Teraz jest Wt 16.04.2024, 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 10:52 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
filimer napisał(a):
ja już dawno podziękowałbym za współpracę i albo wyemigrował, albo zajął się czymś innym.

Najlepiej jest uciec... ztcw to już w Anglii czy Irlandii nie jest tak łatwo o pracę...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
Nie widzę sensu pracy za marne grosze w kiepskich warunkach - oprócz Anglii jest wiele krajów europejskich, w których można pracować i jeżeli ktoś jest dostatecznie obrotny lub ma za granicą kogoś, kto mu pomoże, to znajdzie pracę. Ja uważam, że trzeba się szanować - może część użytkowników nie utrzymuje się samodzielnie lub nie musi płacić za wynajem mieszkania, ale ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania z pensją 1200 zł miesięcznie - sam kokosów nie zarabiam, ale pracuję w zawodzie w którym się kształciłem i mam satysfakcję z tego, co robię - jednak jeżeli warunki finansowe byłyby gorsze, to dawno by mnie już tu nie było - zwłaszcza że niecały rok temu wróciłem z emigracji zarobkowej. Tak więc Slavco - albo godziwe wynagrodzenie, albo zmiana pracodawcy - w czynie społecznym mogę robić różne rzeczy, ale na pewno nie wykonywać prace zawodową.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 12:56 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
filimer napisał(a):
ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania z pensją 1200 zł miesięcznie
To masz słabą wyobraźnię :P
Do reszty się nie odnoszę zbytnio, bo to prawda. A godziwe wynagrodzenie powinno się dostawać za porządnie wykonywaną pracę, a są ludzie, którzy jeszcze się pracować nie nauczyli...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
slavco napisał(a):
filimer napisał(a):
ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania z pensją 1200 zł miesięcznie
To masz słabą wyobraźnię :P
Do reszty się nie odnoszę zbytnio, bo to prawda. A godziwe wynagrodzenie powinno się dostawać za porządnie wykonywaną pracę, a są ludzie, którzy jeszcze się pracować nie nauczyli...

Kwestia jakości wykonywanej pracy to już osobna sprawa. Spróbuj zacząć zupełnie od zera z pensją 1200 zł miesięcznie - mieszkania nie kupisz, pokój jakiś może wynajmiesz, o wynajęciu mieszkania nie masz co marzyć (tu mam na myśli Kraków), starczy Ci na jedzenie i jakie takie funkcjonowanie, może odłożysz na wakacje - i podstawowe pytanie - czy chcesz tak żyć?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
slavco napisał(a):
filimer napisał(a):
ja już dawno podziękowałbym za współpracę i albo wyemigrował, albo zajął się czymś innym.

Najlepiej jest uciec... ztcw to już w Anglii czy Irlandii nie jest tak łatwo o pracę...

Ale w Warszawie czy Krakowie przyjmuja motorowych z TŚ z otwartymi rękami, za 2 razy tyle co najmnej co u nas...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 29.01.2006, 19:24
Posty: 242
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Mam w rodzinie motorowego i zarabia (staż ok. 15 lat) nie całe 2000zł ok. 1800 z nadgodzinami jak jakieś weźmie...porażka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
adam86 napisał(a):
slavco napisał(a):
filimer napisał(a):
ja już dawno podziękowałbym za współpracę i albo wyemigrował, albo zajął się czymś innym.

Najlepiej jest uciec... ztcw to już w Anglii czy Irlandii nie jest tak łatwo o pracę...

Ale w Warszawie czy Krakowie przyjmuja motorowych z TŚ z otwartymi rękami, za 2 razy tyle co najmnej co u nas...


Ano, nie jest z tym źle - myślę, że akurat w Krakowie Motormani mają w miarę godziwe zarobki - sam wybierając się na studia rozważałem zrobienie kursu motorniczego i dorabianie w ten sposób - było to coś w rodzaju mojego cichego marzenia, a nie byłem nawet wtedy jeszcze MKM-em. Życie potoczyło się jednak inaczej - była praca w zawodzie, można było zdobyć doświadczenie i robić coś ciekawego, więc zająłem się czym innym ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 21:59 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
filimer napisał(a):
slavco napisał(a):
filimer napisał(a):
ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania z pensją 1200 zł miesięcznie
To masz słabą wyobraźnię :P

Spróbuj zacząć zupełnie od zera z pensją 1200 zł miesięcznie (...) czy chcesz tak żyć?
Jakoś trzeba zacząć. Ale się da.

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
slavco napisał(a):
Jakoś trzeba zacząć. Ale się da.

Tylko po co sie wysilać, jak mozna sie choc trochę rozejrzec i dostac wiecej. BTW już nawet w byle tesco płaca osatnio wiecej niz 1200zł. Nie mówiąc o tym, że mozna sie zatrudnić na czarno, ciagnąć z opieki, rznąć bezrobotnego i bezczelnie pajacowac tym świstkiem kontrolerowi przed oczami w tramwaju.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 23:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Tylko po co sie wysilać, jak mozna sie choc trochę rozejrzec i dostac wiecej. BTW już nawet w byle tesco płaca osatnio wiecej niz 1200zł.


Że gdzie tyle płacą? Lepiej napisz za ile godzin :P

Cytuj:
Nie mówiąc o tym, że mozna sie zatrudnić na czarno, ciagnąć z opieki, rznąć bezrobotnego i bezczelnie pajacowac tym świstkiem kontrolerowi przed oczami w tramwaju.


No niestety- bezrobocie nigdy poniżej pewnego poziomu nie zleci...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 23:31 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
Sebastian22 napisał(a):
Mam w rodzinie motorowego i zarabia (staż ok. 15 lat) nie całe 2000zł ok. 1800 z nadgodzinami jak jakieś weźmie...porażka.
A ja znam osoby z wyższym wykształceniem, pracujące w zawodzie od 20-25 lat i zarabiające też 2000 zł z nadgodzinami. Nowa osoba (wykszt. mgr, 2 jęz. obce) w spółce, którą opisuję zarabia 1200 zł.

Żeby zostać motorniczym nie potrzeba takich kwalifikacji, więc 2000 nie jest moim zdaniem powodem do płaczu. Kasjerka ma 800.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.02.2008, 23:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
wikibus.org andrzej napisał(a):
Żeby zostać motorniczym nie potrzeba takich kwalifikacji,


Ale bierze się ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie setek pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 0:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
wikibus.org andrzej napisał(a):
A ja znam osoby z wyższym wykształceniem, pracujące w zawodzie od 20-25 lat i zarabiające też 2000 zł z nadgodzinami. Nowa osoba (wykszt. mgr, 2 jęz. obce) w spółce, którą opisuję zarabia 1200 zł.


W Krakowie taka firma upadłaby dawno temu... Ja wykorzystując podstawowe swoje umiejętności (bez ukończonych studiów) nie mam mniej niż 10 zł/h na rękę w kraju i 400 euro tygodniowo w Irlandii - a pracuję w tzw. wolnym zawodzie. Stawki dla budowlańców w Krakowie nie schodzą obecnie poniżej poziomu 2000 zł miesięcznie netto - gdyby nie to, że lubię swoją pracę i daje mi ona możliwości elastycznego funkcjonowania, to pewnie też zmieniłbym zawód. Wszędzie na Śląsku są takie zarobki? Bo z pewnością część pracodawców oferuje podwójną pensję - jedną oficjalną, a drugą w kopercie księgowaną co bardziej kreatywnie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 10:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
wikibus.org andrzej napisał(a):
Żeby zostać motorniczym nie potrzeba takich kwalifikacji,


Ale bierze się ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie setek pasażerów.

A tez pamietajmy o tym, że głównym czynnikiem kształtujacym płace jest rynek, w związku, że tka powiem z duzym popytem na pracownika i małą podażą to musi rosnąć jego płaca. Nie zawsze jest to wprost proporcjonalne do jego wyksztalcenia. Popatrzcie na budownictwo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
No niestety- bezrobocie nigdy poniżej pewnego poziomu nie zleci...

Zleci, trzeba tylko zlikwidowac pomoc społeczna, zasiłki itp. Dość finansowania lumpiarstwa z publicznych pieniędzy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 10:40 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
Całym problemem są pozapłacowe koszty pracy. Pensja brutto zazwyczaj wygląda imponująco w stosunku do zarobków.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
wikibus.org andrzej napisał(a):
Całym problemem są pozapłacowe koszty pracy. Pensja brutto zazwyczaj wygląda imponująco w stosunku do zarobków.

No i co z tego? Myslisz, że w innych krajach jest inaczej?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 11:00 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
Odsyłam do ciekawej analizy.

http://www.ke.uni.lodz.pl/Pliki/Stasiak1.pdf

PPKP są na pewno wyższe u nas niż w podobnych krajach.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 11:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Daro85 napisał(a):
No niestety- bezrobocie nigdy poniżej pewnego poziomu nie zleci...

Zleci, trzeba tylko zlikwidowac pomoc społeczna, zasiłki itp. Dość finansowania lumpiarstwa z publicznych pieniędzy.


Nie zleci- poza tym w żadnym kraju nie wdrożono tego co ty proponujesz, czyli całkowitego wyłączenia systemu pomocy społecznej, a wiesz dlaczego? Bo takie cos od razu powoduje lawinowy wzrost przestępczości np..
A tak w ogóle to chiba bardzo trudno bedzie takie coś wdrożyć dlatego, że te prawo masz wpisane w art.67 p.2 Konstytucji RP.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 1.03.2008, 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
Z tymi pozapłacowymi kosztami pracy, to wiadomo nie od dziś - dlatego ludzie kombinują jak mogą - jedni dostają część wypłaty poza oficjalną księgowością, inni zakładają firmy podwykonawcze etc. Jest rzeczą oczywistą, że bez obniżenia podatków i reformy świadczeń społecznych nie będzie dobrych warunków do pracy jeszcze przez długi czas - ale do tego trzeba odwagi polityków. Margaret Thatcher pogoniła górników, W Irlandii w ramach reform pozamykano szpitale - nigdzie nie obyło się to bezboleśnie.
No ale kończmy OT, albo załóżmy nowy temat w bufecie pracowniczym ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności