Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.06.2010, 14:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
UżytkownikA napisał(a):
Jeszcze jedno, co do paliwa nie nazwałbym tego kradzieżą u nas się mowie ze to przywilej jak na kopalni szychta klocek :-))

A wsród gapoli się też mówi ze jazda bez biletu to przywilej, bo ich nie stać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.06.2010, 18:50 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
adam86 napisał(a):
UżytkownikA napisał(a):
Jeszcze jedno, co do paliwa nie nazwałbym tego kradzieżą u nas się mowie ze to przywilej jak na kopalni szychta klocek :-))

A wsród gapoli się też mówi ze jazda bez biletu to przywilej, bo ich nie stać.


No niestety czasy są, jakie są każdy kombinuje jak może nie znam osoby, która by była święta. Trudno np. ze jak ktoś pracuje w biurze ze pójdzie do sklepu katcie papieru. Dlatego tak zwane państwie zakłady zbankrutował i to nie tylko z powodu kradzieży, ale czy stoi czy leży wyplata się należy. Wypłata nie wystarcza za mało żeby żyć za dużo żeby zdechnąć.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.06.2010, 23:54 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
UżytkownikA napisał(a):
jak się spotkamy postawie Ci flaszkę.

Ok, ale bez procentów, jako, że od urodzenia aż do dziś jestem nałogowym abstynentem. Złą tego stroną jest to, że nie mogę ani grosza zaoszczędzić na papierosach czy alkoholu. Także przy moich problemach zdrowotnych lekarz nie może mi zalecić rzucenia palenia czy też ograniczenia picia, a co może więcej zrobić w warunkach działania naszej służby zdrowia.
rustsaltz napisał(a):
A jako uczeń mogę kraść markery/kredę?

A spotkałeś kiedyś ucznia, który potrzebując kawałek kredy poszedłby do sklepu aby ją kupić, a może znasz urzędnika który kupowałby w sklepie spinacze lub długopis, bądź pielęgniarkę kupującą w aptece plaster ?
Tak na serio jest to sprawa tylko z pozoru prosta i oczywista, bowiem jak słusznie :
UżytkownikA napisał(a):
nie znam osoby, która by była święta.

I ja też takiej osoby nie znam. Warto może jednak umieć określić jakieś granice tolerancji i nie wymagać od ludzi bezwzględnej "świętości", bo jest to po prostu nie realne. Nie zgadzam się jednak absolutnie z twierdzeniem iż to mogło być powodem bankructwa przedsiębiorstw państwowych. Znam bardzo wiele przypadków takich przedsiębiorstw, które przez dziesiątki lat doskonale funkcjonowały, nawet w warunkach kapitalistycznych np PKP w XX-leciu międzywojennym, a także wiele przypadków przedsiębiorstw które zbankrutowały dopiero po prywatyzacji. W przedsiębiorstwach prywatnych także "święci" nie pracują, aczkolwiek kombinatorstwo jest tam znacznie trudniejsze, co jednak dotyczy wyłącznie szeregowych pracowników tych przedsiębiorstw, a nie ich właścicieli czy kadry zarządzającej.
Cytuj:
czy się stoi czy się leży wyplata się należy.

To jest właśnie problem, tak było - to fakt, chociaż nie w każdym zakładzie i nie zawsze, a w czasach współczesnych bywa (też nie wszędzie i zawsze), że można długo stać przy maszynie, a później jeszcze dłużej pod kasą po wypłatę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 8:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ludw_K napisał(a):
I ja też takiej osoby nie znam. Warto może jednak umieć określić jakieś granice tolerancji i nie wymagać od ludzi bezwzględnej "świętości", bo jest to po prostu nie realne.

Rece opadają jak się czyta takie brednie. Kierowca, który sobie spuszcza paliwo jest zwyczajnym złodziejem, dokładnie tak samo jak i gapol. Koniec kropka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 8:53 

Dołączył(a): Pn 10.07.2006, 6:30
Posty: 320
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
... a może znasz urzędnika który kupowałby w sklepie spinacze lub długopis...

Powiem Ci, że znam takich, którzy prywatne do pracy przynoszą, bo wiecznie brakuje (szczególnie dla ludzi, do wypisywania druczków, bo niektórzy ludzie pożyczają, żeby na korytarzu wypisać druczek, a potem zapominają oddać). Więc nie należy generalizować ;)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 15:20 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
adam86 napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
I ja też takiej osoby nie znam. Warto może jednak umieć określić jakieś granice tolerancji i nie wymagać od ludzi bezwzględnej "świętości", bo jest to po prostu nie realne.

Rece opadają jak się czyta takie brednie. Kierowca, który sobie spuszcza paliwo jest zwyczajnym złodziejem, dokładnie tak samo jak i gapol. Koniec kropka.


Większych chyba nie ma jak u naszego kochanego organizatora k.m.
Co ten sztab ludzi na Barbary robi takiego? Tam kierownik kierownika popycha.
Tak…. a kobuchy to może nie biorą do łapy bez wypisywania……….?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 20.06.2008, 19:26
Posty: 540
Lokalizacja:
Gliwice
Post w całości zmieniony.

_________________
Bóg dał nam WPK a diabeł KZK a potem ZTM.


Ostatnio edytowano Nd 13.06.2010, 16:12 przez Serd, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 15:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Myślę, że Ci odpowie, że pierdzielisz farmazony. Albo coś na podobnym poziomie ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 15:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
Ludw_K napisał(a):
a może znasz urzędnika który kupowałby w sklepie spinacze lub długopis?

Buahaha, w mojej firmie, _państwowej_ zresztą, jak się pracuje w biurze, to trzeba do tego biura przynieść własny komputer, drukarkę, papier, długopisy itd., a potem jeszcze pisemnie prosić szefa, żeby pozwolił z tego korzystać :D

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 17:55 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
dziczek napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
a może znasz urzędnika który kupowałby w sklepie spinacze lub długopis?

Buahaha, w mojej firmie, _państwowej_ zresztą, jak się pracuje w biurze, to trzeba do tego biura przynieść własny komputer, drukarkę, papier, długopisy itd., a potem jeszcze pisemnie prosić szefa, żeby pozwolił z tego korzystać :D


No to pikie i co rano po przyjściu do pracy cmok szefa w d.. że możesz pracować bo na twoje miejsce ma 100 chętnych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 18:09 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
Pewnie i my zaczniemy nosić karnisty z paliwem żeby wyjechać heee


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
UżytkownikA napisał(a):
Tak…. a kobuchy to może nie biorą do łapy bez wypisywania……….?

No zapewne niektórzy biorą, i co w związku z tym? To znaczy, że wszystkim wolno łamac prawo?

Dopóki będą tacy ludzie, którym się wydaje, że mozna coś kraść z państwowej firmy, bo się nalezy, to będzie to wszystko tak wyglądac jak wygląda.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 18:54 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
adam86 napisał(a):
Dopóki będą tacy ludzie, którym się wydaje, że mozna coś kraść z państwowej firmy, bo się nalezy, to będzie to wszystko tak wyglądac jak wygląda.


Kradzież np. to jak wytniesz w nocy kila kilometrów sieci trakcyjnej.
Ale jak kierowca weźnie mały banieczek taki 5L nic się złego nie dzieje zresztą i tak nikt z tym nic nie robi, bo ¾ załogi by musieli zwolnić hahah. Oczywiście tez tego nie pochwalam ja bym wszystkie autobusy przerobił na CNG tylko nie wiem czy było by potem, komu robić..?
Swoją drogą niezła sumka by się uzbierała jak to teraz liczyłem jak ktoś pracuje np.20 lat ok 6tyś rocznie:-))


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 19:45 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
UżytkownikA napisał(a):
Ale jak kierowca weźnie mały banieczek taki 5L nic się złego nie dzieje


Żałosny jesteś.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
UżytkownikA napisał(a):
Ale jak kierowca weźnie mały banieczek taki 5L nic się złego nie dzieje zresztą

Ta? A jak w ciemnej uliczce wsadzę komuś nóż pod żebra to nie jest zabójstwo?Przecież też się nikomu nic nie stanie, w porównaniu, gdybym tam bombę odpalił.

Cytuj:
Swoją drogą niezła sumka by się uzbierała jak to teraz liczyłem jak ktoś pracuje np.20 lat ok 6tyś rocznie

A teraz przelicz ile można by za to wozów wymienić, żebyś na upał nie narzekał.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
UżytkownikA napisał(a):
Ale jak kierowca weźnie mały banieczek taki 5L nic się złego nie dzieje


Żałosny jesteś.

Ale to jest kolejny argument ku prywatyzacji PKMów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 20:40 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
@adam86"

powiem jak prezydent ,,jestem za a nawet przeciw,,


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.06.2010, 21:00 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Koniec tej farsy moi drodzy.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności