Teraz jest Cz 18.04.2024, 7:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 10:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
Dombia napisał(a):
Ciekawe jakie nastąpią korekty w trasie...

No jedną zasadniczą zmianę bym widział, ale do tego potrzebne byłoby poszerzenie drogi z Ochojca do Murcek ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Obecnie autobus w kierunku Ligoty "pasażerami właściwymi" jest już zapełniony na przedostatnim przystanku - Mysłowice Bytomska. Jest to dawny przystanek końcowy linii, dla wielu nadal nim jest. Jeśli utworzą przerwe na Towarowej "górnej", to będzie nieciekawie.
Na "Bytomskiej" oficjalnie nie ma miejsca dla postoju linii 292 i 995 (mimo tego, ta ostatnia ciągle tam parkuje), więc najefektywniejszym/najlepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie linii do Targu Miejskiego, przez Stare Miasto.

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 10:52 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dombia napisał(a):
Obecnie autobus w kierunku Ligoty "pasażerami właściwymi" jest już zapełniony na przedostatnim przystanku - Mysłowice Bytomska. Jest to dawny przystanek końcowy linii, dla wielu nadal nim jest. Jeśli utworzą przerwe na Towarowej "górnej", to będzie nieciekawie.
Na "Bytomskiej" oficjalnie nie ma miejsca dla postoju linii 292 i 995 (mimo tego, ta ostatnia ciągle tam parkuje), więc najefektywniejszym/najlepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie linii do Targu Miejskiego, przez Stare Miasto.


I po kiego grzyba walić tyle hektarów na pusto do giełdy? Przelicz sobie, jakie to będą koszty w skali roku. Jak dzięki temu realnie spadnie przychodowość linii, stosowana dla rozliczeń z gminami? I to wszystko tylko dlatego, że postój kilkuminutowy wyrównawczy na Towarowej jest uciążliwy dla tych, co wsiadają na Bytomskiej? Za analogiczne podjazdy muchowozowe na Gołonóg Zajezdnia już Dąbrowa dostała rachunek na kilka milionów złotych...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 11:21 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Uderz w stół a ........
Dostałem odpowiedź od kolejnego radnego. Oj będzie chaja o tą linie. I to Wam przysięgam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 13:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
katowicer napisał(a):
PKS nie odpuści i dalej będzie tragedia z taborem.

Ale co przepraszam ma odpuszczać? PKS nie ma kasy na nowe autobusy. Z resztą jeździ to co jest zgłoszone. BTW tam ma byc tabor A czy B?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
adam86 napisał(a):
BTW tam ma byc tabor A czy B?

Na razie A, ale przypuszczam, że w najbliższym przetargu się to zmieni na BN. A ewidentnie nie wystarcza, przynajmniej w większości kursów.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 15:13 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Dombia napisał(a):
Ah, zapomniałem że 912 jest jedną z dwóch linii przynoszącą dochody. Tak więc 912 nie ruszamy ;-)

Ja to tak obserwuje i sie zastanawiam kiedy ktos wkoncu zmadrzeje i zwiekszy czestotliwosc na 912 poza szczytem. Przeciez ta linia na okraglo jezdzi zawalona ludzmi. Mozna np. zostawic 812 w miedzyszcycie bo z wykazu przystankow wynika, ze jest ona stworzona dla studentow Akademiki/akademiki AE/ AWF/dworzec, ale juz z rozkladu to mam wrazenie, ze dla studentow, ale zaocznych, zeby mogli w tygodniu do roboty dojechac :P.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
P Śl napisał(a):
Ja to tak obserwuje i sie zastanawiam kiedy ktos wkoncu zmadrzeje i zwiekszy czestotliwosc na 912 poza szczytem. Przeciez ta linia na okraglo jezdzi zawalona ludzmi.

Bo tam powinien jechać przegub. I nie tylko za mało kursów w międzyszczycie jest
Cytuj:
.
Mozna np. zostawic 812 w miedzyszcycie bo z wykazu przystankow wynika, ze jest ona stworzona dla studentow Akademiki/akademiki AE/ AWF/dworzec,

Ta linię to należy co zywo w cholerę wyciąć bo jest po prostu debilna do kwadratu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 10.01.2010, 0:34 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Od marca ma być rewolucja. Zobaczymy czy radni z mojego okręgu dotrzymują słowa.
292 to jest powód do "chaji". Chaja będzie bankowo tylko ciekawe czy coś to zmieni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Przywrócenie komunikacji ulicą Gagarina
Napisane: Pt 29.01.2010, 15:51 

Dołączył(a): Śr 15.11.2006, 13:29
Posty: 46
Zmiana rozkładów jazdy linii autobusowych nr 66, 149, 931 i 995 w związku z zakończeniem remontu wiaduktu nad drogą S-1 w ciągu ul. Hołdunowskiej w Lędzinach od 04.02.2010 r. (czwartek). KZK GOP informuje, że w związku z zakończeniem remontu wiaduktu nad drogą S-1 w ciągu ul. Hołdunowskiej w Lędzinach od czwartku 04.02.2010 r. przywrócone zostaną przejazdy linii autobusowej nr 931 ulicami Gagarina i Hołdunowską z obsługą przystanków „Kosztowy Wiadukt” i „Kosztowy Dworzec”. Jednocześnie dokonane zostaną korekty godzin odjazdów dla linii autobusowych nr 66, 149 i 995.

Przy okazji kilka kursów skróconych do przystanku Kosztowy Dzióbka i nawrót na rondzie. Początek konca tej linii w Mysłowicach? Wtedy znajdzie sie może postój dla 292 :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.01.2010, 18:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Dzisiaj pierwszy raz po ho ho i jeszcze trochę czasu miałem - masochistyczną - przyjemność i odbyłem podróż z Panewnik do Mysłowic. Na Poleskiej autobus był po prostu pełny. Nie wiedziałem, że tyle osób kursuje z Ligoty do Piotrowic, czy Ochojca. Dobrze wróży to tej linii, może KZK GOP kiedyś zobaczy potencjał w niej drzemiący.

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.01.2010, 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dombia napisał(a):
Dzisiaj pierwszy raz po ho ho i jeszcze trochę czasu miałem - masochistyczną - przyjemność i odbyłem podróż z Panewnik do Mysłowic. Na Poleskiej autobus był po prostu pełny. Nie wiedziałem, że tyle osób kursuje z Ligoty do Piotrowic, czy Ochojca. Dobrze wróży to tej linii, może KZK GOP kiedyś zobaczy potencjał w niej drzemiący.

Znając zycie znaczna ich wiekszość miała uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. A z Poleskiej inne linie przecież też na Ochojec jeżdżą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.01.2010, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
adam86 napisał(a):
Znając zycie znaczna ich wiekszość miała uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

Zapomniałem, że ludziom starszym dostęp do komunikacji się nie należy ;-)
Akurat większość w normalnym, "wieku pracowniczym".

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.01.2010, 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dombia napisał(a):
adam86 napisał(a):
Znając zycie znaczna ich wiekszość miała uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

Zapomniałem, że ludziom starszym dostęp do komunikacji się nie należy ;-)
Akurat większość w normalnym, "wieku pracowniczym".

To był w kwestii owego potencjału. I nie tylko chodzi o starszych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.01.2010, 23:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
adam86 napisał(a):
A z Poleskiej inne linie przecież też na Ochojec jeżdżą.

Ale z Medyków już nie. A sporo osób jeździ do Giszowca i Nikiszowca. O ile na Nikisz czas przejazdu 12 i 292 jest porównywalny, to na Giszowiec już 292 nie ma konkurencji, nawet mimo korków na "trzech górkach".

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 14.11.2010, 14:03 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Poniżej odpowiedź jednego z radnych na moje pisma.

"Panie *** na zakończenie kadencji otrzymałem pismo od wiceprezydenta miasta Józefa Kocurka w sprawie linii nr 292. Otóż Gmina Mysłowice nie wyraziła zgody na proponowane rozwiązanie więc póki co wszystko zostanie po staremu. Trzeba szukać innych rozwiązań ale to już sprawa dla nowej rady.
Pozdrawiam."

Już pisałem kiedyś, że to Mysłowice wszystkiemu się sprzeciwiają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 14.11.2010, 14:06 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Spoko, poczekaj pare tygodni i zadzialaj z Myslowicami jeszcze raz ;).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 14.11.2010, 14:10 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
P Śl napisał(a):
Spoko, poczekaj pare tygodni i zadzialaj z Myslowicami jeszcze raz ;).

A co takiego się zmieni w Mysłowicach ? Wybory ? Bo za bardzo się nie interesuje betonem w tym mieście. Na wszystko mówią "nie da sie".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 14.11.2010, 14:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Wycofać 76, 77, 149 z Korfantego, może wtedy UM Mysłowice znalazłby pieniądze...

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 14.11.2010, 14:15 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Tak wybory i prawdopodobnie Osyra wyleci na zbity.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności