Teraz jest Cz 28.03.2024, 22:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: PKS do Zakopanego
Napisane: Śr 14.11.2012, 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Pytanie mam o autobusy z Katowic do Zakopanego. Według informacji na stronie PKS są trzy pod rząd, tj. 11:10, 11:35 i 11:40. Czy ktoś może orientuje się, jacy przewoźnicy obsługują poszczególne kursy, jakiego taboru należy się spodziewać, jaki jest koszt biletu (PKS JGóra podaje 38 zet) i czy ew. jest ryzyko (nie sądzę, ale wolę się zabezpieczyć) odbicia od drzwi wozu pełnego pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Cz 15.11.2012, 2:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 27.08.2008, 8:19
Posty: 4
11:10 - PKS Zielona Góra (rel. Zielona Góra - Zakopane), 41 zeta
11:35 - PKS "TOUR" w Jeleniej Górze (rel. Jelenia Góra - Zakopane), 38 zeta
11:40 - PKS w Kłodzku (rel. Kudowa - Zakopane), 32 zeta

Pierwsze dwa przez Kraków R.D.A., a ten trzeci przez Oświęcim - Kęty - Andrychów - Wadowice - Jordanów (~60 min dłużej niż dwa poprzedzające)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Cz 15.11.2012, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
wtm napisał(a):
11:40 - PKS w Kłodzku (rel. Kudowa - Zakopane), 32 zeta

Oooo, nawet taniej niż opcja przesiadkowa w Krakowie. Dzięki.
wtm napisał(a):
a ten trzeci przez Oświęcim - Kęty - Andrychów - Wadowice - Jordanów (~60 min dłużej niż dwa poprzedzające)

Oooo, wygląda interesująco. Jeśli się skuszę i zdążę - to chyba na ten właśnie ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Cz 15.11.2012, 21:59 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
wtm napisał(a):
a ten trzeci przez Oświęcim - Kęty - Andrychów - Wadowice - Jordanów (~60 min dłużej niż dwa poprzedzające)

Oooo, wygląda interesująco. Jeśli się skuszę i zdążę - to chyba na ten właśnie ;-)


Wiesz - cena atrakcyjna, a czas przejazdu wygląda po prostu na realny. Możesz też mieć ukryty w rozkładzie postój wynikający z ustawy o czasie pracy kierowców, niekoniecznie na dworcu autobusowych. Wiele autobusów jadących przez Kraków ma ten czas mocno podkręcony i potem są problemy z punktualnością. Sam boleśnie tego niedawno doświadczyłem. A trasa przez Wadowice też jest dosyć malownicza. Jak masz możliwość wyboru - polecam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Pt 16.11.2012, 20:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
wtm napisał(a):
a ten trzeci przez Oświęcim - Kęty - Andrychów - Wadowice - Jordanów (~60 min dłużej niż dwa poprzedzające)

Oooo, wygląda interesująco. Jeśli się skuszę i zdążę - to chyba na ten właśnie ;-)


Wiesz - cena atrakcyjna, a czas przejazdu wygląda po prostu na realny. Możesz też mieć ukryty w rozkładzie postój wynikający z ustawy o czasie pracy kierowców, niekoniecznie na dworcu autobusowych. Wiele autobusów jadących przez Kraków ma ten czas mocno podkręcony i potem są problemy z punktualnością. Sam boleśnie tego niedawno doświadczyłem. A trasa przez Wadowice też jest dosyć malownicza. Jak masz możliwość wyboru - polecam.

No właśnie chcę się trochę oderwać od utartych szlaków. Co prawda nie mam z przyczyn technicznych możliwości realizacji trasy wyjazdu np. przez Poprad, ale kombinuję, by pojechać w nietypowy sposób.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: So 17.11.2012, 1:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 1.09.2007, 19:18
Posty: 979
Lokalizacja:
Gliwice
YoMaHa napisał(a):
No właśnie chcę się trochę oderwać od utartych szlaków.


Koniec końców i tak wylądujesz na Zakopiance. Mnie brakuje w ofercie autobusu, który jechałby nie przez Jordanów i Nowy Targ, ale odbijał na Zawoję i dojeżdżał do Zakopanego od strony Kościeliska, zamiast zapchaną Zakopianką. Aczkolwiek rozumiem z drugiej strony, że przewożnicy wolą unikać przełęczy Krowiarki, która w zimie bywa nieprzejezdna. Nie mniej, na lato taki autobus byłby mile widziany. Można by nim wyskoczyć bezpośrednio i na Babią Górę, i do dolinek na zachód od Zakopanego (Chochołowska, Kościeliska itd.).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: So 17.11.2012, 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
mieszko966 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
No właśnie chcę się trochę oderwać od utartych szlaków.


Koniec końców i tak wylądujesz na Zakopiance.

Owszem, ale ominę A4, Kraków, a zobaczę inne rejony ;-) Oczywiście o ile nie zasnę ;-)

mieszko966 napisał(a):
Mnie brakuje w ofercie autobusu, który jechałby nie przez Jordanów i Nowy Targ, ale odbijał na Zawoję i dojeżdżał do Zakopanego od strony Kościeliska, zamiast zapchaną Zakopianką. Aczkolwiek rozumiem z drugiej strony, że przewożnicy wolą unikać przełęczy Krowiarki, która w zimie bywa nieprzejezdna. Nie mniej, na lato taki autobus byłby mile widziany. Można by nim wyskoczyć bezpośrednio i na Babią Górę, i do dolinek na zachód od Zakopanego (Chochołowska, Kościeliska itd.).

Zgadzam się, bezpośrednie połączenie do wylotów dolin byłoby ekstra. Dla hardkorów także w miarę dogodne połączenie na Słowację (z przejściem pieszym w Chochołowie - testowałem ostatnio "w drugą stronę"). Ale generalnie sama perspektywa ominięcia Zakopanego w drodze w Tatry jest super.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Nd 18.11.2012, 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 1.09.2007, 19:18
Posty: 979
Lokalizacja:
Gliwice
wtm napisał(a):
11:10 - PKS Zielona Góra (rel. Zielona Góra - Zakopane), 41 zeta
11:35 - PKS "TOUR" w Jeleniej Górze (rel. Jelenia Góra - Zakopane), 38 zeta
11:40 - PKS w Kłodzku (rel. Kudowa - Zakopane), 32 zeta


A tak swoją drogą, z tych trzech kursów tylko jeden zatrzymuje się w Gliwicach. Nie wiem, jak im się to opłaca, żeby dla kilku czy kilkunastu minut oszczędności olać sobie postój w 200-tysięcznym mieście? Najbardziej jestem zdumiony kursem PKS Kłodzko, który śmiga przez DK88 ze Strzelec Opolskich do Bytomia. Przejeżdża dosłownie 100 metrów od gliwickiego dworca autobusowego, ale się nie zatrzymuje. No chyba, że PKS Gliwice narzuca im jakieś anormalne warunki postoju.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Pn 19.11.2012, 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Kiedys ten kurs PKS Klodzko widywalem na DK94 w Pyskowicach. Wiec rozne mial warianty trasy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKS do Zakopanego
Napisane: Cz 22.11.2012, 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
http://www.pks-gliwice.pl/linie/pks_gli ... kopane.pdf


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności