Teraz jest Pt 29.03.2024, 9:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Rozkład KZKGOP/MZKP dla telefonu.
Napisane: Nd 7.09.2008, 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
http://www.mmpk.info/index.php?p=generate_app
Gdy występują u nas jakieś zmiany rozkładów,na tej stronce są one również (prawie) na bieżąco aktualizowane.Podobny program istnieje dla MZK Tychy.Jeszcze tylko brakuje dla PKM Jaworzno,może ktoś potrafiłby stworzyć?:>

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.09.2008, 12:44 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
używam już od ponad tygodnia (jeszcze bez wrześniowej aktualizacji) i przyznaje że już z przyzwyczajenia nawet na tradycyjny rozkład nie patrze :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.10.2009, 11:03 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Cytuj:
Szanowny Panie

Informujemy, że KZK GOP nie ponosi odpowiedzialności za aktualność rozkładów jazdy aplikacji "rozkładu jazdy na komórki prezentowanej na stronie mmpk.info"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów opracowano serwis WAP
udostępniający informacje o rozkładach jazdy osobom posiadającym telefony komórkowe z wbudowaną przeglądarką WAP. Co istotne w pracach tych uczestniczyli wyłącznie pracownicy Związku.

Dostęp do rozkładów jazdy jest możliwy przy wykorzystaniu telefonu
komórkowego posiadającego przeglądarkę WAP i uruchomioną usługę transmisji danych.

W celu uzyskania dostępu do serwisu wystarczy wpisać w przeglądarce WAP
adres "wap.kzkgop.pl". Serwis umożliwia dostęp do rozkładu danej linii
poprzez wpisanie jej numeru, bądź przez wskazanie konkretnego przystanku i wybranie numeru linii spośród numerów linii zatrzymujących się w tym
miejscu.

W oparciu o obowiązujące obecnie ceny dostępu do serwisów WAP operatorów krajowych oszacowano, że koszt sprawdzenia jednego rozkładu jazdy wynosi między 11 a 35 groszy. Jest to zależne od wybranego przez pasażera sposobu dostępu do rozkładu i numeru wyświetlanej linii autobusowej lub tramwajowej oraz od ceny korzystania z WAP ustalonej przez operatora sieci komórkowej. Możliwe jest również wykupienie u operatora pakietu GPRS - wtedy koszt dostępu do jednego rozkładu jazdy może wynosić między 1 a 3 grosze.

Należy jednak zaznaczyć, że koszt dostępu do rozkładów jazdy, to opłata
pobierana przez operatora za korzystanie z usług transmisji danych,
natomiast KZK GOP udostępnia serwis całkowicie bezpłatnie. W chwili obecnej trwają prace nad stworzeniem aplikacji o funkcjonalności zbliżonej do tej prezentowanej na stronie mmpk.info.

Z poważaniem

Referat Informacji Pasażerskiej

Odpowiedź na list dotyczący (w skrócie) propozycji podjęcia jakiejś współpracy KZK GOP-mmpk.info (aby KZK informował o ich rozkładzie na stronach, aby oni dostawali zmiany w rozkładach od razu...). Wyszło, że "nie chcemy mieć z tym rozkładem nic wspólnego" ;)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 29.10.2009, 1:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
Jeśli KZK nie chce mieć nic wspólnego, to nie musi... Mmpk i tak świetne sobie radzi i rozkłady dla linii KZK/MZKP są prawie na bieżąco aktualizowane.

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.12.2009, 11:51 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Na stronie http://itiner.pl można pobrać kolejny rozkład dla GOP-u na komórkę :) Wygląda lepiej, ale potrzebne są nowsze komórki (na mojej się wersja dla GOP nie uruchamia). Sprawdzałem tylko wersję dla Wrocławia. Wygląda fajnie :)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.12.2009, 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
Może i jest ładny, ale trochę nie dopracowany ponieważ przy godzinach odjazdów losowo wybranych linii pojawiają mi się kwadraciki.

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.12.2009, 14:58 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
IkarusFan4417 napisał(a):
Może i jest ładny, ale trochę nie dopracowany ponieważ przy godzinach odjazdów losowo wybranych linii pojawiają mi się kwadraciki.

Ja nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo mi wersja KZK GOP-owa się nie instaluje ;) Walnij im tam lista w tej sprawie (podają nazwę komórki). A nuż poprawią...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.12.2009, 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
Dokładnie coś takiego się pojawia przy godzinach odjazdów: http://img101.imageshack.us/img101/7210/6094.jpg
Napisałem do nich, czy mogliby to wyeliminować. Może coś to da. I dało, przed chwilą mi napisali, że trzeba zmienić widok w identyfikatorze legend. Ale jak widać na powyższym zdjęciu są jeszcze podwójne godziny :P

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 30.01.2010, 1:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
Ostatnio pojawił się rozkład jazdy PKM Jaworzno.
http://www.mmpk.info/rozklad_jazdy_pkm_ ... 16,20.html

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 7:02 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
I za apikację trzeba płacić smsem premium (miesięczny abonament to niecałe 5 złoty). Została co prawda wersja darmowa, lecz jej możliwości są niewielkie (np. nie ma możliwości przestawienia daty, brak możliwości wyświetlenia trasy kursu, brak rozkładu przystankowego).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 8:01 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
viator napisał(a):
I za apikację trzeba płacić smsem premium (miesięczny abonament to niecałe 5 złoty). Została co prawda wersja darmowa, lecz jej możliwości są niewielkie (np. nie ma możliwości przestawienia daty, brak możliwości wyświetlenia trasy kursu, brak rozkładu przystankowego).

Nie znaczy to, że aplikacja po miesiacu przestanie działać tylko, że rozkłady nie będą aktualne.

Trochę autorzy męczeni są teraz o płatności internetowe/paypal/przelewy...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 8:26 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
adas napisał(a):
Trochę autorzy męczeni są teraz o płatności internetowe/paypal/przelewy...


Ano, premium to proste rozwiązanie, ale zbyt duzo pieniędzy traci sie po drodze, tzn. idzie do operatora.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 9:27 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Tak patrzę na cennik, i o ile ktoś nie chce mieć całego GOP-u aktualnego, to abonament chyba kompletnie się nie opłaca. Rozkłady "własnego podwórka" średnio zmieniają się rzadziej niż co miesiąc, więc nie jest to najbardziej atrakcyjna oferta. ;)
No i to nabijanie kasy operatorom komórkowym...

Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Czy twórcy rozkładów (czyli organizatorzy i przewoźnicy) się na to zgodzili (czy może nie musieli)? Bo dla mnie to może podpadać pod komercyjne wykorzystywanie rozkładów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 10:00 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Kwarek napisał(a):
Tak patrzę na cennik, i o ile ktoś nie chce mieć całego GOP-u aktualnego, to abonament chyba kompletnie się nie opłaca. Rozkłady "własnego podwórka" średnio zmieniają się rzadziej niż co miesiąc, więc nie jest to najbardziej atrakcyjna oferta. ;)
No i to nabijanie kasy operatorom komórkowym...

Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Czy twórcy rozkładów (czyli organizatorzy i przewoźnicy) się na to zgodzili (czy może nie musieli)? Bo dla mnie to może podpadać pod komercyjne wykorzystywanie rozkładów.

Od biedy można to tak wytłumaczyć, że nie płaci się za rozkłady tylko za rodzaj aplikacji. Rozkłady można mieć gratis. To, że ktoś chce zapłacić za program do ich przeglądania chyba nie powinno miec znaczenia.

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 10:21 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
adas napisał(a):
Od biedy można to tak wytłumaczyć, że nie płaci się za rozkłady tylko za rodzaj aplikacji. Rozkłady można mieć gratis. To, że ktoś chce zapłacić za program do ich przeglądania chyba nie powinno miec znaczenia.
No wiem, tylko ja widzę problem w jednym miejscu. Istnieje ustawa o ochronie baz danych (Dz.U. 2001 nr 128 poz. 1402), w której jest np.
Cytuj:
Art. 12. 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, bez uprawnienia lub wbrew jego warunkom, pobiera dane lub wtórnie wykorzystuje w całości lub w istotnej, co do jakości lub ilości, części bazy danych, podlega karze grzywny.
Teraz kwestia, czy rozkład jazdy to baza danych i inne prawnicze dziwadła. Nie jestem biegły w meandrach świata prawników, ale właśnie tutaj upatruję źródła problemów.

Dodatkowo z tego co kojarzę, to KZK chyba nie był zbyt skory do współpracy i o ile to było darmowe, to chyba nikt nie miał nic przeciwko, ale jak teraz jest to płatne, to mogą się zacząć problemy. I to nie od strony złych użytkowników, ale od strony dostarczających do aplikacji dane organizatorów.
No chyba, że się mylę i nie ma problemu, co jest bardzo prawdopodobne. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 6.09.2010, 10:52 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Organizatorowi komunikacji powinno zależeć na tym, aby rozkład jazdy był jak najszerzej dostępny, a nie ograniczać dostęp do niego na każdym możliwym polu.

Co do bazy danych to raczej informacja rozkładowa na stronie internetowej, sczytana z htmla, nie jest bazą danych. Poza tym rozkład jazdy jest w zasadzie informacją publiczną.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rozkład KZKGOP/MZKP dla telefonu.
Napisane: Cz 29.09.2011, 12:48 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
mMPK dorobiła się wersji na Androida: http://www.mmpk.info/

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rozkład KZKGOP/MZKP dla telefonu.
Napisane: Cz 29.09.2011, 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Jednak z Transportoidem trudno będzie konkurować. Ten rynek jest w Polsce pozamiatany :P

Edit: Różni się trochę grafiką, wygląda bardziej 'pro'. Większa czcionka nie pozwala na wygodne oglądanie całego dnia na jednym ekranie, brakuje tego, co w Transportoidzie jest super istotne: podglądu paru najbliższych odjazdów już na liście przystanków. Ale aplikacja warta świeczki, szczególnie jak już po fazie betatestów rozkażą sobie płacić ;P

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rozkład KZKGOP/MZKP dla telefonu.
Napisane: Śr 19.10.2011, 18:41 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
motley napisał(a):
Jednak z Transportoidem trudno będzie konkurować. Ten rynek jest w Polsce pozamiatany :P

Edit: Różni się trochę grafiką, wygląda bardziej 'pro'. Większa czcionka nie pozwala na wygodne oglądanie całego dnia na jednym ekranie, brakuje tego, co w Transportoidzie jest super istotne: podglądu paru najbliższych odjazdów już na liście przystanków. Ale aplikacja warta świeczki, szczególnie jak już po fazie betatestów rozkażą sobie płacić ;P


Im większy wybór tym lepiej. Nie wiem zresztą czy jest pozamiatane. Żeby porównywać mmpk z Transportoidem trzeba wpierw poczekać jak ten pierwszy wyjdzie z fazy testów. Mimo że mmpk jest na razie jedynie w wersji testowej, to i tak się przydaje. W mmpk bowiem jest opcja prezentacji całego kursu, której jeszcze nie ma w Transportoidzie.
Co do czcionki to akurat mam inne zdanie - ta co jest teraz w mmpk jest dobra. Jeżeli natomiast chodzi o pogląd najbliższych odjazdów w Transportoidzie, to ma to swoją zaletę jak i wadę. Wadę, bo jak chcesz sprawdzić rozkład z przystanku umieszczonego pod koniec trasy, to musisz więcej przewijać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rozkład KZKGOP/MZKP dla telefonu.
Napisane: Śr 19.10.2011, 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
Bardzo fajny jest Rozkład przystanku. Podaje nam za ile minut jest najbliższy odjazd. Ale ma jeden mankament, w sobotę wyświetla też (i niepotrzebnie) linie tylko z dni roboczych np.280,itd ;(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności