Teraz jest Nd 16.06.2019, 14:26

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: So 12.05.2007, 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.05.2007, 16:16
Posty: 6
Lokalizacja:
Bytom
Poszukuję agencji reklamowych zajmujących się reklamą na autobusach i tramwajach. Nie chodzi o firmy, które takowe wykonują, ale o agencje, które zajmują się zdobywaniem reklamodawców dla PKM-ów, tramwajów śląskich itp. Liczę na Waszą pomoc :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.05.2007, 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 9.03.2007, 14:24
Posty: 29
Lokalizacja:
Katowice
Na stronie PKM Katowice:


"Zapraszamy do reklamowania się na i w autobusach PKM Katowice.

Wszelkich informacji w tej sprawie wraz cenami oraz terminami ekspozycji udziela agencja reklamowa Business Consulting sp. z o.o. ul. Koneckiego 2, 40-042 Katowice, tel. (032) 257-07-25, 251-25-21.

www.mediamiejskie.pl


Natomiast w przypadku uchywtów reklamowych zamieszczonych w autobusach informacji wraz cenami oraz terminami ekspozycji udziela agencja reklamowa Handy Media sp. z o. o. ul. Gustawa Morcinka 5/31, 01-496 Warszawa, tel. (022) 638-53-50.

PKM Katowice zaprasza do zamieszczania reklam na wyświetlaczach LCD. Wszelkich informacji w sprawie reklamy na LCD udziela agencja reklamowa PUH Przybylski ul. 29 Listopada 130/516 D, 31-406 Kraków, tel. (012) 415-12-12"


Zapewne na stronach innych przedsiębiorstw są podobne informacje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: So 12.05.2007, 19:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10561
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
MephiR napisał(a):
Poszukuję agencji reklamowych zajmujących się reklamą na autobusach i tramwajach. Nie chodzi o firmy, które takowe wykonują, ale o agencje, które zajmują się zdobywaniem reklamodawców dla PKM-ów, tramwajów śląskich itp. Liczę na Waszą pomoc :)


W GOPie praktycznie monopolistą jest Business Consulting: http://www.mediamiejskie.pl/ vel http://www.2media.pl/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Pt 22.01.2010, 9:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4092
Lokalizacja:
Ligota
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... widac.html

Z autobusu oklejonego reklamową folią nic nie widać

- To jest katastrofa. Zupełnie gubię się w mieście. Gdy wracam wieczorem autobusem od córki na osiedle Beskidzkie, muszę pytać innych, czy już jesteśmy na przystanku pod kładką - mówi bielszczanka Maria Siedlaczek. Pasażerom przeszkadza półmrok w autobusie, no i najważniejsze: przez zasłonięte folią reklamową okna mało co widać.

Krytycznych opinii jest coraz więcej, skarżą się przede wszystkim starsi ludzie. - Kilka razy zdarzyło mi się już wysiąść na złym przystanku. Wiem, że bez reklamy trudno dzisiaj przeżyć, ale trzeba wziąć pod uwagę starszych, którzy już nie mają takiego dobrego wzroku, jak młode osoby. Tym bardziej że poza młodzieżą jeżdżącą do szkół to właśnie głównie starsze osoby korzystają z bielskich autobusów. Jeżdżę nimi niemal codziennie, więc to widzę - mówi Elżbieta Zontek.

Ułatwieniem dla wielu osób mogłaby być informacja głosowa o przystankach, ale działa ona tylko w najnowszych autobusach. Co można zatem zrobić? Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej postanowił nieco zmienić zasady umieszczania reklam na autobusach. Wolne od nich pozostaną okna po stronie drzwi wejściowych, dzięki czemu przystanki będą widoczne. - Tej zasady będziemy się trzymać. Jeżdżą już po mieście autobusy oklejone w taki sposób - mówi Krzysztof Knapik, dyrektor bielskiego MZK.

Dr Maciej Kozakiewicz, wykładowca etyki biznesu na Uniwersytecie Łódzkim, mówi, że bielski przypadek to zaledwie maleńki fragment ogromnego problemu. Na każdym kroku atakują nas bowiem billboardy, słupy reklamowe czy potężne banery przysłaniające okna w domach i biurach. Wszystkie zaczynają dominować w przestrzeni publicznej, coraz bardziej utrudniając nam życie. I nie można wszystkiego usprawiedliwiać koniecznością zarobkowania. - Nasze miasta powinny zacząć stosować politykę oczyszczania przestrzeni publicznej. To przecież one otworzyły furtkę do tego, by w Polsce każdy robił, co chce. I potem tak to wygląda - mówi Kozakiewicz.


U nas jest nie lepiej, a może i gorzej. Jak już musi tak być, to niech sobie przewoźnicy kleją te reklamy na burtach (choć rzadko kiedy wygląda to estetycznie), ale okna mają pozostać przeźroczyste! Jeśli ktoś ma podobne zadnie jak ja, to może wyślemy odpowiednie pismo do KZK GOP? Mogę je napisać, a co do zebrania podpisów jakoś się umówimy.

_________________
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 9:44 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10561
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
KZK GOP Ci odpisze, że folia ma atesty i wszystko przez nią widać.

W nowych umowach (choćby w pakietach) są zapisy, że na klejenie czegokolwiek na szybach trzeba uzyskać zgodę KZK GOP. Jak widać po przykładzie sosnowieckim albo KZK udziela zgody bezdyskusyjnie albo nikt sobie nawet nie zawraca głowy pytaniem o zgodę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 9:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4092
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
KZK GOP Ci odpisze, że folia ma atesty i wszystko przez nią widać.

To zadam pytanie, dlaczego nie okleja się przedniej szyby?

_________________
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 10:12 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Bo jest to niezgodne z przepisami KRD? Przecież nikt nie wyda atestu na takie coś.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:29 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2032
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Jeśli ktoś ma podobne zadnie jak ja, to może wyślemy odpowiednie pismo do KZK GOP? Mogę je napisać, a co do zebrania podpisów jakoś się umówimy.

Oczywiście, że mam podobne zdanie (wielokrotnie o tym pisałem na forum) i w każdej chwili jestem gotów podpisać odpowiednie pismo. Mogę także udzielić pomocy w zbieraniu podpisów, chociaż z góry nie chcę obiecać z jakim skutkiem, zdaję sobie sprawę, ze w naszym społeczeństwie nie jest to zadanie łatwe i przyjemne.
Problem ten poruszono także kiedyś w Aktualnościach TV Katowice, tym razem mowa była o Częstochowie. Po tej audycji zadzwoniłem do redakcji i wyraziłem swoją opinię w tym temacie podając wszystkie (moze też nie całkiem wszystkie) aspekty tego problemu, oraz to iż praktycznie dotyczy to całego kraju. Nie tak dawno temu byłem w Częstochowie i prawdą jest iż w tym mieście spotkać tramwaj z normalnymi oknami to już nie lada sztuka, a i w przypadku autobusów nie jest dużo lepiej.
Pozwolę sobie przypomnieć i zebrać wszystkie aspekty problemu uciążliwości reklam na oknach pojazdów KM (może ktoś jeszcze coś doda) :
1 - utrudnia orientacje w trasie przejazdu,
Problem z reguły poruszany jako najważniejszy, a przecież ten możliwy jest do rozwiązanie poprzez wprowadzenie informacji na wyświetlaczach i głosowej (która i z innych powodów powinna być powszechnie wprowadzona)
2 - Siatka na oknach pojazdu u niektórych osób może powodować mdłości jak i inne niekorzystne dla zdrowia odczucia wzrokowe.
3 - Pojazd wygląda totalnie nie estetycznie, po prostu wyglada jak samochód ciężarowy, a nie pojazd przewożący ludzi, jest przy tym trudniej dostrzegalny co też nie jest bez znaczenia.
4 - Może nie wielka, ale na pewno jest grupa osób, którzy będąc w danym mieście nawet w innym niż turystyczny celu chcieliby przy okazji bliżej poznać (zobaczyć) miasto w którym przebywają. Ale przecież turyści także korzystają z KM, do czego nawet często są zachęcani poprzez reklamę i akcje promocyjne. Niestety - tak naprawdę obejrzenie czegokolwiek przez szybę z siatką, jest praktycznie niemożliwe. Twierdzenie, że przez takie szyby wszystko widać, to kompletna bzdura, gdyby tak było to faktycznie i przednia szyba też mogłaby być oklejona. Tym sposobem miasto w pewnym sensie ukrywa swój wizerunek przed wszystkimi odwiedzającymi go i korzystającymi z komunikacji zbiorowej.
5 - Bezpieczeństwo podróżnych - nikt tego zapewne nie badał, ale warto zastanowić się czy w razie wypadku, zwłaszacza pożaru z jednoczesnym zablokowaniem drzwi siatka na oknach nie wydłuży czasu ewakuacji pasażerów.
6 - Zgodnie z prawem drogowym pojazd komunikacji zbiorowej ma pierszeństwo przy włączaniu się do ruchu na przystankach. Tylko jak już wczęsniej pisałem, autobus oklejony z góry do dołu reklamą nie wygląda jak autobus i w warunkach dużego ruchu, przy nie najlepszej widoczności jadący z tyłu kierowca samochodu osobowego, zwłaszcza jeśli nie zna miasta i nie wie, że w danym miejscu jest przystanek KM, może nie zuważyć, ze ma przed sobą autobus (na pierwsze krótkotrwałe spojrzenie moze uznać go za ciężarówkę) i pierszeństwa nie udzielić.
7 - Nasuwa się pytanie co do sensu takich reklam ze względu na ich skuteczność. Czy naprwadę jakakolwiek firma sprzeda więcej swoich produktów lub usług tylko dlatego, że jej reklama zasłania szyby pojazdu KM. Czy gdyby ta reklama umieszczona była tylko poniżej linii okien pojazdu, a także w zamian np. na wiatach przystankowych to sprzedaż tych produktów/usług w jakimkolwiek stopniu uległaby zmniejszeniu ?

Właśnie o tym wszystkim (chyba nic nie pominąłem) powiedziałem ongiś we wspomnianej wcześniej rozmowie panu redaktorowi Aktualności, który w całości zgodził się z moją opinią (rozmawialiśmy jeszcze o reklamach zasłaniających okna budynków) i obiecał iż TVP Katowice wróci jeszcze do tego tematu, moze także w innej audycji.
A może pismo zmożliwie najliczniejszymi podpisami w tej sprawie wysłać do KZK GOP, ale jednocześnie jego kopię do TVP Katowice (a także TVS i DZ) ?

Nie na taką reakcję liczył zapewne założyciel tematu, mimo to polacałbym mu uważne przyczytanie naszej dyskusji i wyciągnięcie wniosków.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4092
Lokalizacja:
Ligota
Ludw_K napisał(a):
A może pismo zmożliwie najliczniejszymi podpisami w tej sprawie wysłać do KZK GOP, ale jednocześnie jego kopię do TVP Katowice (a także TVS i DZ) ?

Myślałem też o wysłaniu kopii do Samorzadowego Kolegium Odwoławczego, na wypadek, gdyby KZK GOP nie zechciał odpowiedzieć, tak jak na 4 moje ostatnie pisma.

Czy w piśmie zezwolisz na użycie przytoczonych wyżej przez Ciebie argumentów? Zaoszczędziłoby mi to nieco czasu. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi, zaczekam do końca miesiąca.

_________________
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.03.2008, 12:27
Posty: 347
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Ludw_K napisał(a):
7 - Nasuwa się pytanie co do sensu takich reklam ze względu na ich skuteczność. Czy naprwadę jakakolwiek firma sprzeda więcej swoich produktów lub usług tylko dlatego, że jej reklama zasłania szyby pojazdu KM. Czy gdyby ta reklama umieszczona była tylko poniżej linii okien pojazdu, a także w zamian np. na wiatach przystankowych to sprzedaż tych produktów/usług w jakimkolwiek stopniu uległaby zmniejszeniu ?


Ludwik, nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Radzę się zapoznać z terminami marketingowymi takimi jak m.in. zasięg reklamy. Nie będę ci tutaj robić wykładu, ale wierz mi ma znaczenie fakt, że reklama jest w takim a nie innym miejscu na autobusie oraz że jest właśnie na pojeździe a nie na wiecie przystankowej. Kiedy autobus stoi w korku, nie widać reklamy pod oknami...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4092
Lokalizacja:
Ligota
bobo napisał(a):
Ludwik, nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Radzę się zapoznać z terminami marketingowymi takimi jak m.in. zasięg reklamy. Nie będę ci tutaj robić wykładu, ale wierz mi ma znaczenie fakt, że reklama jest w takim a nie innym miejscu na autobusie oraz że jest właśnie na pojeździe a nie na wiecie przystankowej. Kiedy autobus stoi w korku, nie widać reklamy pod oknami...

Nie do konca się z tym zgodzę. Kto nie chce zauważać tematu rekalmy, ten go nie zauważy. Np. ja jestem na nie odporny, kompletnie nie pamiętam ich treści, a jedynie paskudny wygląd. A tak swoją drogą - w głowie mi się nie mieści, z jakich bzdetów można stworzyć poważną naukę. Chyba za dużo ludzi jest na świecie i trzeba na siłę wynajdywać im pracę...
Mnie osobiście najbardziej przeszkadza sytuacja opisana w drugiej części p. 2. We wtorek, gdy wysiadłem z tak oklejonego autobusu (Ikarus OIDP #1509 z PKM Katowice), kręciło mi się w głowie jak po alkoholu i o mało co wpadłbym pod samochód.

_________________
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.


Ostatnio edytowano Pt 22.01.2010, 14:54 przez Egon, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:54 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10561
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
Odpowiedź PKM Katowice na uwagi KZK GOP dotyczące reklam na szybach (2005 rok): http://zapodaj.net/images/aae11e1eeb0b.jpg

A co do zasięgu reklamy, itd. Komunikacja miejska nie funkcjonuje po to, żeby być nośnikiem reklamowym i nakręcać biznes w ten branży. Nie będzie reklam całopojazdowych - będą inne. I tak naprawdę guzik kogokolwiek z branży transportowej powinno interesować co na ten temat myślą agencje reklamowe.

Przykładowo we wspominanej przeze mnie do znudzenia Gdyni jak zakazano reklam całopojazdowych to oczywiście było wielkie larmo, lokalne PKM-y wieszczyły rychły upadek firm z powodu braku dochodów z reklam. A okazało się, że nic strasznego się nie dzieje. Dzięki temu, że reklamy są mniejsze i prostsze są też tańsze, więc zamiast ogólnopolskich billboardów mają reklamy lokalnych firm. Jest mniej drukowania, malowania i klejenia, więc jest większa rotacja reklam i większy przychód dzięki temu. A cały tabor jest biało-niebieski i buduje pozytywny wizerunek komunikacji miejskiej.


Ostatnio edytowano Pt 22.01.2010, 15:00 przez memphis, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 14:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4092
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
Odpowiedź PKM Katowice na uwagi KZK GOP dotyczące reklam na szybach (2005 rok): http://zapodaj.net/images/aae11e1eeb0b.jpg

Dzięki, ułatwi to odpowiedni dobór argumentów i odniesienie się do tych bzdur. Pisma nie zamierzałem wysyłać do PKMów ani innych przewoźników, bo za bardzo bym się rozdrabniał, tylko do KZK GOP.

_________________
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.01.2010, 15:02 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10561
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
Egon napisał(a):
memphis napisał(a):
Odpowiedź PKM Katowice na uwagi KZK GOP dotyczące reklam na szybach (2005 rok): http://zapodaj.net/images/aae11e1eeb0b.jpg

Dzięki, ułatwi to odpowiedni dobór argumentów i odniesienie się do tych bzdur. Pisma nie zamierzałem wysyłać do PKMów ani innych przewoźników, bo za bardzo bym się rozdrabniał, tylko do KZK GOP.


Ale przecież widzisz, że to jakiś pasażer wysyłał skargę do KZK, a ten zapytał PKM.

Jeśli już coś pisać to raczej pytać kiedy zamierzają zrobić użytek z zapisów umownych i zakazać (albo ograniczyć) reklamy na szybach i pytać konkretnie ile wydali zgód na takie reklamy w styczniu (od wejścia w życie nowych umów w Sosnowcu i Gliwicach).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 2:25 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2032
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Czy w piśmie zezwolisz na użycie przytoczonych wyżej przez Ciebie argumentów?

Oczywiście. Właśnie po to, to pisałem, aby służyło konkretnym celom.
bobo napisał(a):
Nie będę ci tutaj robić wykładu, ale wierz mi ma znaczenie fakt, że reklama jest w takim a nie innym miejscu na autobusie oraz że jest właśnie na pojeździe a nie na wiecie przystankowej.

Wyjaśnij nam jednak jakże to może być, że jeśli na kilku autobusach jest np. wielki napis "Słuchaj przebojów Radia X" i jeśli ten napis zostałby o połowę zmniejszony, to nagle pewna część słuchaczy Radia X przestanie go słuchać. Byłoby to zupełnie logiczne, jeśli w miejscu tego napisu (lub na innych pojazdach, ale w podobnej ilości) pojawił się w tym samym czasie napis zachęcający do słuchania Radia C, ale jeśli tak samo Radio X jak i Radio C będzie miało prawo reklamować się tylko poniżej szyb autobusów to przecież zasięg tak jednej jak i drugiej reklamy będzie taki sam. Nie chodzi o ograniczanie zasięgu reklam jakichś konkretnych produktów, lecz wszystkich, a to nie może spowodować spadku sumarycznej ilości sprzedaży towarów i usług. Bo czy zmniejszenie powierzchni reklam może spowodować iż ludzie nagle zaczną mniej słuchać radia, oglądać telewizję, bedą rzadziej myć zęby, prać, zaczną głodzić swoje psy i koty itd. Wiem, że w nieznacznym stopniu tak, albowiem celem reklamy jest także (a może nawet przede wszystkim) nakłanianie ludzi do kupowania produktów i usług zupełnie im niepotrzebnych co ja po prostu nazywam ogłupianiem społeczeństwa. Innymi słowy chodzi o maksymalizowanie zysków kosztem ludzkiej naiwności czy wręcz głupoty, ale czy społeczeństwo nie ma prawa przeciw temu protestować.
Egon napisał(a):
Np. ja jestem na nie odporny, kompletnie nie pamiętam ich treści, a jedynie paskudny wygląd. A tak swoją drogą - w głowie mi się nie mieści, z jakich bzdetów można stworzyć poważną naukę.

Ja też jestem odporny na reklamy, dla mnie najlepszą reklamą jest proporcja "jakość/cena" danego produktu, kupuję tylko i wyłacznie to co jest mi niezbędne wybierając towar "na moją kieszeń" pamiętajac przy tym, ze często "co tanie to drogie" - np benzyna o duzej zawartości wody, skarpetki jednorazowego użytku itp.
Co do drugiej sprawy, to uważam, ze nie jest to do końca tak jak piszesz.
Owszem, jest to poważna nauka stworzona z bzdur, problem w tym iż cel nie jest bzdurny, raczej jest łajdacki. Celem jest napędzanie nieograniczonych choćby tylko zwykłą przyzwoitością zysków, kosztem ludzkiej naiwności, środkiem służącym osiąganiu tego celu jest doprowadzanie do tego, by ludzie kupowali towary i usługi całkowicie im zbędne. Skutki tego czasami mogą nawet być tragiczne.
Dodam, chociaż już kiedyś o tym pisałem - nie uważam iż reklama w ogóle jest czymś zbędnym czy jak wyżej pisałem łajdackim. Reklama jest wręcz niezbędna, ale pod warunkiem, że służy rzetelnemu informowaniu społeczeństwa o towarach i usługach, co znaczy że podaje zgodnie z prawdą zalety, wady oraz ceny tych produktów, przy tym nie robi tego w jakikolwiek sposób utrudniający normalne życie czyli właśnie między innymi nawet w najmniejszym stopniu nie ogranicza nikomu widoczności z okien tak pojazdów jak i budynków, nie psuje estetyki miast, nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, ani nawet nie powoduje jego utrudnień itp.
memphis napisał(a):
Przykładowo we wspominanej przeze mnie do znudzenia Gdyni jak zakazano reklam całopojazdowych to oczywiście było wielkie larmo,

< skrót >

A cały tabor jest biało-niebieski i buduje pozytywny wizerunek komunikacji miejskiej.

Nawet nie przypuszczałem, ze gdzieś tak radykalny zakaz udało się wprowadzić.
W piśmie do KZK GOP - moim zdaniem - wskazane byłoby posłuzyć sie tym przykładem
Cytuj:
A co do zasięgu reklamy, itd. Komunikacja miejska nie funkcjonuje po to, żeby być nośnikiem reklamowym i nakręcać biznes w ten branży. Nie będzie reklam całopojazdowych - będą inne. I tak naprawdę guzik kogokolwiek z branży transportowej powinno interesować co na ten temat myślą agencje reklamowe.

I z tym zgadzam się co najmniej w 100% -:)
Cytuj:
Jeśli już coś pisać to raczej pytać kiedy zamierzają zrobić użytek z zapisów umownych i zakazać (albo ograniczyć) reklamy na szybach i pytać konkretnie ile wydali zgód na takie reklamy w styczniu (od wejścia w życie nowych umów w Sosnowcu i Gliwicach).

Moim zdaniem, nie chodzi o to, by pytać, lecz by się domagać.
W przytoczonym piśmie PKM Katowice szczególnie uderzyło mnie stwierdzenie, że reklamy na szybach nie wpływają na komfort jazdy. Zastanawia mnie także co to za "eksperci" i w jaki sposób stwierdzili, że "folia nie wpływa na widoczność".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2828
Cytuj:
5 - Bezpieczeństwo podróżnych - nikt tego zapewne nie badał, ale warto zastanowić się czy w razie wypadku, zwłaszacza pożaru z jednoczesnym zablokowaniem drzwi siatka na oknach nie wydłuży czasu ewakuacji pasażerów.

Siatka się bardzo łatwo rwie i pozostaje na odłamkach szkła. Większym zagrozeniem jest info o taryfie itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13426
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
Siatka się bardzo łatwo rwie i pozostaje na odłamkach szkła. Większym zagrozeniem jest info o taryfie itp.

Ale ono raczej całego okna nie zajmuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2828
W MZK Tychy już do tego dochodzi :P
Poza tym nie chodziło mi o to czy zasłania całe okno czy nie, po prostu uważam argument Ludwika za absurdalny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 17:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10561
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
adam86 napisał(a):
motley napisał(a):
Siatka się bardzo łatwo rwie i pozostaje na odłamkach szkła. Większym zagrozeniem jest info o taryfie itp.

Ale ono raczej całego okna nie zajmuje.


Czasami zajmuje prawie całe, a jak się to uzupełni jakimiś śmieciami (kieszonkowcy, Euro na Śląskim, itp.) oraz hakenkrojcem to całe okno wychodzi.

Zresztą MZKP lubuje się w wywieszaniu w całym oknie tego kretyńskiego schematu sieci.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
memphis napisał(a):
Zresztą MZKP lubuje się w wywieszaniu w całym oknie tego kretyńskiego schematu sieci.

A co Ty masz do tego schematu? Oczywiście, że jego bieżące aktualizowanie jest trudne, ale przynajmniej pozwala się zorientować gdzie się jest.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności