Teraz jest Śr 24.04.2024, 8:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Ty piszesz głupoty! Nie ja, to Ty piszesz!
Napisane: Wt 6.07.2010, 22:15 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):
ROTFL.

Jest logicznym, że jeśli kierowca otwiera wszystkie drzwi jednocześnie, to nie sprawdza biletów.
adam86 napisał(a):
Oczywiście nikogo nie obchodzi, czy kierowca coś sprawdza...

"Coś" sprawdza?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.07.2010, 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
greg napisał(a):
Jest logicznym, że jeśli kierowca otwiera wszystkie drzwi jednocześnie, to nie sprawdza biletów.

Ale to nikogo nie obchodzi czy on sprawdza bilety, tylko ile drzwi otwiera. jak otworzy pierwsze i się gapi w sufit, to go nikt nie pokara. I to jest debilne do kwadratu. Abstrahując od tego, że w umowach jest zapis, iż w razie większej liczby pasażerów można otwierać wszystko.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.07.2010, 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Ten system nie powinien przewidywać otwierania wszystkich drzwi. Jeśli są godziny szczytu to na danym odcinku gdzie są duże potoki pasażerskie powinno jeździć więcej autobusów lub częściej na odcinku najbardziej obciążonym. Więcej powinno być linii szczytowych takich jak 932 ot choćby między Bielszowicami a Nowym Bytomiem. To jest paranoja, że na liniach mocno obciążonych jeżdżą 12 metrowce, z częstotliwością co 30 minut.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 7.07.2010, 15:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
Jakby KZK GOP puścił więcej autobusów to następnego dnia zostałby wynaleziony teleporter :P

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.07.2010, 13:32 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):

Ale to nikogo nie obchodzi czy on sprawdza bilety, tylko ile drzwi otwiera. jak otworzy pierwsze i się gapi w sufit, to go nikt nie pokara...

Przecież patrzenie w sufit przez kierowcę (nawet podczas otwarcia pierwszych drzwi na przystanku) nie jest zabronione :P
"Można patrzeć a nie widzieć".
Nie znasz innych sposobów osiągania celu?
Uważasz, że system kar jest najlepszym sposobem motywacji pracownika?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.07.2010, 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
greg napisał(a):
Przecież patrzenie w sufit przez kierowcę (nawet podczas otwarcia pierwszych drzwi na przystanku) nie jest zabronione :P
"Można patrzeć a nie widzieć".

Można też nie pisać głupot.
Cytuj:
Nie znasz innych sposobów osiągania celu?
Uważasz, że system kar jest najlepszym sposobem motywacji pracownika?

A gdzie ja coś takiego niby pisałem? Czepiasz się słówek, a nie rozumiesz sensu wypowiedzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.07.2010, 16:14 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):
Można też nie pisać głupot.

To nie pisz :>

adam86 napisał(a):

A gdzie ja coś takiego niby pisałem? Czepiasz się słówek, a nie rozumiesz sensu wypowiedzi.

Ale Ty rzadko nadajesz swoim enigmatycznym i zawoalowanym wypowiedzią jakikolwiek sens, więc potem nie miej pretensji że nikt cię nie rozumie. Wyspecjalizowałeś się w wytykaniu pomyłek i błędów (choć sam popełniasz je także) a każda Twoja wypowiedź to strofowanie innych uczestników biorących udział w dyskusji.
Więc tym razem zadaj sobie trud i napisz "coś z sensem" na temat w którym bierzemy udział.
Serdecznie zapraszam.
Dla pełnego wyjaśnienia: mylisz pojęcia, ponieważ program "pierwsze drzwi" to wymuszony obieg pasażerów, a Ty ciągle powtarzasz o liczbie drzwi, które są otwierane. Więc jeszcze raz zwracam się do Twojej świadomości: nie liczba drzwi a kolejność ich otwierania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.07.2010, 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
greg napisał(a):
To nie pisz :>

Zacznij od siebie.
Cytuj:

Ale Ty rzadko nadajesz swoim enigmatycznym i zawoalowanym wypowiedzią jakikolwiek sens, więc potem nie miej pretensji że nikt cię nie rozumie.

Dziwne, znaczna wiekszość doskonale rozumie o co chodzi.
Cytuj:
Więc tym razem zadaj sobie trud i napisz "coś z sensem" na temat w którym bierzemy udział.

Sam piszesz bez sensu, bo nie rozumiesz o czym piszę, a potem komentujesz.
Cytuj:
Dla pełnego wyjaśnienia: mylisz pojęcia, ponieważ program "pierwsze drzwi" to wymuszony obieg pasażerów, a Ty ciągle powtarzasz o liczbie drzwi, które są otwierane.

Pojęcia to mylisz Ty. Ja komentowałem nie sam program, a te idiotyczne kary, za otwieranie na raz wszystkich drzwi. One są tylko i wyłącznie po to, żeby MZKP i KZK sobie zmniejszało dziurę budżetową. A w teorii nie chodzi o żaden obieg pasażerów, tylko o sprawdzanie im biletów, stąd kara powinna być za stwierdzenie braku takowej kontroli.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.07.2010, 22:29 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):
greg napisał(a):

Dla pełnego wyjaśnienia: mylisz pojęcia, ponieważ program "pierwsze drzwi" to wymuszony obieg pasażerów, a Ty ciągle powtarzasz o liczbie drzwi, które są otwierane.

Pojęcia to mylisz Ty. Ja komentowałem nie sam program, a te idiotyczne kary, za otwieranie na raz wszystkich drzwi. One są tylko i wyłącznie po to, żeby MZKP i KZK sobie zmniejszało dziurę budżetową. A w teorii nie chodzi o żaden obieg pasażerów, tylko o sprawdzanie im biletów, stąd kara powinna być za stwierdzenie braku takowej kontroli.


...wymuszony obieg ... umożliwiający kontrole biletów (przecież to oczywiste!).
Ciągle piszesz: kara, kara, kara...
Nie widzisz innego sposobu rozwiązania tego problemu?
Zastanów się może nad motywacją tych ludzi, która mogłaby przynieść spodziewany efekt (mowa o zaangażowaniu się kierowców podczas sprawdzania biletów).
Dla mnie Twój sposób myślenia jest błędny a już na pewno odmienny z moim i nie doprowadzi do zamierzonego celu.
Mimo wszystko dziękuje za wyrażenie swojego poglądu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 9.07.2010, 7:17 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
greg napisał(a):
adam86 napisał(a):
greg napisał(a):

Dla pełnego wyjaśnienia: mylisz pojęcia, ponieważ program "pierwsze drzwi" to wymuszony obieg pasażerów, a Ty ciągle powtarzasz o liczbie drzwi, które są otwierane.

Pojęcia to mylisz Ty. Ja komentowałem nie sam program, a te idiotyczne kary, za otwieranie na raz wszystkich drzwi. One są tylko i wyłącznie po to, żeby MZKP i KZK sobie zmniejszało dziurę budżetową. A w teorii nie chodzi o żaden obieg pasażerów, tylko o sprawdzanie im biletów, stąd kara powinna być za stwierdzenie braku takowej kontroli.

Czy nie można zatem napisać że działania, które podjęły władze wymienionych związków mają na celu zmniejszenie dziury budżetowej?
Gdzie coś takiego napisałeś?
A tak przy okazji to zacznij wymagać od siebie i skończ ze swoimi wstawkami typu; "i co z tego?", no, bo co? i wreszcie powielane w tysiącach razy sławetne "piszesz bzdury". Nie traktuj rozmówcę jak pryncypał i nie podpieraj się że jesteś rozumiany w większości przez ogół.
Proszę, zaczynaj może swoją wypowiedź od "Moim zdaniem...", Uważam że..., lub jakikolwiek inny dowolny zwrot oznajmiający Twój stosunek do danej wypowiedzi. Poza tym nie zapominaj uzasadniać swoich racji. Podważanie jakiejkolwiek opinii czy komentarza bez uzasadnienia wydaje się być pozbawione sensu.
Jeśli chodzi o zasadniczą część:
...wymuszony obieg ... umożliwiający kontrole biletów (przecież to oczywiste!). Proszę, rozmawiajmy i traktujmy się poważnie.
Ciągle piszesz: kara, kara, kara...
Nie widzisz innego sposobu rozwiązania tego problemu?
Zastanów się może nad motywacją tych ludzi, która mogłaby przynieść spodziewany efekt (mowa o zaangażowaniu się kierowców podczas sprawdzania biletów).
Dla mnie Twój sposób myślenia jest błędny a już na pewno odmienny z moim i nie doprowadzi do zamierzonego celu.
Mimo wszystko dziękuje za wyrażenie swojego poglądu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 9.07.2010, 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
greg napisał(a):
...wymuszony obieg ... umożliwiający kontrole biletów (przecież to oczywiste!).

Nie to nie ejst oczywiste, bo wymuszanie obiegu pasażerów, czyli stwarzanie im niedogdności jest idiotyczne, jesli kierowca w ogóle nie raczy spojrzeć na to co mu pasażer pokazuje.
Cytuj:
Ciągle piszesz: kara, kara, kara...
Nie widzisz innego sposobu rozwiązania tego problemu?
Zastanów się może nad motywacją tych ludzi, która mogłaby przynieść spodziewany efekt (mowa o zaangażowaniu się kierowców podczas sprawdzania biletów).
Dla mnie Twój sposób myślenia jest błędny a już na pewno odmienny z moim i nie doprowadzi do zamierzonego celu.
Mimo wszystko dziękuje za wyrażenie swojego poglądu.

Ależ uparty jeteś. Od początku obśmiewam te kary, a ty z uporem maniaka usiłujesz twierdzić, że je popieram. A tak poza tym, to sposób myslenia może byc tylko odmiennny od czyjegoś...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 10.07.2010, 9:05 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):
Nie to nie ejst oczywiste, bo wymuszanie obiegu pasażerów, czyli stwarzanie im niedogdności jest idiotyczne, jesli kierowca w ogóle nie raczy spojrzeć na to co mu pasażer pokazuje.

I tak w nieskończoność... jałowa gadka, bo pomysłu na rozwiązanie sprawy nie przedstawiłeś. Opisujesz to, co wszystkim jest znane. A mnie interesuje nie opisywanie rezultatów błędnych decyzji tylko Twój punkt widzenia. Inaczej jak można zapobiec "idiotycznym niedogodnościom" w których kierowca "nie raczy spojrzeć na to co mu pasażer pokazuje"?
Albo:co byś uczynił, będąc szefem KZK GOP a nie "jego numerkiem" , (zresztą bardzo odległym od "1") aby rozwikłać dręczący problem?
Cytuj:
Ależ uparty jeteś.

Upartość, którą mi zarzucasz wynika z braku komunikatywności z Twojej strony.
Cytuj:
Od początku obśmiewam te kary,.....

Nie jest tak jak twierdzisz kłamczuchu, ponieważ ten cytat należy do Ciebie: "A w teorii nie chodzi o żaden obieg pasażerów, tylko o sprawdzanie im biletów, stąd kara powinna być za stwierdzenie braku takowej kontroli." (Ciągle przewija się skrywane podświadomie pragnienie kontroli i karania nad którym już chyba nie panujesz, niestety).
A jeśli chodzi o wyśmianie to wyśmiewałeś ostatnio p. Sobańskiego swoim "Buahaahaa..." więc bądź konsekwentny i zaznaczaj taki sposób wyrażania swojego napięcia i emocji, bo będziesz miał znów pretensje, że jesteś nie rozumiany i tłumaczył się że wyśmiewałeś coś lub kogoś a czytający Twoje komentarze nie zrozumieli intencji.

I jeszcze jedno. Piszesz o łataniu dziury budżetowej, a przecież zakup kamery i pozostałego sprzętu jest wydatkiem, który ten budżet na pewno uszczuplił, więc przyznasz sam, że to "coś" nie tak. Dlatego zastanów się może czy nie podchodzisz do sprawy zasadniczo a już na pewno zbyt formalnie? Sądzisz, że kamera zastała zakupiona tylko w tym celu?
Życzę więcej dystansu do siebie :)


Ostatnio edytowano So 10.07.2010, 12:20 przez greg, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
greg napisał(a):
I tak w nieskończoność... jałowa gadka, bo pomysłu na rozwiązanie sprawy nie przedstawiłeś. Opisujesz to, co wszystkim jest znane. A mnie interesuje nie opisywanie rezultatów błędnych decyzji tylko Twój punkt widzenia.

Ale ja nie pisałem o moim punkcie widzenia na program.
Cytuj:
Inaczej jak można zapobiec "idiotycznym niedogodnościom" w których kierowca "nie raczy spojrzeć na to co mu pasażer pokazuje"?
Albo:co byś uczynił, będąc szefem KZK GOP a nie "jego numerkiem" , (zresztą bardzo odległym od "1") aby rozwikłać dręczący problem?

Program należy oczywiscie zlikwidować w KZK, system komunikacyjny sie do tego po prostu nie nadaje. W MZKP mógłby mieć rację bytu, ale po dostosowaniu taboru do potrzeb, na co i tak nie ma co liczyc, bo taniej jest jeździć migiem niż używanym midikiem.
Cytuj:
Nie jest tak jak twierdzisz kłamczuchu, ponieważ ten cytat należy do Ciebie: "A w teorii nie chodzi o żaden obieg pasażerów, tylko o sprawdzanie im biletów, stąd kara powinna być za stwierdzenie braku takowej kontroli."

Jest tak jak twierdzę, ponieważ to o czym ja piszę ma się nijak do stania w krzakach z kamerą. Stwierdzenie braku kontroli powinno się odbywać po wejściu kontrolera do wozu i sporządzeniu stosownego zapisu w karcie.
Cytuj:
(Ciągle przewija się skrywane podświadomie pragnienie kontroli i karania nad którym już chyba nie panujesz, niestety).

Opanuj się, bo się nieco już zagalopowałeś.
Cytuj:
I jeszcze jedno. Piszesz o łataniu dziury budżetowej, a przecież zakup kamery i pozostałego sprzętu jest wydatkiem, który ten budżet na pewno uszczuplił, więc przyznasz sam, że to "coś" nie tak.

I po co te bzdury? Poszukaj sobie w BIPie ile wynoszą kary umowne, potem ile kosztowała kamera. A potem wypisuj podobne mądrości.

Polityka nakładania kar umowych zawsze była taka sama. KZK nigdy nie potrafił, a raczej nie chciał, wymusic odpowiedniego realizowania umów. Dlatego PKM Katowice nigdy nie został ukarany za jazdę autobusem innym niż trzeba. Za to jak PUP posłał berlińczyka zamiast M11 to już oczywiście się go kopało. MZKP robi dokładnie tak samo.


Ostatnio edytowano Nd 11.07.2010, 11:59 przez adam86, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
kaduk napisał(a):
Ale o jakim systemie motywacyjnym może być mowa, skoro sama znam co najmniej 3 kierowców z dwóch różnych PKM-ów - PKM Katowice i PKM Sosnowiec, którzy za to, że bardzo dokładnie sprawdzali bilety i nie dopuszczali by gapowicze jeżdzili, otrzymywali skargi od gapowiczów, a od pracodawcy kary nagany, upomnienia i odebranie premii, a efektem końcowy było przerzucenie na autobusy bez obsługi pierwszych drzwi. I to wszystko dlatego, że gapowicz się nie przejechał, a wg PKM-ów, to pasażer ma rację.

Bo nikomu w PKMie na tym nie zależy, tak samo jak nikomu w KZK nie zalezy na pasażerach. PKM to wymyślił tylko po to, żeby dodatkowe pieniądze dostac.
Cytuj:
Więc to nie kierowcę trzeba motywować (chociaż niektórych to dotyczy), ale sam PKM, bo gdyby to PKM miał swoje bilety to zależałoby im na jak największej kontroli biletów i sprzedaży biletów.

Ano własnie. System wynagradzania za przejechany wozokm powoduje, że przewoźnik nie martwi się o wpływy do kasy organizatora.
Cytuj:
A swoja drogą, dodatek za kontrolę biletów przez kierowców w wysokości 0,50zł/godzinę w PKM Sosnowiec, nie jest wystarczającym systemem motywacyjnym?

To wszystko wynika z tego, że u nas sie kierowcy niektórzy przyzwyczaili, że oni są panami swojego autobusu i robia to co im się podoba. W PKM Sosnowiec jest takich dość dużo niestety. Poza tym te 0,50zł/h jest obligatoryjne, nie jest to żadna nagroda, wiec po co ma się starać? Raczej prowizja z biletów, która wynosi nawet 20% jest większą zachętą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 14:31 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
adam86 napisał(a):
Dlatego PKM Katowice nigdy nie został ukarany za jazdę autobusem innym niż trzeba.


Nie nigdy, tylko zaledwie 172 razy (20640 zł) w całym 2009 roku ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 21:12 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
kaduk napisał(a):
"... gdyby to PKM miał swoje bilety to zależałoby im na jak największej kontroli biletów i sprzedaży biletów. Bo dokładna kontrola biletów przez kierowcę skutkuję zakupem biletu lub rezygnacją z podróży do "autobusu darmowego", czyli tam gdzie kierowca nie sprawdza biletów.

Oczywiście że tak. Poszedłbym dalej tworząc spółki z udziałem pracowników co zmieniłoby bardzo wiele a w szczególności podejście i zaangażowanie ludzi do pracy. Wolny rynek i konkurencja pomiędzy firmami stanowiłyby o istnieniu danego przedsiębiorstwa czy spółki. Oczywiście nie muszę dodawać, że wszystkie organizacje mieniące się organizatorami komunikacji miejskiej, mające obecnie w nazwie wyraz "związek" byłyby zbędne i niepotrzebne nikomu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
greg napisał(a):
Oczywiście że tak. Poszedłbym dalej tworząc spółki z udziałem pracowników co zmieniłoby bardzo wiele a w szczególności podejście i zaangażowanie ludzi do pracy. Wolny rynek i konkurencja pomiędzy firmami stanowiłyby o istnieniu danego przedsiębiorstwa czy spółki. Oczywiście nie muszę dodawać, że wszystkie organizacje mieniące się organizatorami komunikacji miejskiej, mające obecnie w nazwie wyraz "związek" byłyby zbędne i niepotrzebne nikomu.

To jest mam nadzieję ironia...

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 21:41 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
rustsaltz napisał(a):
greg napisał(a):
Oczywiście że tak. Poszedłbym dalej tworząc spółki z udziałem pracowników co zmieniłoby bardzo wiele a w szczególności podejście i zaangażowanie ludzi do pracy. Wolny rynek i konkurencja pomiędzy firmami stanowiłyby o istnieniu danego przedsiębiorstwa czy spółki. Oczywiście nie muszę dodawać, że wszystkie organizacje mieniące się organizatorami komunikacji miejskiej, mające obecnie w nazwie wyraz "związek" byłyby zbędne i niepotrzebne nikomu.

To jest mam nadzieję ironia...

Nie. To nie jest ironia. Pytasz o spółki z udziałem pracowników?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 11.07.2010, 23:46 

Dołączył(a): Pt 17.07.2009, 19:11
Posty: 150
adam86 napisał(a):
Ale ja nie pisałem o moim punkcie widzenia na program.

To jak można nazwać to co piszesz? Bo dla mnie to jest pisanie do samego siebie.
Cytuj:
Program należy oczywiscie zlikwidować w KZK, system komunikacyjny sie do tego po prostu nie nadaje.

I to jest twierdzenie a zarazem konkluzja, ale uzasadnienia brak, za to poznałem Twoje stanowisko w tej sprawie (nazwijmy je punktem widzenia).
Cytuj:
W MZKP mógłby mieć rację bytu, ale po dostosowaniu taboru do potrzeb, na co i tak nie ma co liczyc, bo taniej jest jeździć migiem niż używanym midikiem.
Tutaj uzasadnienie jest niewielkie, ale jest.
Cytuj:
Jest tak jak twierdzę, ponieważ to o czym ja piszę ma się nijak do stania w krzakach z kamerą. Stwierdzenie braku kontroli powinno się odbywać po wejściu kontrolera do wozu i sporządzeniu stosownego zapisu w karcie.

A tu masz zastrzeżenia do strony technicznej kontroli, choć ta jest obiektywniejsza, sprawniejsza i nie wymaga przymusowego postoju. Technicznie wolałbyś jak "drzewiej bywało". A tak zapytam znowu dlaczego ma wchodzić kontroler i wpisywać się koniecznie w kartę? Zapis cyfrowy nie wystarcza?
Cytuj:
...ponieważ to o czym ja piszę ma się nijak do stania w krzakach z kamerą.

Taka mała prośba. Przetłumacz tę część swojego zdania, ponieważ ja nie rozumiem co masz na myśli. Bądź proszę precyzyjniejszy w formułowaniu swoich myśli.
Cytuj:
Opanuj się, bo się nieco już zagalopowałeś.

Może. Zważywszy, że jestem zwolennikiem innego systemu pracy.
Cytuj:
I po co te bzdury? Poszukaj sobie w BIPie ile wynoszą kary umowne, potem ile kosztowała kamera. A potem wypisuj podobne mądrości.

Polityka nakładania kar umowych zawsze była taka sama. KZK nigdy nie potrafił, a raczej nie chciał, wymusic odpowiedniego realizowania umów. Dlatego PKM Katowice nigdy nie został ukarany za jazdę autobusem innym niż trzeba. Za to jak PUP posłał berlińczyka zamiast M11 to już oczywiście się go kopało. MZKP robi dokładnie tak samo.

Nie miałem o tym pojęcia. Wdzięczny jestem za wyjaśnienie tym bardziej, że podparte jest opisem niektórych sytuacji co może stanowić uzasadnienie Twojej wypowiedzi, choć jak sam musisz przyznać informacje masz nie do końca sprawdzone.


Ostatnio edytowano Pn 12.07.2010, 1:10 przez greg, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.07.2010, 9:02 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
greg napisał(a):
Oczywiście że tak. Poszedłbym dalej tworząc spółki z udziałem pracowników co zmieniłoby bardzo wiele a w szczególności podejście i zaangażowanie ludzi do pracy.


Hmm, jeden PKM poszedł tą drogą. PKM Bytom się zwał...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności