Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 20.05.2012, 21:59 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
memphis napisał(a):
Bodzio napisał(a):
No więc właśnie chodzi o... przebudowę taryfy w pierwszej kolejności. Dopiero potem można mówić o zmianach tras, rozkładów, zachęcaniu do podróżowania z przesiadkami.


Nie, to są sprawy, które muszą iść w parze. Nic nie da zmiana taryfy przy obecnym idiotycznym układzie połączeń. A sama zmiana tras, czy liczby kursów bez zmiany taryfy też spowoduje problemy. Jedno się z drugim nierozerwalnie wiąże. I przede wszystkim chodzi o wzrost oferty, a nie tylko o grzebanie w tym co jest. Tu trzeba drastycznych kroków, wzrostu liczby kursów i inwestycji umożliwiających wykorzystanie transportu szynowego. Bez tego to czy bilety są na 15 minut, 20, czy 60, albo czy jest miesięczny A+T, czy A/T nie ma żadnego znaczenia, bo kierowców mało co to obchodzi.
Owszem - trzeba drastycznych kroków. Ale problem jest na tyle duży i skomplikowany, że trzeba go rozwiązywać metodą małych kroczków ( etapów ), które w rezultacie połączą się w owe drastyczne. A pierwszym z nich powinna być przebudowa taryfy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 7:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Bodzio napisał(a):
Ale problem jest na tyle duży i skomplikowany, że trzeba go rozwiązywać metodą małych kroczków ( etapów ), które w rezultacie połączą się w owe drastyczne. A pierwszym z nich powinna być przebudowa taryfy.


Nie zgodzę się, pierwszym powinno być zwiększenie oferty. Taryfa jest kiepska, ale nie jest znowu taka tragiczna, że nie da się korzystać z komunikacji tylko dlatego, że jest taka, a nie inna. Co komu po pięknej taryfie skoro nie ma czym jeździć. Bilety okresowe są tanie i nic wielkiego tu nie można zmienić (poza ważnością od dowolnego dnia, ale to jest de facto detal). Poza tym obecnie taryfy nikt nie ruszy dopóki nie będzie wdrożona ŚKUP, a po jej wdrożeniu to strach się bać jak to będzie wygladało.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 8:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Bodzio napisał(a):
Ale problem jest na tyle duży i skomplikowany, że trzeba go rozwiązywać metodą małych kroczków ( etapów ), które w rezultacie połączą się w owe drastyczne. A pierwszym z nich powinna być przebudowa taryfy.


Nie zgodzę się, pierwszym powinno być zwiększenie oferty. Taryfa jest kiepska, ale nie jest znowu taka tragiczna, że nie da się korzystać z komunikacji tylko dlatego, że jest taka, a nie inna. Co komu po pięknej taryfie skoro nie ma czym jeździć. Bilety okresowe są tanie i nic wielkiego tu nie można zmienić (poza ważnością od dowolnego dnia, ale to jest de facto detal).

Przydałaby się jednodniówka/kilkudniówka na jedno miasto. Porównanie 24h / jednorazówek w przypadku sieci nie wypada tragicznie, ale jeśli ktoś ma jednodniowe potrzeby do załatwienia w swoim tylko mieście, cena jest zbyt wysoka. A przestrzenna rozległość GOPu sprawia, że po pierwsze jednodniowych ciążeń w skali całego GOPu nie ma, po wtóre jeśli sporadycznie się pojawiają, to faktycznie jest to przejazd DG - Gliwice i powrót z uwagi na tzw. budżet czasu danego Kowalskiego. A już po Katowicach czy Sosnowcu jest gdzie pojeździć i jest po co pojeździć, a cena sprawia, że jednodniówka jest dla mikoli, a nie zwykłych pasażerów...

memphis napisał(a):
Poza tym obecnie taryfy nikt nie ruszy dopóki nie będzie wdrożona ŚKUP, a po jej wdrożeniu to strach się bać jak to będzie wygladało.

A najśmieszniejsze jest to, że jakich byśmy scenariuszy nie wymyślili, rzeczywistość i tak zaskoczy nas od najbardziej niespodziewanej strony ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 8:28 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Przeciez w wielu miejscach nie trzeba zwiekszac oferty, wystarczy ja uporzadkowac.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 8:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
Bilety okresowe są tanie

No nie do końca. Szczególnie dla osób podróżujących po jednym miescie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 9:06 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
memphis napisał(a):
Co komu po pięknej taryfie skoro nie ma czym jeździć.

Boleśnie się o tym wczoraj przekonałem :/ Zresztą zauważyłem, że w niedzielę stada są równie częste jak w DR a częstotliwość wiadomo...

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 9:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
memphis napisał(a):
Bilety okresowe są tanie

No nie do końca. Szczególnie dla osób podróżujących po jednym miescie.


No ale czemu wciąż w GOPie trzymamy się kryterium "miasto/gmina". Przecież granice miast są miejscami wyznaczane absurdalnie i mają się nijak do potrzeb. Lepszym rozwiązaniem byłoby podejście od strony stworzenia alternatywnych stref, gdzie można wyjść na przeciw potrzebom przewozowym.
Przykład- osoba jadąca ze Stroszka w rejon ul. Powstańców Śląskich w Bytomiu (PSB, V LO). Musiałaby kupić bilet na 2 miasta, a jej potrzeba przecież zamyka się w jednym mieście. Co mnie to obchodzi, że muszę jechać przez Radzionków, sensownego wyboru nie mam.
Kolejna rzecz- gminy wiejskie same w sobie generują ruch minimalny. Większość osób wyjeżdża z wiosek do pracy w mieście. Dlaczego więc takie osoby mają być dyskryminowane przynależnością gminną, zwłaszcza jeśli mieszkają w gminie, której granice są wyznaczone absurdalnie względem ciągów transportowych (przykład gmina Bobrowniki, albo Zbrosławice).
W GOPie istnieje dość mylne przekonanie, że miasta same w sobie generują potrzeby we wszystkich swoich dzielnicach, w kierunku centrum miasta. Jest to przekonanie o tyle mylne, że można podać X przypadków, gdzie jest inaczej. Ba, nawet czasami jest tak, że na jakiejś trasie zmienia się kierunek migracji w ciągu godzin szczytu (o 6 większość jedzie gdzieś, a od 7 już w drugą stronę).

Cytuj:
Wiadomo, że przy obecnej taryfie nie ma szans na reformy, ale (abstrahując już od postojów i miejsca na pętle) właśnie takie 111 mogłoby bez problemu zaczynać w Mikulczycach, 81 mogłoby być ino dowozówką do Placu Kroczka i dalej zapraszamy na niskopodłogową trójkę co 10 minut i tak dalej, i tak dalej ;P


No ale punktem wyjścia powinny być nie mapa, tylko potrzeby przewozowe. Jak mam 100 górników do dowiezienia z Rokitnicy na Siltech to przeguba musisz puścić tak i tak- i to w absurdalnej relacji, ale masz z tego realny zysk.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 9:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
Przydałaby się jednodniówka/kilkudniówka na jedno miasto. Porównanie 24h / jednorazówek w przypadku sieci nie wypada tragicznie, ale jeśli ktoś ma jednodniowe potrzeby do załatwienia w swoim tylko mieście, cena jest zbyt wysoka.


Ja bym myślał nie o mieście, a o powiecie. Bo z racji podziału kompetencji pomiędzy szczeble administracji oraz wymogów, jakie stawiano miastom powiatowym, to właśnie w granicach powiatu domyka się wiele podróży realizowanych okazjonalnie. W przypadku dużych i średnich miast praktycznie nic to nie zmienia, bo one same w sobie są powiatami, w przypadku małych miast i gmin wiejskich jednodniówka na 1 gminę i tak jest nieużyteczna, bo de facto aby coś załatwić, musisz się wydostać poza gminę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 9:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
No ale czemu wciąż w GOPie trzymamy się kryterium "miasto/gmina". Przecież granice miast są miejscami wyznaczane absurdalnie i mają się nijak do potrzeb.

Nie do końca. Mimo wszystko w takim Sosnowcu czy katowicach znaczna część mieszkańców podróżuje głównie po mieście.
Cytuj:
Przykład- osoba jadąca ze Stroszka w rejon ul. Powstańców Śląskich w Bytomiu (PSB, V LO). Musiałaby kupić bilet na 2 miasta, a jej potrzeba przecież zamyka się w jednym mieście. Co mnie to obchodzi, że muszę jechać przez Radzionków, sensownego wyboru nie mam.

Aleś przykład wybrał. Takich relacji jest bardzo mało.
Cytuj:
Kolejna rzecz- gminy wiejskie same w sobie generują ruch minimalny. Większość osób wyjeżdża z wiosek do pracy w mieście. Dlaczego więc takie osoby mają być dyskryminowane przynależnością gminną, zwłaszcza jeśli mieszkają w gminie, której granice są wyznaczone absurdalnie względem ciągów transportowych (przykład gmina Bobrowniki, albo Zbrosławice).

Ale to jest mimo wszystko margines w stosunku do całego GOPu. Znacznie większym absurdem jest bilet miesięczny tylko na trakcję spalinową.
Cytuj:
W GOPie istnieje dość mylne przekonanie, że miasta same w sobie generują potrzeby we wszystkich swoich dzielnicach, w kierunku centrum miasta.

Ale to jest oczywiste, że tak nie jest, tylko to nie oznacza, że kierunek do centrum nie jest dominujący w większości miast.

Cytuj:
ale masz z tego realny zysk.

Albo i nie masz. Kretowozy bywają bydlęce, jak np 89:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Nie do końca. Mimo wszystko w takim Sosnowcu czy katowicach znaczna część mieszkańców podróżuje głównie po mieście.


"Nie do końca"- co to oznacza, że jak coś się nie zdarza w Katowicach i Sosnowcu to nie istnieje? :P. Aleś bzdurę palnął teraz... Przecież jak coś ma być ustalone, to ma to być tak zrobione, żeby miało sens, a nie, żeby było korzystne dla paru rejonów GOPu.

Cytuj:
Aleś przykład wybrał. Takich relacji jest bardzo mało.


No doprawdy malutko. We wspomnianym Sosnowcu jest np. takie osiedle Bór. W jaki sposób z tego osiedla dojechać do centrum miasta Sosnowca korzystając z biletu na jedną gminę, a jeśli się nie da, to dlaczego się nie da? Kolejny przykład- Stolarzowice, kolejny przykład- wspomniany Radzionków, kolejny przykład- Bobrowniki Rondo itd.

Cytuj:
Ale to jest oczywiste, że tak nie jest, tylko to nie oznacza, że kierunek do centrum nie jest dominujący w większości miast.


W szczególności w dzielnicach oddzielonych od miast pasem pozbawionym ciągłej zabudowy może być już różnie. Wiadomo, że miasto ma strefę swojego oddziaływania. Sprawa jest jasna- bilet jednodniowy, czy nawet miesięczny powinien brać to pod uwagę, po to, by ktoś dojeżdżający z Rept do Górnik nie musiał bulić za całą sieć. W końcu jedzie tylko chwilę.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 11:33 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
memphis napisał(a):
Bodzio napisał(a):
Ale problem jest na tyle duży i skomplikowany, że trzeba go rozwiązywać metodą małych kroczków ( etapów ), które w rezultacie połączą się w owe drastyczne. A pierwszym z nich powinna być przebudowa taryfy.


Nie zgodzę się, pierwszym powinno być zwiększenie oferty. Taryfa jest kiepska, ale nie jest znowu taka tragiczna, że nie da się korzystać z komunikacji tylko dlatego, że jest taka, a nie inna. Co komu po pięknej taryfie skoro nie ma czym jeździć. Bilety okresowe są tanie i nic wielkiego tu nie można zmienić (poza ważnością od dowolnego dnia, ale to jest de facto detal). Poza tym obecnie taryfy nikt nie ruszy dopóki nie będzie wdrożona ŚKUP, a po jej wdrożeniu to strach się bać jak to będzie wygladało.

No to mamy różne zdania na temat wagi poszczególnych kryteriów atrakcyjności. Twoim zdaniem najważniejszym kryterium jest częstotliwość, stan taboru, etc. - jednym ogólnym słowem jakość oferowanych usług a moim zdaniem najważniejszym kryterium jest cena zakupu tych usług. Przynajmniej ja mając do wyboru własne auto czy tramwaj/autobus wybieram zwykle to, co jest tańsze. Jedynie w przypadku nieznacznej różnicy kosztów kieruję się jakością. Przykładowo : jeżeli mam jechać z Helenki do centrum Zabrza sam - prawie zawsze wybiorę autobus i to w opcji najtańszej, czyli zwykle ten, którym zajadę do celu bez przesiadki, nawet kosztem dłuższego czasu podróży. Jeżeli jadę np. z małżonką, bardziej opłaci mi się jechać autem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
"Nie do końca"- co to oznacza, że jak coś się nie zdarza w Katowicach i Sosnowcu to nie istnieje? :P. Aleś bzdurę palnął teraz... Przecież jak coś ma być ustalone, to ma to być tak zrobione, żeby miało sens, a nie, żeby było korzystne dla paru rejonów GOPu.

Ależ to ma sens. Brakuje uzupełnienia systemu, czyli biletu np. na konkretną relację.
Cytuj:
No doprawdy malutko. We wspomnianym Sosnowcu jest np. takie osiedle Bór. W jaki sposób z tego osiedla dojechać do centrum miasta Sosnowca korzystając z biletu na jedną gminę, a jeśli się nie da, to dlaczego się nie da?

Jesli mowa o miesięcznym to się przecież da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Ależ to ma sens. Brakuje uzupełnienia systemu, czyli biletu np. na konkretną relację.


Było już coś takiego, z tym, że się nie sprawdziło. Choćby dlatego, że nie masz ograniczenia na relację wtedy i możesz sobie przecież wpisać Krupski Młyn- Bieruń Nowy ;).

Cytuj:
Jesli mowa o miesięcznym to się przecież da.


No no, tyle, że z przesiadką, a w skrajnym wypadku z dwoma.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 14:33 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Bodzio napisał(a):
No to mamy różne zdania na temat wagi poszczególnych kryteriów atrakcyjności. Twoim zdaniem najważniejszym kryterium jest częstotliwość, stan taboru, etc. - jednym ogólnym słowem jakość oferowanych usług a moim zdaniem najważniejszym kryterium jest cena zakupu tych usług. Przynajmniej ja mając do wyboru własne auto czy tramwaj/autobus wybieram zwykle to, co jest tańsze. Jedynie w przypadku nieznacznej różnicy kosztów kieruję się jakością. Przykładowo : jeżeli mam jechać z Helenki do centrum Zabrza sam - prawie zawsze wybiorę autobus i to w opcji najtańszej, czyli zwykle ten, którym zajadę do celu bez przesiadki, nawet kosztem dłuższego czasu podróży. Jeżeli jadę np. z małżonką, bardziej opłaci mi się jechać autem.


W badaniach preferencji pasażerów postulat kosztu podróży nie jest najważniejszy. Jako ważniejsze wskazywane są punktualność i częstotliwość. W badaniach w GOPie w 1999 roku w ogóle koszt był na ostatnim miejscu. Poza tym, poza wyjątkowymi przypadkami, podróżowanie samochodem prawie zawsze jest droższe i to sporo od biletu okresowego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 18:19 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
memphis napisał(a):
Bodzio napisał(a):
No to mamy różne zdania na temat wagi poszczególnych kryteriów atrakcyjności. Twoim zdaniem najważniejszym kryterium jest częstotliwość, stan taboru, etc. - jednym ogólnym słowem jakość oferowanych usług a moim zdaniem najważniejszym kryterium jest cena zakupu tych usług. Przynajmniej ja mając do wyboru własne auto czy tramwaj/autobus wybieram zwykle to, co jest tańsze. Jedynie w przypadku nieznacznej różnicy kosztów kieruję się jakością. Przykładowo : jeżeli mam jechać z Helenki do centrum Zabrza sam - prawie zawsze wybiorę autobus i to w opcji najtańszej, czyli zwykle ten, którym zajadę do celu bez przesiadki, nawet kosztem dłuższego czasu podróży. Jeżeli jadę np. z małżonką, bardziej opłaci mi się jechać autem.


W badaniach preferencji pasażerów postulat kosztu podróży nie jest najważniejszy. Jako ważniejsze wskazywane są punktualność i częstotliwość. W badaniach w GOPie w 1999 roku w ogóle koszt był na ostatnim miejscu. Poza tym, poza wyjątkowymi przypadkami, podróżowanie samochodem prawie zawsze jest droższe i to sporo od biletu okresowego.
Skoro badania były przeprowadzane wśród pasażerów, to we większości owi pasażerowie rzeczywiście są posiadaczami biletów okresowych. Wniosek taki nasuwa mi się sam podczas obserwacji zachowań osób oczekujących na przystanku. Kiedy podjeżdża mini bus lwia większość owych ludzi "przepuszcza" go oczekując na pojazd jeżdżący w gestii KZK GOP. Moim zdaniem gdyby czekający nie miał biletu okresowego z pewnością zająłby miejsce w owym minibusie, którym zajedzie na miejsce taniej, szybciej i wygodniej. A posiadacz biletu okresowego z pewnością nie zrezygnuje z jego zakupu z powodu jego ceny ( tak jak wspomniałeś z reguły niższej od kosztu jazdy autem ), więc w badaniu nie będzie wskazywał zbyt wysokiego kosztu jako decydującego argumentu przemawiającego za rezygnacją ze zbiorkomu. Tak więc segment rynku przewozowego związany z biletami okresowymi ( że się tak wyrażę ) rzeczywiście będzie stawiał przede wszystkim na częstotliwość i punktualność. Chociaż co do tezy, że "podróżowanie samochodem prawie zawsze jest droższe i to sporo od biletu okresowego" też byłbym ostrożny. Chyba, że położyłeś akcent na owe słowo "prawie". Jeżeli mamy do czynienia z codziennym dojazdem na dość krótkim dystansie i możliwością skompletowania stuprocentowej obsady do samochodu, to sprawa już nie jest tak oczywista. Ja jednak jestem reprezentantem jeżdżących na biletach jednorazowych. Nigdy nie byłem zmuszony do zakupu biletu miesięcznego. W czasach, kiedy dojeżdżałem do pracy z Rokitnicy ( tzw. Rokitnicy-Góry ) na Helenkę mój pracodawca uruchamiał własnym taborem dotowany przez siebie przewóz pracowników a po przeprowadzce na Helenkę do pracy dojeżdżać już nie musiałem. A dla takich, jak ja decydujące znaczenie ma właśnie cena biletu jako jedyny argument przemawiający za wyborem autobusu a nie auta. Pod żadnym innym względem ( szybkości, punktualności, wygody... ) autobus z samochodem nie jest w stanie wygrać, przynajmniej w naszych - GOP'owskich warunkach. Chyba, że ktoś w ogóle nie ma wyboru, nie ma możliwości podróżowania samochodem. Ta grupa "jednorazowych" pasażerów jest jednak przez niektórych forumowiczów, jak i włodarzy KZK traktowana marginalnie. Nie wiem - być może słusznie, być może nie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
Było już coś takiego, z tym, że się nie sprawdziło. Choćby dlatego, że nie masz ograniczenia na relację wtedy i możesz sobie przecież wpisać Krupski Młyn- Bieruń Nowy ;).

A kto powiedział, że takiego ograniczenia nie musi być?

Cytuj:
No no, tyle, że z przesiadką, a w skrajnym wypadku z dwoma.

No i co w związku z tym? Zdecyduj się o co Ci chodzi, bo przed chwilą twierdziłeś, że się w ogóle nie da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 19:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Bodzio napisał(a):
A dla takich, jak ja decydujące znaczenie ma właśnie cena biletu jako jedyny argument przemawiający za wyborem autobusu a nie auta.


Ale wykonujesz o wiele mniej przejazdów niż posiadacz biletu okresowego.

Cytuj:
Ta grupa "jednorazowych" pasażerów jest jednak przez niektórych forumowiczów, jak i włodarzy KZK traktowana marginalnie. Nie wiem - być może słusznie, być może nie.


Zasadniczo powinno się preferować nabywców biletów okresowych i do takich zachowań zachęcać potencjalnych pasażerów. To, że jakaś osoba raz na tydzień pojedzie autobusem zamiast autem niewiele zmienia w sytuacji drogowej. Natomiast niewątpliwie o pasażerach "jednorazowych" zapominać nie można i dla nich też trzeba mieć dobrą ofertę. Moim zdaniem wersja minimum to jest zmiana obecnych przedziałów czasowych w taryfie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 19:40 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
memphis napisał(a):
Natomiast niewątpliwie o pasażerach "jednorazowych" zapominać nie można i dla nich też trzeba mieć dobrą ofertę. Moim zdaniem wersja minimum to jest zmiana obecnych przedziałów czasowych w taryfie.
Otóż to właśnie. A wtedy być może nie tylko jedna osoba i częściej niż raz na tydzień zostawi auto pod domem. A to już jest gra warta świeczki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Było już coś takiego, z tym, że się nie sprawdziło. Choćby dlatego, że nie masz ograniczenia na relację wtedy i możesz sobie przecież wpisać Krupski Młyn- Bieruń Nowy ;).

A kto powiedział, że takiego ograniczenia nie musi być?


No i teraz się już pogrzebałeś. Jak ma niby twoim zdaniem wyglądać takie ograniczenie, bo ja sobie nie wyobrażam tego niestety. Aha, i nie strzelaj mi tu tekstem w stylu "stwórzmy alternatywny układ stref, dla biletów obowiązujących dla danej relacji", bo to będzie znaczyło, że nie czytasz tego co piszą inni.

Cytuj:
No i co w związku z tym? Zdecyduj się o co Ci chodzi, bo przed chwilą twierdziłeś, że się w ogóle nie da.


Ale ja dobrze wiem o co mi chodzi, z tym, że ty się chyba pogubiłeś. Cofnij się z dwa, trzy kroki i przeczytaj powtórnie, a zrozumiesz o co mi chodzi.
Dylematy są dwa:
1- dlaczego mieszkając w danej gminie (a trzymamy się tego, że mamy bilety gminne, zarówno jednodniowe, jak i miesięczne) część jej mieszkańców ze względu na chaotyczny podział administracyjny ma tracić na przejazdach w relacjach de facto gminnych? (przykład os. Bór- Sosnowiec centrum, gdzie albo tracisz czas na przesiadkę, albo pieniądze na zwiedzanie Mysłowic)
2- dlaczego podróż dwoma de facto równoległymi trasami ma kosztować różnie, ze względu na to, że tu przekraczamy granicę gminy dwa razy a tu ani razu, a w efekcie i tak docieramy do tego samego punktu? (przykład 94 i 19 np.)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 21.05.2012, 21:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Bodzio napisał(a):
memphis napisał(a):
Natomiast niewątpliwie o pasażerach "jednorazowych" zapominać nie można i dla nich też trzeba mieć dobrą ofertę. Moim zdaniem wersja minimum to jest zmiana obecnych przedziałów czasowych w taryfie.
Otóż to właśnie. A wtedy być może nie tylko jedna osoba i częściej niż raz na tydzień zostawi auto pod domem. A to już jest gra warta świeczki.


Przy obecnej ofercie nie zostawi ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności