Teraz jest Pt 19.04.2024, 6:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.01.2009, 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 11.08.2007, 16:55
Posty: 229
Lokalizacja:
Kraków - Borek Fałęcki
reksio napisał(a):
Co to jest "palentanina"? :-P

A widziałeś ty poplątaną kupę kabli !? To jest to :P

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.01.2009, 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Coffee napisał(a):
reksio napisał(a):
Co to jest "palentanina"? :-P

A widziałeś ty poplątaną kupę kabli !? To jest to :P

Taki obraz rzeczy określa wyrazem plątanina. Wyrazu palentanina nawet google nie zna http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pal ... =&aq=f&oq= ;-) nie wspominajac juz o słowniku języka polskiego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.01.2009, 17:36 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
reksio napisał(a):
Taki obraz rzeczy określa wyrazem plątanina. Wyrazu palentanina nawet google nie zna http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pal ... =&aq=f&oq= ;-) nie wspominajac juz o słowniku języka polskiego.

Ale znają widzowie programów kabaretowych sprzed lat. :-P

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.01.2009, 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
Coffee napisał(a):
Tatra T1 napisał(a):
Coffee napisał(a):
102N@ napisał(a):
Cytuj:
I tu jest dylemat. Chodzą pomysły co by zrobić z tego 2 pojedynki z możliwością łączenia w skład, tradycyjnie tzn. drugi wagon jak obecnie bez możliwości jazdy solo no i w końcu - i tu szok - dział techniczny obmyśla pomysł, żeby drugi wagon był jako doczepa czynna 105NaD. Jednakżę wszystko przed nami, w ZUR co chwila padają nowe pomysły, z których realizacją mogą być problemy.


Dlaczego dylemat? Przecież jeśli mają problem ze zrobieniem doczepy czynnej, to zawsze mogą sobie podpatrzeć rozwiązania konstrukcyjne z Krakusa 258;-)

Jak otworzą szafkę WN w #258, to zaraz zrezygnują z tego pomysłu :)
Po pierwsze, nasi już w Krakowie oglądali pierwszą partię waszych używek podczas odbioru. Po drugie, te wagony i tak były w dużo lepszym stanie od naszych. Co do #258 to nie było w nim żadnej plątaniny kabli. Przyzwoite umocowanie tablic, wiązek kablowych itd. Więc nie rozumiem po co takie rzeczy gadasz.


Dobra powiem tak... Może i nie ma pelentaniny kablów, ale wiem jakie kłopoty ma Kraków z doczepami.

Nie wiem, czy to wina elektryki, czy co, ale wszystkie nowe doczepy mają jakieś odchyły.
W jednej zacina się nonstop rozrusznik, w drugiej samoczynnie się załącza dzwonek, w trzeciej są problemy z domykaniem się drzwi, w czwartej jak wywaliło bezpieczniki, to kończyło się awaryjnym zjazdem (zawsze)
Powiem krótko: Po prostu ci się nudzi i nie wiesz już co by tu napisać o wagonach 105Na i pochodnych :( Fakt faktem tramwaj to tylko urządzenie, które ma prawo kiedyś tam zaniemóc. W tym wątku o doczepach czynnych poruszasz temat o którym nie masz zielonego pojęcia. Mówisz, że takie awaryjne są? Postawię kilka pytań: Podgórskie czy nowohuckie doczepy? Byłeś na imprezie 4x105Na? Ostatnim wozem był właśnie 105NaD i cały skład przez całą imprezę ani razu nie nabroił. Może zaczniesz pytać pracowników zaplecza m. in. na SO1? Skoro 105NaD są takie awaryjne, to po co TR je wykonuje podczas NG?

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.01.2009, 17:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 11.08.2007, 16:55
Posty: 229
Lokalizacja:
Kraków - Borek Fałęcki
Zacznę od wagonów: i z jednej, i z drugiej zajezdni. Wszystkie remontowane były w MZNT w Podgórzu.

Co do imprezy: To chyba nie zwracałeś uwagi na to co się dzieje...

Podczas imprezy w doczepie rozrusznik się zwiesił 2 razy już nie mówiąc, że drzwi tez się nie domykały...

W pewnym momencie jak już się ktoś zaczął bawić bezpiecznikami, to trzeba było rozrywać te drzwi ;/

Poza tym siedziałeś w pierwszym wagonie... Trzeba było sobie przyjść do drugiego, później przejechać się czwartym, to byś sam zobaczył...
Było z nami kilka osób tak więc mam nawet świadków na to ;/

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.01.2009, 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.10.2006, 21:24
Posty: 183
Lokalizacja:
KRAKOW
Macie oboje po trochu racje wagon Wasz #258 czyli nasz #397 potem o numerze 704 byl jednym z pierwszych przerabianych na 105NaD w 1991 roku . Posiada pewne wady które obecnie przerabiane od 2007 roku juz wyeliminowano.

_________________
Mając tylko 105Na można się nudzić , mając "przegląd Europy' jest co focic i jest ciekawie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 9:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
jurko444 napisał(a):
Macie oboje po trochu racje wagon Wasz #258 czyli nasz #397 potem o numerze 704 byl jednym z pierwszych przerabianych na 105NaD w 1991 roku . Posiada pewne wady które obecnie przerabiane od 2007 roku juz wyeliminowano.
Dlatego więc niech kolega Coffee nie pisze oszczerstw, że do dziś 105NaD są do niczego, bo awaryjne itp.

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
Coffee napisał(a):
Zacznę od wagonów: i z jednej, i z drugiej zajezdni. Wszystkie remontowane były w MZNT w Podgórzu.
Były do 2000 roku. Potem MZNT wchłonęło MPK i od tego czasu nazywa się to: Stacja Obsługi i Remontów, lub potocznie TR. Nie muszę cię chyba uczyć?!
Coffee napisał(a):
Co do imprezy: To chyba nie zwracałeś uwagi na to co się dzieje...
Właśnie sprawdzaliśmy. Jechałem we wszystkich wagonach po trochu. Kiedy by skład miał jakąś usterkę to by była sygnalizowana usterka przez diagnostykę, a tu nic. Ani razu nie było tak jak mówisz. Razem ze mną było dwóch kolegów z zajezdni Katowice Bogucice, którzy bardzo dobrze się znają na 105-tkach. Również nie znaleźli nic do czego można by było się przyczepić - oprócz słabo grzejących dmuchaw. Wiesz co to znaczy kiedy mówisz, że rozrusznik się zawiesił? Słuchasz jakichś bredni i potem na lewo i na prawo roznosisz. U was w Krakowie to ponoć za takie wyczyny zostałeś zablokowany...
Coffee napisał(a):
Podczas imprezy w doczepie rozrusznik się zwiesił 2 razy już nie mówiąc, że drzwi tez się nie domykały...
Tak, tak. Jak byś był na zajezdni mości Panie, to byś zobaczył, że wyłączyliśmy bezpieczniki w trzecim i czwartym wagonie. Dodatkowo łącznik ŁRA został wyłączony na wypadek braku jazdy ze strony nie domkniętych pierwszych drzwi w czwartym wozie.
Coffee napisał(a):
W pewnym momencie jak już się ktoś zaczął bawić bezpiecznikami, to trzeba było rozrywać te drzwi ;/
A coś ty myślał, że jak wyłączysz bezpieczniki to można otworzyć normalnie drzwi?
Jesteś w wielkim błędzie.
Coffee napisał(a):
Poza tym siedziałeś w pierwszym wagonie... Trzeba było sobie przyjść do drugiego, później przejechać się czwartym, to byś sam zobaczył...
Byłem we wszystkich. Reszta ekipy też i nikt nie narzekał.
Coffee napisał(a):
Było z nami kilka osób tak więc mam nawet świadków na to ;/
No to mnie zaciekawiłeś. Ciekawe kto by chciał potwierdzić Twoje słowa? Jak na razie to jest odwrotnie...

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 13:35 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Tatra T1 napisał(a):
i od tego czasu nazywa się to: Stacja Obsługi i Remontów, lub potocznie TR. Nie muszę cię chyba uczyć?!
(...) z zajezdni Katowice Bogucice,
Pozwolisz, że się wtrącę - jeżeli pouczasz kolegów z Krakowa, to wypadałoby zwracać także uwagę na poprawne nazewnictwo własnych jednostek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 16:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 11.08.2007, 16:55
Posty: 229
Lokalizacja:
Kraków - Borek Fałęcki
Za co zostałem zablokowany !? Żart... Lepiej sobie wejdź na to forum i sprawdź za co, a później sam nie pitol od rzeczy :D

A tak naprawdę poszło i interpunkcję i gramatykę, z którą miałem dość duży problem
A tak w ogóle to kiedyś nagram Ci pracownika, który jeździ na takim wozie codziennie jak rezerwa czynna... To może w tedy się przekonasz...

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Coffee napisał(a):
Za co zostałem zablokowany !? Żart... Lepiej sobie wejdź na to forum i sprawdź za co, a później sam nie pitol od rzeczy :D

Ja jednak radzę revenons a nos moutons, zamiast tego przekrzykiwania się, koleżanki:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 17:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 11.08.2007, 16:55
Posty: 229
Lokalizacja:
Kraków - Borek Fałęcki
Tak jest :) Przepraszam ;/

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 20:42 

Dołączył(a): Śr 5.02.2003, 3:09
Posty: 609
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Tatra T1 napisał(a):
i od tego czasu nazywa się to: Stacja Obsługi i Remontów, lub potocznie TR. Nie muszę cię chyba uczyć?!
(...) z zajezdni Katowice Bogucice,
Pozwolisz, że się wtrącę - jeżeli pouczasz kolegów z Krakowa, to wypadałoby zwracać także uwagę na poprawne nazewnictwo własnych jednostek.


Archaiczne - nie znaczy niepoprawne ;-P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 20:49 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Rafał napisał(a):
butthead napisał(a):
Pozwolisz, że się wtrącę - jeżeli pouczasz kolegów z Krakowa, to wypadałoby zwracać także uwagę na poprawne nazewnictwo własnych jednostek.


Archaiczne - nie znaczy niepoprawne ;-P

Archaiczne, zwyczajowe... Tak samo z MZNT. :-P

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2009, 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 11.08.2007, 16:55
Posty: 229
Lokalizacja:
Kraków - Borek Fałęcki
N napisał(a):
Rafał napisał(a):
butthead napisał(a):
Pozwolisz, że się wtrącę - jeżeli pouczasz kolegów z Krakowa, to wypadałoby zwracać także uwagę na poprawne nazewnictwo własnych jednostek.


Archaiczne - nie znaczy niepoprawne ;-P

Archaiczne, zwyczajowe... Tak samo z MZNT. :-P


Mimo wszystko nadal można jeszcze spotkać ludzi używających znaczenia MZNT...

@Tatra T1 - Jakbyś chciał wiedzieć, to już nie TR, tylko OR :P

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2009, 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
Coffee napisał(a):
N napisał(a):
Rafał napisał(a):
butthead napisał(a):
Pozwolisz, że się wtrącę - jeżeli pouczasz kolegów z Krakowa, to wypadałoby zwracać także uwagę na poprawne nazewnictwo własnych jednostek.


Archaiczne - nie znaczy niepoprawne ;-P

Archaiczne, zwyczajowe... Tak samo z MZNT. :-P


Mimo wszystko nadal można jeszcze spotkać ludzi używających znaczenia MZNT...

@Tatra T1 - Jakbyś chciał wiedzieć, to już nie TR, tylko OR :P

Ja jednak będę używał, z resztą Wasi koledzy też, nazwy TR. Fakt nie którzy używają nazwy MZNT ale tego już nie ma. Co do nazwy Katowice Bogucice to nie rozumiem? Kolega Butthead wyjaśni mi może o co mu chodzi? Dla mnie ta nazwa jest wygodniejsza w użyciu, niż jakieś Zawodzie. Nie zamierzam obrażać w żaden sposób kolegi Coffee'go, ale widocznie zaczyna i u nas szerzyć pogląd jakie to stopiątki są złe itd. To tyle co miałbym do przekazania ;-P

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2009, 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
Coffee napisał(a):
Za co zostałem zablokowany !? Żart... Lepiej sobie wejdź na to forum i sprawdź za co, a później sam nie pitol od rzeczy :D

A tak naprawdę poszło i interpunkcję i gramatykę, z którą miałem dość duży problem
A tak w ogóle to kiedyś nagram Ci pracownika, który jeździ na takim wozie codziennie jak rezerwa czynna... To może w tedy się przekonasz...
Głos można zawsze podrobić.

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2009, 12:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Tatra T1 napisał(a):
Ja jednak będę używał, z resztą Wasi koledzy też, nazwy TR. Fakt nie którzy używają nazwy MZNT ale tego już nie ma. Co do nazwy Katowice Bogucice to nie rozumiem?

Czy Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Bo, że z ortografią to już wszyscy wiemy.
Cytuj:
Kolega Butthead wyjaśni mi może o co mu chodzi? Dla mnie ta nazwa jest wygodniejsza w użyciu, niż jakieś Zawodzie.

To łaskawie nie poczuaj innych w temacie nazewnictwa, bo pisząc zajezdnia Bogucice robisz z siebie pośmiewisko.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2009, 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
adam86 napisał(a):
Tatra T1 napisał(a):
Ja jednak będę używał, z resztą Wasi koledzy też, nazwy TR. Fakt nie którzy używają nazwy MZNT ale tego już nie ma. Co do nazwy Katowice Bogucice to nie rozumiem?

Czy Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Bo, że z ortografią to już wszyscy wiemy.
Cytuj:
Kolega Butthead wyjaśni mi może o co mu chodzi? Dla mnie ta nazwa jest wygodniejsza w użyciu, niż jakieś Zawodzie.

To łaskawie nie poczuaj innych w temacie nazewnictwa, bo pisząc zajezdnia Bogucice robisz z siebie pośmiewisko.
A ciebie kto o zdanie prosił? Wątek o MZNT był przeze mnie rozwinięty na wskutek napisania przez kolegę z Krakowa jakoby wszystkie doczepy były tylko w MZNT wytwarzane. A to, że używam nazwy zajezdnia Bogucice to żadna hańba. Sami pracownicy w przedsiębiorstwie używają tej nazwy. przez całe lata używało się nazwy Bogucice, a nie Zawodzie. Co ich też będziesz uczył, poprawiał błędy ortograficzne? A z nimi to nie mam problemów, co najwyżej ze składnią.

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2009, 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Tatra T1 napisał(a):
A to, że używam nazwy zajezdnia Bogucice to żadna hańba. Sami pracownicy w przedsiębiorstwie używają tej nazwy. przez całe lata używało się nazwy Bogucice, a nie Zawodzie.

A tam przez całe lata używało się nazwy MZNT, nie kapujesz, że to dokładnie to samo?
Cytuj:
A z nimi to nie mam problemów, co najwyżej ze składnią.

Owszem, masz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności