Teraz jest Wt 16.04.2024, 21:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 9.06.2010, 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
M11 napisał(a):
Jeśli układ chłodzenia "nie wydala" bez wspomagania, TO WŁAŚNIE JEST AWARIA! Więc jaj se nie rób.
W Migu z 88r (jedna NG w 98r) wszystko do dziś działa jak należy.
Więc jeśli nie potrafisz zjechać na to, albo na koniec zmiany "odpisać" auta na niesprawny ukł. chłodzenia i dopilnować naprawy, to miej pretensje do samego siebie.

Jeśli on robi w PKM Katowice to wszytsko jest mozliwe:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 9.06.2010, 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
adam86 napisał(a):
M11 napisał(a):
...

Jeśli on robi w PKM Katowice to wszytsko jest mozliwe:P


Jak jest d..a to już nie mój problem ;)
3 dni z rzędu "odpisuje" awarię ukł. chłodzenia, a na czwarty dokładnie zakręcam zawór :)

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 9.06.2010, 21:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
M11 napisał(a):
Jak jest d..a to już nie mój problem ;)
3 dni z rzędu "odpisuje" awarię ukł. chłodzenia, a na czwarty dokładnie zakręcam zawór :)

I po premii....
BP,MSP
Dobra, dopijam tę kolejkę i idę spać ;)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 8:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 21.05.2005, 11:18
Posty: 543
rustsaltz napisał(a):
Swoją drogą dzisiaj kolega opowiadał, że jeden z wozów katowickich ma ustawione na wyświetlacz temperaturę wewnątrz. Było 42 st. C. Może ktoś potwierdzić tą informację?


W norwegach na desce masz elektroniczny termometr, pokazuje temp. na zewnątrz i wewnątrz autobusu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 12:44 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
Drago napisał(a):
Dyskusja "na poziomie". UżytkownikA: napisz, jaka jest skala zjawiska przez Ciebie przytoczonego. Bo jeżeli występuje to w niemal każdym pojeździe starszego typu, to faktycznie jest to powód do czyjejś interwencji. A jeżeli to jest jednostkowa sprawa, to jest to raczej jakieś zaniedbanie ze strony kierowcy/serwisu - czyli w jakiś sposób wina samego kierowcy. Bo nie chce mi się wierzyć, że to jest tak technologicznie rozwiązane.

Niestety skala jest duża myślę ze 40%-50% ma problem z układem chłodzenia powiem więcej niejednokrotnie nawet to nie pomaga i trzeba jeździć na tak zwanej,,pompce,, chyba jesteście w temacie to nie będę tłumaczyć, do czego jest pompka. Acha i sprawa nie dotyczy wyłącznie starych typu vekto, jelcz maja tez problemy many i neoplany.

adam86 napisał(a):
M11 napisał(a):
Jeśli układ chłodzenia "nie wydala" bez wspomagania, TO WŁAŚNIE JEST AWARIA! Więc jaj se nie rób.
W Migu z 88r (jedna NG w 98r) wszystko do dziś działa jak należy.
Więc jeśli nie potrafisz zjechać na to, albo na koniec zmiany "odpisać" auta na niesprawny ukł. chłodzenia i dopilnować naprawy, to miej pretensje do samego siebie.

Jeśli on robi w PKM Katowice to wszytsko jest mozliwe:P

Widzisz czasami potrafisz sensownie napisać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 12:54 

Dołączył(a): Cz 4.02.2010, 10:29
Posty: 180
UżytkownikA napisał(a):
Drago napisał(a):
Dyskusja "na poziomie". UżytkownikA: napisz, jaka jest skala zjawiska przez Ciebie przytoczonego. Bo jeżeli występuje to w niemal każdym pojeździe starszego typu, to faktycznie jest to powód do czyjejś interwencji. A jeżeli to jest jednostkowa sprawa, to jest to raczej jakieś zaniedbanie ze strony kierowcy/serwisu - czyli w jakiś sposób wina samego kierowcy. Bo nie chce mi się wierzyć, że to jest tak technologicznie rozwiązane.

Niestety skala jest duża myślę ze 40%-50% ma problem z układem chłodzenia powiem więcej niejednokrotnie nawet to nie pomaga i trzeba jeździć na tak zwanej,,pompce,, chyba jesteście w temacie to nie będę tłumaczyć, do czego jest pompka. Acha i sprawa nie dotyczy wyłącznie starych typu vekto, jelcz maja tez problemy many i neoplany.


No, ale trzeba jednoznacznie powiedzieć czy taki stan to jest awaria, czy taka uroda konstrukcyjna pojazdów danego typu. Bo jeżeli to drugie, to chyba w jakiś sposób zgadzałeś się na to przychodząc do tej pracy. Jeżeli to pierwsze, to chyba trzeba coś na drodze służbowej załatwiać, a dopiero później większy kaliber. Ale wg. mnie w żaden sposób nie może wpływać to na sposób i jakość obsługi przez kierowcę wożonych przez siebie pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Drago napisał(a):
No, ale trzeba jednoznacznie powiedzieć czy taki stan to jest awaria, czy taka uroda konstrukcyjna pojazdów danego typu

Przecież to jest oczywiste, że to jest awaria. I z resztą w każdej normalnej firmie takie wypadki mają miejsce sporadycznie. Dośc oczywistym jest, że przewody, chłodnicę, a także nagrzewnice co jakiś czas należy odkamieniać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 12:58 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
Co do zjazdów i odpisywania niestety takie działanie nic nie daje nic nie są w stanie zrobić?!!!Chyba ze kupią odkamieniacz lub wymienią zarośniętą kamieniem kotłowym chłodnice to w środku a z zewnętrznej strony piasek, kurz olej może Wy znacie jakiś cudowny przepis?
I do tego, co sto metrów przystanek światała itd………itp……. To się musi grzać nie ma innego wyjścia:-((


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
UżytkownikA napisał(a):
Co do zjazdów i odpisywania niestety takie działanie nic nie daje nic nie są w stanie zrobić?!!!

Związki zawodowe? (robisz w komunalnym, więc są) Oni poza tym, że pochłaniają kupę kasy to czasem się przydają (kolegi Adama proszę o nie komentowanie działań związków:P)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 16:39 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
rustsaltz napisał(a):
UżytkownikA napisał(a):
Co do zjazdów i odpisywania niestety takie działanie nic nie daje nic nie są w stanie zrobić?!!!

Związki zawodowe? (robisz w komunalnym, więc są) Oni poza tym, że pochłaniają kupę kasy to czasem się przydają (kolegi Adama proszę o nie komentowanie działań związków:P)


Niestety związki są, bo są, ale większość trzęsie tyłkiem, bo i po co się narażać każdy odbija sobie to w deputacie paliwowym. Z resztą i tak za dużo powiedziałem mogliby mnie spokojnie wywali za stwarzanie złego wizerunku ,,Firmy,, mógłbym jeszcze nie jedno napisać, co niektórym mogłyby włosy dęba stanąć. Ale póki, co trzeba zacisnąć zęby, bo nie mam na oku innej pracy, ale jak tak dalej pójdzie czarno widzę km na Śląsku będą jeździć zdezelowane autobusy a kzkGop będzie organizował pseudo imprezy i mydlił oczy pasażerom, jaki to wkład nie wnoszą żeby pasażerowie byli zadowoleni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 16:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
UżytkownikA napisał(a):
Niestety związki są, bo są, ale większość trzęsie tyłkiem, bo i po co się narażać każdy odbija sobie to w deputacie paliwowym. Z resztą i tak za dużo powiedziałem mogliby mnie spokojnie wywali za stwarzanie złego wizerunku ,,Firmy,, mógłbym jeszcze nie jedno napisać, co niektórym mogłyby włosy dęba stanąć.

Ameryki nie odkryłes, o tym jak jest w tej firmie wiemy od dawna. tak samo jak i o tym, że co niektórzy kierowcy, to akurat nie tylko w tym PKM kradną paliwo.
Cytuj:
Ale póki, co trzeba zacisnąć zęby, bo nie mam na oku innej pracy,

Pfff, przewoźników jest w cholerę. Przecież nawet Szary ostatnio gadał, że zatrudni od reki 40 kierowców. Na dodatek am stan wiekszości autobusów jest o niebo lepszy.
Cytuj:
ale jak tak dalej pójdzie czarno widzę km na Śląsku będą jeździć zdezelowane autobusy a kzkGop będzie organizował pseudo imprezy i mydlił oczy pasażerom, jaki to wkład nie wnoszą żeby pasażerowie byli zadowoleni.

jak tak dalej pójdzie to ta firma upadnie i bedzie wreszcie święty spokój.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 17:10 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
[quote="adam86"][/quote]Pfff, przewoźników jest w cholerę. Przecież nawet Szary ostatnio gadał, że zatrudni od reki 40 kierowców. Na dodatek am stan wiekszości autobusów jest o niebo lepszy.
[quote]

Że zatrudni spoko tylko za ile? 1,500zł brutto to możne szukać do u. ś.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 18:10 

Dołączył(a): Cz 6.11.2008, 21:04
Posty: 61
Lokalizacja:
Grodziec
Cytuj:
Zastanówcie się trochę czy autobusy, które mają 10-20 lat dziennie uzupełniane wodą z kranu mają układ chłodzący tak wydajny ze można zakręcić ogrzewanie otóż nie!

Panie, w jakich pan żyjesz czasach? Nawet w PUP Czeladź leją Borygo, o czym informowani są również kierowcy, których obejmuje "zakaz" lania wody w chłodnicę. W wielu wozach (nawet Ikarusach) można zauważyć nabazgrane flamastrem na desce albo obudowie wyświetlacza
Cytuj:
Zalany płynem. NIE DOLEWAJ WODY!


Inna rzecz, że jak w czerep słońce grzeje, to nawet w klimatyzowanym wozie nieraz migrenę i rzyganie masz pewniejsze niż amen w pacierzu. Wiem, bo miałem wątpliwą przyjemność jechać puszką z klimą w pełnym słońcu nad morze. Stąd wszelkie folie na szybach, zasłonki itp(głównie w tatajkach i Ikarusach), które zapewniają jakąś ochronę czachy kierowcy przed słońcem.

Cytuj:
kurz olej może Wy znacie jakiś cudowny przepis?

Oczyścić i założyć duży elektryczny wentylator na chłodnicę (np. firmy Spal) i nawet Nyska tudzież Żuk w korku nie ma ochoty się gotować.

_________________
Motto KZK GOP "kasujemy kroimy wycinamy, pasażerów w d*** mamy"


Ostatnio edytowano Cz 10.06.2010, 18:15 przez MIGomat, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 18:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
UżytkownikA napisał(a):
Że zatrudni spoko tylko za ile? 1,500zł brutto to możne szukać do u. ś.

No to albo narzekasz na upał i nic nie robisz, zgłaszasz i liczysz, że Cię nie zwolnią, albo idziesz robić za 1500. Zawsze jeszcze możesz iść robić do hipermarketu za 800.

Cytuj:
Niestety związki są, bo są

A związkowcy sami się wybrali? A może spadli z nieba?

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 18:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 21.05.2005, 11:18
Posty: 543
Najlepiej to mieć jakiś wóz na stałe, i przy pomocy odpowiednich środków zadbać sobie by zawsze był sprawny. Niestety jest to wyzwanie dla ludzi na prawdę lubiących tą prace i wymaga sporo starań - na szczęście są jeszcze tacy :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
UżytkownikA napisał(a):
adam86 napisał(a):
Pfff, przewoźników jest w cholerę. Przecież nawet Szary ostatnio gadał, że zatrudni od reki 40 kierowców. Na dodatek am stan wiekszości autobusów jest o niebo lepszy.
Cytuj:

Że zatrudni spoko tylko za ile? 1,500zł brutto to możne szukać do u. ś.

Przyjęcia od września będą w Gliwicach ;)
I nie 1500 brutto, 1600 NETTO.

EOT z mojej strony.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 10.06.2010, 21:25 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
Bzdury tu jakieś czytam. Ikarus nie ma prawa się grzać, nawet z zakamienionym układem. Każdy normalny kierowca wie gdzie w razie draki spiąć "na krótko" wentylator żeby objeździć dniówkę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.06.2010, 13:30 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
PKM&WPK napisał(a):
Bzdury tu jakieś czytam. Ikarus nie ma prawa się grzać, nawet z zakamienionym układem. Każdy normalny kierowca wie gdzie w razie draki spiąć "na krótko" wentylator żeby objeździć dniówkę.



Tak, tak zwłaszcza, jeśli obroty wentylatora zależą od obrotów silnika. No i jaką wersję silnika masz na myśli, bo Ikarus ma kilka. Wczoraj popylałem solarisem z zakręconym ogrzewanie na budziku było 97st bez względu czy spokojna czy dynamiczna jazda.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.06.2010, 13:33 

Dołączył(a): Cz 10.12.2009, 19:46
Posty: 38
@ Gumiś Przyjęcia od września będą w Gliwicach ;)
I nie 1500 brutto, 1600 NETTO.

To tak samo kiepskie jak i u nas z deszczu pod rynnę:-((


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.06.2010, 14:03 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
rustsaltz napisał(a):
albo idziesz robić za 1500. Zawsze jeszcze możesz iść robić do hipermarketu za 800.

Ależ nie !. Zawsze możesz jeszcze ukraść pierwszy milion i założyć własny interes. Nie jeden w tym kraju tak zrobił i nie narzeka (nazwisk nie wymienię ponieważ wiem, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a w moim wieku i stanie zdrowia klimat więzienny by mi nie służył).
Gumiś napisał(a):
I nie 1500 brutto, 1600 NETTO.

To jest wybór taki jak pomiędzy dwiema wiodącymi siłami politycznymi naszego kraju. Ja mam dużo wyzszą, choś wczesną emeryturę i nie za bardzo wystarcza mi na normalne życie na poziomie przeciętnego obywatela XXI wieku. A emeryturę mam tak "wysoką" tylko dzięki temu, że ukończyłem studia i większość czasu przepracowałem w obecnie powszechnie znienawidzonym systemie społeczno-politycznym, a nie w tzw wolnym i demokratycznym kraju.
adam86 napisał(a):
Jak strajkuja to nalezy ich pogonic.

W czasach które pamiętam, dwa razy w Polsce strajkujących pogoniono, raz w grudniu 1970, drugi raz także w grudniu ale w 1981r. Liczę na to, że za trzecim razem efekt będzie podobny, ale bardziej skuteczny - skuteczny dla pracujących nie dla władzy.

Przepraszam za to polityczne wtrącenie, to po prostu uboczny efekt upałów, dlatego uciekłem do tego bufetu i liczę na choćby odrobinkę wyrozumiałości.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności