Teraz jest Wt 19.03.2024, 11:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 7:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Nie wiem czy to tylko głupota, czy arogancja (a może jedno i drugie) bowiem rozsądek nakazywał powstrzymanie się z rozkopaniem 3-go Maja do czasu otwarcia przejazdu pod Galerią. Oczywiście także utrzymywany musiałby być ruch tramwajowy na Korfantego, co w niczym nie przeszkadzałoby w budowie tzw. mostu tramwajowego nad Rawą jak i rozjadu pod Zenitem. Dokładniej nie będę teraz wnikał w szczegóły, ale gdyby harmonogram tych robót wyglądał inaczej to utrudnienia dla pasażerów byłyby znacznie mniejsze. Inna sprawa - podziemny dworzec autobusowy miał być gotowy w czerwcu, tak więc w tym opóźnieniu tkwić może duża część przyczyny obecnego zamieszania. Tylko moim zadniem termin ten w ogóle nie był realny, a gdyby go dotrzymano to bałbym się tam wchodzić.


Jest to totalna głupota, bo bałagan jest konkretny. Najlepsze, że do końca października na 3 Maja nic się nie będzie działo, a tramwaje już nie kursują.
Za to Rynek przerabiają, w zasadzie nie wiadomo ostatecznie na jaki za miliony. Za to do południowych dzielnic Katowic, w tym do Ochojca dojazd w godzinach szczytu zajmuje tyle czasu co A4 do Gliwic, czyli ok. 30 min. Tyle, że to jest jedynie 7 km.
Lepiej wydawać na bzdury pokroju przebudowy Rynku, niż zbudować jeden wiadukt w rejonie Rzepakowej...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 8:21 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
Moim zdaniem źle że wyłączono jednocześnie z ruchu tramwajów ulice 3go-Maja i Korfantego na odcinku Rondo - Rynek. Trzeba było najpierw zrobić jedno a potem rozkopywać drugie. Wczoraj gdzieś czytałem że może się uda i od pażdziernika czy listopada od skrzyżowania ze Stawową do Rynku będzie jednotor i tramwaje będą jeździć, tylko z tego co zrozumiałem, będzie to ślepa końcówka przy skrzyżowaniu ze Stawową.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 8:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
andrzejh69 napisał(a):
Wczoraj gdzieś czytałem że może się uda i od pażdziernika czy listopada od skrzyżowania ze Stawową do Rynku będzie jednotor i tramwaje będą jeździć, tylko z tego co zrozumiałem, będzie to ślepa końcówka przy skrzyżowaniu ze Stawową.
Ale czego oczekujesz? Zobacz sobie harmonogram robót, w tym momencie miało już być zaczętych i skończonych znacznie więcej remontów. Więc nawet jeśli to, co czytałeś to nie plotka, wątpię, żeby w październiku/listopadzie było cokolwiek gotowe :)

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 9:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
motley napisał(a):
Ale czego oczekujesz? Zobacz sobie harmonogram robót, w tym momencie miało już być zaczętych i skończonych znacznie więcej remontów. Więc nawet jeśli to, co czytałeś to nie plotka, wątpię, żeby w październiku/listopadzie było cokolwiek gotowe :)


Nie no z drugiej strony nie budują domku z papieru, tylko poważną linię tramwajową i to niejedną ;).
Opóźnienia opóźnieniami, ale z drugiej strony dobrze, że nie jest robione wszystko naraz, bo w ogóle nie dałoby się dojechać nigdzie.
W planach jest przecież np. wyłączenie T5 na pół roku. Ciekawe jak zostanie rozwiązany dojazd na Szombierki w takim momencie, zwłaszcza, że nie ma gdzie zawracać.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 9:26 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
W planach jest przecież np. wyłączenie T5 na pół roku. Ciekawe jak zostanie rozwiązany dojazd na Szombierki w takim momencie, zwłaszcza, że nie ma gdzie zawracać.


Dlaczego wyłączenie? Przecież te drobne odcinki gdzieś tam w Bobrku i Biskupicach można robić po jednym torze. A w centrum Bytomia jak będą roboty to zawracać na Zamłyniu (po odkopaniu toru na Łagiewnickiej).

Swoją drogą te remonty w Katowicach pokazują jak przez lata, mimo rozwoju techniki i możliwości, nikomu się nie chce palcem kiwnąć, żeby ruch utrzymywać. Dawniej na porządku dziennym były tory tymczasowe układane gdzieś z boku - choćby w czasie przebudowy Wolności w Zabrzu, gdzie tor leżał sobie na dawnym chodniku i ruch był utrzymany. Na 3 Maja to może jest średnio miejsce na to (choć to kwestia odpowiedniej organizacji), ale na Korfantego jest miejsca na wielotorowy układ, więc tor tymczasowy bez problemu by się zmieścił.

Co do lokalizacji przystanków na Rynku - obecny układ może ma na celu przyzwyczajenie pasażerów do biegania przy przesiadkach? Przecież po przebudowie przystanki będą w równie durnych miejscach rozstrzelone.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 9:32 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
W Bytomiu to wogóle mieli zacząć od odbudowy T7 na Łagiewniki. Nie wiem czy pamiętacie, ale na przełomie 2007/2008 jak pl. Sikorskiego był w remoncie, 5,9,18 z Szombierek skręcały na Łagiewniki. 9 i 18 "trójkątowała" na Ł-Targowisku, 5 jechała do Batorego (w tym czasie był nieczynny odcinek na ul. Gliwickiej w Katowicach), a 7 -kę zawieszono. Tak można było zrobić i teraz podzcas remontu 5-tki. Tramwaj by jeździł z Łagiewnik przez zamłynie na Szombierki podczas gdy będą remontować odcinki 5 i 9 pomiędzy Zamłyniem a placem Sikorskeigo. Co do zawracania gdzieś z środku trasy 5 -tki to mamy pzrecież pętle w Biskupicach i możliwość tego rozjazdu nakładkowego wykorzystanego przy T-40 dla zmiany kierunków Helmutów no i oczywiście 10 Helmutów i 3 składy 111-tek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 9:42 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Swoją drogą te remonty w Katowicach pokazują jak przez lata, mimo rozwoju techniki i możliwości, nikomu się nie chce palcem kiwnąć, żeby ruch utrzymywać. Dawniej na porządku dziennym były tory tymczasowe układane gdzieś z boku - choćby w czasie przebudowy Wolności w Zabrzu, gdzie tor leżał sobie na dawnym chodniku i ruch był utrzymany. Na 3 Maja to może jest średnio miejsce na to (choć to kwestia odpowiedniej organizacji), ale na Korfantego jest miejsca na wielotorowy układ, więc tor tymczasowy bez problemu by się zmieścił.
Co do lokalizacji przystanków na Rynku - obecny układ może ma na celu przyzwyczajenie pasażerów do biegania przy przesiadkach? Przecież po przebudowie przystanki będą w równie durnych miejscach rozstrzelone.


KM straciła priorytet, napewno w oczach włodarzy miasta, jak i mieszkańców, tak więc tym że tramwaj nie będzie jeździł, mało kto się przejmuje. Słuchałem 20.IX Antyradia i spiker stwierdził że: "zamknięcie tras tramwajowych to nic w porónaniu z zamknięciem ulicy Moniszki dla samochodów, które też niebawem się odbędzie, bo przecież tramwajami jeździ garsta". Więc czego tu się spodziewać. A co do rostzrelonych przystanków- to przecież włodarzom miasta o to chodzi żeby ludzie biegali po centrum wytwarzając złudzenie dużego ruchu i wielkiej metropolii.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
andrzejh69 napisał(a):
Co do zawracania gdzieś z środku trasy 5 -tki to mamy pzrecież pętle w Biskupicach i możliwość tego rozjazdu nakładkowego wykorzystanego przy T-40 dla zmiany kierunków Helmutów no i oczywiście 10 Helmutów i 3 składy 111-tek.

Andrzej, kiedy ostatnio jechałeś piątką?

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Cz 27.09.2012, 20:58 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Daro85 napisał(a):
Lepiej wydawać na bzdury pokroju przebudowy Rynku, niż zbudować jeden wiadukt w rejonie Rzepakowej...

Całkowicie się zgadzam. Nie wiem na ile dalej w szczegółach podzielasz moje zdanie, które jest takie ; w Katowicach obecnie prowadzone są wielkie inwestycje, to fakt - tylko czy rzeczywiście robi się to co jest mieszkańcom najbardziej potrzebne, czy aby nie robi się nawet rzeczy całkiem niepotrzebnych ? Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tu w ogóle by było lepiej, by było ładniej, by lepiej i wygodniej żyło się mieszkańcom a tylko o to by było inaczej. Na dodatek robi się to w sposób chaotyczny, nie realizuje tego co wcześniej często przy dużych nakładach planowano. Ogłasza się ciągle kolejne konkursy, tworzy nowe wizje i projekty a efektem jest jak na razie tylko zamiesznie i utrudnianie życia. Moim zdaniem całe centrum wraz z Rynkiem i dworcem nie wymagało w ogóle jakiejkolwiek przebudowy lecz tylko posprzątania, uporządkowania i pewnych modernizacji tzw małej architektury. Wyjątkiem pl. Szewczyka, gdzie cały ruch tak pieszy jak i kołowy w tym przystanki autobusowe powinien być rozwiązany zupełnie inaczej, ale przecież to co tam było to była ongiś szybko stworzona prowizorka która jak to bywa okazała się bardzo trwała.
Zamiast tego bardziej miastu potrzebne były i są drogi umożliwiające wyprowadznie znacznej częsci ruchu po za centrum. Należało zrealizować, a nie odrzucać pod pretekstem niemożności zbudowania wiaduktu lub tunelu połączenie Grundmanna z rondem gen Maczka potrzebne byłoby także połączenie os. Paderewskiego z Zawodziem. Następna naprawdę potrzebna inwestycja to linia tramwajowa do Piotrowic, ale także należałoby pomyśleć o połączeniu tramwajowym z rejonem Muzeum Śląskiego. Oczywiście co do potrzeby tego muzeum nie mam żadnych wątpliwości, co do siedziby NOS już troszkę wątpliwości mam (w końcu orkiestra ta nie jest "bezdomna" i jest gdzie organizować koncerty), a jeszcze większe wątpliwości mam co do Centrum Kongresowego (czy będzie w pełni wykorzystane i czy nie będzie stanowić obciążenia dla budżetu miasta). Jednakże te inwestycje nie budzą we mnie takiego wewnętrznego (bo co mogę więcej) sprzeciwu jak Galeria Katowicka i przebudowa Rynku.
Cytuj:
A co do rostzrelonych przystanków- to przecież włodarzom miasta o to chodzi żeby ludzie biegali po centrum wytwarzając złudzenie dużego ruchu i wielkiej metropolii.

A może chodzi o to by po całkowitym zakończeniu pasażerowie ucieszyli się, że oto jest wspaniale, bo przecież będzie dużo lepiej niż obecnie. Fakt że nadal wielu będzie musiało podróżować z przesiadkami i dłuższym (niż przed rozpoczęciem zmian) czasem przejazdu, że wielu przesiadając się będzie musiało pokonywać pieszo setki metrów no ale jednak czas podróży będzie znacznie mniejszy niż obecnie jak również odległości do przechodzenia krótsze, no a że dawniej to znaczy przed przebudową jeździło się dużo szybciej i bezpośrednio (lub raczej z mniejszą liczbą przesiadek) to już się jakoś zapomni. Może także chodzi o to by jak najwięcej podróżujących zniechęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej, bo wówczas inwestycje w tę komunikacje jak i jej dotowanie będzie można zmnieszyć. A że kiedyś całe społeczeństwo za to w jakiejś formie bardzo dużo zapłaci, to już zmartwienie następnych decydentów i następnych pokoleń.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Nd 30.09.2012, 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Vegeta napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Zgadzam się całkowicie z opinią, że połaczenie Brynów - Zawodzie ma sens i jest potrzebne, tylko pisząc o tym gdziekolwiek należy zawsze przypominać, że połączenie Zawodzie - Słoneczna (WPKiW) jest dokładnie tak samo potrzebne.

Witam. Również obserwuję tę inwestycję w naszej stolicy. Z jednej strony cieszą te nowiutkie, równiutkie, wyciszone tory, obłożone porządną kostką granitową zamiast byle jakiej betonowej. Ale z drugiej żal ściska. Nadal nie wiem, dlaczego ktoś się tak uwziął na ten skręt Zawodzie-Rondo! Komu on przeszkadzał? Przecież z Brynowa tramwaje skręcają do Zawodzia niemal pod kątem prostym, na bardzo ostrym łuku, prawie że ocierając się o ten dom handlowy, więc nie można było podobnego zrobić z drugiej strony? Przecież teatr się od tego nie zawali!


Pewnie p. Urbańczyk nie lubi łuków. W Zabrzu przy przebudowie wyleciała pętla śródmiejska za jego czasów. W momencie jak był szefem kzk i miał powstać łuk z Powstańców Śl w stronę Gliwic, to sapał, że może kiedyś zrobiony będzie.
Za dużo jest takich "wizjonerów" na górze, a nie ma konkretnych, myślących ludzi.

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Obejrzałem sobie dziś z bliska centrum Katowic, w którym dość dawno już nie byłem. Gdybym miał włosy na głowie, z pewnością stanęłyby mi dęba, albo wyrwałbym je sobie z rozpaczy. To, że odkryli Rawę to małe piwo - ciecz która robi w niej za wodę jest nawet dość czysta, widać dno (choć może to z powodu niskiego poziomu), a smród nie jest jakiś szczególnie intensywny i pochodzi raczej od wieloletniego zakrycia koryta niż od obecnej "wody". To, że zlikwidowano skręt tramwajów z Warszawskiej w Korfantego to też mały pikuś, najbardziej boli mnie ułożenie torów przy wschodniej krawędzi Korfantego, koło kamienic. Mieszkałem przez 14 lat w domu, który od linii tramwajowej był oddalony o niespełna 2 metry, może nawet jeszcze mniej i już teraz współczuję mieszkańcom tych kamienic. Może dojść do tego, że nikt nie będzie chciał w nich mieszkać i te piękne budynki będą musiały pójść pod buldożer. Czy nie można było pozostawić torowiska na środku ulicy, albo - jeśli już musiało być inaczej - ułożyć je po zachodniej stronie, przy której nie ma ani jednego budynku? Za chwilę zostaną wygonione autobusy spod hotelu Katowice, ciekawe gdzie będą odbywały postoje? W centrum Katowic nie ma ani jednego przyzwoitego placu postojowego - Stawowa za mała, Skargi od dawna przepełniona, Plac Wolności, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie to nieporozumienie a Mickiewicza i Kopernika takiej ilości nie przyjmą. Nowy dworzec pod szkaradą też nie będzie się podobno nadawał na plac postojowy. Nie ma wyjścia - krańcówki w centrum Katowic muszą zostać znacznie ograniczone.
Konkluzja - przebudowa "rynku" została - przepraszam za wyrażenie - spierdolona. Różnica pomiędzy zepsutym a spierdolonym polega na tym, że to pierwsze da się naprawić, a to drugie nie. Nie wiem, jak długo jeszcze ta przebudowa potrwa, ale nie spieszy mi się do oglądania jej efektów. Nie wierzę w żaden, a tym bardziej piękny, rynek, jak dla mnie póki co to nie jest praca, a sabotaż.

Uff, chyba sę trochę zagotowałem...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 19:01 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ale na wysokości hotelu Katowice torowisko będzie tam gdzie jest obecnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
Ale na wysokości hotelu Katowice torowisko będzie tam gdzie jest obecnie.

O matko, toż to jeszcze gorzej niż myślałem. W takim razie autobus wyjeżdżający z Moniuszki dwa razy będzie przecinał tory. No chyba, że przez Moniuszki nie pojadą autobusy?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 19:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Egon napisał(a):
memphis napisał(a):
Ale na wysokości hotelu Katowice torowisko będzie tam gdzie jest obecnie.

O matko, toż to jeszcze gorzej niż myślałem. W takim razie autobus wyjeżdżający z Moniuszki dwa razy będzie przecinał tory. No chyba, że przez Moniuszki nie pojadą autobusy?


Czemu dwa razy? Przejście torów z boku na środek będzie między Rawą, a Moniuszki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
Czemu dwa razy? Przejście torów z boku na środek będzie między Rawą, a Moniuszki.

Chyba że tak. Ale i tak mi się to nie podoba, z powodów o których napisałem dwa posty wcześniej. Że też nikt nie mysli o zbudowaniu porządnego placu autobusowego - już nie określam go "dworcem PKS", bo PKSy wymierają, ale takim, na którym mogłyby odbywać postoje różne autobusy, miejskie i dalekobieżne. Wiem - miejskie wyrzucić poza centrum, ale tam też takich placów nie ma. Znaczy są, ale nikt nie myśli o ich zagospodarowaniu. Tylko drogi, a przede wszystkim centra handlowe. W całej Belgii jest... jedno (planuje się drugie), a w samych Katowicach naliczyłem ich 7. A tu jeszcze takie coś:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... arcie.html
Chyba przeniesiono mnie do tego świata z innej bajki... Rozważam dobrowolne poddanie się zesłaniu na Syberię ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Egon napisał(a):
memphis napisał(a):
Czemu dwa razy? Przejście torów z boku na środek będzie między Rawą, a Moniuszki.

Chyba że tak. Ale i tak mi się to nie podoba, z powodów o których napisałem dwa posty wcześniej. Że też nikt nie mysli o zbudowaniu porządnego placu autobusowego - już nie określam go "dworcem PKS", bo PKSy wymierają, ale takim, na którym mogłyby odbywać postoje różne autobusy, miejskie i dalekobieżne. Wiem - miejskie wyrzucić poza centrum, ale tam też takich placów nie ma. Znaczy są, ale nikt nie myśli o ich zagospodarowaniu.


No panuje okropny bałagan- najlepsze jest to, że naprawdę nikt nie wie jaki ma być stan docelowy, więc ukończenie przebudowy układu komunikacyjnego będzie oznaczać tylko dalsze przebudowywanie, tym razem kanalizacji, nawierzchni, zabudowy, więc kolejne lata pyłu i gruzu.

Cytuj:
Tylko drogi, a przede wszystkim centra handlowe.


No tyle, że o ile w centrum jakieś tam drogi się buduje o tyle nikt nie myśli o ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Ochojca i Piotrowic do centrum ulica Jankego. Przecież ten trójkąt bermudzki Kolejowa/Rzepakowa/Jankego to jest porażka, a jazda z centrum do Ochojca w szczycie zajmuje więcej czasu niż jazda z Katowic do Gliwic. I jeszcze bez zmiany układu drogowego tam myśli się o ulokowaniu dworca międzynarodowego. Ktoś na głowę upadł?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Daro85 napisał(a):
No tyle, że o ile w centrum jakieś tam drogi się buduje o tyle nikt nie myśli o ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Ochojca i Piotrowic do centrum ulica Jankego. Przecież ten trójkąt bermudzki Kolejowa/Rzepakowa/Jankego to jest porażka, a jazda z centrum do Ochojca w szczycie zajmuje więcej czasu niż jazda z Katowic do Gliwic. I jeszcze bez zmiany układu drogowego tam myśli się o ulokowaniu dworca międzynarodowego.

Jeśli już miałby tam być jakiś dworzec międzynarodowy, to bardziej widziałbym go bliżej stacji kolejowej Katowice Ligota, w trójkącie Kolejowa-Rezszótki-Kłodnicka, albo wręcz na teranie słabo już wykorzystywanej towarowej części stacji. Placu jest w piguły, a chyba lepiej jest budować taki dworzec w pobliżu kolei niż na jakimś zadupiu, do którego nie da się sensownie dojechać. Zresztą wg informacji GW, na terenie o którym piszesz, zaś ma powstać jakiś dupermarket czy coś w tym stylu.

Daro85 napisał(a):
Ktoś na głowę upadł?

Albo łapówki bierze?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Pn 1.10.2012, 23:34 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Konkluzja - przebudowa "rynku" została - przepraszam za wyrażenie - spierdolona. Różnica pomiędzy zepsutym a spierdolonym polega na tym, że to pierwsze da się naprawić, a to drugie nie.

Oj, musiałeś strasznie się zdenerwować skoro użyłeś tu nie najpiękniejszego słownictwa -:)
Dodam, że naprawić to będzie można, tylko jakim kosztem. Ale co gorsze to "sp......nie" też jest bardzo kosztowne, przy czym mnie najbardziej boli wydawanie publicznych tak więc i moich pieniędzy na tworzenie i ciągłe zmienianie kolejnych planów przebudowy.
Cytuj:
ciecz która robi w niej za wodę jest nawet dość czysta, widać dno

Ja dzisiaj widziałem w Rawie przy ul. Szkolnej kaczkę która nawet jakby tę ciecz piła, czy coś z niej wydziobywała.
Cytuj:
To, że zlikwidowano skręt tramwajów z Warszawskiej w Korfantego to też mały pikuś

Tu pozwolę sobie na odmienne zdanie o czym dokładniej pisałem w pierszwym poście.
Cytuj:
już teraz współczuję mieszkańcom tych kamienic. Może dojść do tego, że nikt nie będzie chciał w nich mieszkać i te piękne budynki będą musiały pójść pod buldożer.

To chyba dotyczyć może tylko budynku narożnego, nie wiem czy tam w ogóle jeszcze ktoś mieszka. Na tym torowisku tramwaje będą poruszać się ciszej niż w czasach kiedy mieszkałeś tak blisko torów, no ale też nie bezszelestnie. Wydaje mi się, że taki przebieg linii jest lepszy niż wcześniej planowany przez Pocztową, bo bez dość "karkołomnego" zakrętu na Dworcowej i bez konieczności pokonania wzniesienia - w sumie krótszy czas przejazdu. Z drugiej strony przystanek na Dworcowej lub Pocztowej (nie wiem czy byłoby to do zrealizowania) umożliwiłby bliższe dojście do dworca, zwłaszcza, że przystanek na Rynku będzie od dworca bardziej oddalony niż przed przebudową. W tej sytuacji - moim zdaniem - powinien na zawsze pozostać przystanek "Konopnickiej" i należałoby jego istnienie tak na Kościuszki jak i Kochanowskiego uwzględnić w planach modernizacji tych ulic. Z tego co się orientuje, jak na razie przystanek ten jest niestety traktowany jako tymczasowy.
Cytuj:
Za chwilę zostaną wygonione autobusy spod hotelu Katowice, ciekawe gdzie będą odbywały postoje? W centrum Katowic nie ma ani jednego przyzwoitego placu postojowego - Stawowa za mała, Skargi od dawna przepełniona, Plac Wolności, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie to nieporozumienie a Mickiewicza i Kopernika takiej ilości nie przyjmą. Nowy dworzec pod szkaradą też nie będzie się podobno nadawał na plac postojowy. Nie ma wyjścia - krańcówki w centrum Katowic muszą zostać znacznie ograniczone.

Z P. Skargi i Stawowej też najprawdopodobniej autobusy zostaną wygonione. Ciekawe, że nigdzie nic nie pisze się i nie mówi jakie są docelowe plany rozwiązania układu komunikacyjnego Katowic, a zapewne jakieś plany są i obawiam się, że wcale nie takie jakich oczekiwałaby większość korzystających z komunikacji zbiorowej w naszym regionie.
Cytuj:
Że też nikt nie mysli o zbudowaniu porządnego placu autobusowego - już nie określam go "dworcem PKS", bo PKSy wymierają, ale takim, na którym mogłyby odbywać postoje różne autobusy, miejskie i dalekobieżne.

Bo na dworcu autobusowym nie zarobi sie tyle co na galerii handlowej. Taki dworzec zbudowano w Krakowie, można by powiedzieć, że jest to wzorcowe rozwiązanie, a jednak już coś słyszałem o tym, że są z nim jakieś problemy natury finansowej i własnościowej.
Cytuj:
Wiem - miejskie wyrzucić poza centrum

W ramach akcji "zamień bus na wóz".
My tu sobie narzekamy, a tymczasem są też zadowoleni - patrz str. 2 w katowickim dodatku DZ z ostatniego wekendu. I ja to rozumiem. Dla kogoś kto pamięta Katowice tylko z ostatnich 10 czy nawet 20 lat miasto zmienia się na lepsze, piękniejsze, wygodniejsze, a prace przebiegają w dość szybkim tempie i nie stwarzają aż tak wielkich utrudnień (nastolatkowi czy dwudziestoparolatkowi przesiadka z kilkusetmetrowym marszobigiem nie sprawia większych trudności). Dla kogoś kto pamięta Katowice lat 70-tych lub jeszcze wcześniej sprawa wygląda całkiem inaczej. Jeśli byłem świadkiem wyburzania dużej liczby domów w rejonie 3-go Maja - Stawowa - Młyńska - Słowackiego to potrafiłem to zaakceptować mając świadomość, że tu powstanie nowoczesny dworzec kolejowy wraz z centralnym dworcowem autobusowym (tak KM jak i PKS), ale nigdy bym tego nie akceptował gdbym wiedział, że kiedyś w miejscu tych secesyjnych kamienic ma powstać taki potwór jaki obecnie tam powstaje. Niestety - tamta inwestycja nie została zrealizowana do końca, pl. Szewczyka jako dworzec autobusowy zagospodarowano prowizorycznie. Mimo to powstał najnowocześniejszy w Polsce dworzec kolejowy który po przemianie ustrojowej został też przemieniony na skrzyżowanie targowiska z noclegownią dla bezdomnych i takim poznały i zapamietały go młodsze pokolenia.
Rynek też kiedyś nie był taki brzydki (chociaż nie powiem, że bardzo ładny), ładny za to był pasaż handlowy po zachodniej stronie Korfantego i też trudno mi pojąć dlaczego doprowadzono go do obecnego stanu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Wt 2.10.2012, 10:40 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Ludw_K napisał(a):
Z drugiej strony przystanek na Dworcowej lub Pocztowej (nie wiem czy byłoby to do zrealizowania) umożliwiłby bliższe dojście do dworca, zwłaszcza, że przystanek na Rynku będzie od dworca bardziej oddalony niż przed przebudową. W tej sytuacji - moim zdaniem - powinien na zawsze pozostać przystanek "Konopnickiej" i należałoby jego istnienie tak na Kościuszki jak i Kochanowskiego uwzględnić w planach modernizacji tych ulic. Z tego co się orientuje, jak na razie przystanek ten jest niestety traktowany jako tymczasowy.

Informacyjnie - na ul. Jana będzie usytuowany przystanek - zobacz mapkę: http://magazyn.wpk.katowice.pl/publ/kat ... zagosp.pdf

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Centrum Katowic - aktualnie realizowane inwestycje
Napisane: Wt 2.10.2012, 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Ludw_K napisał(a):
Egon napisał(a):
To, że zlikwidowano skręt tramwajów z Warszawskiej w Korfantego to też mały pikuś

Tu pozwolę sobie na odmienne zdanie o czym dokładniej pisałem w pierszwym poście.

Brak skrętu to tylko komunikacyjna niewygoda, tramwaj pod oknami i przed drzwiami to zagrożenie dla zdrowia, a może nawet życia.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności