Teraz jest Pt 29.03.2024, 7:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 4.01.2011, 7:52 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
A to nie wiedziałem,myślałem że to za zepsute flirty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 12:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
O 11:23-11:37 stało sobie samotnie ED74 na... wysokości przystanku "Zawodzie Akademia Ekonomiczna" (nie wiem dokładnie gdzie, z tego przystanku było widoczne). Stało za płotem jakby na terenie bocznicy czy coś.

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 18:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Pewnie na bagiennej wagonówce :)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Bagiennej?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 19:13 

Dołączył(a): Cz 24.06.2010, 21:08
Posty: 607
inżinier napisał(a):
Bagiennej?

Na Zawodziu są bocznice przeznaczone na postoje m.in. wagonów.
ED74 jeździ na TLK z Katowic do Wawy bądź do Białegostoku.

_________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" (David Lloyd George, 1919)
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła"
(Jerzy Gorzelik, 2001)


Ostatnio edytowano Śr 5.01.2011, 19:14 przez Maciek2207, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
No luźno, doskonale wiem co się tam znajduje, tylko nie mam pojęcia skąd to pojęcie "Bagno"? Przecież Bagno to nie całe Zawodzie, a już zupełnie nie okolice dawniejszego ratusza. Jeśli już używać takich lokalnych nazw, to byłbym w stanie użyć pojęcia Sztauwajery. :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
W moim środowisku przyjęło się mówić Bagno na całe Zawodzie i tak mi zostało.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 16:48 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Nie wiem czy to już było wspominane.
Na gliwickim pl. Piastów na stanowisku dla linii jadących w kierunku Knurowa w gablotce z rozkładami zauważyłem dziś schemat rozmieszczenia wszystkich stanowisk tego "węzła przesiadkowego" (wraz z Dworcową i Piwną), ponumerowanych i z wykazem linii odjeżdżających z poszczególnych przystanków w poszczególnych kierunkach.
Wreszcie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 17:57 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Kwarek napisał(a):
Nie wiem czy to już było wspominane.
Na gliwickim pl. Piastów na stanowisku dla linii jadących w kierunku Knurowa w gablotce z rozkładami zauważyłem dziś schemat rozmieszczenia wszystkich stanowisk tego "węzła przesiadkowego" (wraz z Dworcową i Piwną), ponumerowanych i z wykazem linii odjeżdżających z poszczególnych przystanków w poszczególnych kierunkach.
Wreszcie.


Oo... Serio? :D A ja pisze i pytam sie KZK oraz UM-ów czy by nie porozwieszali schematu linii na przystankach, przy okazji podrzucajac pomysl o zespolach przystankowych. Czyzby ktos pomyslal/przemyslal? :D A gdzie to umiescili i kto to wykonal? Jest tam jakis podpis?


Wyslane do KZK GOP 9 marca:
Cytuj:
A co z mapkami zespołów przystankowych? Można by to jakoś z miastami
dogadać - miasta posiadają np. wiaty przystankowe na których można by
było umieszczać plan linii oraz plany rozmieszczenia przystanków w
zespołach przystankowych oraz ewentualnie informacje o objazdach z
mapkami.


KZK GOP odpisal 15 marca:
Cytuj:
Odnosnie wiat, to niestety większością wiat zarządzają firmy prywatne na podstawie umów zawartych z miastami, w zamian za mozliwość umieszczania np reklam.

Dlatego też KZK GOP wszelkie informacje dotyczące objazdów, nawet tych najmniejszych umieszcza na swoich stronach internetowych.

Pozdrawiam
Wojciech Gorgoń
Kierownik Referatu Badań i Rozwoju
KZK GOP Katowice


UM Gliwice odpisal 15 marca:
Cytuj:
Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych informuje, iż
miasto Gliwice bardzo chętnie udostępni swoje wiaty autobusowe w celu
wywieszenia map z liniami komunikacyjnymi. Pragniemy jednak zwrócić
uwagę, iż takie plakaty na wiatach z całą pewnością będą niszczone
oraz zrywane, natomiast umieszczenie ich w gablotach reklamowych nie
wchodzi w rachubę, gdyż gabloty są własnością agencji reklamowych.
Naszym zdaniem rozsądnym pomysłem jest umieszczenie map w autobusach
komunikacji miejskiej, jednak inicjatywa oraz wniosek w tej sprawie
powinien zostać skierowany przede wszystkim do KZK GOP jako do
organizatora transportu.

Z poważaniem,

Naczelnik Wydziału
Mariola Pendziałek

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 18:13 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
adas napisał(a):
Oo... Serio? :D A ja pisze i pytam sie KZK oraz UM-ów czy by nie porozwieszali schematu linii na przystankach, przy okazji podrzucajac pomysl o zespolach przystankowych. Czyzby ktos pomyslal/przemyslal? :D A gdzie to umiescili i kto to wykonal? Jest tam jakis podpis?
Niestety aż tak dokładnie nie patrzyłem, bo akurat lało. ;) Jest to prosty schemat ulic rejonu placu, z cyframi w miejscach przystanków, a z boku tabelka z liniami. Umieszczone to pod wszystkimi rozkładami w gablotce. Sam słupek chyba też właśnie wymieniony, bo u góry dostał tabliczkę z "pl. Piastów 1" i tabliczkę aktualnie odjeżdżającymi z niego liniami (chyba aktualnie, w każdym razie już bez 8bis i 58bis)
Jutro jak nie zapomnę i będę miał chwilę przy przesiadce, to postaram się zrobić temu zdjęcie.


Numery stanowisk z pamięci:
1 - na Knurów
2 - na Gwardii / Waryńskiego
3 - na Sośnicę.
...
8 - Piwna
9 - Dworcowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Kwarek napisał(a):
Numery stanowisk z pamięci:
1 - na Knurów
2 - na Gwardii / Waryńskiego
3 - na Sośnicę.
...
8 - Piwna
9 - Dworcowa


Numeracja stanowisk jest stara jak świat- od dawna były one numerowane, zresztą nie tylko na tym przystanku. Wygląda to tak: 1- stanowisko przy barach, północna strona placu (Knurów), 2- Gwardii Ludowej, 3- Sośnica (obok siebie po południowej stronie Boh. Getta), 4- Łabędy (pólnocna str. Boh. Getta), 5- Bytom, M1, TG (112,850,250), 6- Katowice, Zabrze (przy POPie), 7- Wilcze Gardło, Onkologia (przedłużenie Piwnej- między Na Piasku a Okopową), 8- Dworcowa, 9- prawdop. Piwna (mapa tego nie obejmuje ;)).
Jest taki pewien plik w formacie NT3 (;))) gdzie na dworcach w aglomeracji odjazdu autobusów z poszczególnych peronów odpowiadają realnej obsłudze z minimalnymi modyfikacjami. Można się zapoznać, żeby uniknąć pytań np. o inne przystanki. A tak mają niemal wszystkie węzły (nawet Będzin Kościuszki i Bieruń DA ;)). Jednak nie ma co ukrywać na Pl. Piastów to jest jeden z trudniejszych układów w orientacji.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 19:55 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Cytuj:
Numeracja stanowisk jest stara jak świat- od dawna były one numerowane, zresztą nie tylko na tym przystanku.

A było to gdzieś publikowane oprócz wewnętrznych dokumentów KZK (i plików NT3 ;))? Bo z przystanków tego nie pamiętam (co nie oznacza, że nie było).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Cz 17.03.2011, 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Kwarek napisał(a):
A było to gdzieś publikowane oprócz wewnętrznych dokumentów KZK (i plików NT3 ;))? Bo z przystanków tego nie pamiętam (co nie oznacza, że nie było).


Nie wiem jak w Gliwicach, ale w Bytomiu, czy Zabrzu na pewno co najmniej od 1990 roku taka informacja była na przystankach dworcowych. Nie wiem, czy na PP tego przypadkiem nie ustalono jeszcze za kadencji PKMu. Ja tam pamiętam taką schematyczną mapę na jednej z wiat przystankowych., ale to było baaaaaaaardzo dawno...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Pt 18.03.2011, 15:10 

Dołączył(a): Śr 20.12.2006, 18:39
Posty: 160
Lokalizacja:
Gliwice
Dodaję zdjęcie planu stanowisk, jest lepszy niż sądziłem że będzie. Numery poszczególnych stanowisk są widoczne ze sporej odległości, bo zaznaczono je na czerwonym tle na tej tabliczce z nazwą przystanku. Link bo fota za wysoka.

http://www.isg.webserwer.pl/wojtek/sky/planpiastow.jpg


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Pt 18.03.2011, 16:25 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
wix napisał(a):
Dodaję zdjęcie planu stanowisk, jest lepszy niż sądziłem że będzie. Numery poszczególnych stanowisk są widoczne ze sporej odległości, bo zaznaczono je na czerwonym tle na tej tabliczce z nazwą przystanku. Link bo fota za wysoka.

http://www.isg.webserwer.pl/wojtek/sky/planpiastow.jpg



No nareszcie się takie coś pojawia :)

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Pt 25.03.2011, 16:40 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Coś z Warszawy na temat Ikarusów
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 45743.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Pt 25.03.2011, 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Pierdołologia stosowana. Niektórzy zapomnieli, że czasy się zmieniają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: So 26.03.2011, 20:31 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
W Tramino dla odmiany w środku są niedociągnięcia projektowe, także jak zwykle prawda leży pośrodku ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: So 26.03.2011, 21:10 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
W Tramino dla odmiany w środku są niedociągnięcia projektowe, także jak zwykle prawda leży pośrodku ;)

Co masz konkretnie na myśli?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inne
Napisane: Nd 10.04.2011, 11:55 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Drobiazgi przystankowe z Gliwic:

1. Przystanek "Jasnogórska" dla A4 wrócił na swoje stare miejsce na ul. Wieczorka.
KZK GOP napisał(a):
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 9 kwietnia (sobota) dla linii autobusowej nr A4 zmieni się lokalizacja przystanku Gliwice Jasnogórska (kierunek Gliwice Teatr Muzyczny). Stanowisko zostanie przeniesione z ul. Daszyńskiego na ul. Wieczorka w rejonie posesji nr 24.
Wczoraj ekipy remontowe przestawiały słupki "antyparkingowe", by pasażerowie nie wpadali na nie przy wysiadaniu.

2. Na ul. Wrocławskiej trwa kompletny remont zatoczki/pasa przystankowego. link
UM Gliwice napisał(a):
W związku z naprawą nawierzchni zatoki autobusowej przy przystanku „Gliwice Wrocławska” przy ul. Wrocławskiej, na czas prowadzonych prac zmienia się lokalizacja przystanku dla linii autobusowych nr: 8, 32, 41, 58, 59, 60, 126, 156, 178, 187, 194, 202, 288, 617, 648, 669, 676, 677, 702, 710, 840 oraz 932. Został on przesunięty o około 30 metrów przed wjazdem do zatoki autobusowej. Jak zawiadamia Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z siedzibą w Katowicach, nie zmieniają się godziny kursowania autobusów na tych liniach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, remont powinien zakończyć się 15 maja.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności