Teraz jest Wt 16.04.2024, 6:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 0:15 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Czy ma ktoś może jakieś dokładne informacje odnośnie tego tematu?
Wiem co pisze na stronie internetowej TŚ, ale wiele informacji się nie zgadza lub jest sprzeczna z tym co można uzyskać w poszczególnych ZKT (wiem wiem z sentymentu piszę ZKT a nie RK) lub w OSM. Są nawet sprzeczności między samymi ZKT i OSM. No chyba, że każda zajezdnia dyktuje swoje warunki niezależnie od dyrekcji w Chorzowie.
Jest wiele sprzeczności m. in. nie zgadza się cena - już słyszałem wiele wersji. Jedno ZKT nie słyszało o ratach. Drugie mówi, że nie ma takiej możliwości a na stronie TŚ dla odmiany pisze o "dogodnych ratach".

Po drugie pytałem się ostatnio o pracę w TŚ np na 1/2 etatu lub coś częściowego i usłyszałem, że potrzebują tylko pełnoetetowców. No trochę dziwne, skoro za plecami płaczą, że brakuje motorniczych oraz że planują rozbudowę sieci.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.02.2008, 1:57 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Nie ma co kombinować i latać po zakładach tylko zapytać u źródła, czyli w Dziale Ruchu w dyrekcji TŚSA w Chorzowie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
myszka napisał(a):
Po drugie pytałem się ostatnio o pracę w TŚ np na 1/2 etatu lub coś częściowego i usłyszałem, że potrzebują tylko pełnoetetowców. No trochę dziwne, skoro za plecami płaczą, że brakuje motorniczych oraz że planują rozbudowę sieci.

Całe TŚ... Oni nie chcą anwet obecnym zasilakom dawac wiecej godzin, wolą miec nieobsadzony pociag zamiast tego...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 15:06 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
adam86 napisał(a):
Oni nie chcą anwet obecnym zasilakom dawac wiecej godzin, wolą miec nieobsadzony pociag zamiast tego...


a to ciekawe :>

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Sadorg napisał(a):
adam86 napisał(a):
Oni nie chcą anwet obecnym zasilakom dawac wiecej godzin, wolą miec nieobsadzony pociag zamiast tego...


a to ciekawe :>

Co jest takie ciekawe? To jest raczej debilne, a nie ciekawe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 15:11 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
adam86 napisał(a):
Co jest takie ciekawe? To jest raczej debilne, a nie ciekawe.


Raz: odnoszę subiektywne wrażenie, że niektórzy zasilacy jeżdżą sporo więcej niż do niedawna (już od jakiegoś czasu)
Dwa: Nieobsadzonych pociągów też jakoś nie widzę (chyba, że na 11 - ale to z powodu taboru i jego.. ekhm.. kaprysów, a nie braku ludzi)

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.02.2008, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Ponoć tramwajarze maja dostac podwyżki http://ww6.tvp.pl/2858,20080226665925.strona


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 16:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Sadorg napisał(a):
adam86 napisał(a):
Co jest takie ciekawe? To jest raczej debilne, a nie ciekawe.


Raz: odnoszę subiektywne wrażenie, że niektórzy zasilacy jeżdżą sporo więcej niż do niedawna (już od jakiegoś czasu)
Dwa: Nieobsadzonych pociągów też jakoś nie widzę (chyba, że na 11 - ale to z powodu taboru i jego.. ekhm.. kaprysów, a nie braku ludzi)

Ale chodzi o to, że oni nie chca dac zasilakom poł etatu zamiast ćwierć, tylko walom im nadgodziny, co jest idiotyzmem samym w sobie. A co do nieobsadzonych pociągów, to raczej chodzi mi o Stroszek. Juz parę razy nie było nocnego 36, ostatnio nawet druga zmiana nie przyszla na 38 i nikt nie pofatygował się żeby sciągnąć kogoś, tylko motorowy miał zjechać. No przecież to jest zupełnie niepowazne. A z drugiej strony nikt nawet nie próbuje zatrzymać tych co chcą odejść.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 16:36 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
jeśli jest tak jak piszesz to masz rację. Ja mam bliżej na Zawodzie i stąd pochodzą moje obserwacje.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
. Juz parę razy nie było nocnego 36, ostatnio nawet druga zmiana nie przyszla na 38 i nikt nie pofatygował się żeby sciągnąć kogoś, tylko motorowy miał zjechać. No przecież to jest zupełnie niepowazne.


Dobre jest też ściąganie na popołudnia z trasy #777 z T31 i zastępowanie go klamorem- pewnie nie chcą dać żółtego motorowego do nowego wagonu ;-)

Cytuj:
A z drugiej strony nikt nawet nie próbuje zatrzymać tych co chcą odejść.


A niby jakim argumentem? Nagle im obiecają lepsze wagony i 25% podwyżki?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kurs motorniczych i praca w TŚ
Napisane: Śr 27.02.2008, 22:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24.02.2004, 21:05
Posty: 23
Lokalizacja:
Bytom-Miechowice
A tak z ciekawości - ile zarabia motorniczy - zarówno początkujący jak i z kilkuletnim stażem?

Pozdr.
Mariusz


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 28.02.2008, 20:54 

Dołączył(a): Cz 17.08.2006, 19:13
Posty: 1120
Śląskie tramwaje mogą nie wyjechać na tory. W firmie toczy się bój o podwyżki: 500 zł dla motorniczych i 250 zł dla pracowników administracji.
Cały artykuł pod linikiem:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4974486.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 28.02.2008, 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
Hmmm... Jeżeli informacje o zarobkach podane w tym artykule są prawdziwe, to TŚ jest firmą co najmniej niepoważną...

W Szczecinie też ma być strajk:

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4969487.html
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4955253.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 28.02.2008, 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
filimer napisał(a):
Hmmm... Jeżeli informacje o zarobkach podane w tym artykule są prawdziwe, to TŚ jest firmą co najmniej niepoważną...

My to wiemy conajmniej od dawna:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 28.02.2008, 22:21 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
filimer napisał(a):
Hmmm... Jeżeli informacje o zarobkach podane w tym artykule są prawdziwe, to TŚ jest firmą co najmniej niepoważną...


Tylko skąd wziąć na te podwyżki? I na co najpierw przeznaczyć kasę - na remonty i modernizacje, czy na płace? Tak, wiem, na jedno i drugie, ale obawiam się, że coś tu trzeba wybrać.

A związkowcy niech sobie wybiją z głowy jakikolwiek strajk - jeden dzień strajku tramwajów może spowodować upadek spółki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 3:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
Na miejscu związkowców nie zastanawiałbym się nad takimi sprawami tylko zablokował tramwajami wszystkie drogi na Śląsku - za takie pieniądze to nawet nie wstawałbym rano z łóżka o wyjściu z domu nie wspominając...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 7:17 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
filimer napisał(a):
za takie pieniądze to nawet nie wstawałbym rano z łóżka o wyjściu z domu nie wspominając...
No popatrz, a inni wstają, wychodzą z domu, pracują i muszą za tyle wyżyć. Ciężko, bo mało tego jest, ale się da...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 8:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
slavco napisał(a):
filimer napisał(a):
za takie pieniądze to nawet nie wstawałbym rano z łóżka o wyjściu z domu nie wspominając...
No popatrz, a inni wstają, wychodzą z domu, pracują i muszą za tyle wyżyć. Ciężko, bo mało tego jest, ale się da...

Ten smutny fakt potwierdza tylko, że nadal jesteśmy w wielu dziedzinach krajem trzeciego świata... Podziwiam ludzi, którym się chce za takie pieniądze i w takich warunkach pracować - ja już dawno podziękowałbym za współpracę i albo wyemigrował, albo zajął się czymś innym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 9:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
filimer napisał(a):
Na miejscu związkowców nie zastanawiałbym się nad takimi sprawami tylko zablokował tramwajami wszystkie drogi na Śląsku - za takie pieniądze to nawet nie wstawałbym rano z łóżka o wyjściu z domu nie wspominając...

No, tylko na drugi dzień nie musieliby w ogole przychodzic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 10:05 

Dołączył(a): Pn 25.09.2006, 7:51
Posty: 500
Lokalizacja:
Zabrze
Za bardzo związkowcy robią się roszczeniowi. Wiem, że jest ciężko, ale jakoś trzeba zacząć, i nie obrażać się na takie, a nie inne początkowe warunki pracy. Lepszy rydz, niż nic:).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności