Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Jakartovice (czeska lokalka)
Napisane: Pn 27.07.2009, 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Byłem niedawno w Ostrawie załatwiać różne pokątne interesy i nawet spotkałem jakąś grupę polskich MKMów/MKów w Opawie na dworcu, a jeden świecił koszulką z gopowską stodwójką. Ale nie w tym rzecz - w zwyczaju mam, że jak już jestem za róznymi sprawami gdzieś, to staram się też wykorzystać czas na zaliczanko czegoś. Ostrawa już zrobiona w całości, Opava na razie tylko lekko ruszona - wybór padł na linię kolejową Opava - Jakartovice. I z całym sumieniem mogę polecić dla wszystkich tych, którzy chcą odrobiny "normalności" kolejowej. Bo nie jest to linia wysokogórska, z zapierającymi dech krajobrazami, nie jest to linia z jakimś wypasionym taborem, nie jest to linie wysokich prędkości - ot taka "zwykła" linia. I może właśnie dla tej zwykłości warto się przejechać. Po drodze stoją dwa strupy ogórków, jest też przebitka przez wychodnie skalne, prędkość jest na jakimś tam odcinku ograniczona, ale poza tym motorak zdrowo pomyka (ehhhh, marzenia). Na linii brak jest konduktorów, w związku z tym obowiązuje wsiadanie przednimi drzwiami (tak, na kolei!) - a jak dwie kobieciny tak zdrowo pod pięćdziesiątkę wsiadły na trasie tylnymi, to maszynista radośnie wyszedł z kabiny i rzucił z uśmiechem "co to, dziewczęty, nie łaska pochwalić się biletem, przecież na pewno macie", ale jakoś chciało mu się przejść przez, niewielki a jednak, niemal cały wagon! I pomyśleć, że 100 kilometrów stąd może być normalnie - nie jakoś wystrzałowo, tylko po prostu normalnie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności