze jest stosunkowo nową trasą, ale jej stan... Czy ona od początku nie była najlepszej jakości, czy to naprawde tylko efekt upływu czasu. Jeśli zaś chodzi o pętle na Zagórzu, to właściwie myślalem, że jest ona położona dalej od bloków mieszkalnych. Bloki nie są tak daleko, a mimo to 15-stka wozi powietrze.
Jakie jeszcze założenia zawiera koncepcję modernizacji połączeń. Przypuszczam, że jest w niej mowa także o linii do Miechowić, może także o wydłużeniu 24. Co jeszcze? Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć to byłbym wdzięczny. Forum wprawdzie nie jest już pod opieką TŚ, ale forumowicze się nie zmienili :lol:

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 7.04.2005, 18:09 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Ja powiem tak Misiu!
Nie wierzę by 15 -kę przedłużyli do Bytomia (nigdy o tym nie słyszałem ani nie czytałem), kto by sie telepał z Zagórza do Bytomia 1.5 godziny!! Prędzie ją wydłużą wgłąb osiedla.
TAk sie tylko wydaje, że jest blisko do bloków, to raptem kilka bloków o kilka minut oddalonych od pętli, podczas gdy autobusów do centrum S-ca i Katowic jedzie kilka i co kilak minuti jest do przystanku dosłownie chwila i lepiej z przesiadkami i szybciej, stąd taki efekt na 15-ce (jedynie na Środuli jest dorbze bo mozna wybrac i to i to)...
Reszty nie powiem bo nie wiem :P ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 7.04.2005, 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Gdyby stan torów na odcinku Zagórze - Sosnowiec PKP był dobry to uważam, że większa liczba osób korzystała by z tego odcinka (dojazd mieszkańców Zagórza do centrum Sosnowca). Bo rozumie że podróż z Zagórza do Katowic 15 to absurd. od 15 odsuwa wszystkich nie tylko fatalna infrastruktura, ale także syf na trasie jak i częstotliwość (14 minut to nie tak źle ale w porównaniu z autobusami wcale nie za dobrze).
I pomyśleć, że z pozoru taka ładna trasa... po dzisiejszej wycieczce na Zagórze po prostu ręce mi opadają.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 7.04.2005, 19:22 

Dołączył(a): Nd 24.10.2004, 12:26
Posty: 159
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
Ja powiem tak Misiu!
Nie wierzę by 15 -kę przedłużyli do Bytomia (nigdy o tym nie słyszałem ani nie czytałem), kto by sie telepał z Zagórza do Bytomia 1.5 godziny!!
Przecież oczywistą sprawą jest że ludzie nie będą jeździć od pierwszego do ostatniego przystanku.Chyba nikt nie jeździ przykładowo "siódemką" z Zawodzia na Plac Sikorskiego bo to też za długa podróż
Dave napisał(a):
Prędzie ją wydłużą wgłąb osiedla.
Podobno 2006r [podejrzewam ,że oczywiście rozpoczęcia budowy odcinka wgłąb (jeśli wogóle do tego dojdzie)]


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 7.04.2005, 22:35 

Dołączył(a): Nd 28.09.2003, 22:29
Posty: 95
Lokalizacja:
Sosnowiec
hmmm ciekawe czy w końcu coś się zacznie robić w Sosnowcu z tą naszą siecią tramwajową, kiedyś gdzieś czytałem że mają również przebudowywać ulicę Gen. Władysława Andersa (linie 26,27 Dańdówka - Ludwik) być może wtedy będzie również wymiana tego odcinka torowiska, odcinek od Wandzi na dół jest w stanie fatalnym motorowy to podskakuje na boki razem z fotelem od okna do okna... takie dziury i zapadnięcia na łączeniach.
Trasa do Zagórza rzeczywiście jest w fatalnym stanie... coprawda Ci co lubią "ostrą jazdę bez trzymanki" uważają ten odcinek za jeden z lepszych w regionie pod względem atrakcji, rzucania na boki, kołysania, szumu i stukotu kół a raczej zapadania się kół ;)
Wydaje mi się że procesem poprzedzającym przedłużenie 15 w głąb Zagórza byłby najpierw remont bądź wymiana obecnego torowiska od Podstacji a nawet od Wawelu do Zagórza, o pomstę woła też torowisko prowadzące z centrum Sosnowca do Milowic, nie mówiąc o dziurach w Kazimierzu od pętli do zakrętu - tam sie jeździ jak żabą - przyspiesza hamuje przyspiesza hamuje - skokami, motorowi juz mają to obcykane hehe :)
Bądźmy dobrej myśli, może nadejdą lepsze czasy dla naszej komunikacji tramwajowej

_________________
15 Katowice Plac Wolności – Sosnowiec Zagórze Gwiezdna Pętla


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 8.04.2005, 6:49 

Dołączył(a): Nd 24.10.2004, 12:26
Posty: 159
Lokalizacja:
Sosnowiec
Może gdyby akcje tramwajów przejęły miasta było by więcej jakichkolwiek modernizacji.Napewno należy zacząć od infrastruktury a w dalszej wizji dopiero o nowym taborze bo nawet teraz szkoda by było zakupić pare sztuk wysokopodłogowych 105N2k bo po krótkim okresie byłyby w stanie przeciętnych obecnych.Jednak przejęcie przez miasta akcji spółki nie zmieni sytuacji jeśli podejście do transportu tramwajowego będzie takie jak obecnie.W Sosnowcu pan K.Górski się nie postarał o żadne inwestycje w KM nie tylko tramwajową bo autobusy też nam ładnie "pocięto".A wracając do tematu czekamy aż spełnią się nasze rozmowy o przedłużeniach linii do Miechowic i Zagórza.Oby chociaż te dwie linie doczekały swej realizacji. Co do odcinków wołających o pomstwę do nieba wymienię jeszcze Dańdówka Trójkąt Rozjazd jest w takim stanie że niedługo się rozsypią tory.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przyszłość sieci tramwajowej GOP
Napisane: Pt 8.04.2005, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
37 (misiek) napisał(a):
Zastanawiam się tylko dlaczego te tory sa w takim stanie jakie są. Trasa na Zagórze jest stosunkowo nową trasą, ale jej stan... Czy ona od początku nie była najlepszej jakości, czy to naprawde tylko efekt upływu czasu.

Zapewne były układane w takim pośpiechu, jak obecnie buduje się hipermarkety. Trzeba było zdąrzyć przed... nie wiem czym, więc robiło się po partacku, z kiepskiej jakości szyn, żałując tłucznia na podsypkę i srób w podkłady. Reszta to już naturalna kolej rzeczy.
Poza tym sama wymiana/modernizacja torowiska nic nie da, bo tabor jest zużyty i znaiczszy ją tak czy inaczej.
Co do odcinka Ludwik-Dańdówka, to nie narzekajcie, bo są gorsze. A to że tramwaj troche podskakuje to już inna inszość. Na moście nad Wschodnią Obwodnicą GOP (tramwaj 27) tor prosty składał się (nie wiem, czy tak jest dalej) z... łuków łączonych pod kątem zamocowanych na betonowych kikutach - implantach podkładów.
A pan Górski KM ma w głębokim powarzaniu, podobnie jak większość mieszkańców. Do jego najwuiększych osiągnięć obecnej kadencji należy remont chodnika w centrum na Warszawskiej :lol:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 8.04.2005, 21:06 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Co się tak uczepiliście tego Górskiego?? :evil: Co on ma wszystko zrobić?? Może wam kasą z nieba też sypnąć?? Nie jestem z Sosnowca, ale Górskiego uważam na prezydenta, może nie idealnego, ale napewno dobrgo. Skąd na wszystko wziąć kasę?? Z obniżenia diet o paręset złotych?? Co to da?? Po prostu Górski liczy na kasę z Unii (i coś mi się wydaje, że sie przeliczy) i tyle, poczekamy co z tego będzie, a przeciez coś sie w KM ruszyło...remonty Ikarusów... :lol: Czy myślicie że inny prezydent by nagle wywalił z 10 mln na to zeby sie pojawiło parę nowych busów?? Wątpie...
Następna sprawa: nie popieram przejmowania akcji TŚ przez gminy (choć możliwe, że wpłynęło by to na lepszą komunikację tramwają - tak sądzie) bo to nie ich działka!! Już i tak budżety miast są znacznie przeciążone, ale o tym szerzej nie powiem bo nie wiem jakei są realia takiego ruchu (przejęcia akcji), nie jestem tego znawcą.
Jeszcze raz się pytam: jak to jest, że inne aglomeracje, może nie rewelacyjnie, ale jakoś sobie radza z KM, mają pieniądze, a przecież są mniej liczebne, a u nas?? Czy to Wawa nas olewa w przyznawania pieniędzy?? Być może, albo mamy nieodpowiednich ludzi....pieron wi :roll:
CAŁE torowisko na Śląsku jest o d...roztrzaść, ni ma co wymieniać odcinków jednych, bo drugie w innym miejscu są nie lepsze...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 8.04.2005, 21:39 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Dave napisał(a):
Co się tak uczepiliście tego Górskiego?? :evil: Co on ma wszystko zrobić?? Może wam kasą z nieba też sypnąć?? Nie jestem z Sosnowca, ale Górskiego uważam na prezydenta, może nie idealnego, ale napewno dobrgo. Skąd na wszystko wziąć kasę??

To skąd się biorą pieniądze na inwestycje w torowiska w Świętochłowicach?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przyszłość sieci tramwajowej GOP
Napisane: Pt 8.04.2005, 22:31 

Dołączył(a): Nd 28.09.2003, 22:29
Posty: 95
Lokalizacja:
Sosnowiec
RZabek napisał(a):
Na moście nad Wschodnią Obwodnicą GOP (tramwaj 27) tor prosty składał się (nie wiem, czy tak jest dalej) z... łuków łączonych pod kątem zamocowanych na betonowych kikutach - implantach podkładów.
:lol:


kilka lat temu wymienili same szyny na tym moście wkładające nowe w te same stare betonowe kikuty ale przez most tramwaj jedzie przynajmniej cicho, co innego za mostem no i nie wspomne juz o tym wiadukcie nad dawnym torowiskiem kolejowym i szybkim zjazdem w dół z niego w strone centrum Sosnowca :D

_________________
15 Katowice Plac Wolności – Sosnowiec Zagórze Gwiezdna Pętla


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 8.04.2005, 22:37 

Dołączył(a): Nd 28.09.2003, 22:29
Posty: 95
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
Nie wierzę by 15 -kę przedłużyli do Bytomia (nigdy o tym nie słyszałem ani nie czytałem), kto by sie telepał z Zagórza do Bytomia 1.5 godziny!! Prędzie ją wydłużą wgłąb osiedla.


można przeczytać w archiwum tutaj :)
http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/349309.html

_________________
15 Katowice Plac Wolności – Sosnowiec Zagórze Gwiezdna Pętla


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 0:41 

Dołączył(a): Nd 24.10.2004, 12:26
Posty: 159
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
Co się tak uczepiliście tego Górskiego?? :evil: Co on ma wszystko zrobić?? Może wam kasą z nieba też sypnąć??
Jeśli chodzi o kasę to mógłby wyłożyć i to sporo tylko po co?(w jego rozumowaniu)w budżecie miasta na zakończenie roku miało zostać 18 milionów złotych a zostało 36mln czyli 2 razy więcej więc za te 18milionów które wzięło się jak twierdzą niewiadomo skąd można zrobić coś pożytecznego
Dave napisał(a):
Nie jestem z Sosnowca, ale Górskiego uważam na prezydenta, może nie idealnego, ale napewno dobrgo
Jednak kilka osób jest i niewierzę by uznali go za dobrego prezydenta
Dave napisał(a):
Czy myślicie że inny prezydent by nagle wywalił z 10 mln na to zeby sie pojawiło parę nowych busów?? Wątpie...
Za poprzedniej kadencji pana M.Czarskiego były pieniądze na autobusy(fakt że kupowali Jelcze ale wtedy jeszcze niebyło taboru typu Solaris itp.)i za jego kadencji Sosnowiec zrealizował jak do tej pory najwyższą inwestycję czyli centrum miasta

Dave napisał(a):
Jeszcze raz się pytam: jak to jest, że inne aglomeracje, może nie rewelacyjnie, ale jakoś sobie radza z KM, mają pieniądze, a przecież są mniej liczebne, a u nas?? Czy to Wawa nas olewa w przyznawania pieniędzy?? Być może, albo mamy nieodpowiednich ludzi....pieron wi :roll:
W innych miastach przewoźnicy są własnością gminy i to ona modernizuje sieć autobusową i tramwajową np. Kraków ,Poznań ,Wrocław a u nas akcje TŚ posiada Skarb Państwa (100% udziałów) więc kto z Warszawy będzie się martwił tramwajami w GOPie skoro 1.Nie jeżdżą nimi 2.Skoro jeszcze funkcjonują to jest dobrze 3.Niech miasta kupują tabor i robią remonty - to nie nasza działka(a w miastach rzecz jasna całkiem odwrotnie skoro to spólka Skarbu Państwa to niech oni inwestują ) no i jak widzisz kółko się zamyka
Dave napisał(a):
CAŁE torowisko na Śląsku jest o d...roztrzaść, ni ma co wymieniać odcinków jednych, bo drugie w innym miejscu są nie lepsze...
To się nazywa sukcesywny upadek komunikacji tramwajowej.....przemilczę to......może napisałem trochę niezrozumiale ale ta godzina zrobiła swoje :twisted:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 10:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 30.11.2004, 10:37
Posty: 299
Lokalizacja:
Sosnowiec
Cytuj:
Trasa do Zagórza rzeczywiście jest w fatalnym stanie... coprawda Ci co lubią "ostrą jazdę bez trzymanki" uważają ten odcinek za jeden z lepszych w regionie pod względem atrakcji, rzucania na boki, kołysania, szumu i stukotu kół a raczej zapadania się kół


O taaak, w życiu nie zamieniłbym przejażdżki tą 15 na jazdę zapchanym, śmierdzącym 815, 811 etc... a jak to odstresowuje... lepiej, niż przejażdżka kolejką w wesołym miasteczku :wink: 8)

I powiem, że np. w sobotę ze Środuli wygodniej jest dojechać do Centrum tramwajkiem, niż w.w. 815, 811, 808 (te zawsze są zapchane, a 808 i 815 na odc. Środula - Centrum jadą mniej wiecej tyle samo czasu co tram, ha :lol: )

PS. Mój emblemat przedstawia właśnie '15' na Zagórzu, hehe :wink:

_________________
Strzeżcie się Haładusa! To wróg tramwajów!


Ostatnio edytowano So 9.04.2005, 10:11 przez ChemiQ, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 30.11.2004, 10:37
Posty: 299
Lokalizacja:
Sosnowiec
Cytuj:
Cytuj:
37 (misiek) napisał:
Zastanawiam się tylko dlaczego te tory sa w takim stanie jakie są. Trasa na Zagórze jest stosunkowo nową trasą, ale jej stan... Czy ona od początku nie była najlepszej jakości, czy to naprawde tylko efekt upływu czasu.


RZabek napisał:
Zapewne były układane w takim pośpiechu, jak obecnie buduje się hipermarkety. Trzeba było zdąrzyć przed... nie wiem czym, więc robiło się po partacku, z kiepskiej jakości szyn, żałując tłucznia na podsypkę i srób w podkłady. Reszta to już naturalna kolej rzeczy.


Tak pewnie było, wszak w innych miejscach mamy torowiska wiele starsze, ale w dużo lepszym stanie, niż na 3 Maja. A zwróćcie uwagę na zakręt tuż obok Parku Sieleckiego - mocowania szyn do podkładów w niektórych miejscach poodpadały (a nie wspomnę o łączeniu szyn niemalże pod kątem prostym :wink: )

_________________
Strzeżcie się Haładusa! To wróg tramwajów!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 10:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
Za poprzedniej kadencji pana M.Czarskiego były pieniądze na autobusy(fakt że kupowali Jelcze ale wtedy jeszcze niebyło taboru typu Solaris itp.)

PKM Sosnowiec ma dziwne uwielbienie za równo do Jelczów (tych z wysoką podłogą) jak i do Ikarusów. Dlaczego?? Nie mam pojęcia. Na wielu liniach Ikarusy są za duże a Jelcze za małe. Jak ulał pasowałyby Solarisy Urbino 15. Kasa była - 8 mln z Unii, drugie tyle powinno być swoich. I co widać?? Stada nowych, "pachnących" nowością przegubowców w nowym biało-czerwonym malowaniu gnających po ulicach wożących powietrze.
Dave napisał(a):
Co się tak uczepiliście tego Górskiego?? Co on ma wszystko zrobić??
Wszystko - nie. Ale chociaż cokolwiek. Jeśli tak bardzo popierasz naszego prezydenta, to powiec chociaż za co? Co on niby w Sosnowcu zrobił sam, z własnej inicjatywy?
Mily napisał(a):
1.Nie jeżdżą nimi 2.Skoro jeszcze funkcjonują to jest dobrze 3.Niech miasta kupują tabor i robią remonty

4. Na Śląsk (i Czerwone Zagłębie - jeśli Warszawiacy to rozróżniają, to właśnie w taki sposób) wydano już tyle kasy za Gierka, że są już tacy bogaci, że to oni powinni nam płacić. A poza tym mają wungiel :twisted:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 10:57 

Dołączył(a): So 29.05.2004, 15:51
Posty: 348
Lokalizacja:
Świętochłowice
[quote]To skąd się biorą pieniądze na inwestycje w torowiska w Świętochłowicach?[quote]
Przynajmniej to jest dumą naszego miasta, że trzeźwo patrzy na transport zbiorowy, ale Świętochłowice są specyficzne, Tutaj "wołem roboczym" jeśli chodzi op transport zbiorowy są właśnie tramwaje, autobusy są tylko dodatkiem, i tak powinno być wszędzie........ale nie jest.

_________________
Tramwaje Śląskie, ratujmy co się da!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 12:35 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
RZabek napisał(a):
Jak ulał pasowałyby Solarisy Urbino 15. Kasa była - 8 mln z Unii, drugie tyle powinno być swoich.


Unia nie daje kasy na autobusy, była o tym mowa już wiele razy. W cywilizowanych krajach rozwija się transport szynowy, a nie kupuje stada smrodzących autobusów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 14:54 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
1. Świętochłowice mają duuużo mniejszą powierzchnię od Sosnowca, czyli raczej mniej "na głowie" (to kiepski argument, ale jednak jest), poza tym, może i przeznaczają jakąś kasę na remont torowiska, ale wtedy dadzą mniej na inne cele (np oświatę) albo zaciągną kredyt i będą bardziej zadłużeni, nie da się nikomu dogodzić, ja prędzej widzę realną likwidację tramwajów w Zagłębiu (a kto wie czy też nie na Ślasku) niż jej modernizację, chyba że stan ten sie zmieni (pieniążki skądś sie znajdą).
2. Pawełł, ten link, który podałęs ma juz ponad rok!! Czytałem go wtedy w gazecie, koncepcja fajna ale...mamy juz niedługo półmetek 2005 r. i co?? OD tamtej pory ni w ząb o tym nie słychać. A napisane jest na końcu, że "jeśli zamierzenie zostaną wprowadzone w życie, to mieszkańcy Sosnowca będą mieć od roku 2006 w pełni zintegrowany..." itd. Dobre!! :lol:
3. Górski i Czarski to po jednych piniądzach, przecież to ta sama ekipa, partia. No i na remont centrum S-ca kasa była z kredytów i obligacji i teraz już jest ciężej z kasą, to co ma zrobić Górski?? Podonie jest w DG z Mitexem, ale to inna melodia...ok to nie temat polityczny :wink:
4. Górski może nie zabłysł rewalacyjnie, ale póki co (wg mnie) jeszcze nic nie spaprał i mam nadzieje że tak będzie. Choć "górkę usypał", mi się to podoba, ale nie wiedzieć czemu, wielu młodych na to narzeka... :evil:
5. A ileż tych Jelczów za Czarskeigo było?? nawet chyba nie 10 na cały PKM, a za Górskiego "już" 17 Solarisów, 3 MANy (to akurat zasługa więcej PKM-u niż Górskiego)
6. KIEDY się spotkamy drodzy forumowicze, NA ŻYWO?? Spotykacie sie czasem tak? Jest cuś takiego możliwe?? Spoko by było :P a może należycie do KMTM?? ;) Sie zapisze do tego moze niedługo ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 17:38 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Dave napisał(a):
5. A ileż tych Jelczów za Czarskeigo było?? nawet chyba nie 10 na cały PKM, a za Górskiego "już" 17 Solarisów, 3 MANy (to akurat zasługa więcej PKM-u niż Górskiego)
Nawet na używane MAN-y pieniądze dały bezpośrednio do kasy przewoźnika zagłębiowskie gminy.
Z wygenerowanych przez sam PKM środków największymi inwestycjami taborowymi są remonty. Cała reszta to, być może niestety, zasługa ludzi typu Czarski, Górski, itd. PKM-u samodzielnie nie stać na nic innego, ponieważ pomimo relatywnie dużych przychodów z działalności podstawowej ma duże koszty, póki co nie podlegające weryfikacji, choć sytuacja ta jest znana włodarzom, przynajmniej Sosnowca.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.04.2005, 20:33 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
A guzik prawda!! Na ostatnie zakupy i remonty, z tego co wiem, miasto (miasta) nie dawały ani grosza!! Nigdzie tego nie wyczytałem ani nie słyszałem, PKM ma dochody (zyski pewnie tez - bo przeciez co to za przedsiębiorstwo niedochodowe), bo jak układali "plan" zakupu 72 nowych autobusów, to kilka milionów (czy nwet kilkanaście) miało dać własnie PKM, a kilkanaście miasta członkowskie (udziałowcy), może się mylę, ale na ile mi wiadomo, ostatnie MANy to zakup na koszt PKM-u...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1375 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności