Teraz jest Pt 29.03.2024, 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 10:55 

Dołączył(a): Cz 21.01.2010, 21:21
Posty: 9
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Jak już wcześniej pisałem, było to 5 lat temu. Odkąd dowiedziałem się, że Kontroler nie zachował się tak jak powinien zacząłem się bardziej interesować przepisami. Nie zmienia to jednak faktu, że kontroler mógł poinformować mnie o tym fakcie. Swoją drogą na jakiej podstawie wystawił opłatę dodatkową?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 13:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pasazer_sl napisał(a):
Gdzie coś takiego zasugerowałem? Niestety nie jest to również zawód bez czarnych owiec, o czym miałem parę razy okazję się przekonać.

Sugerujesz pisząc, że zmknięcie drzwi równą się rozpoczęcie kontroli. Nie znasz w ogóle realiów a piszesz bzdury.

Cytuj:
Społeczny ma wynagrodzenie wówczas, gdy gapowicz zapłaci mandat.

Bzdura. Dostaja pieniądze od wypisanego mandatu.
Cytuj:
W takiej sytuacji, jestem skłonny stwierdzić, że jednak znajdą się osobniki z tej grupy, które będą robiły wszystko aby zarobić.

Owszem, dlatego tez blokuje sie kasowniki oraz nie otwiera np. ostatnich drzwi. A sugerowanie, że nie dajemy skasować biletu jest daleko posunietym naduzyciem.
Cytuj:
Czyli zgodnie z tym, jeżeli kierowca w momencie sprawdzania biletu nie pokazuje swojego identyfikatora, to nie mam obowiązku pokazać mu biletu?

Dokładnie tak.
Cytuj:
Skąd mam wiedzieć, czy jego zachowanie jest właściwe, jeżeli nie wiem jak zachować się powinien. Zapewne zgodzicie się ze mną, że kontrolerzy łamiący przepisy powinni być zwalniani.

Ale jaki przepis? Jeżeli wziął łapówke to tak. Ale chyba nie chcesz zwalniać kogos, za to, że się do kartty nie wpisał.
Cytuj:
Sytuacja z przed około roku. Kontroler sprawdzając bilet miesięczny, legitymacje studencką (nową elektroniczną) żądał pokazania mu dowodu osobistego aby jak stwierdził potwierdzić moją tożsamość. Powiedział mi, że legitymacja studencka nie była dla niego dokumentem wystarczającym, mimo iż posiadała zdjęcie. Natomiast była ona dokumentem wystarczającym do stwierdzenia, iż przysługuje mi ulga na przejazd. Kiedy się upierałem, że nie mam obowiązku okazania mu dowodu skoro jest zdjęcie stwierdził, że przetrzyma mnie w tramwaju i wezwie Policje. Gdyby nie to, że wracałem z uczelni po 12 godzinach i była dość późna pora kontroli (ok. 22),nie okazałbym mu tego dowodu.

Zachowanie jest cokolwiek dziwne. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA legitymacja studencka jest dokumenten na podstawie którego Policja może również potwierdzic tożsamość. Chyba, że było z nia cos nie tak, była np. nieważna, zdjęcie było niewyraźne czy cos.
Cytuj:
Sytuacja druga. Sprzed około 5 lat. Zdarzyło mi się zapomnieć portfela (bilet i legitymacja w środku). Podczas kontroli w autobusie (przeprowadzał ją tylko jeden kontroler) rozmowa zaczęła się od straszenia Policją, zmiany kursu autobusu itp.

No i całkowicie prawidłowo. Nie ma sie dokumentów, nie ma kto potwierdzić tożsamości to się targa na komisariat. Jak wół to pisze w taryfie.
Cytuj:
Skończyło się na pobraniu opłaty porządkowej, o ile dobrze pamiętam 20 zł (pożyczyłem od znajomej, która akurat jechała ze mną).

Haha, no i co panie przepisowy, jak mogłes dac kontrolerowi 20 zł jak to nie jest opłata za brak biletu.
Cytuj:
Widziałem w poście powyżej, że wypowiadały się osoby, które są kontrolerami. Mam więc do nich pytanie związane z drukiem opłaty dodatkowej (ten druk samokopiujący się - tak się to chyba nazywa). Czy druk, który posiada kontroler (oryginał) musi być identyczny co do treści z kopią posiadaną przez pasażera? Mam tutaj na myśli m. in. pole na informacje dodatkowe. Czy można na druku białym dopisać coś więcej w tym polu już po przekazaniu kopii pasażerowi, np. jakąś sytuacje związaną z kontrolą biletów?

Owszem, można.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
katowicer napisał(a):
Tak swoją drogą sam jestem kontrolerem ale nie dziwię się ludziom, że nie kupują biletów na tą naszą pseudo komunikację. Nie dałbym na nią 10 groszy ! Jak mi człowiek wytłumaczy odpowiednio to odpuszczam, że nie ma biletu na zdezelowanego ikarusa.

Co żywo powinieneś dostac kopa. Przez takich baranów potem ludzie mają pretensje. Ręce mi opadają...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pasazer_sl napisał(a):
Byłem pewny ze mam portfel. Poza tym nie wiem czy powinienem się cieszyć. Gdybym dostał wezwanie do zapłaty, to mógłbym się odwołać i ponieść opłatę administracyjną, okazując bilet. Niestety wtedy o tym nie wiedziałem.

Od czego bys chciał odwołać? Od kwita za brak biletu owszem, ale od kwita za podjazd na Policję odwołanie nie zostało by uznane i bys wybulił 200 zł.
Cytuj:
Co do sytuacji z dowodem. Jak napisałem. Kontroler stwierdził, że legitymacja studencka nie jest dla niego wystarczającym dokumentem potwierdzającym moją tożsamość. I nie chodziło tutaj o to, że zdjęcie było nieaktualne itp.

Tzn. że ów kontroler jest skończonym osłem i należało na niego napisac skargę. Niestety KZK nie chce wywalic co niektórych dziadów, którzy biorą notorycznie w łapę, przepisów nie znają, a wyglądają jak najgorsze lumpy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pasazer_sl napisał(a):
Jak już wcześniej pisałem, było to 5 lat temu. Odkąd dowiedziałem się, że Kontroler nie zachował się tak jak powinien zacząłem się bardziej interesować przepisami.

Ale co było tam niezgodnego z prawem, jesli idzie o ta sytuację gdzie zapomniałeś portfela?
Cytuj:
Nie zmienia to jednak faktu, że kontroler mógł poinformować mnie o tym fakcie. Swoją drogą na jakiej podstawie wystawił opłatę dodatkową?

Ale jaka opłatę dodatkową? Chyba dostałes pokwitowanie na te 20 zł?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 15:38 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
Co żywo powinieneś dostac kopa. Przez takich baranów potem ludzie mają pretensje. Ręce mi opadają...

Obrażam cie ? Widzę po numerze, że też jestes społeczny to chyba widzisz za co ludzie płacą ?? Za smierdzące autobusy i zdezelowane wagony oraz łaskę, którą im robi kzk, że mogą sobie tym złomem przejechać, zamarznąć,spóźnić się itp itd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 15:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
katowicer napisał(a):
Obrażam cie ? Widzę po numerze, że też jestes społeczny to chyba widzisz za co ludzie płacą ?? Za smierdzące autobusy i zdezelowane wagony oraz łaskę, którą im robi kzk, że mogą sobie tym złomem przejechać, zamarznąć,spóźnić się itp itd.

To po jaką cholerę robisz za kanara? Przez takich jak ty potem ludzie się plują, że ja ich chce pisac, a wczoraj to ich ktos puscił.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
katowicer napisał(a):
Obrażam cie ? Widzę po numerze, że też jestes społeczny to chyba widzisz za co ludzie płacą ?? Za smierdzące autobusy i zdezelowane wagony oraz łaskę, którą im robi kzk, że mogą sobie tym złomem przejechać, zamarznąć,spóźnić się itp itd.

To po co się zatrudniłeś jako kontroler biletów, skoro nie masz zamiaru wykonywać tej pracy rzetelnie? Trzeba się było przyjąć na kasę w Tesco...

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:09 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
A po taką cholerę, ze ja jestem miłośnikiem i będę jeździł nawet złomem a przy okazji zawsze coś tam dorobie. Natomiast zwykłym ludziom to się dziwie, ze tym jeżdzą i płacą. Ale z moich obserwacji to coraz mniej ludzi jest tak naiwnych. Ostatnio miałem sytuację przy kontroli ( ja nie kontrolowałem ) że pasażer powiedział, że nie ma biletu bo autobus spóźniony 14 minut, lód i pizgawica w środku, śmierdzi spalinami i za tak wykonaną usługę nie zapłaci. Kanary grzecznie przyznali rację i sie oddalili.
Co innego jak jedzie np. nowy Lions, jest ciepło, przez szybę widać cokolwiek i jedzie zgodnie z rozkładem. Na taką usługę należy mieć bilet.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:11 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Bzdura! Skoro komuś nie pasuje to złotówą, rowerem albo na piechotę.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:14 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
katowicer napisał(a):
(...) autobus spóźniony 14 minut, lód i pizgawica w środku, śmierdzi spalinami i za tak wykonaną usługę nie zapłaci.

...i niech nie ma w związku z tym pretensji do czegokolwiek, ani niech nie sądzi, że będzie cokolwiek lepiej.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
katowicer napisał(a):
A po taką cholerę, ze ja jestem miłośnikiem i będę jeździł nawet złomem a przy okazji zawsze coś tam dorobie.

To nie jest zabawa, tylko odpowiedzialna praca. Chcesz decydować kto pojedzie za darmo to sobie kup jakiś bus i wpuszczaj ludzi za darmo.
Cytuj:
Ostatnio miałem sytuację przy kontroli ( ja nie kontrolowałem ) że pasażer powiedział, że nie ma biletu bo autobus spóźniony 14 minut, lód i pizgawica w środku, śmierdzi spalinami i za tak wykonaną usługę nie zapłaci. Kanary grzecznie przyznali rację i sie oddalili.

No pieknie, wiecej takich... A potem sie wszyscy dziwią, że ta komunikacja tak wygląda.
Cytuj:
Co innego jak jedzie np. nowy Lions, jest ciepło, przez szybę widać cokolwiek i jedzie zgodnie z rozkładem. Na taką usługę należy mieć bilet.

Aha, niezłe, a jak jedzie stary ikarus to juz można za darmo?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Crom napisał(a):
Bzdura! Skoro komuś nie pasuje to złotówą, rowerem albo na piechotę.

Najgorsze jest to, że takie głupoty wygaduje kontroler. I oczywiście anonimowo, w przeciwieństwie do nas...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
katowicer napisał(a):
A po taką cholerę, ze ja jestem miłośnikiem i będę jeździł nawet złomem

To kup se miesięczny i se jeździj do woli.

katowicer napisał(a):
Ostatnio miałem sytuację przy kontroli ( ja nie kontrolowałem ) że pasażer powiedział, że nie ma biletu bo autobus spóźniony 14 minut, lód i pizgawica w środku, śmierdzi spalinami i za tak wykonaną usługę nie zapłaci. Kanary grzecznie przyznali rację i sie oddalili.

Kogo oni tam dzisiaj zatrudniają, dno...
A jak komuś standard usług nie pasuje, to nie musi wcale korzystać.

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:26 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Za źle wykonaną usługę, usługę o zaniżonej wartości w cywilizowanych firmach dostaje sie obniżkę lub opłata nie jest wcale pobierana.
Płacąc za bilet można wymagać pewnej przyzwoitości ze strony przewoźnika.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 16:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
katowicer napisał(a):
Za źle wykonaną usługę, usługę o zaniżonej wartości w cywilizowanych firmach dostaje sie obniżkę lub opłata nie jest wcale pobierana.

A wiesz co się dostaje za źle wykonaną pracę?
Cytuj:
Płacąc za bilet można wymagać pewnej przyzwoitości ze strony przewoźnika.

Płacąc kontrolerowi za wypisany kwit również wymaga się pewnej przyzwoitosci z jego strony. To co robisz jest zywczajnym łamaniem postanowień umowy, którą zawarłeś. pozostaje miec nadzieje, że zostaniesz za to stosownie ukarany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 0:25 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
katowicer napisał(a):
Za źle wykonaną usługę, usługę o zaniżonej wartości w cywilizowanych firmach dostaje sie obniżkę lub opłata nie jest wcale pobierana.
Płacąc za bilet można wymagać pewnej przyzwoitości ze strony przewoźnika.
Źle wykonana? O zaniżonej wartości? A gdzie masz napisane, że płacisz tylko i wyłącznie za przejazd Solarisem czy Manem, a za jazdę Ikarusem nie musisz płacić ani grosza, bo jest to źle wykonana usługa? Jedziesz autobusem? Jedziesz czyli = płacisz. A to jakiej marki jest autobus to nieważne.

Czyli przenosząc twoje chore teorie na życie codzienne - idziesz do sklepu i kupujesz telefon. Za taki z dotykowym ekranem, pamięcią 16gb, gps, wifi i innymi bajerami za 1000 zł zapłacisz bo jest ekskluzywny (jak w/w przez ciebie Lions), ale już telefon za 100zł bez ani jednego bajera możesz wsadzić do kieszeni i ukraść, bo jest marnej jakości (jak jazda Ikarusem)? Sory koleś, towar jest towarem, usługa jest usługą - ZA KAŻDĄ należy się stosowna opłata.

I jeżeli pasażer KM uważa, że usługa przejazdu została źle wykonana, to NIE TY jesteś od decydowania o tym, że pasażer ma prawo jechać za darmo, tylko KZK, do którego pasażer może złożyć stosowną reklamację za źle wykonaną usługę i zażądać zwrotu ceny biletu.

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 11:45 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
katowicer napisał(a):
Za źle wykonaną usługę, usługę o zaniżonej wartości w cywilizowanych firmach dostaje sie obniżkę lub opłata nie jest wcale pobierana.
Płacąc za bilet można wymagać pewnej przyzwoitości ze strony przewoźnika.


To nie ma jednak nic do rzeczy. Obowiązkiem kontrolera jest łapanie gapowiczów (bez względu na motyw ich postepowania), tak samo jak obowiązkiem policjanta łapanie tych co prawo łamią.
Z całym szacunkiem, ale jeżeli ktoś tego nie rozumie, to chyba nie nadaje się do tego zawodu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
viator napisał(a):
To nie ma jednak nic do rzeczy. Obowiązkiem kontrolera jest łapanie gapowiczów (bez względu na motyw ich postepowania), tak samo jak obowiązkiem policjanta łapanie tych co prawo łamią.
Z całym szacunkiem, ale jeżeli ktoś tego nie rozumie, to chyba nie nadaje się do tego zawodu.

najgorsze jest niestety to, że KZK zatrudnia takich ludzi i zupełnie nie kontroluje tego co oni robią, ważne żeby przynosił wypisane kwity i nie przekroczył nominalnej kwoty zamówienia zawartej w umowie. Niestety od pewnego czasu zatrudnia się nowych kanarów na potęgę, a system szkolenia totalnie leży. Jednodniowe szkolenie z taryfy i 2 godzinna jazda z zawodowymi to jest jakaś totalna pomyłka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
adam86 napisał(a):
Niestety od pewnego czasu zatrudnia się nowych kanarów na potęgę, a system szkolenia totalnie leży. Jednodniowe szkolenie z taryfy i 2 godzinna jazda z zawodowymi to jest jakaś totalna pomyłka.

No akurat system szkolenia to jest taki chyba od zawsze, jak ja się przyjmowałam w styczniu 2005 r., jeszcze do ś.p. KPZ, to też było kilkugodzinne szkolenie z taryfy (czy też raczej odczytanie taryfy), a na żadnych jazdach z zawodowymi nie byłam. Zresztą, jak chciałbyś uczyć tych kontrolerów, może kilkutygodniowe szkolenie w systemie skoszarowanym? :D Rzekłabym, że raczej sposób doboru kadr jest niedoskonały, albo jakość kandydatów marna.

adam86 napisał(a):
KZK zatrudnia takich ludzi i zupełnie nie kontroluje tego co oni robią.

No faktem jest, że KZK ma w dupie, co kontrolerzy robią w terenie, ale nawet jakby chcieli się tym zainteresować, to nie bardzo wiem, w jaki sposób mieliby ich pracę nadzorować.

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności