Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:37 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Głos z sali obok napisał(a):
Tak jasne, zawsze wszystko grało, tylko TŚ potrafi tak zaniedbywać i spieprzać, gdybyś jeździł na tejże realcji tyle co ja, na pewno wolałbyś stać w korku i tak zawsze przyjechać o czasie do Chorzowa/Katowic niż jak dziś z łącznym oczekiwanie podróżowac 45 minut.


Jakość usług PKMu na T-7 była równie skandaliczna co tramwajów, więc nie wyjeżdżaj tu z takimi tekstami. Jeździł złom, wypadały kursy, punktualność była zerowa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:42 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Jakość usług PKMu na T-7 była równie skandaliczna co tramwajów, więc nie wyjeżdżaj tu z takimi tekstami. Jeździł złom, wypadały kursy, punktualność była zerowa.

Fakty proszę, ja nigdy nie miałem z tym problemu co zaznaczłem, spóźnienie największe które zaliczyłem to 3 minuty, że złomy były również napisałem ( okazyjnie, nie jak większość banek ) ;)
Oczywiście Ty nie jeździsz tą linią często przez długi okres czasu, nie wiem jak możesz tak subiektywnie wypowiadać się.
Każdy wie jaki mierny poziom reprezentuje TŚ więc to jak jest nie powinno dziwić, że nawet zatramwaj od Zagozdy wypadłby lepiej...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:47 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Głos z sali obok napisał(a):
Każdy wie jaki mierny poziom reprezentuje TŚ więc to jak jest nie powinno dziwić, że nawet zatramwaj od Zagozdy wypadłby lepiej...

Ale jakoś nikt z tych "każdych", w przeciwieństwie do ciebie, nie usiłuje usługom o takim samym poziomie przypisywać cudownych walorów tylko dlatego, że realizuje je taka, a nie inna firma i w takiej, a nie innej trakcji - jak ty to czynisz z autobusami PKM K-ce.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:49 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Głos z sali obok napisał(a):
Fakty proszę, ja nigdy nie miałem z tym problemu co zaznaczłem,


Z tego co wiem, nocki PKM realizował dość "fantazyjnie" - a przynajmniej na taką nockę trafiło KZK podczas badań ;-)
Z wozami dziennymi nie było chyba większych problemów. Zresztą rozkład był tak rozwleczony, że zawsze mogli wygonić co trzeba...

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:50 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
N napisał(a):
Ale jakoś nikt z tych "każdych", w przeciwieństwie do ciebie, nie usiłuje usługom o takim samym poziomie przypisywać cudownych walorów tylko dlatego, że realizuje je taka, a nie inna firma i w takiej, a nie innej trakcji - jak ty to czynisz z autobusami PKM K-ce.

Że co? Nic z tych rzeczy! Nieistotne czy PKM Katowice, Sosnowiec czy Irex, dla mnie jako pasażera, ważne jest żeby kursy był zrealizowany, bezpiecznym i komfortowym taborem o czasie.
Sadorg napisał(a):
Z tego co wiem, nocki PKM realizował dość "fantazyjnie" - a przynajmniej na taką nockę trafiło KZK podczas badań ;-)

Rozkład w necie, na przystanku znacznie się różnił, miałem z tym przygody zresztą ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:54 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Głos z sali obok napisał(a):
Rozkład w necie, na przystanku znacznie się różnił, miałem z tym przygody zresztą ;)


I gwarantuje Ci, ze oba różniły się od tego co pewien kierowca wyprawiał ;-)
Ale myślę, że to był raczej jakiś wybryk.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Głos z sali obok napisał(a):
Fakty proszę, ja nigdy nie miałem z tym problemu co zaznaczłem, spóźnienie największe które zaliczyłem to 3 minuty, że złomy były również napisałem ( okazyjnie, nie jak większość banek ) ;)
Oczywiście Ty nie jeździsz tą linią często przez długi okres czasu, nie wiem jak możesz tak subiektywnie wypowiadać się.


Ja za to mam styczność z tym w jaki sposób PKM K-ce wykonuje kursy na 830. Zdarzało się nie doczekać autobusu, a na tak obciążonej trasie to już oznacza kłopoty...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:55 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Głos z sali obok napisał(a):
N napisał(a):
Ale jakoś nikt z tych "każdych", w przeciwieństwie do ciebie, nie usiłuje usługom o takim samym poziomie przypisywać cudownych walorów tylko dlatego, że realizuje je taka, a nie inna firma i w takiej, a nie innej trakcji - jak ty to czynisz z autobusami PKM K-ce.

Że co? Nic z tych rzeczy! Nieistotne czy PKM Katowice, Sosnowiec czy Irex, dla mnie jako pasażera, ważne jest żeby kursy był zrealizowany, bezpiecznym i komfortowym taborem o czasie.

W takim razie dziwnym dla mnie jest, że np. strupieszały skład ex-hajduckich stopiątek jadący w planie napisanym na prędkość wyścigowej staruszki uznajesz za gorszy, niż zdezelowaną, cuchnącą w środku 120M, w której te szyby, które można otworzyć telepią się jakby miały wypaść, silnik wyje, że własnych myśli nie słychać, a kierowca pomimo podstawienia się na przystanek dwie minuty po odjeździe jedzie nią "z nóżki na nóżkę", bo i tak ma za dużo postoju na końcowym przystanku.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Głos z sali obok napisał(a):
Fakty proszę, ja nigdy nie miałem z tym problemu co zaznaczłem, spóźnienie największe które zaliczyłem to 3 minuty, że złomy były również napisałem ( okazyjnie, nie jak większość banek ) ;)
Oczywiście Ty nie jeździsz tą linią często przez długi okres czasu, nie wiem jak możesz tak subiektywnie wypowiadać się.
Każdy wie jaki mierny poziom reprezentuje TŚ więc to jak jest nie powinno dziwić, że nawet zatramwaj od Zagozdy wypadłby lepiej...
Niejednokrotnie wypowiadałem sie tu na forum o wypadajacych kursach T7, nie mówiąc już o tym, ze w godzinach porannego szczytu autobusy kursowały parami, a przejazd z Batorego do dworca trwał wtedy ponad 35 minut (po południu zresztą czasem też).

Co do twojej odbywanej relacji Batory zajezdnia - Sokolska. Napisałeś, ze na autobus idziesz 1 minutę, na tramwaj 5. Jak ty to robisz, skoro przystanek przy zajezdni AT jest w jednym miejscu? Tramwaj z zajezdni jedzie do przystanku Sobieskiego (czyli do Sokolskiej) 14 minut, a nie 19.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:59 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
N napisał(a):
W takim razie dziwnym dla mnie jest, że np. strupieszały skład ex-hajduckich stopiątek jadący w planie napisanym na prędkość wyścigowej staruszki uznajesz za gorszy, niż zdezelowaną, cuchnącą w środku 120M, w której te szyby, które można otworzyć telepią się jakby miały wypaść, silnik wyje, że własnych myśli nie słychać, a kierowca pomimo podstawienia się na przystanek dwie minuty po odjeździe jedzie nią "z nóżki na nóżkę", bo i tak ma za dużo postoju na końcowym przystanku.

1. 120 na T7 była jedna + nocka, 105 nie jestem w stanie zliczyć, Twój fantastyczny opis pominę.
2. Nigdy się nie spotakłem z takim czymś, zawsze odjeżdzało o czasie i powolutku turlało, z powodu rozkładu.

Daro85 napisał(a):
Ja za to mam styczność z tym w jaki sposób PKM K-ce wykonuje kursy na 830. Zdarzało się nie doczekać autobusu, a na tak obciążonej trasie to już oznacza kłopoty...

Nie jestem wyznawcą jedynej firemki w przeciwnieństwie do wielu userów, nie miej pretensji o to do mnie, również wiele przykrości i problemów zaznałem ze strony PKMu, nie jestem jego fanatykiem.


Ostatnio edytowano Nd 16.11.2008, 23:00 przez Jelczu, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
N napisał(a):
W takim razie dziwnym dla mnie jest, że np. strupieszały skład ex-hajduckich stopiątek jadący w planie napisanym na prędkość wyścigowej staruszki uznajesz za gorszy, niż zdezelowaną, cuchnącą w środku 120M, w której te szyby, które można otworzyć telepią się jakby miały wypaść, silnik wyje, że własnych myśli nie słychać, a kierowca pomimo podstawienia się na przystanek dwie minuty po odjeździe jedzie nią "z nóżki na nóżkę", bo i tak ma za dużo postoju na końcowym przystanku.


Łomamo, co to za tekst? Jak to przeczyta ktoś z innego miasta to się poważnie zastanowi co to w ogóle jest za alternatywa. Mając taki wybór to się leje i na jedno i na drugie i wybiera cinquecento, bo tam to ja jako właściciel ma wpływ na to co mi tu strzela a tam zgrzypi...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:01 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Daro85 napisał(a):
co to w ogóle jest za alternatywa.

Taka, że jak będę mógł wyciągne znowu rower będąc kolejnym pasażerem zniechęcony ofertą KZK i TŚ ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:06 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
reksio napisał(a):
Co do twojej odbywanej relacji Batory zajezdnia - Sokolska. Napisałeś, ze na autobus idziesz 1 minutę, na tramwaj 5. Jak ty to robisz, skoro przystanek przy zajezdni AT jest w jednym miejscu? Tramwaj z zajezdni jedzie do przystanku Sobieskiego (czyli do Sokolskiej) 14 minut, a nie 19.

Przystanek tramwajowy mam najbliżej z dworca czy pl. Wolności ( 1 minuta? ), autobusowy 23 pod nosem ;)
reksio napisał(a):
ze w godzinach porannego szczytu autobusy kursowały parami, a przejazd z Batorego do dworca trwał wtedy ponad..

Dokładnie jak tramwaje ;) W ogóle przykłady ze szczytu w autobusie i tramwaju w GOPie zawsze będą wypadały na niekorzyść danego środku, jest to wątpliwy przykład.
Powiedz, czy wieczorem miałeś takie przypadki? ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Głos z sali obok napisał(a):
Przystanek tramwajowy mam najbliżej z dworca czy pl. Wolności ( 1 minuta? ), autobusowy pod nosem ;)
Który? Strone wcześniej pisałeś że z autobusowego masz dalej:
Cytuj:
Jak dla mnie jest, już przedstawię przykład na dzisiaj;
23 - 1 min. na przystanek, 18 min podróży ( jadąć nieporównywalnie na około ), 5 dojście = 24 min + przyzwoity tabor. 7 dopiero wyjdzie lepiej ;)
Tramwaj - 5 min na przystanek - 19 minut podróży, 2 min. dojście = 26 min, podróż przez przyjemne Załęże wagonem w wiadomym stanie ;)
Poza tym 23 w obie strony jedzie 22 minuty, 7 szybciej bo wymienione wcześniej 18 min.


Ostatnio edytowano Nd 16.11.2008, 23:21 przez mark40, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:18 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
reksio napisał(a):
Cytuj:
Jak dla mnie jest, już przedstawię przykład na dzisiaj;
23 - 1 min. na przystanek, 18 min podróży ( jadąć nieporównywalnie na około ), 5 dojście = 24 min + przyzwoity tabor. 7 dopiero wyjdzie lepiej ;)
Tramwaj - 5 min na przystanek - 19 minut podróży, 2 min. dojście = 26 min, podróż przez przyjemne Załęże wagonem w wiadomym stanie ;)
Poza tym 23 w obie strony jedzie 22 minuty, 7 szybciej bo wymienione wcześniej 18 min.

Widzę że zrozumienie i matematyka jest Twoją słabą stroną, 22 w stornę Katowic, 18 do Chorzowa, to już powinno nakierować Cię w jaką stronę jedziemy :P
Przykład w relacji Katowcie - Batory, na niedzielę ;)
reksio napisał(a):
Głos z sali obok napisał(a):
Przystanek tramwajowy mam najbliżej z dworca czy pl. Wolności ( 1 minuta? ), autobusowy pod nosem ;)
Który? Strone wcześniej pisałeś że z autobusowego masz dalej:

Bliżej w Katowicach, dalej w Chorzowie, to chyba było jasno zaznaczone, dochodzę - jadę - idę dalej ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:26 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Głos z sali obok napisał(a):
memphis napisał(a):
Jakość usług PKMu na T-7 była równie skandaliczna co tramwajów, więc nie wyjeżdżaj tu z takimi tekstami. Jeździł złom, wypadały kursy, punktualność była zerowa.

Fakty proszę,


Dla Twojej przyjemności nie będę prowadził dokumentacji eksploatacyjnej.

Cytuj:
ja nigdy nie miałem z tym problemu co zaznaczłem, spóźnienie największe które zaliczyłem to 3 minuty,


3 minuty to był standardowy poślizg w większości kursów.

Cytuj:
że złomy były również napisałem ( okazyjnie, nie jak większość banek ) ;)


Nie okazyjnie, tylko prawie zawsze. Heblowaty ikarus jest złomem.

Cytuj:
Oczywiście Ty nie jeździsz tą linią często przez długi okres czasu, nie wiem jak możesz tak subiektywnie wypowiadać się.


Subiektywne to Ty się wypowiadasz, bo bronisz PKMu jak świętej krowy. A to kiedy i ile razy jechałem jaką linią to nie powinno Cię interesować w ogóle.

Cytuj:
Każdy wie jaki mierny poziom reprezentuje TŚ więc to jak jest nie powinno dziwić, że nawet zatramwaj od Zagozdy wypadłby lepiej...


Lepiej od PKMu Katowice z pewnością :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Głos z sali obok napisał(a):
Dokładnie jak tramwaje ;) W ogóle przykłady ze szczytu w autobusie i tramwaju w GOPie zawsze będą wypadały na niekorzyść danego środku, jest to wątpliwy przykład.
Powiedz, czy wieczorem miałeś takie przypadki? ;)
Tramwaje po drodze nie mają żadnych korków w ciągu Gliwickiej, więc nie dokładnie. Co do wieczornych wypadnięć autobusów to juz nie pamiętam ile razy nie przyjechał, albo został podstawiony później z zajezdni. Za to wczoraj rozkładowo wróciłem 7 o 23:19 odjazd z katowickiego dworca.

Cytuj:
Widzę że zrozumienie jest Twoją słabą stroną
Przykład w relacji Katowcie - Batory, na niedzielę ;)

Może czegoś nie doczytałem? Korzystasz tylko z tej relacji w niedziele, kiedy to autobusy kursują co 1 h?

Cytuj:
Bliżej w Katowicach, dalej w Chorzowie, to chyba było jasno zaznaczone, dochodzę - jadę - idę dalej ;)

Nie jasno, bo skoro korzystasz z przystanku przy zajezdni to jedno dojście musi być takie samo dla A i T, a wypisałeś oba różne.


Ostatnio edytowano Nd 16.11.2008, 23:30 przez mark40, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:30 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Głos z sali obok napisał(a):
1. 120 na T7 była jedna + nocka, 105 nie jestem w stanie zliczyć, Twój fantastyczny opis pominę.


120-tek z reguły było więcej niż jedna, a katowickie ikarusy prezentują równie żałosny poziom. Opis nie był fantastyczny tylko opisywał stan katowickich autobusów.

Cytuj:
2. Nigdy się nie spotakłem z takim czymś, zawsze odjeżdzało o czasie i powolutku turlało, z powodu rozkładu.


Widać mało jeździłeś :P

Cytuj:
Nie jestem wyznawcą jedynej firemki w przeciwnieństwie do wielu userów, (...) nie jestem jego fanatykiem.


Oj nie, wcale. Oprócz tego jest fanatykiem nienawiści do tramwajów.

EOT, bo ileż można jedno i to samo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:35 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Dla Twojej przyjemności nie będę prowadził dokumentacji eksploatacyjnej.

I jak tutaj dyskutować skoro bezpodstawnie bredzisz? ;)
memphis napisał(a):
Nie okazyjnie, tylko prawie zawsze. Heblowaty ikarus jest złomem.

Co najwyżej jeden na bisce. Zazwyczaj był porządne auta, pod koniec nadplanowe niskacze.
memphis napisał(a):
Subiektywne to Ty się wypowiadasz, bo bronisz PKMu jak świętej krowy. A to kiedy i ile razy jechałem jaką linią to nie powinno Cię interesować w ogóle.

Bzdura, pisałem o tym wcześnij, wcale tak nie jest. Po prostu PKM wypada lepiej, czy to aż tak boli? ;) Pytam, gdyż wypowiadasz się głosem stałego pasażera, którym w tym przypadku jestem ja, będąc jednym miłośników wiedzącym wszystko.
memphis napisał(a):
Lepiej od PKMu Katowice z pewnością :P

W BAHNie czy VBusie na pewno ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.11.2008, 23:39 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Głos z sali obok napisał(a):
Bzdura, pisałem o tym wcześnij, wcale tak nie jest.


Ale tak jest i Twoje zaprzeczanie tego nie zmieni.

Cytuj:
Po prostu PKM wypada lepiej, czy to aż tak boli? ;)


Nie wypada, zrozum to wreszcie, że prezentuje równie żenujący poziom co cała komunikacja w GOPie.

Cytuj:
Pytam, gdyż wypowiadasz się głosem stałego pasażera, którym w tym przypadku jestem ja, będąc jednym miłośników wiedzącym wszystko.


Chylę czoła przed wszystko wiedzącym stałym pasażerem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności