Teraz jest So 27.04.2024, 9:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 2.01.2024, 12:28 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Hej, wracam z informacjami.

Linia 1065 pojawiła się w danych SDIP 28ego grudnia po 3 w nocy. Coś raczej było testowane, ale z racji, że tak się pojawiło, Czynaczas zapisało tę lokalizację w historii.

Co do rozkładów - ściągnąłem na swój komputer najnowszy rozkład i jest zgodny z tym co na stronie GZM. Czyli to kwestia częstotliwości aktualizacji rozkładów. Zwiększyłem częstotliwość, ale wciąż nie jest to pobieranie rozkładu codziennie. Będę monitorował wydajność serwera.

Co do pojazdów na mapie - tak, czasem pojazd może być niezalogowany do kursu, czasem Czynaczas może mieć za stary rozkład i nie potrafi połączyć pojazdu z kursem, czasem może być coś nie tak po stronie SDIP. Aczkolwiek w każdym wypadku, jeżeli przesłany sygnał GPS jest aktualny, to jest on widoczny na mapie z takimi informacjami, jakie są posiadane w Czynaczas.

Pojazdy linii T9 nie mają podanego kursu w SDIP, na chwilę pisania tego posta dalej tego nie ma. Czyli problem jest po stronie SDIP, a ja nie mam danych, więc wyświetlam to co posiadam (tak jak pisałem wyżej). Na zrzucie ekranu widać też, że brakuje nr brygady, co potwierdza też brak danych od dostawcy.

Sprawdziłem wyszukiwarkę - działa tak, jak założyłem. 0 pojazdów linii 232 przesyła sygnał GPS, więc w wyszukiwarce się nie wyświetlają. Wpisując linię, która aktualnie kursuje, wylistowane zostaną pojazdy przesyłające GPS. Jakich wyników spodziewałbyś się wpisując "232", gdy nie ma pojazdów tej linii? Komunikat o braku pojazdów przesyłających obecnie sygnał GPS i jeżdżących na tej linii?

Czy da się otrzymywać powiadomienia o nowych postach na forum? Nie znalazłem tej opcji i staram się ręcznie śledzić czy ktoś coś nowego napisał.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 2.01.2024, 16:41 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 80
marcio15 napisał(a):
[...]
Co do pojazdów na mapie - [...] czasem może być coś nie tak po stronie SDIP.
[...]


Tę przyczynę upatrywałbym jako główną, mając na uwadze jak często podjeżdżający na przystanek pojazd nie jest widoczny na tablicy, ewentualnie jest wyświetlany tylko planowy czas odjazdu. Podobnie zresztą w znanej aplikacji mobilnej, w szczegółach kursu widać tylko niebieską, planową kreseczkę, brak jest czerwonej.
--
Wydaje mi się, że kwestia niezalogowania kursu jest marginalna. Ze słyszenia wiem, że w takich przypadkach ZTM dzwoni do dyspozytora przewoźnika i domaga się wyjaśnień.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 4.01.2024, 17:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
marcio15 napisał(a):
Czy da się otrzymywać powiadomienia o nowych postach na forum? Nie znalazłem tej opcji i staram się ręcznie śledzić czy ktoś coś nowego napisał.

Ja z menu po prawej stronie wybieram Nieprzeczytane posty i wtedy wybieram temat klikając na strzałkę do czerwonej kartki aby zobaczyć pierwszy nieprzeczytany post.
marcio15 napisał(a):
Hej, wracam z informacjami.
Co do rozkładów - ściągnąłem na swój komputer najnowszy rozkład i jest zgodny z tym co na stronie GZM. Czyli to kwestia częstotliwości aktualizacji rozkładów. Zwiększyłem częstotliwość, ale wciąż nie jest to pobieranie rozkładu codziennie. Będę monitorował wydajność serwera.
Jest to niewątpliwie problematyczna i uciążliwa dla wszystkich kwestia zbyt częstych zmian rozkładowych. Mamy dzisiaj czwartek, a od soboty tramwaj 10 jeździ przez przystanek Bytom Wallisa, którego w czynaczas.pl nie widzę. Rozkład nie był aktualizowany od ponad tygodnia, bo w sobotę będzie drugi tydzień jak na linii 702 są 3 wozy, a w czynaczas.pl nie ma tego rozkładu jeszcze. Wygląda na to, że sprawa z testami zwiększenia funkcjonalności mogła coś namieszać.
Obrazek
marcio15 napisał(a):
Wiem też, że Metropolia testuje nowy rozkład jazdy, który zawiera m.in. kształty tras, dzięki czemu trasy będą szły po drodze, a nie w liniach prostych od przystanku do przystanku.

Byłoby to znacznie lepsze.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 4.01.2024, 20:37 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Ok, czyli trzeba wchodzić na forum, żeby widzieć nowości, nie ma powiadomień mailowych :( .

Rozkłady GZM nie pobierały się z mojej winy. Dziś sprawdziłem i jedną rzecz miałem wyłączoną - już włączyłem, więc dziś w nocy się pobiorą i będą pobierać już z trochę większą częstotliwością.

Kiedy nowe paczki rozkładowe z kształtami tras się pojawią, tego niestety nie wiem, ale mam już przygotowany skrypt pod nie, więc czynaczas będzie mogło je stosunkowo szybko pochłonąć i używać :) .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 4.01.2024, 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
marcio15 napisał(a):
Ok, czyli trzeba wchodzić na forum, żeby widzieć nowości, nie ma powiadomień mailowych :( .

Ja mam to teraz wyłączone, ale pewnie chodzi o zaznaczenie Tak w opcji Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach w ustawieniach pod tym linkiem: ucp.php?i=prefs&mode=post.
JacekSo napisał(a):
Może był wylogowany, odbywał postój itp.

Możliwe, że tak było, ale idąc na przystanek zwykle szukam gdzieś informacji chcąc wiedzieć, czy zacząć biec do przystanku bo autobus już się zbliża i mam pecha trafić na tego kierowcę, który jedzie przed czasem. Myślałem, że mapa z lokalizacjami pojazdów to takie odwzorowanie rzeczywistego umiejscowienia, ale niestety widać, że kierowców zmuszono do wylogowywania z systemu nawet w trakcie dniówki, a przecież po skończonym kursie ma być umożliwione wejście do pojazdu, nieprawdaż?
Jako pasażer chciałbym wiedzieć wychodząc z domu na przystanek czy za kilka minut przyjedzie konkretny autobus, a jako że pętla jest niedaleko, to oczekiwałbym, aby tego typu aplikacje pokazywały, że ten autobus stoi na pętli. Kiedyś nim jeszcze nie było cznaczas.pl narobiło mi to stracha, bo będąc przekonanym, że skoro generalnie większość pojazdów była widoczna na mapie, to brak pojazdu na pętli oznaczałby, że nic nie przyjedzie na przystanek na którym jestem. Cały w nerwach czekałem na niego i na szczęście przyjechał. Okazało się, że buslive ukrywał z mapy pojazdy stojące za długo w tym samym miejscu. Nie wiem, może trafiłem akurat na taką porę dnia, gdy przerwa na pętli jest dłuższa niż czas, po którym znika pojazd z mapy w aplikacji buslive.
marcio15 napisał(a):
Sprawdziłem wyszukiwarkę - działa tak, jak założyłem. 0 pojazdów linii 232 przesyła sygnał GPS, więc w wyszukiwarce się nie wyświetlają. Wpisując linię, która aktualnie kursuje, wylistowane zostaną pojazdy przesyłające GPS. Jakich wyników spodziewałbyś się wpisując "232", gdy nie ma pojazdów tej linii? Komunikat o braku pojazdów przesyłających obecnie sygnał GPS i jeżdżących na tej linii?

Ostatnio wielu linii w ogóle nie dało się znaleźć. Oby jak najmniej tego typu awarii w nowym roku! Jeżeli jakoś straciło się połączenie z pojazdem, to chciałbym o tym wiedzieć, bo pierwsza myśl widząc na mapie setki innych linii jest taka, że po prostu brakło przewoźnikowi sprawnych autobusów na wybraną przeze mnie linię. Zwłaszcza, że brakuje im wymaganego taboru. Wczoraj np. zamiast przegubowych wyjechały krótkie autobusy na 76/3, 76/5, 81/2, 692/5, 814/3, 814/4, 840/6, M102/5, M105/12, a dzisiaj na 5/3, znowu 76/3 i 5, i jeszcze 255/2.
marcio15 napisał(a):
Hej, ostatnio robiłem usprawnienia w wyszukiwarce dla GZM, bo nie do końca obsługiwała numery przewoźników. Mogłem coś sknocić, sprawdzę po Nowym Roku.

Dobrze, bo tego nigdzie do tej pory nie widziałem tzn. że po wpisaniu kodu przewoźnika, będą się pokazywały zbiorczo te pojazdy, które utraciły połączenie z nami?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 5.01.2024, 12:08 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Cytuj:
a przecież po skończonym kursie ma być umożliwione wejście do pojazdu, nieprawdaż?


Szczególnie na parodii dworca w Katowicach, gdy masz 30 minut przerwy w szczycie? ;)

Przerwa jest dla kierowcy. Jak iść chociażby do toalety, zostawić wóz otwarty bez opieki, żeby mogli sobie posiedzieć?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 5.01.2024, 12:23 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Wyszukiwarka głównie wyszukuje pojazdy z GPS. To o czym mówisz to wyszukiwanie pojazdów bez GPS, tego nie robiłem. Wyświetlam ostatnią lokalizację GPS po wpisaniu taborowego, ale to bardziej jako dodatek.

Wydaje mi się, że ludzie szukają pojazdów, które są w ruchu. Nie szukają tych, które nie mają GPS, a jeśli szukają to jest to zdecydowana mniejszość. Nie potrafię znaleźć wielu przypadków użycia wyszukiwania pojazdów nie mających GPS, ale jestem otwarty do zmiany mojego postrzegania wyszukiwania i dodania kilku funkcji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 26.01.2024, 14:23 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 80
marcio15 napisał(a):
[...]
Rozkłady GZM nie pobierały się z mojej winy. Dziś sprawdziłem i jedną rzecz miałem wyłączoną - już włączyłem, więc dziś w nocy się pobiorą i będą pobierać już z trochę większą częstotliwością[...]

Przedwczoraj zmieniła się trasa i rozkład linii 173.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: So 27.01.2024, 0:16 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jeśli źródło, z którego pobiera dane do apki @marcio15 jest aktualizowane z taką częstotliwością jak bazy w otwartych danych ZTM-u to nie może to dobrze działać. Ostatnia paczka dostępna w otwartych danych jest datowana na 12.01.2024, zaś aktualizacje w rozkładach potrafią być wprowadzane przez organizatora z dnia na dzień... No chyba, że @marcoi15 ma dostęp do aktualnych danych, to rzeczywiście jest to kwestia kodu apki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Nd 28.01.2024, 11:07 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
monter napisał(a):
Jeśli źródło, z którego pobiera dane do apki @marcio15 jest aktualizowane z taką częstotliwością jak bazy w otwartych danych ZTM-u to nie może to dobrze działać. Ostatnia paczka dostępna w otwartych danych jest datowana na 12.01.2024, zaś aktualizacje w rozkładach potrafią być wprowadzane przez organizatora z dnia na dzień... No chyba, że @marcoi15 ma dostęp do aktualnych danych, to rzeczywiście jest to kwestia kodu apki.


Cześć, jest tak jak mówisz - ostatni rozkład mam z 12 stycznia. Dodałem komunikat do aplikacji o tym, że rozkłady mogą być niepoprawne. Dodatkowo dziś SDIP szwankuje i nie wyświetla większości GPS, a te, które są mają często nr linii > 1000.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Nd 28.01.2024, 14:58 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4389
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
To już chyba trzeci weekend (albo niedziela) gdy nie działa SDIP. Może serwery wyłączają na jeden dzień żeby zaoszczędzić prąd? ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 5.02.2024, 17:01 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
@marcio15 czy jest szansa, żeby dało się sprawdzać rozkład brygad na inne dni, niż dzisiejszy? Czy może ja tego nie umiem wywołać, klikanie na podkreślony dzień w zakładce rozkładów brygadowych nie ma podpiętego linku żeby zmienić na inny dzień.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 6.02.2024, 7:49 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
nemo333 napisał(a):
@marcio15 czy jest szansa, żeby dało się sprawdzać rozkład brygad na inne dni, niż dzisiejszy? Czy może ja tego nie umiem wywołać, klikanie na podkreślony dzień w zakładce rozkładów brygadowych nie ma podpiętego linku żeby zmienić na inny dzień.


Obecnie nie ma rozkładu brygad na inne dni niż dziś. Będę to robił, ale obecnie pracuję nad optymalizacją prędkości działania Czynaczas.pl.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 11.04.2024, 12:41 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Dodałem opcję wyboru dnia dla rozkładu brygad :) https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy-brygady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 11.04.2024, 22:08 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
marcio15 napisał(a):
Dodałem opcję wyboru dnia dla rozkładu brygad :) https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy-brygady

Bardzo dobra robota. Chętnie użyje przy okazji zielonego przycisku w górnym prawym boku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 12.04.2024, 9:32 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Lukas SC napisał(a):
marcio15 napisał(a):
Dodałem opcję wyboru dnia dla rozkładu brygad :) https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy-brygady

Bardzo dobra robota. Chętnie użyje przy okazji zielonego przycisku w górnym prawym boku.


Jakiego przycisku?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 12.04.2024, 11:52 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
marcio15 napisał(a):
Lukas SC napisał(a):
marcio15 napisał(a):
Dodałem opcję wyboru dnia dla rozkładu brygad :) https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy-brygady

Bardzo dobra robota. Chętnie użyje przy okazji zielonego przycisku w górnym prawym boku.


Jakiego przycisku?

Postaw kawę ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 12.04.2024, 12:38 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Aaaaa, dziękuję! :D

Wrzucam link, może ktoś się skusi :D https://buycoffee.to/czynaczas.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności