Teraz jest Wt 16.04.2024, 18:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 22.06.2010, 6:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Chodzi o to? http://www.um.gliwice.pl/pub/pliki/TOR_ ... ce_ost.pdf

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 22.06.2010, 7:13 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
(37) michał napisał(a):

Tak. :)
Dopiero po marudzeniu zostało to umieszczone na stronie (nie zrobili tego z własnej woli. przynajmniej nie w terminie który chcieli).

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 22.06.2010, 8:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
YoMaHa napisał(a):
Podkreślam jeszcze raz - jest to paranoja, że busiarz może sobie przyjść i powiedzieć: tak, proszę mi dokładnie pokazać wszystko, bo chcę wam zrobić kuku.


Jakoś masowo nie przychodzą i nie robią kuku korzystając z takich super analiz o których piszesz :) Do robienia kuku analizy im specjalnie potrzebne nie są.

Cytuj:
Swego czasu jak była mowa o "środkach publicznych" (w kontekście PZP) to też pojawiały się głosy, że w związku z tym, że Zagozda ma kasę ze "środków publicznych" to ma auta w przetargu kupować...


Ale to znów jest inny system walutowy. W każdym razie ów Zagozda, jak jeździ za publiczne pieniądze to też jest zobowiązany do udostępniania informacji publicznej w określonym zakresie.

Cytuj:
Oczywiście daleki jestem od nawoływania do utajniania wszystkiego przed obywatelem, przecież to byłaby paranoja. Niemniej jednak gdzieś istnieje granica pomiędzy tym, co może stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa a tym, co takiej nie stanowi. A o ile wiem ustawodawstwo unijne wskazuje jednoznacznie, że w określonych przypadkach podmiot publiczny działa "jak przedsiębiorstwo komercyjne" (zatem takiej samej ochronie powinien podlegać).


Zapewne masz w pewnym stopniu rację, jednak w większości przypadków trudno byłoby znaleźć taką informację, która rzeczywiście na logikę byłaby tak ważna dla przedsiębiorstwa czy innego urzędu, że powinna pozostać niejawna. Mówimy oczywiście o zwykłej działalności, nie o wojsku, służbach specjalnych, itp. Zresztą urząd zawsze się może powołać na określoną tajemnicę, a ewentualnie sąd rozstrzygnie, czy rzeczywiście tak powinno być.

Cytuj:
Tu dla odmiany ja się nie do końca (ideowo - jak pisałem, nie znam orzecznictwa i w ogóle mnie ta dziedzina jakoś średnio pociągała) zgodzę. W określonych przypadkach wydaje mi się, że już sam projekt dokumentu powinien stanowić informację publiczną.


No tak, oczywiście, to skrót myślowy. Jednak projekt dokumentu też może być dokumentem (np. projekt uchwały).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności