Teraz jest Cz 28.03.2024, 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 16.08.2009, 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Na Placu Szpitalnym w Miechowicach trzeba było czekać 2 miesiące aż dadzą tablice pomimo tego że było kilka zgłoszeń.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 27.11.2009, 13:51 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
A tak pro po jeżeli chodzi o rozkład jazdy dla linii 850. Jeżdzę tą linią codzienie (w dni robocze) na uczelnie do Bytomia i z powrotem do Gliwc do domu. Jak dla mnie ten rozkład jak jest teraz zastosowany woła o pomstę do nieba. Takt co 45 minut jest nie taki jak trzeba. Fakt faktem, że na 850 są 3 wozy, ale dobrze byłoby gdyby rozkład się naprawdę zmienił na lepszy. Przynajmniej co półgodziny, albo jak kto woli co 30 minut. W nie których przypadkach kurs na Miechowice jest nie potrzebny. Ja sam jak i inni jadący studenci do Bytomia wysiadaja na przystanku Miechowice Warszawska i przesiadają się na 623, albo co innego co jedzie w kierunku centrum (czytaj Dw. PKP). Wracając w kierunku Gliwic, wybiera się wariant, dojechać do Miechowic, albo 750 do Plejady byle ominąć Miechowice. Jeżeli dojedziemy do Plejady to średnio mamy 30 minut wolnego :D

Druga sprawa czy ktoś wie do kiedy Meteor ma umowę z KZK na obsługę tej właśnie linii?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 14.10.2010, 13:23 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Caly czas mnie zastanawia kiedy ktos wkoncu zrobi z ta linia porzadek, wycofa ja z tych Miechowic, Plejady, M1 i wycofa z posrednich przystankow miedzy Dworcem, a Karbiem i Zajezdnia, a placem piastów, kiedy ta linia bedzie normalna i bedzie jechala 25-30 minut, a nie 50. Zamiast tego dzisiejszego ochlapu powinna byc jakas jedna linia jadaca jw. chocby na krociakach, ale co 10-15 minut w szczycie i drugi ekspres do Zabrza przez M1 i Plejade co 30 minut, bo do Zabrza tez sie ludzie wleka albo tramwajem albo 14tka prze godzine. Moze ktos wysle jakiegos maila czy jakas inna forme w tej sprawie do Koja czy innego Frankiewicza co o tym mysla przed wyborami ?
Czas, zeby ktos z tym zrobil porzadek, bo jesli slysze, ze linia, ktora sie wlecze jak nie wiem co ludzie o 8:35 tlocza sie jak sardynki w puszce to cos tu jest nie tak. Zatem co by bylo gdyby to w zmienionej trasie puscic co 10-15 minut ? Ja obstawiam, ze sporo ludzi pozostawialo by auta. (ps. darujmy sobie i odlozmy na bok dywagacje na temat pociag itd.)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 14.10.2010, 13:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Już kiedyś były takie propozycje, żeby 280 jechało od Gliwic do Bytomia przez markety (z pominieciem centrum Zabrza), a 850 jako ekspres bez przystanków pośrednich. Ale sprawa się okazała być zbyt polityczną i propozycja trafiła do szuflady.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 14.10.2010, 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
P Śl napisał(a):
Ja obstawiam, ze sporo ludzi pozostawialo by auta.

A ja obstawiam, że gminy nie będą miały ochoty za to zapłacic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 14.10.2010, 13:45 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
adam86 napisał(a):
A ja obstawiam, że gminy nie będą miały ochoty za to zapłacic.

A to jest wiadome od razu, bo po co ? Ludzie im sa potrzebni tylko, zeby sie mogli do koryta dopchac. Jak bedzie presja spoleczna to nie beda mieli wyjscia, zeby to zrobic. Z wlasnej kasy pieniedzy nie wykladaja tylko z podatkow mieszkancow. Jakby ktos zrobil petycje to sadze, ze podpisow bylo by pod tym duzo wiecej niz pod nocka w Dabrowie. Sprawa jakby nie patrzec dotyczy nie tylko Bytomia, ale mieszkancow Piekar w duzej ilosci, a takze Gliwic czy Knurowa, bo i tutaj znam osobe, ktora do Bytomia dojezdza i ja k...ca chwyta. Czas skonczyc tadebilna polityke toto lotka w KZK zamiast puscic czesto autobus to lepiej puscic rzadko na przegubie, po wszystkich mozliwych wioskach, bo ludzie przeciez beda grzecznie czekac i sie wozic gdzie popadnie.
memphis napisał(a):
Już kiedyś były takie propozycje, żeby 280 jechało od Gliwic do Bytomia przez markety (z pominieciem centrum Zabrza), a 850 jako ekspres bez przystanków pośrednich. Ale sprawa się okazała być zbyt polityczną i propozycja trafiła do szuflady.

Czyli mniej wiecej to co ja proponuje. Ten 850 zakladal obsluzenie tych koncowek, o ktorych pisze, a wydaja mi sie wrecz niezbedne na przesiadki (Karb, zajezdnia) ? Ten drugi to ja bym jednak zostawil w wersji do Centrum Zabrza, bo tutaj nie ma alternatywy na tramwaj. Tramwaj jedzie dosc dlugo, a druga sprawa bardzo czesto lubi sie wykolejac, a tam nawet nie ma alternatywy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 8:41 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Ja wysłałem pisemko do KZK GOPu w sprawie 850 w kwietniu, żeby zmienić takt, opuścić Miechowice, ogólnie podałem konkretne argumenty za. I do tej pory czekam na odpowiedź.
Dużo osób wsiada w Bytomiu na przystanku Wrocławska i Łużycka (ze względu na filię Polibudy) w Gliwicach natomiast takim "centrum przesiadkowym" jest Zajezdnia, dużo ludzi widzę przesiadających się z tramwaju czy innych linii autobusowych. Samo 850 nie ominię M1 i Plejady bo ludzie tam jeżdżą do pracy to raz, a dwa linia jest jakby nie patrzeć dotowana przez te centra handlowe. Jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie kursowania i omijanie Miechowic przynajmniej w 50-60% (od KZK GOPu nie dostaniesz wszystkiego naraz- tu trzeba metodą drobnych kroków).
Co do samej petycji to mysleliśmy o niej na polibudzie wśród ludzi z Gliwic czyby jej nie zebrać. Chętnie bym się za to zabrał, ale musiałbym to sobie wszystko przemyśleć ;)

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 9:38 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
stachu napisał(a):
Ja wysłałem pisemko do KZK GOPu w sprawie 850 w kwietniu, żeby zmienić takt, opuścić Miechowice, ogólnie podałem konkretne argumenty za. I do tej pory czekam na odpowiedź.


jeśli podałeś dane osobowe to możesz już robić dym ;-), jeśli nie to już raczej się niczego nie doczekasz.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 10:59 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Sadorg napisał(a):
stachu napisał(a):
Ja wysłałem pisemko do KZK GOPu w sprawie 850 w kwietniu, żeby zmienić takt, opuścić Miechowice, ogólnie podałem konkretne argumenty za. I do tej pory czekam na odpowiedź.


jeśli podałeś dane osobowe to możesz już robić dym ;-), jeśli nie to już raczej się niczego nie doczekasz.


Pismo było w formie oficjalnej. KPA daje 14 dni, ale szczerze powiedziawszy, złoże jeszcze raz pismo tyle tylko, że osobiście.

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 11:13 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
stachu napisał(a):
Dużo osób wsiada w Bytomiu na przystanku Wrocławska i Łużycka (ze względu na filię Polibudy)

Tylko to nie jest zaden argument, bo wychodzac od takich argumentow to 850 tu sie zatrzymuje, tam wjezdza na Miechowice, potem markety i tym oto sposobem mamy takiego zolwia jak mamy. Tam jezdzi 623 co 10-15 minut, a do tego mnostwo innych linii. Na ominieciu zaoszczedzamy jakies 2 minuty.
stachu napisał(a):
w Gliwicach natomiast takim "centrum przesiadkowym" jest Zajezdnia, dużo ludzi widzę przesiadających się z tramwaju czy innych linii autobusowych.

To tez dlatego uwazam, ze tam sie powinien zatrzymac w celu przesiadki jesli ktos w strone Zabrza szczegolnie.
stachu napisał(a):
Samo 850 nie ominię M1 i Plejady bo ludzie tam jeżdżą do pracy to raz, a dwa linia jest jakby nie patrzeć dotowana przez te centra handlowe.)
To tez dlatego trzeba stworzyc druga linie na takcie 30 minut - powtarzalnym, a zarazem ulubionym w KZK. Sama linia wg mnie moze byc nawet linia zwykla i powinna zajezdzac do Marketow i jechac do Zabrza dzieki czemu mozna czesc kilometrow pozyskac z 750 i czesci zabrzanskiej 250. Na wjazdach 850 do marketow traci z 10 minut - litosci markety maja nam ukladac system komunikacji ? Ok, daja pieniadze, ale ile tracimy na tym, ze czesc przez ten czas z gumy olala ten autobus ? W KZK oczywiscie beda zaklinac rzeczywistosc, zeby tylko pasowalo pod ich teorie.
stachu napisał(a):
(od KZK GOPu nie dostaniesz wszystkiego naraz- tu trzeba metodą drobnych kroków).

stachu napisał(a):
Ja wysłałem pisemko do KZK GOPu w sprawie 850 w kwietniu, żeby zmienić takt, opuścić Miechowice, ogólnie podałem konkretne argumenty za. I do tej pory czekam na odpowiedź.

stachu napisał(a):
Co do samej petycji to mysleliśmy o niej na polibudzie wśród ludzi z Gliwic czyby jej nie zebrać. Chętnie bym się za to zabrał, ale musiałbym to sobie wszystko przemyśleć ;)

Tu nie ma co do nich pisac, bo oni to i tak maja w d...Oni sie ino martwia o to, zeby 18 baniek wplynelo na rozpieprzanie przez biura, a komunikacja to jest malo wazna. Zreszta z jakiej to racji my sie mamy plaszczyc o cos za co placimy i na stworzeniu czego im powinno zalezec ?
Jedyna sluzna metoda na nich to sa petycje i naglasnianie sprawy to wtedy sie biora do roboty, bo musza.
Oczywiscie pod petycja podpisuje sie obeima rekami ;).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 11:23 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
P Śl napisał(a):
Tylko to nie jest zaden argument, bo wychodzac od takich argumentow to 850 tu sie zatrzymuje, tam wjezdza na Miechowice, potem markety i tym oto sposobem mamy takiego zolwia jak mamy. Tam jezdzi 623 co 10-15 minut, a do tego mnostwo innych linii. Na ominieciu zaoszczedzamy jakies 2 minuty.


No toż właśnie na samym ominięciu Miechowic zyskujemy ok. 10 minut, a nie 2 minuty, jezeli tak by było, to żaden interes...

P Śl napisał(a):
To tez dlatego uwazam, ze tam sie powinien zatrzymac w celu przesiadki jesli ktos w strone Zabrza szczegolnie.

Tu jesteśmy zgodni ;)

P Śl napisał(a):
To tez dlatego trzeba stworzyc druga linie na takcie 30 minut - powtarzalnym, a zarazem ulubionym w KZK. Sama linia wg mnie moze byc nawet linia zwykla i powinna zajezdzac do Marketow i jechac do Zabrza dzieki czemu mozna czesc kilometrow pozyskac z 750 i czesci zabrzanskiej 250. Na wjazdach 850 do marketow traci z 10 minut - litosci markety maja nam ukladac system komunikacji ? Ok, daja pieniadze, ale ile tracimy na tym, ze czesc przez ten czas z gumy olala ten autobus ? W KZK oczywiscie beda zaklinac rzeczywistosc, zeby tylko pasowalo pod ich teorie.


Może i wszystko pieknie ładnie, ale...

P Śl napisał(a):
Tu nie ma co do nich pisac, bo oni to i tak maja w d...Oni sie ino martwia o to, zeby 18 baniek wplynelo na rozpieprzanie przez biura, a komunikacja to jest malo wazna.
Jedyna sluzna metoda na nich to sa petycje i naglasnianie sprawy to wtedy sie biora do roboty, bo musza.

Może ktoś z dziennikarzy czytających to forum zajmię się tą sprawą? A na stronie petycje.pl stworzyć taką.

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 11:34 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
stachu napisał(a):
No toż właśnie na samym ominięciu Miechowic zyskujemy ok. 10 minut, a nie 2 minuty, jezeli tak by było, to żaden interes...

Chodzilo mi oczywiscie o ominiecie wroclawskiej i luzyckiej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 11:58 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
P Śl napisał(a):
stachu napisał(a):
No toż właśnie na samym ominięciu Miechowic zyskujemy ok. 10 minut, a nie 2 minuty, jezeli tak by było, to żaden interes...

Chodzilo mi oczywiscie o ominiecie wroclawskiej i luzyckiej.


To już lepiej, żeby się tam zatrzymywało i uzupełniało wzajemnie z 750, a od M1 z 250. czyli 850 jako kręgosłup :P

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:02 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Tak jasne zatrzymac wszystko. Duza wiekszosc wysiada na placu piastow, ale co tam niech sie zatrzymuja, bo jakis jeden potrzebuje. Bytomiu ewentualnie tak, ale w Gliwicach w zadnym wypadku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:16 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
P Śl napisał(a):
Tak jasne zatrzymac wszystko. Duza wiekszosc wysiada na placu piastow, ale co tam niech sie zatrzymuja, bo jakis jeden potrzebuje. Bytomiu ewentualnie tak, ale w Gliwicach w zadnym wypadku.

Tu trzeba popatrzeć szerzej, a nie tylko "na siebie". Uważam, że przystanki jakie winien obsłużyc to:
BYTOM DW. PKP- Wrocławska- Łużycka- Karb- Plejada-ZABRZE M1- GLIWICE Zajezdnia- (Dąbrowskiego?)- PL. PIASTÓW

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:24 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Na jakiego siebie ? Ja ta linia jade okazyjnie, ja patrze na tych co tym jada, a ty znowu patrzysz na M1 i Plejade !. Dlatego ta druga linia jest, zeby tam nie kolowala. Miedzy zajezdnia, a piastow moze sie gdzies tez zatrzymac, ale nie na chyba kazdym jak teraz. Zeby pospieszna linie robic zatrzymywac po marketach, jeszcze do takich, do ktorych trzeba podjazdy robic to chyba tylko u nas takie cyrki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:31 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
stachu napisał(a):
Uważam, że przystanki jakie winien obsłużyc to:
BYTOM DW. PKP- Wrocławska- Łużycka- Karb- Plejada-ZABRZE M1- GLIWICE Zajezdnia- (Dąbrowskiego?)- PL. PIASTÓW
W Gliwicach poza wakacjami warto byłoby zakończyć ją nie na pl. Piastów, ale gdzieś na Akademickiej/Łużyckiej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:34 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
P Śl napisał(a):
Na jakiego siebie ? Ja ta linia jade okazyjnie, ja patrze na tych co tym jada, a ty znowu patrzysz na M1 i Plejade !. Dlatego ta druga linia jest, zeby tam nie kolowala. Miedzy zajezdnia, a piastow moze sie gdzies tez zatrzymac, ale nie na chyba kazdym jak teraz. Zeby pospieszna linie robic zatrzymywac po marketach, jeszcze do takich, do ktorych trzeba podjazdy robic to chyba tylko u nas takie cyrki.

Ja tu nie oskarżam Ciebie, że robisz to względem swojego ja, bron mnie Panie Boże. Bo dla mnie może omijać Plejadę i M1 jestem w 1000% za. Tyle tylko, że od KZK GOP takie coś wymagać, to trzeba się uzbroić w dużo podpisów na petycji. ;)

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 12:51 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Wiesz o co jak o co, ale o to nie bedzie trudno na pewno, bo ta linia jezdza tabuny ludzi i z 90% tych tabunow ani mysli zagladac do marketow.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 15.10.2010, 17:06 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
P Śl napisał(a):
bo ta linia jezdza tabuny ludzi i z 90% tych tabunow ani mysli zagladac do marketow.


Dawno nie jechałem 850, ale parę lat temu to tabuny akurat zaglądały do marketów.

Poza tym o czym my rozmawiamy? Jest pociąg, który jedzie 20 minut na tej trasie i na tym powinien się opierać szkielet. A petycje to raczej należy ogłosić w sprawie wspólnego sensownego biletu, a nie robienia z 850 ekspresu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności