Teraz jest Cz 28.03.2024, 10:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.01.2007, 11:18 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Ludw_K napisał(a):
No, to fajnie, że czasami jesteśmy jednomyślni.

:-)

Cytuj:
Dodam jeszcze, że znałem kiedyś dojeżdżających do centrum Katowic z osiedla Zadole pociągiem i raczej nie narzekali z powodu tych ok. 700m. do pokonania pieszo. Zrezygnowali z dwóch powodów ; pierwszy to zbyt mała ilość pociągów, czasami zupełnie nie dopasowanych do czasu rozpoczynania lub kończenia ich pracy, a druga to sprawa biletu - nie wiem czy był droższy niż KZK GOP, ale jeśli już ktoś musiał kupować bilet miesięczny to bardziej opłacało się taki który można wykorzystać we wszystkich dojazdach w całym mieście, a nie tylko na jednej trasie.

Masz całkowita rację. I ja znałem takich ludzi. I w sumie racja, że do Piotrowic nie jest wcale tak strasznie daleko. Sprawa się rozbija bardziej o bilet i ofertę przewozową.

Cytuj:
Ale tylko "prawie" niewykonalny, a "prawie" jak nauczyła nas TVP czasami stanowi wielką różnicę. Bardziej na serio, to po prostu zbudowanie przystanku przy Granicznej nie jest niemożliwe, a kiedyś przecież był przewidywany w planach przystanek pod nazwą Osiedle Paderewskiego dla KRR. Nie wiem tylko w którym miejscu, ale myślę, że musiało to by być w tych okolicach.


wiem, i z premedytacją napisałem to "prawie". Bo tam by trzebabyło wykonywac jakieś niekonwencjonalne rozwiązania. Wiemy, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale są niektóre trudne do wykonania.
A co do KRR, to przecież tam miała być ta estakada poszerzona i pewnie wtedy peron by wszedł bez problemu (przy ul. Damrota zachowały się przecież przuczułki wiaduktu)

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.01.2007, 15:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
berek26 napisał(a):
A teraz masz przerwę w kursowaniu pociągów PR-np. osobówka z Zabrza do Katos śmiga o 9tej, następna o...11stej.
Niezły takt - co 2 godziny... Między 9 a 11stą na pewno mniej ludzi podróżuje niż między godziną 6 a 8smą lub 14 a 16stą na tej trasie, ale częstotliwość 2h to już absurd...

A Ty skąd to wytrzasłeś? Przecież o 10 też jedzie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.01.2007, 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
adam86 napisał(a):
berek26 napisał(a):
A teraz masz przerwę w kursowaniu pociągów PR-np. osobówka z Zabrza do Katos śmiga o 9tej, następna o...11stej.
Niezły takt - co 2 godziny... Między 9 a 11stą na pewno mniej ludzi podróżuje niż między godziną 6 a 8smą lub 14 a 16stą na tej trasie, ale częstotliwość 2h to już absurd...

A Ty skąd to wytrzasłeś? Przecież o 10 też jedzie...


Wytrzasnąłem z nowego rozkładu PKP PR:

http://rozklad.pkp.pl/bin/query.exe/pn? ... crollDir=1

O 10:02 jedzie pośpieszny-bilet około 2 razy droższy niż na osobówkę...
Kiedyś potrzebowałem dostać się szybko do Katos na godzinę 11stą i ot "miła" niepodzianka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.01.2007, 19:45 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
berek26 napisał(a):
Wytrzasnąłem z nowego rozkładu PKP PR:
http://rozklad.pkp.pl/...
Nie ma sensu tak podawać linków, bo hafas przechowuje wyniki wyszukiwań tylko ograniczony czas.
berek26 napisał(a):
O 10:02 jedzie pośpieszny-bilet około 2 razy droższy niż na osobówkę...
W obecnym rozkładzie jazdy jadą 9:00 (poc. 22), 10:00 (poc. 24) i 11:00 (poc. 26). Aż się sam zdziwiłem, że tak równo i powtarzalnie ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.01.2007, 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
butthead napisał(a):
berek26 napisał(a):
Wytrzasnąłem z nowego rozkładu PKP PR:
http://rozklad.pkp.pl/...
Nie ma sensu tak podawać linków, bo hafas przechowuje wyniki wyszukiwań tylko ograniczony czas.
berek26 napisał(a):
O 10:02 jedzie pośpieszny-bilet około 2 razy droższy niż na osobówkę...
W obecnym rozkładzie jazdy jadą 9:00 (poc. 22), 10:00 (poc. 24) i 11:00 (poc. 26). Aż się sam zdziwiłem, że tak równo i powtarzalnie ;)

Nie nie!O 9tej masz z Zabrza do Katos w dni robocze osobówkę (poc.22), następnie 10:02 posp. (nr 45110) i o 11stej osobówkę (poc.26).
Nie wiem skąd masz o 10tej pociąg i jaki masz rozkład?
Faktem jest, że rok rocznie maleje ilość pociągów osobowych na trasie z Gliwic i Zabrza do Katos, a potoki pasażerskie sa całkiem spore...

ps. Poc 24 o tej porze wycięto w kosmos po grudniowej zmianie rozkładu na PKP PR.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 1:09 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
berek26 napisał(a):
butthead napisał(a):
berek26 napisał(a):
Wytrzasnąłem z nowego rozkładu PKP PR:
http://rozklad.pkp.pl/...
Nie ma sensu tak podawać linków, bo hafas przechowuje wyniki wyszukiwań tylko ograniczony czas.
berek26 napisał(a):
O 10:02 jedzie pośpieszny-bilet około 2 razy droższy niż na osobówkę...
W obecnym rozkładzie jazdy jadą 9:00 (poc. 22), 10:00 (poc. 24) i 11:00 (poc. 26). Aż się sam zdziwiłem, że tak równo i powtarzalnie ;)


Nie nie!O 9tej masz z Zabrza do Katos w dni robocze osobówkę (poc.22), następnie 10:02 posp. (nr 45110) i o 11stej osobówkę (poc.26).
Nie wiem skąd masz o 10tej pociąg i jaki masz rozkład?
Faktem jest, że rok rocznie maleje ilość pociągów osobowych na trasie z Gliwic i Zabrza do Katos, a potoki pasażerskie sa całkiem spore...

ps. Poc 24 o tej porze wycięto w kosmos po grudniowej zmianie rozkładu na PKP PR.


Przestań pisać bzdury. Krzysiek podał dobre odjazdy dla poc. 22, 24 i 26 z Zabrza. A pociąg nr 24 jak najbardziej kursuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 1:15 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
berek26 napisał(a):
Nie nie!O 9tej masz z Zabrza do Katos w dni robocze osobówkę (poc.22), następnie 10:02 posp. (nr 45110) i o 11stej osobówkę (poc.26).
Nie wiem skąd masz o 10tej pociąg i jaki masz rozkład?

Wpisz sobie w wyszukiwarce rozkład na 9 albo 10 stycznia. Pospiesznego już nie będzie, za to automagicznie pojawi się osobowy nr 24. Ten pośpiech z Raciborza do Olsztyna chyba jakimś objazdem jedzie bo na linii do Rybnika coś remontują. I na czas objazdu zawiesili osobowego.
berek26 napisał(a):
ps. Poc 24 o tej porze wycięto w kosmos po grudniowej zmianie rozkładu na PKP PR.

Nic nie wycięto. W nowym SRJP jest taki pociąg.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 1:23 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Tu jest stosowny komunikat dotyczący m.in. tego pospiesznego:
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID ... n=12&nav=A

O zawieszeniu osobowego nic jednak nie napisali ale raczej nie może on odjechać 2 minuty przed pospiesznym. Drugiego toru na Katowice tam nie widziałem. ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 1:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
JacekSo napisał(a):
Nic nie wycięto. W nowym SRJP jest taki pociąg.


Zgadza się. Po prostu objazdowy R-45110 jedzie w planie R-24 i musiało się chłopakom coś namieszać, bo R-24 pomimo ewidentnej kolizji rozkładu nie został oficjalnym komunikatem zawieszony, ani przyspieszony / opóźniony.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
JacekSo napisał(a):
Nic nie wycięto. W nowym SRJP jest taki pociąg.


Zgadza się. Po prostu objazdowy R-45110 jedzie w planie R-24 i musiało się chłopakom coś namieszać, bo R-24 pomimo ewidentnej kolizji rozkładu nie został oficjalnym komunikatem zawieszony, ani przyspieszony / opóźniony.

Najprawdopodobniej jest błąd w tym komunikacie. Wydaje mi się, że ten pospiech jedzie wcześniej z Gliwic. Sprawdzę to jutro. Osobówka jedzie na pewno.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.01.2007, 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Możliwe,że jest błąd na stronce pkp pr.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.01.2007, 0:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 11.05.2005, 13:30
Posty: 88
Lokalizacja:
Gleiwitz
Tak się składa że jechałem R-24 o 9.50 z Gliwic zasuwając w góry na sylwestra i też sie zastanawiałem, jak to będize wyglądac.
A wyglądało to tak, ze na stację wpadł pośpiech, stał nie dłużej, niż jest to konieczne do wymiany pasażerów i poleciał w stronę Katowic o tej 9.50...
a osobówka grzecznie swoje odstała i z kilkuminutowym (4 czy 5 min.) opóźnieniem kibel zaczął się tłuc za pośpiesznym... Przynajmniej wszyscy, którzy chcieli jechac osobówką na nią zdążyli :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.01.2007, 12:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
W Gliwicach na dworcu jak najbardziej wisi komunikat. R24 Odjeżdża opóźniony 5 minut.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.01.2007, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
OczeQ napisał(a):
Tak się składa że jechałem R-24 o 9.50 z Gliwic zasuwając w góry na sylwestra i też sie zastanawiałem, jak to będize wyglądac.
A wyglądało to tak, ze na stację wpadł pośpiech, stał nie dłużej, niż jest to konieczne do wymiany pasażerów i poleciał w stronę Katowic o tej 9.50...
a osobówka grzecznie swoje odstała i z kilkuminutowym (4 czy 5 min.) opóźnieniem kibel zaczął się tłuc za pośpiesznym... Przynajmniej wszyscy, którzy chcieli jechac osobówką na nią zdążyli :)

Jeden dzień z funkcjonowania spółki PKP PR;-P Dobrze, że wogóle cokolwiek jechało na trasie:)
Cudowny jest komunikat na stacji w Gliwicach, gdy pani sennym głosem mówi przez głośniki: "Podstawiany pociąg do Katowic jest opóźniony o 10 minut - opóźnienie może ulec zmianie!";-P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 11.01.2007, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Tramwaj kolejowy. Piękna nazwa:P Te plany to takie trohcę stare są. A tak na serio, to lepiej by było, gdyby PKP wyremontowało odcinek ze Szklarskiej do Jeleniej i przywróciło kursowanie pociągów do Karpacza. Po co wymyślać jakieś dwusystemówki, za niebotyczne pieniądze, jak dużo niższym kosztem, można chociaż przywrócic to co dobrze funkcjonowało jeszcze parę lat temu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 11.01.2007, 19:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
adam86 napisał(a):
Tramwaj kolejowy. Piękna nazwa:P Te plany to takie trohcę stare są. A tak na serio, to lepiej by było, gdyby PKP wyremontowało odcinek ze Szklarskiej do Jeleniej i przywróciło kursowanie pociągów do Karpacza. Po co wymyślać jakieś dwusystemówki, za niebotyczne pieniądze, jak dużo niższym kosztem, można chociaż przywrócic to co dobrze funkcjonowało jeszcze parę lat temu.

Połączenie do Karpacza jak najbardziej - pewnie,że to tańszy pomysł.
Przy czym reaktywacja banki w JG przydałaby się-ze wzgledu na połączenie miasta z Cieplicami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 11.01.2007, 21:40 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
adam86 napisał(a):
Tramwaj kolejowy. Piękna nazwa:P Te plany to takie trohcę stare są. A tak na serio, to lepiej by było, gdyby PKP wyremontowało odcinek ze Szklarskiej do Jeleniej


ta linia jest na tyle pokręcona, że pociąg z PKS-em ma małe szanse.

A Karpacz by mogli reaktywować. Prawda.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Ostatnio edytowano Cz 11.01.2007, 21:41 przez Sadorg, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 11.01.2007, 21:41 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
berek26 napisał(a):
Połączenie do Karpacza jak najbardziej - pewnie,że to tańszy pomysł.
Przy czym reaktywacja banki w JG przydałaby się-ze wzgledu na połączenie miasta z Cieplicami.


pociąg i autobusy jeżdżą do Cieplic :>

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 11.01.2007, 22:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Sadorg napisał(a):
ta linia jest na tyle pokręcona, że pociąg z PKS-em ma małe szanse.

A Karpacz by mogli reaktywować. Prawda.

To trzeba cos zrobic żeby była mniej pokręcona. A do Karpacza to chyba już rozkradli część torów:/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 12.01.2007, 12:47 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
adam86 napisał(a):
To trzeba cos zrobic żeby była mniej pokręcona.


Co proponujesz? Góry przesunąć? :P

Rożnica w odległości drogą, a torami na odcinku JG-Szklarska jest znaczna.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności