Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 11:55 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 9:28
Posty: 7
memphis napisał(a):
Czacha85 napisał(a):
Masz też bardzo nieaktualne dane, gdyż od ponad roku nie są już wymagane tylne światła pozycyjne wraz ze światłami dziennymi.


Czyli co, z tyłu się nic nie musi świecić? To paranoja jest.

Tak, wraz ze światłami do jazdy dziennej nie muszą się włączać żadne inne światła w samochodzie, w tym również tylne pozycyjne. Co w tym takiego dziwnego? Potrafisz podać chociaż jeden argument za używaniem w dzień tylnych świateł pozycyjnych?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:00 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Czacha85 napisał(a):
Potrafisz podać chociaż jeden argument za używaniem w dzień tylnych świateł pozycyjnych?


Argument za używaniem świateł w dzień jest jeden zasadniczy - lepsza widoczność. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Żeby sobie porównać wystarczy pojechać za zachodnią granicę, gdzie jeździ się bez świateł.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:03 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 9:28
Posty: 7
Fakt, na Zachodzie jeździ się bez świateł i jakoś wszyscy żyją, wypadków znacznie mniej niż u nas, wszyscy się widzą, nie giną masowo na drogach, więc w czym problem?

Ale nie o to pytałem. Widzę, że masz poważne kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie i odpowiedz, tym razem na temat.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:09 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
Tak bardzo ważne są te światła na wąskich, ruchliwych drogach biegnących raz w cieniu pod koronami drzew, a raz w słońcu (np. Trasa Lębork-Łeba), odpowiednio się dostrzega wcześniej pojazd jadący z na przeciwka. Tam nawet jakby przepis nie mówił bym włączał światła mijania z przodu - dzienne są wg mnie za słabe,zwłaszcza jak się szybko jedzie. Ale z tyłu pozycyjne w dzień... po co to komu? A co do swiateł dziennych w KM to jak już pisałem, warto zaoszczędzić choćby te 1000 zł w roku żeby je dać kierowcom na gwiazdkę jako premię. Takie nawet drobne rozwiązania mobilizują pracownikó a nie zwiększają kosztów. Tęz kupuje ON tam gdzie taniej, na 300zł zaoszczędzę 10-15 które daje swoim dzieciom na lody, słodycze. Dzieci się cieszą i mobilizują:) a dla mnie to żaden dodatkowy wydatek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:14 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 9:28
Posty: 7
andrzejh69 napisał(a):
Tam nawet jakby przepis nie mówił bym włączał światła mijania z przodu - dzienne są wg mnie za słabe,zwłaszcza jak się szybko jedzie.

Przeczytaj mój pierwszy post na drugiej stronie w tym wątku. Dzienne są zawsze lepiej widoczne od świateł mijania, gdyż zostały specjalnie zaprojektowane aby pojazd był lepiej widoczny za dnia, światła mijania świecą na drogę, a to co widzimy, to tylko niechciany efekt uboczny rozpraszania światła. Jak mi nie wierzysz, to poczytaj odpowiednie regulaminy homologacyjne lub przyjrzyj się prawdziwym światłom do jazdy dziennej, a nie zabawkom montowanym w starych Golfach.

Światła mijania:
Obrazek

Światła do jazdy dziennej:
Obrazek

Widać różnicę?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
A teraz zrób to samo z gliwickim ikarusem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:28 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
Czacha przecież ja się z Tobą zgadzam, a o tych dziennych co niby gorzej widać to miałem na myśli typu "Ikarus280-PKM Gliwice" itp, z pradziwego zdarzenia o których piszesz raczej trudno spotkać w praktyce


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Czacha85 napisał(a):
Widać różnicę?


Widać różnicę na korzyść samochodu ze światłami mijania, a tymi idiotycznymi wynalazkami do jazdy dziennej.

Poza tym - zapoznaj się co na temat wklejania zdjęć stanowi regulamin forum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:39 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
adam86 napisał(a):
Chyba dośc wyraźnie napisał, że źle.


Dla widoczności świateł STOP też źle?

adam86 napisał(a):
I skończcie pisać, że samochód bez świateł jest lepiej widoczny w dzień niż ten bez, bo to jest po prostu żałosne.


A kto tak napisał?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:42 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
memphis napisał(a):
Argument za używaniem świateł w dzień jest jeden zasadniczy - lepsza widoczność.


Na długich jest jeszcze lepsza widocznośc. Nikt mnie nie przekona, że tak nie jest.

Cytuj:
I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Żeby sobie porównać wystarczy pojechać za zachodnią granicę, gdzie jeździ się bez świateł.


I gdzie jest mniej wypadków niż w Polsce.


http://dadrl.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=615


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:44 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
andrzejh69 napisał(a):
Tak bardzo ważne są te światła na wąskich, ruchliwych drogach biegnących raz w cieniu pod koronami drzew, a raz w słońcu (np. Trasa Lębork-Łeba), odpowiednio się dostrzega wcześniej pojazd jadący z na przeciwka. Tam nawet jakby przepis nie mówił bym włączał światła mijania z przodu - dzienne są wg mnie za słabe,zwłaszcza jak się szybko jedzie. Ale z tyłu pozycyjne w dzień... po co to komu? A co do swiateł dziennych w KM to jak już pisałem, warto zaoszczędzić choćby te 1000 zł w roku żeby je dać kierowcom na gwiazdkę jako premię. Takie nawet drobne rozwiązania mobilizują pracownikó a nie zwiększają kosztów. Tęz kupuje ON tam gdzie taniej, na 300zł zaoszczędzę 10-15 które daje swoim dzieciom na lody, słodycze. Dzieci się cieszą i mobilizują:) a dla mnie to żaden dodatkowy wydatek.


Po co masz dostrzegać samochód jadący z naprzeciwka 5 kilometrów wcześniej, jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami swoim, prawym pasem?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:45 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
memphis napisał(a):
Czacha85 napisał(a):
Widać różnicę?


Widać różnicę na korzyść samochodu ze światłami mijania, a tymi idiotycznymi wynalazkami do jazdy dziennej.


Widać też, że Ziemia jest płaska.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:47 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
dadrl napisał(a):
Widać też, że Ziemia jest płaska.


Argument na poziomie, nie ma co. Ta dyskusja jest bez sensu od samego początku, bo włączone czy wyłączone światła mają wpływ na _poczucie_ bezpieczeństwa, a nie poziom bezpieczeństwa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:51 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
memphis napisał(a):
dadrl napisał(a):
Widać też, że Ziemia jest płaska.


Argument na poziomie, nie ma co. Ta dyskusja jest bez sensu od samego początku, bo włączone czy wyłączone światła mają wpływ na _poczucie_ bezpieczeństwa, a nie poziom bezpieczeństwa.


Tym gorzej, bo jak czujesz się bezpiecznie, to szybciej jedziesz.
Efekt Petlzmana, mówi ci to coś?
http://en.wikipedia.org/wiki/Sam_Peltzman

A co do poziomu argumentów, to sam takie prezentujesz. To że tobie się coś wydaje, nie znaczy, że tak jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dadrl napisał(a):
Po co masz dostrzegać samochód jadący z naprzeciwka 5 kilometrów wcześniej, jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami swoim, prawym pasem?

żebyś się mógł głupio zapytać. Zamknijcie ten wątek bo tego się już czytać nie da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 13:06 

Dołączył(a): Cz 15.07.2010, 19:03
Posty: 12
adam86 napisał(a):
dadrl napisał(a):
Po co masz dostrzegać samochód jadący z naprzeciwka 5 kilometrów wcześniej, jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami swoim, prawym pasem?

żebyś się mógł głupio zapytać. Zamknijcie ten wątek bo tego się już czytać nie da.


Brakuje argumentów i ucieczka. Typowe dla was.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 13:17 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
dadrl - dlatego ze tez zgodnie z przepisami mozesz wyprzedzac jadac lewym pasem, niekoniecznie "piracąc" bo np wyprzedzasz traktor który jedzie 30km/h... i nie 5 km wcześniej a choćby 0,5-1 km. Jeśli na takiej drodze co pisalem "na pierwszym planie" jest cien z drzew a na drugim który się rozpoczyna choćby 0,5-1,0 km od ciebie ostre słońce to ciężko widać auta które są na pierwszym planie w cieniu (bardzo duży kontarst jasno/ciemno). Jak takiego czegos jeszcze nie doznałeś i się pytasz dlaczego tzn. że młody z Ciebie kierowca i się musisz dużo dużo uczyć :)))).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dadrl napisał(a):
Brakuje argumentów i ucieczka. Typowe dla was.

tematyka tego forum nie ma raczej związku z waszymi problemami, nadto łamiesz regulamin, więc sobie stąd idź.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.07.2010, 13:28 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
dadrl napisał(a):
Tym gorzej, bo jak czujesz się bezpiecznie, to szybciej jedziesz.


Masz mnie za jakiegoś idiotę? Jadę tyle ile trzeba (można) na danej drodze. Raczej jak się czuję mniej bezpiecznie to jadę wolniej.

Cytuj:
A co do poziomu argumentów, to sam takie prezentujesz. To że tobie się coś wydaje, nie znaczy, że tak jest.


A to, że tobie wyszło inaczej nie znaczy, że ludzie to tak odczuwają.

Zamykam wątek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności