Teraz jest Pt 29.03.2024, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
a tak się zastanawiam, czy w sytuacji, gdy autobus się zepsuje i człowiek jest zmuszony przesiąść się do innego, może jechać dalej na tym samym bilecie jednorazowym? w końcu nie przewidział, że będzie się przesiadał, i na pewno nie z jego winy się to stało...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:11 

Dołączył(a): So 20.10.2007, 19:31
Posty: 160
Lokalizacja:
Ruda Śląska
eaar napisał(a):
a tak się zastanawiam, czy w sytuacji, gdy autobus się zepsuje i człowiek jest zmuszony przesiąść się do innego, może jechać dalej na tym samym bilecie jednorazowym? w końcu nie przewidział, że będzie się przesiadał, i na pewno nie z jego winy się to stało...
Zgodnie z:
Wyciąg z Taryfy przewozu osób i bagażu w komunikacji miejskiej KZK GOP przyjętej uchwałą Zgromadzenia KZK GOP w Katowicach nr XCIX/26/2009 z dnia 08.12.2009 r. oraz nr C/4/2010 z dnia 02.03.2010r. napisał(a):
§ 8. Kasowanie biletów.
(...)
3. W razie awarii lub uszkodzenia pojazdu w czasie jazdy, pasażerowi posiadającemu ważny bilet przysługuje prawo kontynuowania podróży na podstawie posiadanego biletu następnym pojazdem linii przebiegającej tą samą trasą.
(...)
przysługuje takie prawo.

_________________
Linia tramwajowa nr 18 musi istnieć!!! Nie pozwólmy likwidować kolejnych linii tramwajowych w GOP!!!


Ostatnio edytowano So 30.04.2011, 9:12 przez KZKGaPowicz, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:12 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
eaar napisał(a):
a tak się zastanawiam, czy w sytuacji, gdy autobus się zepsuje i człowiek jest zmuszony przesiąść się do innego, może jechać dalej na tym samym bilecie jednorazowym? w końcu nie przewidział, że będzie się przesiadał, i na pewno nie z jego winy się to stało...


Oczywiście. Poczytaj dokładnie Taryfę:

par. 8 pkt. 3: "W razie awarii lub uszkodzenia pojazdu w czasie jazdy, pasażerowi posiadającemu ważny bilet przysługuje prawo kontynuowania podróży na podstawie posiadanego biletu następnym pojazdem linii przebiegającej tą samą trasą. "

W praktyce dopuszcza się niewielkie odstępstwa trasy, jeżeli trasa nie pokrywa się idealnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
dzięki bardzo za informację. W takim razie nie wszyscy kierowcy wiedzą o tym przepisie, bo pewien kierowca zapytany w czwartek o możliwość jazdy na tym samym bilecie , powiedział, że nie można, że trzeba kupić nowy. No cóż.. Na drugi raz będę pamiętać :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:26 

Dołączył(a): So 20.10.2007, 19:31
Posty: 160
Lokalizacja:
Ruda Śląska
eaar napisał(a):
Zastanawiam się, dlaczego kierowca 57 nie dał znać temu z 692, żeby poczekał chwilę, mógłby zabrać pasażerów 57.
A ponadto:
SIWZ napisał(a):
(...)
§ 7.
(...)
6. Kontrola biletów oraz kultura obsługi pasażerów:
(...)
d. W przypadku awarii innego autobusu lub tramwaju na linii Zamawiającego, której przebieg jest zbieżny do linii objętych niniejszą umową, kierowca zobowiązany jest do zatrzymania się na przystanku lub w innym miejscu, jeżeli przepisy drogowe na to pozwalają i wpuszczenia do swojego autobusu pasażerów zdefektowanego innego autobusu lub tramwaju, umożliwiając im kontynuację podróży.
(...)
Krótko mówiąc, kierowca linii 692 złamał postanowienie umowy, ale kto z nich się tym przejmuje.

_________________
Linia tramwajowa nr 18 musi istnieć!!! Nie pozwólmy likwidować kolejnych linii tramwajowych w GOP!!!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 9:54 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
W najnowszym projekcie Taryfy (tym z podwyżkami) nawet doprecyzowali ten zapis o biletach w razie awarii i będzie to
"W razie awarii lub uszkodzenia pojazdu w czasie jazdy, pasażerowi posiadającemu ważny bilet przysługuje prawo kontynuowania podróży na podstawie w/w biletu pojazdem tej samej lub innej linii."

http://bip.kzkgop.pl/pdf/uchwaly_zarzadu/uchwaly_zarzadu_z_2011/uchwala_23_2011.pdf


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 14:20 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ciekawe, czy w projekcie portmonetki ŚKUP uwzględniono taką ewentualność?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 14:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
Nawet gdyby, to wymagałoby to pewnie określonego ruchu ze strony kierowcy (chociażby kliknięcie na autokomputerze przycisku "awaria" żeby zasygnalizować w systemie ŚKUP). Pewnie byłoby konieczne też by pasażerowie nie wylogowywali się kartami (tzn. nie odbijali na wyjściu) przy przechodzeniu do następnego autobusu.
Drugi punkt to kwestia poinformowania pasażerów, ja się obawiam bardziej jakby było ze stronś kierowcy...

(przynajmniej ja sobie tak ten system wyobrażam)

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 18:41 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Kwarek napisał(a):
W najnowszym projekcie Taryfy (tym z podwyżkami) nawet doprecyzowali ten zapis o biletach w razie awarii i będzie to
"W razie awarii lub uszkodzenia pojazdu w czasie jazdy, pasażerowi posiadającemu ważny bilet przysługuje prawo kontynuowania podróży na podstawie w/w biletu pojazdem tej samej lub innej linii."

http://bip.kzkgop.pl/pdf/uchwaly_zarzadu/uchwaly_zarzadu_z_2011/uchwala_23_2011.pdf

A ja najbardziej jestem ciekaw, czy w sytuacji awarii mogę kontynuować podróż na tym samym bilecie z przesiadkami ( przy założeniu, że korzystając z tej opcji szybciej dotrę do celu podróży ). Podam przykład : jadę sobie 81 z Zabrza na Helenkę i autobus padnie w Mikulczycach. Nadarza się 14-tka, którą mogę dojechać do Rokitnicy-Pętli, gdzie przesiądę się np. do dwudziestki, którą dojadę do celu. A mam skasowany bilet za 2.60. Co na to nasi eksperci od taryfy ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
To ja jeszcze pociągnę OT, mam bilet miesięczny tramwajowy, chcę jechać z Chorzowa na Świony, jednak 9 i 17 nie kursują. Mam prawo skorzystać z autobusu nr 6?

Wydaje mi się, że kontrolerzy (a przynajmniej społeczni) widząc co się dzieje mimo braku wytycznych puszczaliby takich ludzi.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: So 30.04.2011, 19:37 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Chyba raczej zawodowi, a nie spoleczni chciales rzec.
Bodzio napisał(a):
A ja najbardziej jestem ciekaw, czy w sytuacji awarii mogę kontynuować podróż na tym samym bilecie z przesiadkami ( przy założeniu, że korzystając z tej opcji szybciej dotrę do celu podróży ). Podam przykład : jadę sobie 81 z Zabrza na Helenkę i autobus padnie w Mikulczycach. Nadarza się 14-tka, którą mogę dojechać do Rokitnicy-Pętli, gdzie przesiądę się np. do dwudziestki, którą dojadę do celu. A mam skasowany bilet za 2.60. Co na to nasi eksperci od taryfy ?

Tak na dorba sprawe to nie jestes chyba w stanie sprawdzic co i gdzie sie zepsulo, wiec zapewne tak.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Wt 3.05.2011, 18:49 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
eaar napisał(a):
jeszcze tylko 13 miesięcy i miejmy nadzieję, że będzie zmiana przewoźnika na tej linii :P:P
Ta zmiana powinna już dawno nastąpić moim zdaniem. Dziwne że u normalnego organizatora Powichrowskiemu i Omnitechowi dawno by już podziękowano :/
Cytuj:
irisbus jadący z Brzezinki o 10.55 zepsuł się
To akurat przykład dlaczego trzeba by im podziękować, irisbus raczej nie spełnia wymogów przetargowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Wt 3.05.2011, 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
lgor napisał(a):
Dziwne że u normalnego organizatora Powichrowskiemu i Omnitechowi dawno by już podziękowano :/


Albo doprowadzono odpowiednim narzędziem represji do pionu ;). Ale to system musiałby mieć ręce i nogi, a nie tak, ze o jakości przewozu decyduje się w zajezdniach a nie na przystankach...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Śr 4.05.2011, 9:09 

Dołączył(a): Wt 3.05.2011, 9:59
Posty: 93
lgor napisał(a):
eaar napisał(a):
jeszcze tylko 13 miesięcy i miejmy nadzieję, że będzie zmiana przewoźnika na tej linii :P:P
Ta zmiana powinna już dawno nastąpić moim zdaniem. Dziwne że u normalnego organizatora Powichrowskiemu i Omnitechowi dawno by już podziękowano :/
[/quote]

Nie jemu jednemu. Patrząc na cyrki w wykonaniu Transgóru to i nawet Omnitech/Powichrowski to przy nich porządni przewoźnicy. :/

Cytuj:
irisbus jadący z Brzezinki o 10.55 zepsuł się
To akurat przykład dlaczego trzeba by im podziękować, irisbus raczej nie spełnia wymogów przetargowych.[/quote]

A ostatnio rzeczywiście można było Karosę coraz czasami spotkać na 57.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Pn 30.05.2011, 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
w 57 dziś innowacje: dźwięk jakby fanfar i zapowiadanie przystanków :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Pn 30.05.2011, 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
A w jakim wozie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Pn 30.05.2011, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Na pewno w #39, na 80 też 'gadał'. Zapowiadanie takie samo jak w MAZ-ach na 850.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Pn 30.05.2011, 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
właśnie nie widziałam nigdzie w środku żadnego numeru, jedyne, co jestem w stanie o nim powiedzieć to 'niebieski MAZ, 19.15 z Pl.Piastów do Brzezinki'


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Wt 31.05.2011, 5:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.11.2003, 9:54
Posty: 678
Lokalizacja:
Zabrze
Nagrywanie będzie również na 850 i 288. Wiem, bo nagrywa i zapowiada to kolega z mojej uczelnianej grupy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Omnitech Gliwice
Napisane: Wt 31.05.2011, 6:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Mickul napisał(a):
Nagrywanie będzie również na 850


Juz dawno jest ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności