Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 14:26 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
IkarusFan4417 napisał(a):
Przed chwilą zauważyłem w wozie #06 (na 80) nie działający tylny wyświetlacz.

Chopie tam w niektórych blach brakuje a Ty chcesz żeby wyświetlacze działały :)?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 16:43 
To przegubowe Volvo wcale nie jest fajne z wyglądu.Na zewnątrz nie ma uszczelek w oknach, tak, że wygląda ten bus na wóz pancerny,sama blacha i niewielkie okna.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
Na przykładzie 870 to podam (bo to miałem obcykane co dzień). Otóż w poniedziałek większość wydziałów na Politechnice zaczyna zajęcia od 8.30 i są to zajęcia ważne (a nie np. jakieś wykłady które można se darować). W inne dni plan jest już zwykle poszatkowany.


Matko jaka bzdura!- na pewno większość wydziałów i większość grup tylko w pon ma na 8 <lol2>. Ja np. w pon nie maiłem na 8 i co?

Cytuj:
Co do 677, to tam też podobnie. Piszesz że nigdy nie zdoła się tak zaplanować żeby jeździł bus pełny ale badania powinny się opierać na max. (żeby nie było potem takiego klopsa jak na 57). Zrobili by w poniedziałek, to by już nie wyszło 80 osób tylko 100 czy więcej i już nie miało by KZK podstawy dać B.


Przy 80 też nie ma podstaw.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
Bo widzisz to co Ci pasuje do twoich teorii.
Poczytaj se najpierw co napisałeś u góry (że jadą do akademików itp.) a potem to odnieś do zdania poniżej-cały tydzień jeżdżą do akademików?
Nie, więc widzisz że jedzie ich więcej w poniedziałek i to do tego trzeba odnieść pojemność taboru a nie do innych dni w które jest mniejsze obłożenie.


A może jadą w niedzielny wieczór? Co niby cały pon szlajają się z torbami po uczelniach :P Poza tym tak jak mówię, poniedziałkowy potok jest powtarzalny- chociażby dlatego, ze do szkół jeździ się na 8- do pracy na 6, a to o czym piszesz to są różnego rodzaju wahania (radze poczytać coś o analizie funkcji trendu). Takie wahanie może też wystąpić w środę.
Cytuj:
Oprócz teorii trzeba też trochę myśleć i wyciągać wnioski z obserwacji rzeczywistości.


To może sam pomyśl i zastanów się gdzie jest logika w tym co piszesz- jedna strona to nieumiejętność wykorzystywania wyników (z powodu np. debilnych danych o pojemności pojazdów) a druga to logika działania- jeżeli naprawdę potok jest eventowy to raczej nie jeden i nie dwóch pasażerów o tym do KZK napisało, poza tym nie bardzo w interesie KZK jest utrzymywanie na danej trasie zaniżonego taboru (focha by musieli robić, ale niestety muszą na swoje wyjść z biletów :P), bo to skutkuje też odwróceniem się pasażera od korzystania z autobusów w inne dni tygodnia (no przecież nie po to mam auto, żeby nim jeździć tylko w pon i pt). Jasne, że są gdzieś niedociągnięcia, ale raczej to 677 w jeden dzień nabite nie jedzie (bo niby dlaczego tylko w pon?), tak samo jak 870.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 19:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
I dlatego mają być przeprowadzane we wszystkie dni tygodnia a nie sb-nd i wt-czw :).


Moim zdaniem lepiej by było gdyby dana linia była badana np. przez 3 dni z rzędu lub przez dwa tygodnie z rzędu- bo tak naprawdę idealne warunki do badań nigdy nie występują- zawsze są bowiem jakieś wahania wywołane pogodą, wbiciem się w plan, występowaniem lub nie jakichś zdarzeń nietypowych (kolizja, zapadniecie się drogi, whatever).
Ale metody statystyczne i na to znają lekarstwo ;)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 20:36 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
Na moje słowa :
Cytuj:
czak napisał:
Na przykładzie 870 to podam (bo to miałem obcykane co dzień). Otóż w poniedziałek większość wydziałów na Politechnice zaczyna zajęcia od 8.30 i są to zajęcia ważne (a nie np. jakieś wykłady które można se darować). W inne dni plan jest już zwykle poszatkowany.

Piszesz:
Cytuj:
Matko jaka bzdura!- na pewno większość wydziałów i większość grup tylko w pon ma na 8 <lol2>. Ja np. w pon nie maiłem na 8 i co?

Po co od razu tak nerwowo :). Czasami mam wrażenie że rozmawiam z pięcioma różnymi osobami pod tym samym nickiem-a już to że rozmawiam z jedną osobą a ta mi odpowiada w liczbie mnogiej jest też wesołe :).
I teraz (w odniesieniu do tego co wyśmiałeś na górze) patrz co piszesz niżej:
Cytuj:
poniedziałkowy potok jest powtarzalny chociażby dlatego, ze do szkół jeździ się na 8- do pracy na 6, a to o czym piszesz to są różnego rodzaju wahania

A o czym ja pisałem jak nie o poniedziałku i dojazdach na uczelnie :).
Ale ja Ci tak nie odpisuje:
Cytuj:
To może sam pomyśl i zastanów się gdzie jest logika w tym co piszesz

Jednak widzisz że więcej tych ludzi jedzie w poniedziałek i nie jest to żadne wahnięcie (jak zresztą sam piszesz) bo to nie jest mecz na Śląskim tylko co tygodniowa wędrówka ludu, a KZK w ten dzień nie robi badań :).
Cytuj:
A może jadą w niedzielny wieczór? Co niby cały pon szlajają się z torbami po uczelniach :P

Bo tak daleko jest z akademików na uczelnię :). Chyba nie chodziło się na imprezki :)?
Cytuj:
Moim zdaniem lepiej by było gdyby dana linia była badana np. przez 3 dni z rzędu lub przez dwa tygodnie z rzędu

Moim zdaniem lepsza jest ta druga opcja (a przynajmniej tydzień).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
Jednak widzisz że więcej tych ludzi jedzie w poniedziałek i nie jest to żadne wahnięcie (jak zresztą sam piszesz) bo to nie jest mecz na Śląskim tylko co tygodniowa wędrówka ludu, a KZK w ten dzień nie robi badań :).


Tak tyle że moim zdaniem to nie jest na tyle dużo ludzi, żeby we wtorek można było luzacko wejść do autobusu. Po prostu jest więcej, ale jakoś obserwując np. 870 czy 677 widać, ze nie tylko w pon. I przegub powinien być cały tydzień.

Cytuj:
Bo tak daleko jest z akademików na uczelnię :). Chyba nie chodziło się na imprezki :)?


Na polibudzie? Sory nie te rejony. Ja wzoruję się na moich ziomkach z uczelni- jakoś żaden z okolic Żywca, czy CHorzewa- Siemkowic nie robi sobie problemów i do swoich mieszkanek jedzie w niedzielę.

Cytuj:
Moim zdaniem lepsza jest ta druga opcja (a przynajmniej tydzień).


Ale droższa...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.06.2008, 23:05 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
Cytuj:
Na polibudzie? Sory nie te rejony. Ja wzoruję się na moich ziomkach z uczelni- jakoś żaden z okolic Żywca, czy CHorzewa- Siemkowic nie robi sobie problemów i do swoich mieszkanek jedzie w niedzielę.

No ja to do 870 i polibudy odnosiłem :).
Cytuj:
Ale droższa...

No cóż. Ale z drugiej strony te dwa dni więcej aż takiej wielkiej różnicy nie robią (tym bardziej że są to zwykłe dni robocze). Zatrudniać na umowę zlecenie a nie o pracę i KZK może tych ludzi robiących pomiary mieć przez 7-dni tygodnia-bez dowalania się PIP'u.
Cytuj:
Tak tyle że moim zdaniem to nie jest na tyle dużo ludzi, żeby we wtorek można było luzacko wejść do autobusu. Po prostu jest więcej, ale jakoś obserwując np. 870 czy 677 widać, ze nie tylko w pon. I przegub powinien być cały tydzień.

Co do tych linii pełna zgoda.
Tylko co np. z takimi przypadkami (też powtarzającymi się co tygodniowo) jak np. targ czy giełda? Dajmy na to targ jest w ten feralny poniedziałek-a tu danych w KZK brak na temat napełnienia w tym dniu. Dlatego właśnie pisałem że powinny te badania obejmować cały tydzień a nie tylko wybrane dni tygodnia.
Dobra kończę, bo mi burza kompa wypali (przez ten KZKGOP) :).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 9:43 

Dołączył(a): Pn 14.04.2008, 16:45
Posty: 440
Lokalizacja:
TG
Tak... tylko jest taki jeden problem z tym związany: gdyby każda linia miała być liczona od poniedziałku do niedzieli to po pierwsze jak długo by trwało liczenie wszystkich linii? a po drugie ile by musiano zatrudnić do tego osób skoro teraz było coś pomiędzy 150 - 200 i nie wszystkie osoby mogły liczyć w każdy dzień.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 10:01 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
oz13im napisał(a):
Tak... tylko jest taki jeden problem z tym związany: gdyby każda linia miała być liczona od poniedziałku do niedzieli to po pierwsze jak długo by trwało liczenie wszystkich linii? a po drugie ile by musiano zatrudnić do tego osób skoro teraz było coś pomiędzy 150 - 200 i nie wszystkie osoby mogły liczyć w każdy dzień.

Nic się samo nie zrobi :). Te dwa dni więcej to naprawdę nie robi większej różnicy a masz miarodajne wyniki. Jak już coś robić to rzetelnie a nie po łebkach. Potem są takie efekty jak przy remontach dróg: remontują na wiosnę a na jesień już wyłażą dziury :).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 16:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
czak napisał(a):
Zatrudniać na umowę zlecenie a nie o pracę i KZK może tych ludzi robiących pomiary mieć przez 7-dni tygodnia-bez dowalania się PIP'u.

Nikt nikogo do pomiarów nie zatrudniał na umowę o pracę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:26 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
adam86 napisał(a):
czak napisał(a):
Zatrudniać na umowę zlecenie a nie o pracę i KZK może tych ludzi robiących pomiary mieć przez 7-dni tygodnia-bez dowalania się PIP'u.

Nikt nikogo do pomiarów nie zatrudniał na umowę o pracę.

No więc nie widzę problemu żeby ktoś zawarł umowę zlecenie na 7 dni pracy w ciągu tygodnia dla danej linii. PIP by się nie miał do czego dowalić.
Myślałem że na umowę o pracę, bo wtedy trzeba się trzymać tego tygodniowego czasu pracy (tj. 8x5), wtedy to by pociągało za sobą konieczność dodatkowego zatrudnienia ludzi na te dwa dni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
czak napisał(a):
No więc nie widzę problemu żeby ktoś zawarł umowę zlecenie na 7 dni pracy w ciągu tygodnia dla danej linii. PIP by się nie miał do czego dowalić.
Myślałem że na umowę o pracę, bo wtedy trzeba się trzymać tego tygodniowego czasu pracy (tj. 8x5), wtedy to by pociągało za sobą konieczność dodatkowego zatrudnienia ludzi na te dwa dni.

Z tym zatrudnianiem też były niezłe jaja. Ludzie jeździli po 13 godzin np...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:38 

Dołączył(a): Pn 14.04.2008, 16:45
Posty: 440
Lokalizacja:
TG
No tak zatrudni się kilka tysięcy pomiarowiczów i kolejne kilkaset pracowników którzy będą dowozic pomiarowiczom arkusze do pomiarów no chyba ze od razu dostaną na cały okres pomiarów czyli na okrągły rok, bo tyle by trwało to liczenie... Nie, tak sie nie da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
Tylko co np. z takimi przypadkami (też powtarzającymi się co tygodniowo) jak np. targ czy giełda? Dajmy na to targ jest w ten feralny poniedziałek-a tu danych w KZK brak na temat napełnienia w tym dniu. Dlatego właśnie pisałem że powinny te badania obejmować cały tydzień a nie tylko wybrane dni tygodnia.


Mistrzu- co ty zaś bredzisz? Przecież swego czasu na 39 był zwiększony tabor w czwartki, 269 robi/ło dodatkowe kursy w środy, było jeszcze kilka innych udogodnień (np. dodatkowe kursy na 23)- ale cała sztuką jest tak te kursy włączyć w rozkład by nie trzeba ich było wycinać w inny dzień.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Z tym zatrudnianiem też były niezłe jaja. Ludzie jeździli po 13 godzin np...


Żeby tylko 13 :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:46 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Daro85 napisał(a):
ale cała sztuką jest tak te kursy włączyć w rozkład by nie trzeba ich było wycinać w inny dzień.
Dodajmy, "całą sztuką" tylko i wyłącznie u nas. Gdyby w skali całej sieci przeprowadzić optymalizację, to by w ogóle nie trzeba takich "problemów" rozwiązywać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
butthead napisał(a):
Dodajmy, "całą sztuką" tylko i wyłącznie u nas. Gdyby w skali całej sieci przeprowadzić optymalizację, to by w ogóle nie trzeba takich "problemów" rozwiązywać.


Heh, czasem jak się patrzy w rozkłady to serio można się załamać- po co wyciągać z bazy autobus na 54 minuty czystej jazdy?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 17:52 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
Cytuj:
Mistrzu- co ty zaś bredzisz?

A tak się z tobą zawsze dobrze konwersowało :). Jakby dwie różne osoby :).
Cytuj:
cała sztuką jest tak te kursy włączyć w rozkład by nie trzeba ich było wycinać w inny dzień

To w końcu (przy tym podejściu: tak układać żeby nie wycinać w inny dzień) dojdziesz do efektu że cały tydzień będą jeździć busy jak w niedzielę :). Wiem że np. trzeba dodatkowy wóz na linii tylko w jeden dzień ale to co pisze Butthead:
Cytuj:
Gdyby w skali całej sieci przeprowadzić optymalizację, to by w ogóle nie trzeba takich "problemów" rozwiązywać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.06.2008, 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
czak napisał(a):
To w końcu (przy tym podejściu: tak układać żeby nie wycinać w inny dzień) dojdziesz do efektu że cały tydzień będą jeździć busy jak w niedzielę :). Wiem że np. trzeba dodatkowy wóz na linii tylko w jeden dzień


Ale kto to w taki sposób optymalizuje? Widać się nie zrozumieliśmy- linia powinna jeździć w miarę wysokiej częstotliwości przez cały tydzień roboczy, a nie że w czwartki co 30 minut, a w inne dni są dziury po 1,5 h w międzyszczycie. Poza tym u nas są takie cuda jak np. kursowanie wozu przez 54 minuty każdego dnia, kursowanie linii z kilkoma przeszło godzinnymi przerwami (bez zjazdu bo czasu brakuje) w ciągu całej dniówki, albo linie które na swoich wozach w ciągu 2 h mają raptem 10 min przerwy.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności