Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Nd 27.05.2012, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Najpierw sobie umowę poczytaj, a potem pisz kto kogo i za co może karać. Nadzór ruchu by nic nie dał, bo nikt by nagle nie ściągnął kierowców w nocy. Raczej planowania zabrakło.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Nd 27.05.2012, 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Najpierw sobie umowę poczytaj, a potem pisz kto kogo i za co może karać. Nadzór ruchu by nic nie dał, bo nikt by nagle nie ściągnął kierowców w nocy. Raczej planowania zabrakło.


No niestety- ja się w ogóle dziwię jak taką imprezę, a szczególnie powrót można obsługiwać na "sztywnym rozkładzie". Przecież to się kupy nie trzyma- koncerty mają opóźnienia, a tu się wyrabia kilometry co 10 min z minimalnym obciążeniem. Koncert się kończy i masz godzinę czekania, albo piechtobus.
Zresztą organizatorzy też dali ciała- po pierwsze co to za c...e miejsce. Po drugie jak można obsługiwać taką imprezę i podstawiać autobusy w punkt, gdzie tak naprawdę nie ma szans podjechać dwoma naraz, ani nie ma wyłączonej z ruchu strefy. Po kolejne- jak można ustawić przystanek Katowice Juwenalia w miejscu gdzie się nie odbywa żaden koncert! Przystanek znajdował się w zasadzie nigdzie, przy wejściu na lotnisko- gdzie do sceny było jeszcze z 20 min marszu!
Niby studenci organizowali a myślenia zero.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Nd 27.05.2012, 19:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Dlaczego nie było linii specjalnej na Ligotę? Wprawdzie w poprzednich latach funkcjonowała dość mizernie (licha częstotliwość), przez co większość i tak jeździła via Katowice i dalej do akademików m.in. wspomnianym 905 czy 657. Część jednak oczekiwała na czarter ligocki, w tym roku wszyscy bez wyjątku dopychali drzwi w nocce do Mikołowa, która pewnie rozładowywała się po 1/3 trasy.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 12:57 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
A tu ciekawy artykuł na temat linii 908N po Juwenaliach, tylko nie wiem kto kogo w tą noc powinien ukarać, raczej KZK GOP sam się powinien ukarać.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ismy_.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 13:25 

Dołączył(a): Pn 2.01.2012, 14:18
Posty: 167
Lokalizacja:
Katowice
irek-28- napisał(a):
Wczoraj obserwowałem komunikacje nocną w Katowicach , Nie wiem czy to przez Juwenalia było wszystko tak wyładowane czy to norma co widziałem? Podam przykład 840N z 1;10 nawet nie wiem czy odjechał z Stawowej, ja podróżowałem 905N tam od Placu Wolności praktycznie nie było możliwości wsiąść do autobusu zresztą na Wincentego Pola ludzie zostali na przystanku.



Jaki wóz Mickiewicza wysłało?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 17:29 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Miderion napisał(a):
irek-28- napisał(a):
Wczoraj obserwowałem komunikacje nocną w Katowicach , Nie wiem czy to przez Juwenalia było wszystko tak wyładowane czy to norma co widziałem? Podam przykład 840N z 1;10 nawet nie wiem czy odjechał z Stawowej, ja podróżowałem 905N tam od Placu Wolności praktycznie nie było możliwości wsiąść do autobusu zresztą na Wincentego Pola ludzie zostali na przystanku.



Jaki wóz Mickiewicza wysłało?

Na 905N był Man 257, a na 840N przegubowy DAB. A jeszcze na 657N woził się Ikarus 1515.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 17:36 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
irek-28- napisał(a):
A tu ciekawy artykuł na temat linii 908N po Juwenaliach, tylko nie wiem kto kogo w tą noc powinien ukarać, raczej KZK GOP sam się powinien ukarać.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ismy_.html


Widziałem smuty owej pani na profilu KZK GOP na FB. Ciekawe czemu Wybiórcza nie napisze o szkodach jakie wyrządziło menelstwo po juwenaliach i po Dniach DG...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 17:45 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Przyznam się, że na miejscu kierowcy zrobiłbym to samo gdyby autobus był załadowany po dach wariatami z Juwenaliów. Bo na pewno nie było to tak, jak to kolorowo przedstawia. Znając realia a klasyczne ściemnianie pasażerek, autobus był nabity a zabieranie kolejnych ludzi to bezsens. Ale nawet jeśli nie, to niech pretensje kieruje do kazików, że wysyłają takie małe coś po takim festynie. Do tego płacze jakby to był ostatni autobus na księżyc. Matko, młodzi ludzie po imprezach, marudzą gorzej niż jeden emeryt.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Pn 28.05.2012, 18:01 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jelczu napisał(a):
Przyznam się, że na miejscu kierowcy zrobiłbym to samo gdyby autobus był załadowany po dach wariatami z Juwenaliów. Bo na pewno nie było to tak, jak to kolorowo przedstawia. Znając realia a klasyczne ściemnianie pasażerek, autobus był nabity a zabieranie kolejnych ludzi to bezsens. Ale nawet jeśli nie, to niech pretensje kieruje do kazików, że wysyłają takie małe coś po takim festynie. Do tego płacze jakby to był ostatni autobus na księżyc. Matko, młodzi ludzie po imprezach, marudzą gorzej niż jeden emeryt.


Młodzi imprezują ale za szkody nie odpowiadają :)
Menelstwo niech sobie zrobi zdrowotną wycieczkę do domu na piechotę, akurat wytrzeźwieją.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Wt 29.05.2012, 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
A nocna 15 to pewnie co godzine swieza porcje luftu bagiennego wywoziła w strone Altrajchu z centrum przesiadkowego. Studenci to ponoć osoby nieco bardziej ogarniajace rzeczywistosc, a pojuwenaliowe realia transportowe w szczegolnosci, zas 15 to linia jednak istniejaca w swiadomosci spolecznej, mozna bylo sobie sprawdzic godziny odjazdu i dostac sie na Zawodzie.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Wt 29.05.2012, 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Od tylu lat te tramwaje wożą z Zawodzia przypadkowych ludzi, a tak bardzo się prosi, by zaznaczyć w rozkładach możliwość przesiadki na tramwaj linii XX, to raz, a dwa, niestety przesiadki w Sosnowcu są kijowe i zanim by się dostali tramwajem pod Akademiki zdążyliby dojść piechotą ;P

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Rewolucja w nocnej komunikacji?
Napisane: Nd 3.06.2012, 19:15 

Dołączył(a): Cz 28.01.2010, 15:11
Posty: 7
Lokalizacja:
Będzin
Co do 908N, to miałem przyjemność jechania pojuwenaliowymi kursami o 1:40. Co do tych kursów, to chyba nikt nie miał wątpliwości, że będą niezmiernie oblegane, a mimo to część ludzi nie wiadomo czemu próbowała pakować się na Novotelu. Jak bardzo często ostatnio na kursie jechał #667, który swoją określoną pojemność ma. Ludzie nie dopchaliby się do środka nawet i na Sokolskiej, bo część nie wsiadło na Skargi. Co do atmosfery w busie, to nie było jakiejś szczególnej szarpaniny, jechałem całą drogę i wszyscy w miarę kulturalnie stali w bezruchu do Sosno. Jeśli chodzi o 840N 1:10 ze Stawowej, to nie było żadnych obsuw ze strony kierowcy, jechałem wcześniej tymi kursami z Zabrza, zarówno Ikarusem z pierwszego dnia, jak i DABem z drugiego. Na Mickiewicza były 1:05 najpóźniej i normalnie dało się wsiąść, za dużej różnicy w tłoku z dziennymi kursami nie widzę.

Co do informacji o tramwajach przesiadkowych w Sosnowcu, to rzeczywiście straszna lipa. Chciałbym w tym pomóc i stworzyć jakąś stronę na FB przyjazną użytkownikom, ale nie wiem jak się do tego zabrać tak żeby to miało ręce i nogi.

_________________
You can't unsee what was seen


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności