Teraz jest Pt 29.03.2024, 8:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 16:55 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Zastanawiam się, dlaczego spadała liczba pasażerów. Przecież z Jaworzna do Sosnowca busiarze raczej nie jeżdżą.


Raczej jeżdżą, tylko bardziej "na dziko", niż legalnie. Od kilku lat jeździła jedna podjazdówka (Archamowicz), teraz jeżdżą dwie (Archamowicz i Polbus)... Tylko rozkładów nie wieszają. Do tego znacząco zwiększyła się liczba busów na odcinku Jaworzno - Mysłowice, który rekompensował słabsze obłożenie kursów z Mysłowic do Sosnowca.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 20:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Raczej jeżdżą, tylko bardziej "na dziko", niż legalnie. Od kilku lat jeździła jedna podjazdówka (Archamowicz), teraz jeżdżą dwie (Archamowicz i Polbus)... Tylko rozkładów nie wieszają.

A, dlatego o nich nie wiedziałem. Zresztą ja nie ubolewam nad zmniejszeniem ilości kursów na S (zauważyłem jeszcze jakieś busy SG, SJ i SK, więc nie jest tak źle), tylko nad tym, że rozkład jest nieskoordynowany absolutnie z niczym. Ale - nie moje małpy, nie mój cyrk.

aso napisał(a):
Do tego znacząco zwiększyła się liczba busów na odcinku Jaworzno - Mysłowice, który rekompensował słabsze obłożenie kursów z Mysłowic do Sosnowca.

Przejrzałem dawno nie oglądaną stronę miejską Jaworzna - zatrzęsienia busów do Mysłowic to w tej chwili tam nie ma, kiedyś było chyba więcej. Ten rozkład M8 do giełdy to też jakiś taki ubogi... Jeździ tam jeszcze coś bez rozkładów?

Edit: już widzę, jest jeszcze jakieś M3A. No to rozgrzeszam PKM z wycofania S z Mysłowic ;-)

Natomiast nie najgorzej wygląda rozkład M Katowice - Chrzanów. Tylko czy tabor jest wystarczający? Ile kosztuje przejazd?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 20:53 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
aso napisał(a):
Do tego znacząco zwiększyła się liczba busów na odcinku Jaworzno - Mysłowice, który rekompensował słabsze obłożenie kursów z Mysłowic do Sosnowca.

Przejrzałem dawno nie oglądaną stronę miejską Jaworzna - zatrzęsienia busów do Mysłowic to w tej chwili tam nie ma, kiedyś było chyba więcej. Ten rozkład M8 do giełdy to też jakiś taki ubogi... Jeździ tam jeszcze coś bez rozkładów?

Edit: już widzę, jest jeszcze jakieś M3A. No to rozgrzeszam PKM z wycofania S z Mysłowic ;-)


To znajdź jeszcze M10 i weź poprawkę, że jeżdżą one w ciągu dnia 4-5 razy na godzinę, niezależnie od busów na Katowice. Natiomiast w dni wolne, niezależnie od rozkładów do Reala, wszystko jedzie na giełdę (też 4-5 razy na godzinę).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 20:58 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Natomiast nie najgorzej wygląda rozkład M Katowice - Chrzanów. Tylko czy tabor jest wystarczający? Ile kosztuje przejazd?


3,50zł, więc tyle samo ile w przypadku przejazdu J-tką na tej trasie i wykupieniu biletu na EP. Busiki te w godzinach szczytu nierzadko pękają w szwach. Zdarza się, że zajętych jest tyle miejsc stojących, iż kierowca nie ma w ogóle widoczności z prawej strony. Ofertę "M-ki" uzupełniają jeszcze "trumienki" z Mat-busa czy jak to się tam nazywa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 21:00 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
aso napisał(a):
Raczej jeżdżą, tylko bardziej "na dziko", niż legalnie. Od kilku lat jeździła jedna podjazdówka (Archamowicz), teraz jeżdżą dwie (Archamowicz i Polbus)... Tylko rozkładów nie wieszają.

A, dlatego o nich nie wiedziałem. Zresztą ja nie ubolewam nad zmniejszeniem ilości kursów na S (zauważyłem jeszcze jakieś busy SG, SJ i SK, więc nie jest tak źle), tylko nad tym, że rozkład jest nieskoordynowany absolutnie z niczym. Ale - nie moje małpy, nie mój cyrk.


Tam coś jest namieszane, ale nie siedzę w tym dokładnie. W każdym razie linia SK jest chamskim dublowaniem linii S z Sosnowca.

6.20 - odjazd przed S o 6:26
7.05 - odjazd przed S o 7:16
8.40 - odjazd przed S o 8:41 (!)
9.18 - odjazd przed S o 9:26
11.20 - odjazd przed S o 11:31
12.37 - odjazd przed S o 12:46
13.50 - WYJĄTEK (nie dubluje)
14.55 - odjazd przed S o 15:01
16.19 - WYJĄTEK (nie dubluje)
17.20 - odjazd przed S o 17:31
19.10 - odjazd przed S o 19:16


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
To znajdź jeszcze M10 i weź poprawkę, że jeżdżą one w ciągu dnia 4-5 razy na godzinę, niezależnie od busów na Katowice. Natiomiast w dni wolne, niezależnie od rozkładów do Reala, wszystko jedzie na giełdę (też 4-5 razy na godzinę).

Czy jaworzniccy busiarze trzymają się rozkładów, czy jeżdżą "na podbieranie"? Nasi upatrzyli sobie linię 912, usiłują podbierać pasażerów, startując kilka sekund przed autobusem. Widziałem kiedyś pod Akademikami fajną akcję w której udział wzięły 4 autobusy i bus - 912 podjeżdżał na przystanek, busiarz już grzał motór, żeby go uprzedzić. W tym momencie stojący z lewej strony zatoczki 36 cofnął, uniemożliwając wyprzedzenie 912, z przodu 154 zablokował drogę tak, że przejechać mógł tylko 912, a z tyłu kierowca 51 na wszelki wypadek zatarasował wyjazd. Ale na Medyków busiarz jak rajdowiec i tak wyprzedził autobus.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 21:12 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Czy jaworzniccy busiarze trzymają się rozkładów, czy jeżdżą "na podbieranie"?


To chyba było pytanie audiotele. Mniej lub bardziej chamskie podbieranie. Zwłaszcza na ponadlokalnych. Doszło do tego, że nie tylko walczą o pasażerów z PKM-em, ale nawet między sobą. W tej wojnie najłatwiej jest dokopać PKM-owi, bo jemu nie wolnio nie jechac zgodnie z rozkładem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.04.2010, 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
To chyba było pytanie audiotele. Mniej lub bardziej chamskie podbieranie. Zwłaszcza na ponadlokalnych. Doszło do tego, że nie tylko walczą o pasażerów z PKM-em, ale nawet między sobą. W tej wojnie najłatwiej jest dokopać PKM-owi, bo jemu nie wolnio nie jechac zgodnie z rozkładem.

Tak przypuszczałem. Kilka lat temu, po dłuższym niebycie odwiedziłem Jaworzno i zatrzęsienie busiarstwa, jakie tam zobaczyłem, wprawiło mnie w osłupienie. Nie mieści mi się w głowie, jak miasto będące właścicielem PKMu występującego w roli przewoźnika i organizatora KM, mogło do czegoś takiego dopuścić. Ilość busów w Jaworznie to tak na oko tyle, co w Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej i Chorzowie razem. Ostatnio rozmnaża się ono też w Mikołowie, ale np. w Tychach istnieje w szczątkowej postaci i dubluje tylko linie niepekaemowe (głównie 500-tki do Bierunia), a w Gliwicach nie ma go prawie wcale.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.04.2010, 6:43 

Dołączył(a): So 12.02.2005, 21:43
Posty: 730
Lokalizacja:
Gliwice
Egon napisał(a):
a w Gliwicach nie ma go prawie wcale.
Jeździ też tego w cholerę. Dublują 197 do Sośnicy z Pl. Piastów, 32 do Łabęd z Pl. Piastów, 32/932 do Zabrza z Pl. Piastów, 850 do Bytomia z Pl. Piastów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.04.2010, 7:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Longer napisał(a):
Egon napisał(a):
a w Gliwicach nie ma go prawie wcale.
Jeździ też tego w cholerę. Dublują 197 do Sośnicy z Pl. Piastów, 32 do Łabęd z Pl. Piastów, 32/932 do Zabrza z Pl. Piastów, 850 do Bytomia z Pl. Piastów.

Na Trynek też coś jeździ z Dworcowej. Jeden bezczelny busiarz jechał ostatnio pod prąd tą ulicą i miał wielkie pretensje, że nikt mu nie chciał zjechać z drogi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 20:45 

Dołączył(a): Śr 14.04.2010, 20:40
Posty: 5
Lokalizacja:
Jaworzno
Błagam Was o pomoc, zwłaszcza jeżeli chodzi o S
Proszę Was by każdy kto chce pomóc napisał do PKM Jaworzno aby nie ograniczali rozkładów jazdy S
wyobrażacie sobie miec wykłady na 8 a byc tam godzine wczesniej, albo konczyc o 16 30 a autobus jedzie o 18?
wystarczy napisac ze się z tym nie zgadzacie, że jeździcie tym autobusem i że będzie to dla Was krzywdzące,

POMÓŻCIE!!!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
DemoniQa napisał(a):
Błagam Was o pomoc, zwłaszcza jeżeli chodzi o S
Proszę Was by każdy kto chce pomóc napisał do PKM Jaworzno aby nie ograniczali rozkładów jazdy S
wyobrażacie sobie miec wykłady na 8 a byc tam godzine wczesniej, albo konczyc o 16 30 a autobus jedzie o 18?
wystarczy napisac ze się z tym nie zgadzacie, że jeździcie tym autobusem i że będzie to dla Was krzywdzące,

POMÓŻCIE!!!

Ja już takiego mejla napisałem, niestety pod wskazany na stronie PKM adres mzdim_dotm@omega.artcom.pl nie dotarł. Dostałem komunikat zwrotny "550 konto nie istnieje ".

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:12 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
DemoniQa napisał(a):
Proszę Was by każdy kto chce pomóc napisał do PKM Jaworzno aby nie ograniczali rozkładów jazdy S
PKM Jaworzno nie jest adresatem tego typu skarg - organizowaniem komunikacji w Jaworznie zajmuje się obecnie Miejski Zarząd Dróg i Mostów i do niego kierować należy wnioski. A tak naprawdę do magistratu, który swego czasu zezwolił busiarzom na podbieranie pasażerów komunalnemu PKM-owi.

Egon, z maila wysłanego na dotm@mzdim.jaworzno.pl serwer zwraca taki adres, jaki podałeś?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
butthead napisał(a):
Egon, z maila wysłanego na dotm@mzdim.jaworzno.pl serwer zwraca taki adres, jaki podałeś?

Poniżej pełny tekst komunikatu:

This is the Postfix program at host omega.artcom.pl.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to <postmaster>

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The Postfix program

<premyslaw.gorczyca@mzdim.jaworzno.pl> (expanded from
<mzdim_dotm@omega.artcom.pl>): host hermes.artcom.pl[94.246.128.52] said:
550 konto nie istnieje / account doesn't exist (in reply to RCPT TO
command)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
DemoniQa napisał(a):
Błagam Was o pomoc, zwłaszcza jeżeli chodzi o S
Proszę Was by każdy kto chce pomóc napisał do PKM Jaworzno aby nie ograniczali rozkładów jazdy S
wyobrażacie sobie miec wykłady na 8 a byc tam godzine wczesniej, albo konczyc o 16 30 a autobus jedzie o 18?
wystarczy napisac ze się z tym nie zgadzacie, że jeździcie tym autobusem i że będzie to dla Was krzywdzące,

POMÓŻCIE!!!


Fajnie, ale ja tu widzę pewne niezgodności ze stanem faktycznym. Autobus jest tak wytrasowany, aby wszyscy zdążyli na godzinę 8-mą (7:36 na Sienkiewicza, 7:42 na Orlej, 7:47 przy Akademikach). Gdzie tutaj brak dojazdu na godzinę 8-mą? Co do godzin popołudniowych - sprawa jest trudniejsza. Kurs o 18:01 z Sosnowca PKP to dla mnie jakaś zagadka i za bardzo nie wiem, co autor miał na myśli. Natomiast kurs ma dosyc długi postój wyrównawczy pod UM i jest możliwość przyspieszenia.

Co do pisania, że jeżdżą tłumy ludzi - wiadomo ile osób jeździ linią S i jeśli nagle liczba skarg będzie większa od liczby pasażerów, wówczas wiadomo, że są zaangażowani "krewni i znajomi królik".

Poza tym polecam złożenie oficjalnego pisma w tamtejszym Zarządzie Dróg, Mostów (za potwierdzeniem odbioru) w którym będą wyjaśnione przyczyny braku akceptacji nowego rozkładu. Mailami zazwyczaj się nie przejmują, ale na pismo muszą odpowiedzieć zgodnie z KPA (nieważne, że to będą standardowe formułki o kosztach, konieczności ograniczeń, itp.).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:30 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Mailami zazwyczaj się nie przejmują, ale na pismo muszą odpowiedzieć zgodnie z KPA (nieważne, że to będą standardowe formułki o kosztach, konieczności ograniczeń, itp.).


Na maila też muszą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:34 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Mailami zazwyczaj się nie przejmują, ale na pismo muszą odpowiedzieć zgodnie z KPA (nieważne, że to będą standardowe formułki o kosztach, konieczności ograniczeń, itp.).


Na maila też muszą.


Teoretycznie tak, w praktyce nadal są z tym problemy.

Tak samo mozna skargę złozyć przez telefon i też zgodnie z KPA jest obowiązek odpowiedzieć, ale często rozmowa konczy się odpalantowaniem delikwenta formułką "proszę złożyć w tej sprawie pismo".


Ostatnio edytowano Śr 14.04.2010, 21:38 przez aso, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Co do pisania, że jeżdżą tłumy ludzi - wiadomo ile osób jeździ linią S i jeśli nagle liczba skarg będzie większa od liczby pasażerów, wówczas wiadomo, że są zaangażowani "krewni i znajomi królik".

Fragment mojego maila dotyczący linii S:

Proponuję Państwu zwrócić baczniejszą uwagę na rozkład jazdy linii S. Nie jestem wprawdzie użytkownikiem tej linii, więc nie wypowiadam się na temat zmniejszenia ilości kursów i likwidacji wariantów do Milowic, ponieważ nie znam aktualnych potrzeb przewozowych pasażerów. Jednak po analizie wzajemnej koordynacji przyjazdów i odjazdów linii S oraz 300 i 319 łatwo można stwierdzić, że zsynchronizowane są co najwyżej 3 kursy S z 300 i 319 łącznie. Przy proponowanej przez Państwa "pekaesowskiej" częstotliwości linii S taki brak synchronizacji znacznie utrudni pasażerom podróż, czy to przez wydłużenie się czasu oczekiwania na połączenie przesiadkowe, czy to przez zwiększenie się liczby przesiadek, połączone z koniecznością korzystania z pojazdów kursujących na liniach innych organizatorów.

Po analizie rozkładu jazdy linii S nasuwają mi się dwa alternatywne wnioski:
- rozkład został przygotowany bez należytej staranności,
- rozkład został ułożony celowo w taki sposób, aby wygasić popyt na linię S i docelowo doprowadzić do jej likwidacji.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:47 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
[i]Proponuję Państwu zwrócić baczniejszą uwagę na rozkład jazdy linii S. Nie jestem wprawdzie użytkownikiem tej linii, więc nie wypowiadam się na temat zmniejszenia ilości kursów i likwidacji wariantów do Milowic, ponieważ nie znam aktualnych potrzeb przewozowych pasażerów. Jednak po analizie wzajemnej koordynacji przyjazdów i odjazdów linii S oraz 300 i 319 łatwo można stwierdzić, że zsynchronizowane są co najwyżej 3 kursy S z 300 i 319 łącznie.


Ten argument o przesiadkach to jest trochę sztuka dla sztuki. Jeśli zsynchronizować przesiadki na Osiedlu Stałym z 300 i 319 na E/J oraz S, wówczas z zadanego warunku koordynacji wyjdzie, że linie te musiałyby jechać stadnie na odcinku Jaworzno - Niwka. Siłą rzeczy zatem pierwszeństwo koordynacji ma linia 300 z E/J. Linią S tak naprawdę mało kto jeździł całą trasą, bo trasa przez Balin czasowo była nieatrakcyjna (teraz ten sam problem będzie ze zwiedzaniem Byczyny przez Kaczeńców na linii 300, gdzie jest przystanek pod każdą chałupą). To było sztuczne połączenie dwóch tras S (Sosnowiec - Jaworzno) oraz 319 (Mysłowice - Chrzanów przez Balin) po likwidacji 319. I nie wiem, co byłoby w tym momencie z większą szkodą - dwa autobusy jadące w odstępie 3 minut od Niwki i potem długa przerwa, czy brak przesiadki w sytuacji, gdy jej utrzymanie z racji zasadniczych kierunków dojazdów ma znaczenie drugorzędne?

Natomiast zgadzam się, że brak kursów w godzinach szczytu w niektórych momentach będzie działać ze szkodą dla tej linii. Z technicznego punktu widzenia ewidentnie brakuje jednego wozu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ograniczenie kursów S,J
Napisane: Śr 14.04.2010, 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Ten argument o przesiadkach to jest trochę sztuka dla sztuki. Jeśli zsynchronizować przesiadki na Osiedlu Stałym z 300 i 319 na E/J oraz S, wówczas z zadanego warunku koordynacji wyjdzie, że linie te musiałyby jechać stadnie na odcinku Jaworzno - Niwka. Siłą rzeczy zatem pierwszeństwo koordynacji ma linia 300 z E/J.

I w ten sposób może zostać obalona teoria o wyższości połączeń przesiadkowych nad bezpośrednimi. Woda na młyn Ludw_ka i poniekąd mój ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności