Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 28.08.2010, 23:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Jarek napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
(...)


Wybacz, ale marudzisz jak stara, znudzona życiem baba, obrażona na cały świat (w tym wypadku reprezentowany przez KZK GOP).

Ja rozumiem megalomanię na Barbary, ale na szczęście KZK GOP nie posiada jakiejkolwiek legitymacji do reprezentowania świata poza gminami, dla których (dez)organizuje komunikację.
Jarek napisał(a):
Raz piszesz, że chcesz to kupować, innym razem narzekasz jakie to złe.
Jakie CO złe? Kupowanie? System? To jest miś na miarę naszych możliwości i tu Ameryki nikt nie odkrywa - ani ja, ani Ty.
Jarek napisał(a):
Nie podoba Ci się np. to, że o ewentualnej awarii systemu KZK GOP się dowie (więc hipotetyczna kara dla pasażera, który nie mógłby skasować biletu z przyczyn technicznych będzie mogła być anulowana).
Świetnie Ci idzie przekręcanie moich wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że nie podoba mi się, że KZK GOP dowie się o ewentualnej awarii systemu, lecz próbowałem dociec, jak (w sensie "technicznym") odbywać się będzie owo powiadomienie. Jeśli nie rozróżniasz ciekawości od niezadowolenia to ja już na to nic nie pomogę.
Jarek napisał(a):
Innym razem wyrażasz niezadowolenie, że ktoś będzie patrzył na Twój elektroniczny bilet, a nie sprawdzał go jakimś super-przyrządem (jakby czytanie kilku prostych informacji było czynnością przerastającą kontrolera i do tego potrzebny był super-przyrząd).

Podobnie jak powyżej starasz się mnie zdyskredytować przeinaczając moje wypowiedzi. Wyraziłem - wydaje mi się, że dość jednoznacznie - zdziwienie, a nie niezadowolenie.
Jarek napisał(a):
Następnie kręcisz nosem, że dystrybuując bilety elektroniczne, KZK GOP poniesie niższe koszty niż dystrybuując bilety papierowe.
Pięknie Ci idzie manipulacja cytatami, dlatego ponownie zmuszony jestem sprostować - wyraziłem zdziwienie, że instytucja finansowana z moich podatków mając możliwość ograniczenia określonej pozycji kosztowej nie stara się zrobić wszystkiego, aby jak najszybciej i w jak największym stopniu wykorzystać te możliwości. A jedną z dróg do tego prowadzących jest...

Jarek napisał(a):
Albo narzekasz, że KZK GOP nie reklamuje na www usługi, której jeszcze nie świadczy...

... odpowiednio wcześniejsza reklama ;-)
Jarek napisał(a):
Dostajesz nowy sposób na uiszczanie przewoźnego, jednak nikt Cię do korzystania z tej metody nie zmusza. Więc o co chodzi? Co powoduje to niezadowolenie?
Jak łopatologicznie wyjaśniłem powyżej, mylisz niezadowolenie ze zdziwieniem tudzież ciekawością. Miałem nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o systemie moBilet wprowadzonym przez KZK GOP (i tylko tyle), podczas gdy Ty swoimi insynuacjami usiłujesz w moje usta włożyć odczucia, których w jakikolwiek sposób nie przejawiam. Skończ więc swoje personalne wycieczki jeśli nie chcesz / nie możesz (bo tego nie wykluczam) udzielić rzeczowej informacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 29.08.2010, 8:47 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jarek napisał(a):
Nie wiem, jakie hipotetyczne straty finansowe masz na myśli. KZK GOP nie ponosi kosztów wdrożenia systemu informatycznego, w przypadku biletów elektronicznych nie ponosi kosztów drukowania biletów, opust udzielony firmie zarządzającym systemem jest niższy niż opust udzielany firmom dystrybuującym bilety papierowe. Widzę tu same zyski - tym większe, im więcej takich biletów się sprzeda.


Nie wiem, po co bawisz się w takie "wybielanie" i starasz się działać silniej, niż ACE, skoro cel biletu sms Roman Urbańczyk okreslił jasno:

Cytuj:
Roman Urbańczyk przyznaje, że w KZK GOP decyzję o wprowadzeniu biletu na komórkę podjęto niejako pod presją Tychów i Jastrzębia. By nie powstało wrażenie, że największy w regionie organizator komunikacji zostaje daleko w tyle za innymi.

źródło: Gazeta Wyborcza, Gazeta w Katowicach, 8 czerwca 2010 r.

Po prostu, coś na zasadzie "zdjęcia są po to, żeby ładnie wygladały".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 29.08.2010, 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 28.02.2010, 21:37
Posty: 139
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
aso napisał(a):
Nie wiem, po co bawisz się w takie "wybielanie" i starasz się działać silniej, niż ACE, skoro cel biletu sms Roman Urbańczyk okreslił jasno


Ale między jednym i drugim nie ma żadnej sprzeczności. Wdrożenie systemu nic nie kosztuje, a dystrybucja biletów tą droga jest nawet tańsza. Tyle, że jest to rzecz, z której nikt poza garstką miłośników (raz aby spróbować, bo miłośnicy z reguły mają bilety okresowe) i jakiś tam przypadkowych osób raczej korzystać nie będzie, bo i po co. To rzecz idealna dla ludzi, którzy korzystają z komunikacji różnych organizatorów - są w miesiącu raz np. w Katowicach, raz w Tychach, raz w Poznaniu, raz w Lublinie - wtedy mogą wygodnie kupować tyle biletów ile im potrzeba. Ale ile takich osób jest? Jak już ktoś często jeździ po Polsce, to raczej własnym samochodem.
Natomiast gdy ktoś jeździ często komunikacją KZK GOP to kupuje bilet okresowy, bo tak jest taniej. Jak rzadko - to nie będzie chyba dokonywał przedpłaty, by jego kasa wisiała gdzieś w próżni i czekała na okazję, kiedy kupi bilet.

Cytuj:
Po prostu, coś na zasadzie "zdjęcia są po to, żeby ładnie wygladały".


Nie. Po to, że skoro coś takiego funkcjonuje w różnych miastach i wdrożenie tego nie łączy się z kosztami, to dobrze być elementem tego systemu. Proste.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 29.08.2010, 23:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 1.05.2006, 19:25
Posty: 95
Wybaczcie offtopa, ale się nie mogłem powstrzymać: czy ten cały "Jarek" to jakaś nowsza wersja Marka Klimka? Kazał już komuś, że zacytuję rzeczonego Klimka, "pucować torpedę", czy dopiero się do tego przymierza?

_________________
Internetowa Encyklopedia Kolejnictwa http://Enkol.pl
Zajrzyj, dołącz, buduj z nami!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 30.08.2010, 9:09 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Maciek2207 napisał(a):
Kasowanie jest szybkie - max. 10 sekund (wraz z włączeniem aplikacji).


Pasażer ma więc dużo czasu, by widząc kontolerów i zablokowane kasowniki skasować bilet przez mobilet. Pytanie moje więc jest takie, w jaki sposób organizator będzie zabezpieczał się przed takimi praktykami?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 30.08.2010, 9:22 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
viator napisał(a):
Maciek2207 napisał(a):
Kasowanie jest szybkie - max. 10 sekund (wraz z włączeniem aplikacji).


Pasażer ma więc dużo czasu, by widząc kontolerów i zablokowane kasowniki skasować bilet przez mobilet. Pytanie moje więc jest takie, w jaki sposób organizator będzie zabezpieczał się przed takimi praktykami?

Kontroler będzie miał godzinę skasowania - czyli jeżeli zobaczy, że pasażer skasowal bilet chwilę po jego wejściu do busa to chyba może nałożyć mandat... Chociaż nie wiem ;)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 30.08.2010, 9:42 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
adas napisał(a):
Kontroler będzie miał godzinę skasowania - czyli jeżeli zobaczy, że pasażer skasowal bilet chwilę po jego wejściu do busa to chyba może nałożyć mandat... Chociaż nie wiem ;)


No, ale to jest nieco bardziej problematyczne i trudniejsze do udowodnienia. W końcu kontroler nie odnotowuje godziny (z dokładnością co do sekundy), o której rozpoczął kontrolę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 30.08.2010, 12:29 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Poza tym to jednak na tym "bilecie" raczej nie bedzie godziny z zegarka kontrolera :P.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 30.08.2010, 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24.08.2010, 16:08
Posty: 27
Lokalizacja:
Gliwice
Witam czyli od 1 września można kasować elekronicznie mi się przyda bo akurat gdzieś jadę :) szkoda ze nie wprowadzili przynajmniej bilet na okaziciela 24 h bo np mzk tychy wprowadziło taki bilet a te wsiadanie 1 dzwiami hm jak np niezdązę skasować to co kierowca mnie nie wpuści do busa heh no chyba że macie link do regulaminu heh

_________________
T1,T4
Wójtowa Wieś Pętla-Gliwice Zajezdnia

RATUJMY TRAMWAJE GLIWICKIE


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 6:55 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Zawsze mozesz stanac kolo niego i go kupowac, ale piszesz tak jakby wszyscy fanatycznie sprawdzali bilety :).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 8:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
arek.85 napisał(a):
Witam czyli od 1 września można kasować elekronicznie mi się przyda bo akurat gdzieś jadę :) szkoda ze nie wprowadzili przynajmniej bilet na okaziciela 24 h bo np mzk tychy wprowadziło taki bilet a te wsiadanie 1 dzwiami hm jak np niezdązę skasować to co kierowca mnie nie wpuści do busa heh no chyba że macie link do regulaminu heh


http://pl.wikipedia.org/wiki/Znaki_interpunkcyjne

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 9:53 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Pojawił się komunikat o mobilecie na stronie KZK. Najbardziej podoba mi sie ten fragment: "By móc skorzystać z tej możliwości wystarczy posiadać telefon komórkowy, który wyposażony jest w dostęp do Internetu poprzez GPRS (płatny pakietowy przesył danych w zależności od operatora i posiadanej taryfy) lub WI-FI (darmowy dostęp)". Skoro mowa o Wifi, to rozumiem, że KZK zainstaluje w autobusach i tramwajach hotspoty ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24.08.2010, 16:08
Posty: 27
Lokalizacja:
Gliwice
dzwoniłem do kzk gop i się dowiedziałem że wsiadanie 1 dzwiami ma wyglądać tak mówi sie kierowcy że chcę skasować bilet przez telefon kasuję się w środku i niby wraca się i pokazuję skasowany choć bo bezsensu bo w jednorazowych nie trzeba wracać się i pokazywać skasowany co o tym sądzicie?

_________________
T1,T4
Wójtowa Wieś Pętla-Gliwice Zajezdnia

RATUJMY TRAMWAJE GLIWICKIE


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 11:21 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
arek.85 napisał(a):
dzwoniłem do kzk gop i się dowiedziałem że wsiadanie 1 dzwiami ma wyglądać tak mówi sie kierowcy że chcę skasować bilet przez telefon kasuję się w środku i niby wraca się i pokazuję skasowany choć bo bezsensu bo w jednorazowych nie trzeba wracać się i pokazywać skasowany co o tym sądzicie?


1) stosuj interpunkcję, 2) pisz krótsze zdania i nie łącz kilku zdań w jeden słowotok, 3) co do meritum - pokaż kierowcy komórkę i tyle :-))


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24.08.2010, 16:08
Posty: 27
Lokalizacja:
Gliwice
mnie tez ciekawi jeszcze jedna rzecz czy np jak skasuje bilet to muszę mieć aruchomioną aplikacją przez całą podróż czy też można wyłączyć i wrazie kontroli pokazać z histori biletów

_________________
T1,T4
Wójtowa Wieś Pętla-Gliwice Zajezdnia

RATUJMY TRAMWAJE GLIWICKIE


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 13:15 

Dołączył(a): Cz 24.06.2010, 21:08
Posty: 607
arek.85 napisał(a):
mnie tez ciekawi jeszcze jedna rzecz czy np jak skasuje bilet to muszę mieć aruchomioną aplikacją przez całą podróż czy też można wyłączyć i wrazie kontroli pokazać z histori biletów
W historii biletów masz skasowane bilety - gdy przyjdzie kontroler włączasz aplikację i pokazujesz skasowany bilet.

_________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" (David Lloyd George, 1919)
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła"
(Jerzy Gorzelik, 2001)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.08.2010, 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
arek.85 napisał(a):
dzwoniłem do kzk gop i się dowiedziałem że wsiadanie 1 dzwiami ma wyglądać tak mówi sie kierowcy że chcę skasować bilet przez telefon kasuję się w środku i niby wraca się i pokazuję skasowany choć bo bezsensu bo w jednorazowych nie trzeba wracać się i pokazywać skasowany co o tym sądzicie?
Sądzimy, że powinno się jak najszybciej wprowadzić obowiązek wracania ze skasowaną jednorazówką i pokazywania jej kierowcy. Wówczas będzie sprawiedliwie i każdy będzie musiał wracać, niezależnie od tego, w jakiej technologii ma bilet. BP, MSPANC ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.09.2010, 16:47 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Wrocław też gorszy nie jest i bilet na komórkę wprowadza. Za to jaki! Polecam w szczególności prostotę w kroku 4, punkt 7:
http://www.urbancard.pl/pl/article/show ... ,107-.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.09.2010, 19:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Wrocław też gorszy nie jest i bilet na komórkę wprowadza. Za to jaki! Polecam w szczególności prostotę w kroku 4, punkt 7:
http://www.urbancard.pl/pl/article/show ... ,107-.html

Z czysto pragmatycznych względów bardzo mnie cieszy, że WRO wybrał "coś innego" niż moBilet, zapobiega to monopolizacji rynku określonych rozwiązań technologicznych. Dla miśków z moBiletu będzie to kolejna drzazga w pośladku po warszawskim mPay'u :->


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.09.2010, 19:49 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Możesz coś bliżej o tej drzazdze (piękne polskie słowo :>)? Biletów komórkowych sprzedano w Wawie ponoć ~ćwierć miliona, to chyba byłby sukces tego kanału dystrybucji?

Tym niemniej we Wrocku wprowadzanie tego w tej chwili jest tym bardziej wątpliwe, że w pojazdach robią właśnie stanowiska do montażu automatów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności