Teraz jest Wt 23.04.2024, 20:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Wszyscy narzekamy na stan taboru w KZK GOP. Z czym się to wiąże, oczywiście z stawką za wzkm. KZK płaci najmniej w całym kraju, średnio 3,6zł. Tak dla porównania w w Gdańsku, PKA jeździ za średnią stawkę 5,2 zł, a nie wspominając Warszawy gdzie suma ta jest prawie dwukrotnie większa, 6zł. Jestem ciekaw, co KZK GOP robi z pieniędzmi za bilety. Przecież KZK GOP nie ma wcale mało pasażerów w porównaniu z wymienionymi wcześniej miastami.

Według Was, czemu są takie różnice w cenach za wzkm?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.02.2009, 13:33 

Dołączył(a): Pt 11.07.2008, 20:38
Posty: 44
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry
Weźta go zbanujta, czy cuś...
Tyle razy ten temat tłukliśmy, weź se przejrzyj forum...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 14:22 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Miałem nie karmić, ale niech stracę :-)
PKM b napisał(a):
Według Was, czemu są takie różnice w cenach za wzkm?
Różnice są takie głównie z powodu licznego uczestnictwa trolli w zakłócaniu merytorycznej dyskusji na forach związanych z komunikacją miejską w regionie. Braki w wykształceniu i umiejętnościach związanych z samodzielnym wyszukiwaniem potrzebnych im do życia/szczęścia/whatever informacji nadrabiają tworzeniem bzdurnych tematów i zadawaniem okrutnie wręcz beznadziejnych pytań. Nie pytań głupich, bo:
Cytuj:
głupich pytań nie ma, są tylko głupi ludzie
:-)

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 15:17 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
PKM b napisał(a):
Według Was, czemu są takie różnice w cenach za wzkm?
Bo miasta same z siebie (abstrahując od działalności KZK) nie chcą w większym stopniu współuczestniczyć w dotowaniu transportu zbiorowego? Wyjątkowo w tym przypadku to nie tylko KZK jest winne takiej, a nie innej sytuacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 15:26 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
PKM b napisał(a):
Według Was, czemu są takie różnice w cenach za wzkm?
Bo miasta same z siebie (abstrahując od działalności KZK) nie chcą w większym stopniu współuczestniczyć w dotowaniu transportu zbiorowego? Wyjątkowo w tym przypadku to nie tylko KZK jest winne takiej, a nie innej sytuacji.


Jest druga strona medalu - pula do podziału jest ograniczona, a organizator jakoś nie jest specjalnie zainteresowany samodzielnym powiększaniem tej puli. Jak brakuje w kasie, to uderza się do gmin, jak gminy nie mają, to robi się ograniczenia, itd. A przewoźnicy? Henio (ten czy tamten) może nie jest najlepszy, ale jest najtańszy, itd. Całości towarzyszy pewne markowane działanie odwracające uwagę od rzeczywistych problemów plus PR, który już nie wszyscy kupują.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
Jest druga strona medalu - pula do podziału jest ograniczona, a organizator jakoś nie jest specjalnie zainteresowany samodzielnym powiększaniem tej puli.

A jej rozsądnym dzieleniem tez niezbyt.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 20:08 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
Jest druga strona medalu - pula do podziału jest ograniczona, a organizator jakoś nie jest specjalnie zainteresowany samodzielnym powiększaniem tej puli.

A jej rozsądnym dzieleniem tez niezbyt.


Owszem. I to nawet wynika z kontekstu powyższej wypowiedzi Panie Czepialski.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 20:19 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
aso napisał(a):
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
Jest druga strona medalu - pula do podziału jest ograniczona, a organizator jakoś nie jest specjalnie zainteresowany samodzielnym powiększaniem tej puli.

A jej rozsądnym dzieleniem tez niezbyt.


Owszem. I to nawet wynika z kontekstu powyższej wypowiedzi Panie Czepialski.

"Teoreticznie tak..." - bo np. moim zdaniem to wynikanie takie oczywiste nie jest.
ATSD - jeśli tak ci się nie podoba, że on się wszystkiego czepia, czemu sam powielasz jego schemat działania...?

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 20:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
N napisał(a):
ATSD - jeśli tak ci się nie podoba, że on się wszystkiego czepia, czemu sam powielasz jego schemat działania...?


"Siła akcji i reakcji". Lubię prowadzić dyskusję, a nie pyskówkę, ale z niektórymi osobnikami inaczej się nie da...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Cz 5.02.2009, 20:29 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
aso napisał(a):
N napisał(a):
ATSD - jeśli tak ci się nie podoba, że on się wszystkiego czepia, czemu sam powielasz jego schemat działania...?


"Siła akcji i reakcji". Lubię prowadzić dyskusję, a nie pyskówkę, ale z niektórymi osobnikami inaczej się nie da...

"Daj se luz, życia szkoda na pierdoły." (c)prof. mniemanologii stosowanej.
(Wiem, do znudzenia to powtarzam.)

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 8:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
aso napisał(a):
Jest druga strona medalu - pula do podziału jest ograniczona, a organizator jakoś nie jest specjalnie zainteresowany samodzielnym powiększaniem tej puli. Jak brakuje w kasie, to uderza się do gmin, jak gminy nie mają, to robi się ograniczenia, itd. A przewoźnicy? Henio (ten czy tamten) może nie jest najlepszy, ale jest najtańszy, itd. Całości towarzyszy pewne markowane działanie odwracające uwagę od rzeczywistych problemów plus PR, który już nie wszyscy kupują.


No to teraz pytanie za 100 punktów- jaka jest regionalna strategia rozwoju transportu publicznego? Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 8:30 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Daro85 napisał(a):
No to teraz pytanie za 100 punktów- jaka jest regionalna strategia rozwoju transportu publicznego?
Buhahahahahaha :)
Strategię to ma każdy prezio i prezydezio z osobna swoją i ją konsekwentnie realizuje, a że mają różne priorytety, to wygląda to dokładnie tak, jak obecnie...
Daro85 napisał(a):
Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...
Who knows?

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 9:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2928
Cytuj:
Daro85 napisał(a):
Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...
Who knows?

W GOPie to bardziej "who cares?"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 9:42 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
No to teraz pytanie za 100 punktów- jaka jest regionalna strategia rozwoju transportu publicznego? Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...


Jest "Strategia działania KZK GOP". Tylko to są puste słowa, a papier jak wiadomo jest cierpliwy. Problem leży w interpretacji tego typu dokumentów, czy postanowień, bo póki co postrzeganie rzeczywistości przez KZK GOP jest diametralnie inne od tego co jest rzeczywiście na ulicach. Jest błędne założenie, że dzisiaj jest dobrze, a co najwyżej strategie, czy inne plany mają spowodować, że będzie jeszcze bardziej super.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 10:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
No to teraz pytanie za 100 punktów- jaka jest regionalna strategia rozwoju transportu publicznego? Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...


Strategie pisze się po to, by zostały napisane, a podmiot X, czy Y skasował za to stosowną sumkę. Jest to coś w rodzaju "listy pobożnych życzeń" i "gloryfikacji stanu istniejącego". Potem się daje na półkę i odstawia, żeby się nie zniszczyło :-)

A co do jakości? Bywa różnie.... Ostatnio czytałem takie jedno opracowanie i w pewnym momencie powiedziałem "stop", bo nie byłem w stanie przetrawić tej ilości popełnionych błędów merytorycznych (w stylu: pomylony przyrost rzeczywisty z naturalnym).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny za wzkm w km.
Napisane: Pt 6.02.2009, 11:34 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
motley napisał(a):
Cytuj:
Daro85 napisał(a):
Po co nam on, jakie są cele jego istnienia, jakie priorytety inwestycyjne przed nim stoją, do kiedy będą osiągnięte? Bo ja np. nie bardzo wiem...
Who knows?

W GOPie to bardziej "who cares?"
...passengers...

Cele strategiczne można podsumować jednym zdaniem: "Zróbmy drugie VRR, będzie lepiej" (a jeśli nie lepiej, to przynajmniej inaczej :P)
Do priorytetów powinno należeć w pierwszej kolejności ustalenie hierarchii między koleją, tramwajami i autobusami oraz uporządkowanie zgodnie z tą hierarchią układu komunikacyjnego. Potem można przystąpić do dalszych działań - integracji biletowej i rozkładowej, uporządkowanie sytuacji przewoźników i wprowadzenie jasnej i konsekwentnej polityki przetargowej powiązanej z prośrodowiskową polityką regularnego odmładzania taboru. Oczywiście na każdym etapie należy się wspierać dokładnymi badaniami napełnień i rentowności (chociaż, jak wiadomo rentowność połączeń nie może być najważniejszym argumentem w takiej dyskusji).
Tak trudno coś takiego spłodzić? Owszem, bo wymaga to od władz KZK do przyznania się do wieloletnich zaniedbań w każdej z wymienionych sfer.
Fahofftzem nie jestem, mylić się mogę, ale na pewno nie jestem daleko od prawdy.

Edit: bym zapomniał. Muszą zmienić podejście: pasażer jest podmiotem, a nie przedmiotem ich działań...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności