Teraz jest Wt 19.03.2024, 9:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.08.2007, 20:53 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
reksio napisał(a):
Jestem ciekaw czy nowe pociągi bedą jezdziły na stałych przydziałach, czy beda przerzucane na różne trasy czy odjazdy.
Przydziały są chyba w miarę stałe, ale... obiegi na PKP potrafią być 14-dniowe ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.08.2007, 20:53 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
36 składów to już konkretniejsza liczba. Bo 16 to kropla w morzu potrzeb.

Mnie się ten pomysł bardzo podoba. Tylko mimo unowocześniania taboru tkwimy ciągle w problemie złego zarządzania komunikacją.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.08.2007, 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 14.08.2007, 21:34
Posty: 276
Lokalizacja:
Halymba
To te cztery pociągi, które mają jeździć na trasie: Tychy Lodowisko - Sosnowiec. Widać LKM wchodzi w życie, jeszcze tory wyremontować - piszą, że w ciągu roku mają zostać wyremontowane tory. Może korytarz tyski już nie będzie straszył swym wyglądem?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.08.2007, 22:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.04.2006, 10:32
Posty: 56
Lokalizacja:
Czeladź
W przyszłym rozkładzie zostały już wytrasowane pociągi relacji Katowice - Tychy Miasto z częstotliwością 20-minutową. Termin kursowania: od 1 VI 2008. Oczywiście trasowane były pod FLIRT-y.

_________________
Pozdrawiam, Mariusz Herchold


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 10:31 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 10.12.2002, 14:47
Posty: 104
Helmie, proszę przeczytać Zasady korzystania z forum, w szczególności punkt 5: "Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu". Dziękujemy za uwagę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Helmie napisał(a):
W przyszłym rozkładzie zostały już wytrasowane pociągi relacji Katowice - Tychy Miasto z częstotliwością 20-minutową. Termin kursowania: od 1 VI 2008. Oczywiście trasowane były pod FLIRT-y.

Uwzględniając ograniczenie do 30 kmh aż do Ligoty:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 12:37 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
adam86 napisał(a):
Uwzględniając ograniczenie do 30 kmh aż do Ligoty:P


juz jest 30kmph? :-/
wydawało mi się, że jeszcze niedawno było 40.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 13:55 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Miejmy nadzieję, że chociaż jeden stadler pojedzie tam, gdzie naprawdę jest potrzebny, czyli na niedoszłe KRR...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 14.08.2007, 21:34
Posty: 276
Lokalizacja:
Halymba
Cytuj:
wydawało mi się, że jeszcze niedawno było 40.

Na niektórych częściach jest.

Gwałtowne ograniczenie prędkości jest w Piotrowicach. W kierunku Katowic jest ograniczenie z 100 km/h na 50 km/h.

Najbardziej mnie ciekawi modernizacja korytarza tyskiego - "cmentarz" tam jest, bo raz na ruski rok przejedzie towarówka wlekąc się długo.

Cytuj:
W przyszłym rozkładzie zostały już wytrasowane pociągi relacji Katowice - Tychy Miasto z częstotliwością 20-minutową. Termin kursowania: od 1 VI 2008. Oczywiście trasowane były pod FLIRT-y.

20 minut? To te 4 Flirty nie wystarczą.
Kursować mają od 1 czerwca 2008? Mają niecały rok na remont - życze powodzenia ;]
Słyszałem, że od Tychy Lodowisko, no ale nic się tam nie buduje.

Ciekawe ile spełnią z tego co jeszcze zapowiadał między innymi w październiku 2006 prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Mowa była o 7 parkingach "park & ride", nowych stacjach, wydłużenie sieci trolejbusowej do nowych stacji w Tychach, integracji biletów autobusowych z koleją, itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Mnie się te nowe "zugi" podobają:)
- Tylko, czy będą puszczane w czasie meczy piłkarskich?:-P
- Czy Tyszanie odzwyczają się od stada autobusów na trasie Katosy -
Tychy.?
- Te nowe poc przydałyby się bardziej na trasie Zagłębie-Gliwice (tylko stan torów wiadomo jaki na niektórych odcinkach). Ten odcinek jest najbardziej obleganym w całym GOP-ie (pomimo 870, choć spadek pasażerów można zauważyć dzięki DTŚ-ce). Jeśli wogóle w GOP-ie będą "Flirty" to bardzo dobrze:)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Miejmy nadzieję, że chociaż jeden stadler pojedzie tam, gdzie naprawdę jest potrzebny, czyli na niedoszłe KRR...


Raczey nie. I to z przyczyn tak trywialnych, że szkoda gadać...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
reksio napisał(a):
adam86 napisał(a):
Stadler Flirt.


http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:S1-Eb ... hn_Zug.jpg
No no, czekam z niecierpliowością aż takie pociagi wyjadą na nasze trasy. PESĘ lepiej sobie podarujmy.

No to se poczekasz jeszcez z rok. A tak w ogóle to oczywiście 3 członowe to ma byc, a nie 4 jak na fotce.

Cztero...
adam86 napisał(a):
Czemu mamy sobie darować pesę? Ja bym wolał 6 akatusów za te pieniądze.
Za jakiś miesiąc skoczę do Łodzi to ocenię, ale z całym szacunkiem dla PESY nie sądzę, żeby takie coś wymodzili jak FLIRT.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:26 

Dołączył(a): Wt 28.08.2007, 19:14
Posty: 1073
Lokalizacja:
Zabrze
Dziś Tilo pognał do Obornik Śląskich!!!
www.transport.asi.pwr.wroc.pl <----Tutaj jest zdjęcie


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
YoMaHa napisał(a):
Za jakiś miesiąc skoczę do Łodzi to ocenię, ale z całym szacunkiem dla PESY nie sądzę, żeby takie coś wymodzili jak FLIRT.

A powiedz mi po jaką cholerę nam takie 4 flirty i to na dodatek z 1 klasą? Po co komu 1 klasa w pociągu podmiejskim?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 14.08.2007, 21:34
Posty: 276
Lokalizacja:
Halymba
adam86 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Za jakiś miesiąc skoczę do Łodzi to ocenię, ale z całym szacunkiem dla PESY nie sądzę, żeby takie coś wymodzili jak FLIRT.

A powiedz mi po jaką cholerę nam takie 4 flirty i to na dodatek z 1 klasą? Po co komu 1 klasa w pociągu podmiejskim?

U nas będa tylko z 2 klasą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
rafalurbino18 napisał(a):
Dziś Tilo pognał do Obornik Śląskich!!!
www.transport.asi.pwr.wroc.pl <----Tutaj jest zdjęcie


... a trzeciego września "zrobi" Poznań - Szamotuły - Poznań. Piątego zawiezie VIPów z Wawy do Siedlec.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Za jakiś miesiąc skoczę do Łodzi to ocenię, ale z całym szacunkiem dla PESY nie sądzę, żeby takie coś wymodzili jak FLIRT.

A powiedz mi

Chciałbym, ale ja decyzji nie podejmuję ;-)
adam86 napisał(a):
po jaką cholerę nam takie 4 flirty i to na dodatek z 1 klasą?
Rozumiem wzburzenie, ale nie wiem, czy pytasz, po co cztery czy po co flirty. Jeśli to pierwsze to tyle akuratnież wyszło, jeśli to drugie, to - przynajmniej co do zasady - bo ich producent złożył ofertę, która ostatecznie została wybrana. Co do podejmowania decyzji wypowiedź jw. nadal w mocy, choć ja osobiście cieszę się z takiego wyboru. Bombek też by mógł być, generalnie cieszę się, że nie wygrał tego producent krajowy (nie dopisując do tego żadnych dodatkowych podtekstów), lecz sprawdzony.

adam86 napisał(a):
Po co komu 1 klasa w pociągu podmiejskim?
Flirt jest znacznie bardziej regionalny niż podmiejski. A na trasę typu BB - Czewa już może się ktoś na jedynkę skusić. Tyle tylko, że w przeciwieństwie do nowomodernizowanych kibli (nie SPOTów) różnica jest minimalna między "jedynką" a "dwójką".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 20:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
YoMaHa napisał(a):
Rozumiem wzburzenie, ale nie wiem, czy pytasz, po co cztery czy po co flirty. Jeśli to pierwsze to tyle akuratnież wyszło, jeśli to drugie, to - przynajmniej co do zasady - bo ich producent złożył ofertę, która ostatecznie została wybrana. Co do podejmowania decyzji wypowiedź jw. nadal w mocy, choć ja osobiście cieszę się z takiego wyboru. Bombek też by mógł być, generalnie cieszę się, że nie wygrał tego producent krajowy (nie dopisując do tego żadnych dodatkowych podtekstów), lecz sprawdzony.

To się jeszcze okaże jak się będzie sprawować na naszych torach i jak z obsługą tego poradzą sobie w PRST Katowice. A co do przetargu, to już abstrahując od całej afery politycznej która w okoł niego wybuchła swego czasu, po proatu uważam, że lepiej kupić tańsze o kilkanaście procent produkty Pesy, niż zamawiać taką krótką serię drogich, wypasionych Flirtów.
Cytuj:
Flirt jest znacznie bardziej regionalny niż podmiejski. A na trasę typu BB - Czewa już może się ktoś na jedynkę skusić. Tyle tylko, że w przeciwieństwie do nowomodernizowanych kibli (nie SPOTów) różnica jest minimalna między "jedynką" a "dwójką".

Tylko, że szumnie się zapowiada, iż te Flirty mają jeździć z Katowic do Tychów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.08.2007, 20:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Rozumiem wzburzenie, ale nie wiem, czy pytasz, po co cztery czy po co flirty. Jeśli to pierwsze to tyle akuratnież wyszło, jeśli to drugie, to - przynajmniej co do zasady - bo ich producent złożył ofertę, która ostatecznie została wybrana. Co do podejmowania decyzji wypowiedź jw. nadal w mocy, choć ja osobiście cieszę się z takiego wyboru. Bombek też by mógł być, generalnie cieszę się, że nie wygrał tego producent krajowy (nie dopisując do tego żadnych dodatkowych podtekstów), lecz sprawdzony.

To się jeszcze okaże jak się będzie sprawować na naszych torach i jak z obsługą tego poradzą sobie w PRST Katowice.

Prowadzony przez włoskiego maszynistę (nie znającego szlaku) spisywał się wspaniale. Np. w Gliwicach mimo, że stałem w nim, w pewnym momencie się zdziwiłem, dlaczego perony się przesuwają. Moment ruszenia był całkowicie nieodczuwalny.
adam86 napisał(a):
A co do przetargu, to już abstrahując od całej afery politycznej która w okoł niego wybuchła swego czasu, po proatu uważam, że lepiej kupić tańsze o kilkanaście procent produkty Pesy, niż zamawiać taką krótką serię drogich, wypasionych Flirtów.
No widzisz, ja jestem odmiennego zdania. Może bazuję wyłącznie na doświadczeniach z SA103/106, ale "co do zasady" cieszę się, że jest jak jest, mimo, że do ideału daleko.
Cytuj:
Cytuj:
Flirt jest znacznie bardziej regionalny niż podmiejski. A na trasę typu BB - Czewa już może się ktoś na jedynkę skusić. Tyle tylko, że w przeciwieństwie do nowomodernizowanych kibli (nie SPOTów) różnica jest minimalna między "jedynką" a "dwójką".

Tylko, że szumnie się zapowiada, iż te Flirty mają jeździć z Katowic do Tychów.
Jak przejrzysz tytuły prasowe to się okaże, że każdy odcinek torów rości sobie do nich prawa ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.09.2007, 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13981
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
YoMaHa napisał(a):
Jak przejrzysz tytuły prasowe to się okaże, że każdy odcinek torów rości sobie do nich prawa ;-)

Akurat dziennikarzyny piszą różne rzeczy, ale mniemam, że Ty się bardziej znasz gdzie to będzie jeździć;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności