Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 18:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
motely ~ mam nadzieje że to była ironia z tymi słuchawkami :D Przecież to paranoja aby kupować nowe słuchawki bo cygany robią sobie ,,Mam talent,, w tramwaju.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Egon napisał(a):
Prędzej już wrzucę coś do czapki takiemu, niż temu spokojnie siedzącemu na krawężniku. Przynajmniej się stara.

Co się stara, zakłócać spokój chyba tylko. Już któś tu przytoczył stosowny fragment przepisów porządkowych obowiązujacych w komunikacji KZKGOP.
Cytuj:
Jak Ci się nie podoba repertuar, możesz mu nic nie wrzucać.

A czy to jest sala koncertowa?
Cytuj:
Ja zostałem wychowany w świadomości, że na pieniądze trzeba sobie zarobić, za darmo nic od nikogo nie dostaniesz.

Ale to nie jest na litość boską żadna praca...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:10 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Gumiś napisał(a):
motely ~ mam nadzieje że to była ironia z tymi słuchawkami :D Przecież to paranoja aby kupować nowe słuchawki bo cygany robią sobie ,,Mam talent,, w tramwaju.

Widać niektórym takim jak kol.Motley zupełnie nie przeszkadza nachalne żebranie o kasę przez ludzi, którzy wcale nie muszą żebrać, tylko trzepią sobie na tym łatwą kasę, a wręcz chyba takie zachowania akceptują i popierają. On by pewnie im oddał te słuchawki razem z mp3, portfelem, telefonem i innymi cennymi rzeczami i poprosił, żeby w zamian zagrali mu jeszcze jedną piosenkę:>

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
A na to, że dziadek ze Stawowej ma willę i emeryturkę oczywiście są niezbite dowody? Bo wszystko wskazuje na miejską legendę, a nie historię z życia wziętą.

Skończ już z tym dziadkiem, jego już tam dawno nie ma. On aby nie był natarczywy, do momentu kiedy nie wziął swojej śmierdzącej dupy z tego krzesła i nie wlazł do 831, powodując odruchy wymiotne od wydzielanego przez siebie smrodu. Tak, ale on oczywiście miał po 70, wiec jakby ktoś go chciał wyrzucić to zaraz co niektórzy by się rozdarli, że to jest nieludzkie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
motley napisał(a):
Te kilka lat starsze nie słuchają już Kupichy.

Lepszy Kupicha niż cygany (choć oba zjawiska stają się coraz powszechniejsze).

Cytuj:
nie przyniesie pożądanego przeze mnie skutku

Jak od słuchawek ogłuchniesz to nie będziesz słyszał cygaństwa, a będziesz mógł się ulokować na estakadzie tudzież innej Stawowej i zbierać na życie jako głuchy. :P (oczywiście żart)

Cytuj:
Widać inne gazety nie posiadały relacji strażników miejskich. No chyba, że sugerujesz że SM jest ślepa i w miejscu jakiejś starej rudery wyobraziła sobie odj***ną willę

Wieść gminna niesie, że w gazecie była prawda napisana (a jak wiadomo, w każdej bajce jest ziarnko prawdy, a w tym przypadku to może być nawet cały elewator ziarna).
Wiadomo, że żebractwo jest bardzo dochodowe, ktoś kiedyś pisał, ile da się "zarobić" na Rynku w Krakowie. I powiem, że mój ojciec zarabia uczciwą pracą mniej.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Gumiś napisał(a):
motely ~ mam nadzieje że to była ironia z tymi słuchawkami :D Przecież to paranoja aby kupować nowe słuchawki bo cygany robią sobie ,,Mam talent,, w tramwaju.

największą paranoja jest to, że niestety ludzie im wrzucają kasę. I niestety już miałem przypadki, że jak chciałem wywalić takowego pasażera z tramwaju to się znalazł jakiś obrońca. I potem się wszyscy dziwią, że tak to wygląda. jakby nikt im nie wrzucał, to by tego nie było.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
adam86 napisał(a):
największą paranoja jest to, że niestety ludzie im wrzucają kasę. I niestety już miałem przypadki, że jak chciałem wywalić takowego pasażera z tramwaju to się znalazł jakiś obrońca. I potem się wszyscy dziwią, że tak to wygląda. jakby nikt im nie wrzucał, to by tego nie było.

A nie można wlepić mandatu za łamanie zasad porządkowych?
Trzeba było wypisać kwita za jazdę na gapę; ciekawe, czy "obrońca" zapłacił by za "biednego"

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
rustsaltz napisał(a):
A do czego taka legitymacja uprawnia? :>

Legitymacja ćpuna uprawnia do otrzymania działy metadonu w chorzowskim szpitalu przy ul. Zjednoczenia. Ćpuny muszą tam stawiać się codziennie na "leczenie", w związku z czym wydaje im się, że ta śmieszna legitymacja zastępuje bilet miesięczny.

A co do grania na akordeonach w tramwajach, to powinno się to cygaństwo wyganiać na kopach i tyle. Oraz rozbijać instrumenty celem zapobieżenia następnym "występom" :>

rustsaltz napisał(a):
A nie można wlepić mandatu za łamanie zasad porządkowych?

Jeżeli masz na myśli kanara, to niestety nie może on wypisać kwita za łamanie zasad porządkowych (chyba, że zaoczniaka :P).
Natomiast mniemam, że policjant lub strażnik miejski mógłby w tym przypadku wypisać mandat za wykroczenie z art. 58 KW lub art. 51 KW, a nawet zastanawiałabym się nad zbiegiem tych artykułów.
Ponadto art. 54 KW jako przepis blankietowy pozwala policjantowi/strażnikowi miejskiemu wypisać mandat za łamanie zasad porządkowych KZK GOP (gdyż ustawa Prawo przewozowe upoważnia przewoźnika do ustalania takich zasad).

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Ostatnio edytowano Nd 2.08.2009, 19:37 przez dziczek, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:19 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
rustsaltz napisał(a):
adam86 napisał(a):
największą paranoja jest to, że niestety ludzie im wrzucają kasę. I niestety już miałem przypadki, że jak chciałem wywalić takowego pasażera z tramwaju to się znalazł jakiś obrońca. I potem się wszyscy dziwią, że tak to wygląda. jakby nikt im nie wrzucał, to by tego nie było.

A nie można wlepić mandatu za łamanie zasad porządkowych?
Trzeba było wypisać kwita za jazdę na gapę; ciekawe, czy "obrońca" zapłacił by za "biednego"

A na kogo ten kwit wypiszesz? Przecież to coś zapewne nawet żadnego dowodu czy legitymacji nie posiada. A wzywanie policji też pewnie nic nie daje, jeszcze się może wydrą na ciebie, że oni mają ważniejsze sprawy na głowie, zamiast jeździć do Cyganów bez biletu.

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
rustsaltz napisał(a):
A nie można wlepić mandatu za łamanie zasad porządkowych?

Ale mandat to wystawia Policja. Chyba, że Ci chodzi o opłatę dodatkową? Nie ma żadnych opłat za naruszenie przepisów porządkowych.
Cytuj:
Trzeba było wypisać kwita za jazdę na gapę; ciekawe, czy "obrońca" zapłacił by za "biednego"

Najpierw trza miec dokument od takowego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
adam86 napisał(a):
rustsaltz napisał(a):
Nie ma żadnych opłat za naruszenie przepisów porządkowych.

to po chu.. one są. :/

Czyli mam rozumieć, że jak mnie następnym razem wk**wi jakaś cygańska menda to mogę poprosić motorowego o wezwanie Straży?

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
rustsaltz napisał(a):
to po chu.. one są. :/

Po prostu się odmawia przewozu.
Cytuj:
Czyli mam rozumieć, że jak mnie następnym razem wk**wi jakaś cygańska menda to mogę poprosić motorowego o wezwanie Straży?

Sam ją wykop z tramwaju i tyle. A jak nie chce iść to poproś motorowego, aczkolwiek to może nic nie dac.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 2.08.2009, 21:35 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
motley napisał(a):
Chodziło mi o to. A skąd wiesz czy nie jest kaleką?

Juz tu troche o tym bylo, ale dodam od siebie, ze... widzisz dwoch takich w jednym miejscu, jedziesz do Katowic , jedziesz do Tarnowskich Gór i wszedzie chore Rumunki na prawa skrzywiona noge. No, ale moze to takie choroby genetyczne :P.
Druga sprawa, prawdziwy kaleka podejdzie spyta raz i idzie dalej. A juz bron Boze nie powie Ci spier... jak to uslyszalem w tym tygodniu na dworcu w TG.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 7:34 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Skoro sobie tu offtopujemy, to jeszcze coś special for suchy (dla innych zresztą też) ;)
http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnos ... ereotypow/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 9:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
P Śl napisał(a):
chore Rumunki

Jezus Maria. Chore CYGANKI.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
9:25 huta baildon->centrum - zauważyłem na przystanku (T) taką gromadkę cyganów. 7 osób, z czego 4 dzieci i 5 akordeonów. Wychodzi na to, że to interes dochodowy i to BARDZO, skoro chodzą już całymi zespołami. :)
To chyba jakaś sprzeczność w społeczeństwie, że słyszę słowa pomsty na cyganów (a nawet wręcz faszystowskie uogólnienia i plany napaści na kraj UE [bo cygani oczywisto oczywiście z Rumunii] i przeprowadzenia holocaustu), a z drugiej strony co kurs tramwajem, to tacy zbierają średnio 20zł.
?

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 10:41 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
zonque napisał(a):
To chyba jakaś sprzeczność w społeczeństwie, że słyszę słowa pomsty na cyganów (a nawet wręcz faszystowskie uogólnienia i plany napaści na kraj UE [bo cygani oczywisto oczywiście z Rumunii] i przeprowadzenia holocaustu), a z drugiej strony co kurs tramwajem, to tacy zbierają średnio 20zł.
?


Bardzo trafna uwaga. Cyganów nie lubimy (mało który naród od nich znajduje się niżej w naszym rankingu niechęci do innych), ale sami im dajemy zarobek. Pretensje możemy mieć jedynie do siebie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 13:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
viator napisał(a):
Bardzo trafna uwaga. Cyganów nie lubimy (mało który naród od nich znajduje się niżej w naszym rankingu niechęci do innych), ale sami im dajemy zarobek. Pretensje możemy mieć jedynie do siebie...

Kto im daje? Głównie przedstawicielki pokolenia, które jeździ już za darmo. Z resztą one zawsze mają coś do powiedzenia.Szczególnie jak się kogoś kara za brak biletu to tylko się jedna z druga drze, żeby każdego puścić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
adam86 napisał(a):
Z resztą one zawsze mają coś do powiedzenia.

pod punkt 4e da się podciągnąć w zasadzie wszystko. Więc wywalać :D

Cytuj:
Głównie przedstawicielki pokolenia, które jeździ już za darmo

Oj, dalece nie tylko. Choć w porach "emeryckich" mało kto inny jeździ, a w szczycie się nie będzie przepychać.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.08.2009, 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
viator napisał(a):
Cyganów nie lubimy

Proszę bez uogólnień. Ja mam wśród Cyganów dwóch bardzo dobrych kolegów, braci-bliźniaków. Ale oni na akordeonach nie grają, są złotnikami ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności