Teraz jest Wt 19.03.2024, 9:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 9.06.2016, 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):

Piękna nowomowa... Tylko - komunikacja miejska to żywy organizm, gdzie nie da się wszystkiego przestawić ot-tak, jeśli chcemy by ludzie się w tym orientowali. Trzeba działać systematycznie, porządkując określone obszary.

Panie, przecież u nas idzie wszystko na odwrót. Działa się systematycznie rozwalając kolejne obszary.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Śr 19.10.2016, 19:21 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Na profilu Zlikwidujmy KZK GOP na FB jest podana informacja o wstąpieniu miasta Bieruń do KZK GOP ale oficjalnej informacji nie widzę na stronie Związku.Ktoś to może potwierdzić? Ciekawe jak to będzie teraz z organizacją lini w Bieruniu skoro większość aktualnie jest pod MZK Tychy albo robioną chyba na własną rękę przez miasto.

Źródło: https://web.facebook.com/ZlikwidujmyKZK ... 33282087:0


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Śr 19.10.2016, 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Arbeiterus napisał(a):
Na profilu Zlikwidujmy KZK GOP na FB jest podana informacja o wstąpieniu miasta Bieruń do KZK GOP ale oficjalnej informacji nie widzę na stronie Związku.Ktoś to może potwierdzić? Ciekawe jak to będzie teraz z organizacją lini w Bieruniu skoro większość aktualnie jest pod MZK Tychy albo robioną chyba na własną rękę przez miasto.

Źródło: https://web.facebook.com/ZlikwidujmyKZK ... 33282087:0

Trudno w to uwierzyć. Co prawda porozumienie z MZK Tychy nie wyklucza wstąpienia do KZK GOP (tak od dawna jest w Imielinie i Chełmie Śląskim, a ostatnio w Mysłowicach), to jednak dotąd Bieruń nie miał skłonności do szastania pieniędzmi. Ale gdyby tak było, to jest okazja na ucywilizowanie 149 i 931 - na tej pierwszej może zwiększyłaby się ilość kursów do KWK Piast, a na tej drugiej zniknęłyby długaśne przerwy między kursami wieczornymi. 995 już chyba naprawić się nie da, ciężka i wytrwała praca nad jej psuciem przyniosła (prawie) trwałe efekty :(

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Śr 19.10.2016, 23:15 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Arbeiterus napisał(a):
Na profilu Zlikwidujmy KZK GOP na FB jest podana informacja o wstąpieniu miasta Bieruń do KZK GOP ale oficjalnej informacji nie widzę na stronie Związku.Ktoś to może potwierdzić? Ciekawe jak to będzie teraz z organizacją lini w Bieruniu skoro większość aktualnie jest pod MZK Tychy albo robioną chyba na własną rękę przez miasto.

Źródło: https://web.facebook.com/ZlikwidujmyKZK ... 33282087:0

Trudno w to uwierzyć. Co prawda porozumienie z MZK Tychy nie wyklucza wstąpienia do KZK GOP (tak od dawna jest w Imielinie i Chełmie Śląskim, a ostatnio w Mysłowicach), to jednak dotąd Bieruń nie miał skłonności do szastania pieniędzmi. Ale gdyby tak było, to jest okazja na ucywilizowanie 149 i 931 - na tej pierwszej może zwiększyłaby się ilość kursów do KWK Piast, a na tej drugiej zniknęłyby długaśne przerwy między kursami wieczornymi. 995 już chyba naprawić się nie da, ciężka i wytrwała praca nad jej psuciem przyniosła (prawie) trwałe efekty :(

A może była by możliwość zmiany operatora na aktualnych liniach do Woli , Oświęcimia czy Pszczyny? Wiem że to Sci-fi ale ciekawi mnie jakie to będą ruchy, bo chyba dla samych 3 lini Bieruń by nie wchodził do KZK GOP.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 20.10.2016, 9:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Arbeiterus napisał(a):
A może była by możliwość zmiany operatora na aktualnych liniach do Woli , Oświęcimia czy Pszczyny? Wiem że to Sci-fi ale ciekawi mnie jakie to będą ruchy, bo chyba dla samych 3 lini Bieruń by nie wchodził do KZK GOP.

Wątpię. Pszczyna, Bojszowy, Miedźna i Oświęcim płacą przecież MZK i ani myślą wstępować do KZK GOP (w przypadku Oświęcimia może to być nawet niemożliwe). Bieruń już ma jakąś umowę, więc ewentualne przyłączenie się do KZK może niewiele znaczyć dla tego miasta jeśli chodzi o finanse - może nawet będzie się to opłacać.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 20.10.2016, 9:47 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Arbeiterus napisał(a):
A może była by możliwość zmiany operatora na aktualnych liniach do Woli , Oświęcimia czy Pszczyny? Wiem że to Sci-fi ale ciekawi mnie jakie to będą ruchy, bo chyba dla samych 3 lini Bieruń by nie wchodził do KZK GOP.

Wątpię. Pszczyna, Bojszowy, Miedźna i Oświęcim płacą przecież MZK i ani myślą wstępować do KZK GOP (w przypadku Oświęcimia może to być nawet niemożliwe). Bieruń już ma jakąś umowę, więc ewentualne przyłączenie się do KZK może niewiele znaczyć dla tego miasta jeśli chodzi o finanse - może nawet będzie się to opłacać.

Ja bym przede wszystkim bardzo ostrożnie podchodził do tego, co jest wypisywane na tym profilu, bo mam wrażenie że tutaj "życie jest snem wariata śnionym nieprzytomnie".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 20.10.2016, 15:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Coś jak kiedyś z linią 163, której pomysł - jak sie okazało - pojawił się na tymże profilu właśnie.

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 20.10.2016, 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
Egon napisał(a):
Arbeiterus napisał(a):
A może była by możliwość zmiany operatora na aktualnych liniach do Woli , Oświęcimia czy Pszczyny? Wiem że to Sci-fi ale ciekawi mnie jakie to będą ruchy, bo chyba dla samych 3 lini Bieruń by nie wchodził do KZK GOP.

Wątpię. Pszczyna, Bojszowy, Miedźna i Oświęcim płacą przecież MZK i ani myślą wstępować do KZK GOP (w przypadku Oświęcimia może to być nawet niemożliwe). Bieruń już ma jakąś umowę, więc ewentualne przyłączenie się do KZK może niewiele znaczyć dla tego miasta jeśli chodzi o finanse - może nawet będzie się to opłacać.

Ja bym przede wszystkim bardzo ostrożnie podchodził do tego, co jest wypisywane na tym profilu, bo mam wrażenie że tutaj "życie jest snem wariata śnionym nieprzytomnie".

wystarczy poprosić o protokół posiedzenia i zobaczymy ile prawdy jest w tym bełkocie tego ryżego pajaca.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: So 22.10.2016, 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Arbeiterus napisał(a):
Na profilu Zlikwidujmy KZK GOP na FB jest podana informacja o wstąpieniu miasta Bieruń do KZK GOP ale oficjalnej informacji nie widzę na stronie Związku.Ktoś to może potwierdzić? Ciekawe jak to będzie teraz z organizacją lini w Bieruniu skoro większość aktualnie jest pod MZK Tychy albo robioną chyba na własną rękę przez miasto.

Źródło: https://web.facebook.com/ZlikwidujmyKZK ... 33282087:0


Potwierdzam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: So 22.10.2016, 12:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Taki komunikat znalazłem na stronie MZK Jastrzębie:

"Od stycznia e-bilet nie dla mieszkańców Wodzisławia

Zarząd Międzygminnego Związku Komunikacyjnego zdecydował o dezaktywacji e-biletów, którymi posługują się mieszkańcy Wodzisławia.

Do końca 2012 roku Wodzisław Śląski był członkiem MZK i regularnie dofinansowywał komunikacje miejską dla swoich mieszkańców. Od blisko czterech lat tego nie robi i w efekcie część kosztów generowanych przez wodzisławian pokrywa dziesięć innych gmin, które w Związku ciągle działają. Władze MZK kilkakrotnie podejmowały próby dojścia do porozumienia domagając się od władz Wodzisławia częściowej refundacji kosztów. Bez efektu. - Interweniowaliśmy pisemnie, przekonywaliśmy władze miasta na sesjach Rady Miejskiej w Wodzisławiu, jednak nasze argumenty do prezydenta i miejscowych radnych nie docierały - mówi Daniel Wawrzyczek, przewodniczący MZK. Pierwotna propozycja zakładała likwidację części przystanków na terenie Wodzisławia. Zrezygnowano z tego, ponieważ byłoby to utrudnieniem także dla mieszkańców gmin należących do Związku chociażby z Pszowa, Mszany czy Rydułtów. - W tej sytuacji, po przeprowadzeniu analizy prawnej, Zarząd MZK podjął decyzję o dezaktywacji biletów okresowych (miesięcznych, dwutygodniowych i tygodniowych), którymi posługują się mieszkańcy Wodzisławia. Od stycznia przyszłego roku będą musieli oni kupić bilet u kierowcy, który jest znacznie droższy - wyjaśnia Daniel Wawrzyczek.

Rocznie na terenie Wodzisławia MZK realizuje ponad 500 tysięcy wozokilometrów (dwanaście linii, w tym linie: E-3 i 131). W pierwszej połowie tego roku wydano ponad 1600 e-biletów okresowych zarejestrowanych na mieszkańców Wodzisławia. Koszty komunikacji na terenie tego miasta wynoszą rocznie ok. 2,5 mln zł. Dochód ze sprzedaży biletów okresowych to kwota ok. 300 tys. zł. - Biorąc pod uwagę fakt, że naszymi liniami na terenie Wodzisławiu podróżują nie tylko wodzisławianie, uważamy, że roczna dotacja powinna wynosić co najmniej 800 tys. zł - argumentuje Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK."


http://www.mzkjastrzebie.com/mzk/komuni ... lawia.html

Wygląda mi to na jakąś megagłupotę. To mieszkaniec Wodzisławia nie może korzystać z e-biletu, a np. mieszkaniec Katowic może? Przecież to strzał we własne kolano... Co związek obchodzi gdzie mieszkam? To nie jest tak, że jak zechcę, to mogę sobie kupić bilet okresowy nawet ze Szczecina?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: So 22.10.2016, 17:31 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2084
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Egon napisał(a):
Wygląda mi to na jakąś megagłupotę. To mieszkaniec Wodzisławia nie może korzystać z e-biletu, a np. mieszkaniec Katowic może? Przecież to strzał we własne kolano... Co związek obchodzi gdzie mieszkam? To nie jest tak, że jak zechcę, to mogę sobie kupić bilet okresowy nawet ze Szczecina?


To nie tylko głupota, ale i pod względem prawnym rzecz mocno wątpliwa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Wt 17.10.2017, 10:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
KZK GOP zostanie zlikwidowany.
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... xLokKatImg
Nie wklejam całego tekstu, bo za długi.
Ale żeby za bardzo się nie cieszyć, szefem nowego (po)tworu ma jakoby zostać pan Marek Kopel.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Wt 17.10.2017, 12:55 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 484
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Egon napisał(a):
KZK GOP zostanie zlikwidowany.
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... xLokKatImg
Nie wklejam całego tekstu, bo za długi.
Ale żeby za bardzo się nie cieszyć, szefem nowego (po)tworu ma jakoby zostać pan Marek Kopel.
Mogłem nie czytać. Zje**ny dzień już mam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Cz 23.11.2017, 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Coś mi się wydaje, że od Nowego Roku ulegnie likwidacji linia 251 [MZK Tychy]. Nie została ona ujęta w najnowszym planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego - patrz tabele 4 i 16 oraz punkt 3a.
Ponieważ źle się wkleja link, proszę o zajrzenie na stronę MZK.

Najprawdopodobniej zostanie wzmocniona linia 56 - zapis w p. 1. o codziennej komunikacji między gminami Miedźna i Lędziny. I to byłaby w miarę dobra koncepcja. Żeby jeszcze tylko uruchomili wieczorne i weekendowe kursy na 181...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: So 25.11.2017, 17:56 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Coś mi się wydaje, że od Nowego Roku ulegnie likwidacji linia 251 [MZK Tychy]. Nie została ona ujęta w najnowszym planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego - patrz tabele 4 i 16 oraz punkt 3a.
Ponieważ źle się wkleja link, proszę o zajrzenie na stronę MZK.

Najprawdopodobniej zostanie wzmocniona linia 56 - zapis w p. 1. o codziennej komunikacji między gminami Miedźna i Lędziny. I to byłaby w miarę dobra koncepcja. Żeby jeszcze tylko uruchomili wieczorne i weekendowe kursy na 181...

To dobre to na Wolę nie będzie czym jeździć poza samochodem, nie wspomniałeś o tym ale najprawdopodobniej z dniem 1 grudnia zlikwidowana zostana linie busiarsko/prywatna Wola-Oświęcim. Jakieś podpisy zbierane są ale ponoć decyzja już zapadła.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: So 25.11.2017, 18:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4395
Lokalizacja:
Ligota
Arbeiterus napisał(a):
To dobre to na Wolę nie będzie czym jeździć poza samochodem

Napisałem, że 56 będzie jeździć w weekendy. Najprawdopodobniej będzie też więcej kursów w dni robocze. A może też być tak, że okaże się to tylko kosmetyką - dotychczasowe kursy 251 po prostu zostaną przenumerowane na 56 i utrzymane jako wariant skrócony. Trasa linii 251 prawie w całości pokrywa się z częścią trasy 56.

Arbeiterus napisał(a):
nie wspomniałeś o tym ale najprawdopodobniej z dniem 1 grudnia zlikwidowana zostana linie busiarsko/prywatna Wola-Oświęcim. Jakieś podpisy zbierane są ale ponoć decyzja już zapadła.

Są jeszcze busy w relacji Wola - Tychy. A może w końcu tą 17-tkę wydłużą do Woli? Tyle, że ta linia to za wiele kursów nie ma...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Pn 27.11.2017, 0:42 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 484
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
http://www.mzk.pl/wp-content/uploads/20 ... rowego.pdf


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Pn 27.11.2017, 10:19 

Dołączył(a): Śr 14.11.2012, 0:01
Posty: 73
Lokalizacja:
Sosnowiec
Wspólna taryfa PKM Jaworzno i KZK GOP?

Czytaj więcej: http://transinfo.pl/wspolna-taryfa-pkm- ... 00681.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Wt 6.02.2018, 15:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 843
Jutro bezpłatne przejazdy (w autobusach, tramwajach, trolejbusach i pociągach w KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry i Kolejach Śląskich) dla pasażerów z dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego oraz dla osoby towarzyszącej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: System komunikacyjny, gminy, przewoźnicy...
Napisane: Wt 6.02.2018, 17:21 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Musicus napisał(a):
Jutro bezpłatne przejazdy (w autobusach, tramwajach, trolejbusach i pociągach w KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry i Kolejach Śląskich) dla pasażerów z dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego oraz dla osoby towarzyszącej.

Czy dowód musi być wyłącznie na właściciela czy możliwy jest ktos inny w dowodzie ale przy okazaniu umowy kupna-sprzedaży?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności