Teraz jest Pt 19.04.2024, 23:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: PKS Gliwice - codzienna walka z rzeczywistością
Napisane: Pt 3.10.2008, 12:55 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
Witam wszystkich obecnych tu forumowiczów!

Parę dni temu jadąc do szkoły „prze-boskim” PKSem pomogłem kobiecie w podeszłym wieku wsiąść do autobusu. Na to droga Pani dziękując zapytała „dlaczego wiek czyni mnie słabszym, a te zardzewiałe autobusy bezradną”.

Od paru miesięcy próbuję nakłonić gminę Wielowieś na zorganizowanie funkcjonalnej komunikacji miejskiej. Mam na myśli przejście z PKS Gliwice na KZK GOP. Wysłałem do drogiego wójta list elektroniczny, którego treść można przeczytać na http://www.e-bip.pl/4DMETHOD/SendEmptyH ... 43341693.2 (wiadomość z podpisem Giełka jest mojego autorstwa). Szanowny p.Skowronek pisząc odpowiedź naprawdę nie przekazał mi wielu informacji – jednym słowem, umył ręce.

Chciałbym wspomnieć, że Wielowieś należy do MZKP. Mimo to, autobusy (http://www.wpk.katowice.pl/photo/rzeczk ... pin095.jpg) dorównują Jelczom z PKSu. To, że zamieszkuję wieś, nie znaczy, że muszę poruszać się gorszym taborem.

Co powinienem zrobić…?

Proszę Was o pomoc.


P.S. Linia 677 i 71 (z Pyskowic do Gliwic, PKM Gliwice) w godzinach szczytu jest naprawdę „zapchana”. Dzięki tłoku, ludzie nie muszą się trzymać poręczy. Zatem dlaczego Gmina nie może –nie potrafi- ogłosić przetargu lub po prostu w porozumieniu z PKM Gliwice, KZK GOPem, Gminą Pyskowice (etc.) przedłużyć jedną z wyżej wymienionych linii..

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS GLIWICE - codzienna walka z rzeczywistością.
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dzagielon napisał(a):
P.S. Linia 677 i 71 (z Pyskowic do Gliwic, PKM Gliwice) w godzinach szczytu jest naprawdę „zapchana”. Dzięki tłoku, ludzie nie muszą się trzymać poręczy. Zatem dlaczego Gmina nie może –nie potrafi- ogłosić przetargu lub po prostu w porozumieniu z PKM Gliwice, KZK GOPem, Gminą Pyskowice (etc.) przedłużyć jedną z wyżej wymienionych linii..

Od przetargów to jest KZK, a nie żadna gmina. Nie za bardzo rozumiem co ma byc przedłużane, gdzie i po co. I co ma do tego w ogóle jakis PKM. A co do komunikacji miejskiej w owej gminie, po prostu PKS, czy MZKP jest duzo tańsze, niz umowa z KZK.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:16 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
Panie Adamie. Nie jestem zbyt zorientowany w tematach komunikacji miejskiej, dlatego zwracam się do Was z prosbą, co i jak!

Dziękuję :)

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Ostatnio edytowano Pt 3.10.2008, 13:19 przez dzagielon, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dzagielon napisał(a):
Panie Adamie. Nie jestem zbyt zorientowany w tematach komunikacji miejskiej, dlatego zwracam się do Was z prosbą, co i jak!

najpierw napisz o co konkretnie chodzi. O linię z tej Wielowsi do Gliwic?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:21 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
Tak, chodzi mi o trasę Gliwice-Wielowieś. Co powinienem zrobić, aby nakłonić gminę do wystawienia prztargu, na nowego przewoźnika.
____________
Co do utrzymania. Może i jest tańsze, ale my na tym tracimy. Powrót do domu - godzina 18. Cena biletu miesięcznego: 120 złotych. W zimę wchodzi Sz. P do lodówki, nie do autobusu. Uroki PKSu i wciaż tych samych Jelczów.

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dzagielon napisał(a):
Tak, chodzi mi o trasę Gliwice-Wielowieś. Co powinienem zrobić, aby nakłonić gminę do wystawienia prztargu, na nowego przewoźnika.

Gmina musiałaby podpisac stosowną umowę cywilnoprawną. Ty nie jesteś w stanie nic zrobic w tej sprawie. Do póki jakakolwiek komunikacja w gminie istnieje, to gmina spełnia ustawowy obowiązek.
Cytuj:
Co do utrzymania. Może i jest tańsze, ale my na tym tracimy. Powrót do domu - godzina 18. Cena biletu miesięcznego: 120 złotych. W zimę wchodzi Sz. P do lodówki, nie do autobusu. Uroki PKSu i wciaż tych samych Jelczów.

Ale nie licz na to, że jak KZK zrobi przetarg to nagle pojadą same nówki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:28 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
Nie chodzi mi o "nówki", ale po prostu o to, by dało się dojechać spokojnie do Pyskowic, Gliwic.
PKS jeździ jedynie od poniedziałku do piątku. Jeżeli do Gliwic muszę dojechać, by odpracować dzień w szkole, nie pozostaje mi nic innego, jak załatwić inny transport.
Żałosne ;/

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 8.01.2003, 14:43
Posty: 1256
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
dzagielon napisał(a):
Nie chodzi mi o "nówki", ale po prostu o to, by dało się dojechać spokojnie do Pyskowic, Gliwic.
PKS jeździ jedynie od poniedziałku do piątku. Jeżeli do Gliwic muszę dojechać, by odpracować dzień w szkole, nie pozostaje mi nic innego, jak załatwić inny transport.
Żałosne ;/


Musisz wziąć pod uwagę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zorganizuje autobusu kursującego w weekendy dla jednej osoby.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
david82 napisał(a):

Musisz wziąć pod uwagę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zorganizuje autobusu kursującego w weekendy dla jednej osoby.

Zapewne dalece nie tylko jedna osoba by z tego połączenia korzystała.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 14:06 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
adam86 napisał(a):
david82 napisał(a):

Musisz wziąć pod uwagę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zorganizuje autobusu kursującego w weekendy dla jednej osoby.

Zapewne dalece nie tylko jedna osoba by z tego połączenia korzystała.

Gdyby rzeczywiście było bardzo licho z "popytem" to dla podreperowania frekwencji puścić przez Toszek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 15:49 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
Piszesz "dla jednej" osoby. Niech Ci będzie dane mieszkać na wsi, to zrozumiesz, płacąc 120 zł za bilet z jednej miejscowości do drugiej jeszcze o stałej porze.

Popatrzcie na przykład 707 - jezeli kiedykolwiek jechaliście tą linią. Puszczane są niskopodłogowce (MANy). Ludzi zazwyczaj jest po 5. Jest kurs "pełny" do Gliwic Huty, a także są skrócone: Dzierżno Pętla, ewentualnie Czerwionka. Irex jest wychwalany w Pyskowicach, podobnie jak PKM Gliwice - to tak nawiasem.

Z Wielowsi do Gliwic jeździ znacznie więcej osób - do szkoły, do pracy. Autobusy są wręcz przepełnione.

Ludzi, jeśli macie zamiar pisać bzdury, że jeździ nim "jedna osoba" to przemyślcie to.
______________________________
czak napisał(a):
adam86 napisał(a):
david82 napisał(a):

Musisz wziąć pod uwagę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zorganizuje autobusu kursującego w weekendy dla jednej osoby.

Zapewne dalece nie tylko jedna osoba by z tego połączenia korzystała.

Gdyby rzeczywiście było bardzo licho z "popytem" to dla podreperowania frekwencji puścić przez Toszek.

Zgadzam się z Tobą :) Toszek ma naprawdę ten sam problem. Tylko, że ich tabor jest bardziej zadbany i mało kiedy puszczają zardzewiałe Jelcze albo najstarsze DABy.

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
To czy to co kursuje na 677 jest tak wychwalane to bym sie kłócił.
david82 ~~ piszesz dla jednej osoby ? Skąd to wiesz ? Robiłeś jakieś pomiary ?
Ja natomiast często na trasie Pyskowice-Giwice korzystam z PKSu bo wejście do 677 graniczy z cudem. Słysze komentarze ludzi ile muszą godzin wcześniej jechać do pracy czy szkoły bo niema PKSu.
Sobota-Niedziela to już istna tragedia bo autobus jedzie raz na dzień a czasami jest tak że wcale nic nie zajedzie. W pełni rozumie tych ludzi . Niech PKS przestanie wciskać że takie kursy są nie opłacalne , mają tabor odpowiedni do takich kursów.
Toszek ma jeszcze pociąg wiec sytuacja ich jest napewno lepsza.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 17:31 

Dołączył(a): Pt 3.10.2008, 11:51
Posty: 9
Lokalizacja:
Pyskowice.
[quote="Gumiś"][/quote]
W końcu ktoś, kto mnie rozumie, w dodatku z Pyskowic. ;)

_________________
KZK GOP - 6, 20, 32, 71, 676, 677, 707.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Do póki jakakolwiek komunikacja w gminie istnieje, to gmina spełnia ustawowy obowiązek.


Ale za darmo to wiesz co jest dobre ;) Gmina się powinna nauczyć, zę każda usługa ma swoją cenę, a to, że jest busiarz czy inny PKS, który to robi za darmo z punktu widzenia gminy ma swój negatywny skutek w tym, ze jeździ on tylko wtedy gdy mu się opłaca. Zresztą mikrobus to jest jeden z bardziej dziadowskich środków transportu. (tak nawiasem) ;-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 17:48 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
PKS-y z zasady robią komunikację pod swoje wyimaginowane potrzeby, a nie zgodnie z popytem. Jeśli gmina Wielowieś chce mieć większy wpływ na komunikację musi sobie kupić autobus i nim jeździć albo zlecić wykonywanie kursów jakiemuś przewoźnikowi (stawiając mu warunki odnośnie jakości taboru) - to kto ułoży rozkład jazdy i potem zgarnie kasę z biletów jest do dogadania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
PKS-y z zasady robią komunikację pod swoje wyimaginowane potrzeby, a nie zgodnie z popytem. Jeśli gmina Wielowieś chce mieć większy wpływ na komunikację musi sobie kupić autobus i nim jeździć albo zlecić wykonywanie kursów jakiemuś przewoźnikowi (stawiając mu warunki odnośnie jakości taboru) - to kto ułoży rozkład jazdy i potem zgarnie kasę z biletów jest do dogadania.


Ale przede wszystkim jeśli komuś coś zleci to musi za to zapłacić. A pytanie czy tą gminę na to stać.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 18:05 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
Ale przede wszystkim jeśli komuś coś zleci to musi za to zapłacić. A pytanie czy tą gminę na to stać.


Ale pasażerowie kupują bilety. A to, że PKSowi się niby nie opłaca jakiś kurs nie znaczy, że komuś innemu się nie może opłacać ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 3.10.2008, 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
Ale pasażerowie kupują bilety. ;)


Patrz Lublin/Zakopane/Olkusz usw. ;)
Tylko, ze nie wiem czy jest sens by to było w drodze zamówienia publicznego- busiarza trza tylko znaleźć :-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS GLIWICE - codzienna walka z rzeczywistością.
Napisane: Pt 3.10.2008, 23:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 1.09.2007, 19:18
Posty: 979
Lokalizacja:
Gliwice
dzagielon napisał(a):
Chciałbym wspomnieć, że Wielowieś należy do MZKP. Mimo to, autobusy (http://www.wpk.katowice.pl/photo/rzeczk ... pin095.jpg) dorównują Jelczom z PKSu. To, że zamieszkuję wieś, nie znaczy, że muszę poruszać się gorszym taborem.


Przykro mi, ale twoja walka jest raczej skazana na niepowodzenie. Samo przejście do KZK GOPu nie sprawi cudu. Już dziś wiele gmin wiejskich jest w KZK, ale tabor i tak jest tam kiepski (np. 236 Leboszowice - Knurów), bo na lepszy ich niestety niestać. Jak zwykle wszystko rozbija się o pieniądze. No i o odległość, bo z Wielowsi do Gliwic to jest jednak więcej niż kawałeczek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS GLIWICE - codzienna walka z rzeczywistością.
Napisane: So 4.10.2008, 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
mieszko966 napisał(a):
Przykro mi, ale twoja walka jest raczej skazana na niepowodzenie. Samo przejście do KZK GOPu nie sprawi cudu. Już dziś wiele gmin wiejskich jest w KZK, ale tabor i tak jest tam kiepski (np. 236 Leboszowice - Knurów), bo na lepszy ich niestety niestać. Jak zwykle wszystko rozbija się o pieniądze. No i o odległość, bo z Wielowsi do Gliwic to jest jednak więcej niż kawałeczek.

Żeby komunikacja była organizowana przez KZK nie trzeba byc wcale członkiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności