Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 10.10.2010, 13:00 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Poppolityk napisał(a):
Pod urzędem miasta wsiadło do N908 pięć osób, z czego dwie dziwiły się że stoi tam taki autobus, przyglądając mu się jak statkowi kosmicznemu i upewniały się u kierowcy że jedzie przez Zagórze ("Naprawdę pan jedzie przez Zagórze? Super!")

Mysl co piszesz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.11.2010, 12:34 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... linii=902N - czy przez przypadek kursy tej linii 902N nie zniknęły? Bo w sumie to nie widzę...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.11.2010, 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Nie, tylko są bardziej ukryte.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.11.2010, 12:38 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
adam86 napisał(a):
Nie, tylko są bardziej ukryte.

No właśnie udało mi się je znaleźć... Ale ciężko...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.11.2010, 10:45 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adas napisał(a):
adam86 napisał(a):
Nie, tylko są bardziej ukryte.

No właśnie udało mi się je znaleźć... Ale ciężko...


A ja postanowiłem wczoraj skorzystać z tego cudownego skomunikowania wracając od znajomego i... dobrze, że miałem wygodne buty. Albowiem żadnego 902N pod UM nie uświadczyłem.

Teoretycznie pasowało wziąć taksi na koszt KZK GOP, ale pozostaje mieć jeszcze dowód, że nie jechał, a to może być problem... PKM Sosnowiec zgodnie z przyjęta tradycją odfajkuje, że kurs wykonał i udowodnij mu, że nie :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.11.2010, 23:26 

Dołączył(a): Wt 5.10.2010, 13:18
Posty: 21
aso napisał(a):
adas napisał(a):
adam86 napisał(a):
Nie, tylko są bardziej ukryte.

No właśnie udało mi się je znaleźć... Ale ciężko...


A ja postanowiłem wczoraj skorzystać z tego cudownego skomunikowania wracając od znajomego i... dobrze, że miałem wygodne buty. Albowiem żadnego 902N pod UM nie uświadczyłem.

Teoretycznie pasowało wziąć taksi na koszt KZK GOP, ale pozostaje mieć jeszcze dowód, że nie jechał, a to może być problem... PKM Sosnowiec zgodnie z przyjęta tradycją odfajkuje, że kurs wykonał i udowodnij mu, że nie :-)


A o której godzinie miał odjechać ten autobus spod urzędu miasta w Sosnowcu? Mnie bardzo przykra niespodzianka czekała w ubiegły weekend w noc z soboty na niedzielę, a więc 30/31 października. Wracałem nocnym N908 z Katowic do Sosnowca o 02.40 bez problemu i spodziewałem się, że tradycyjnie przesiądę się na N902 o 03.05 spod urzędu. Miałem co prawda trochę pietra, ale na zdrowy rozsądek - myślałem, że skoro kursy są o 01.05 / 02.05 / 03.05 to nawet jeśli będą jakieś peturbacje z przestawieniem zegarów o godzinę wstecz to jakiś kurs w okolicach 2.05 (czy to wg czasu letniego czy zimowego) jednak się odbędzie.


Jakież było moje nie-zdziwienie, gdy podjeżdżając N908 pod urząd punktualnie o 02.58 nie ujrzałem oczekującego jak zwykle na pasażerów N902, który powinien odjechać 03.05. Między tą 03.05 a 02.58 nastąpiła oczywiście zmiana czasu - nagle stała się ponownie 02.00. Odczekałem więc kwadrans do 03.15 (czy też 02.15 po zmianie czasu), nic nie nadjechało toteż postanowiłem udać się na przystanek Sosnowiec Dworzec PKP by zobaczyć co stamtąd odjeżdża. W rozkładzie widniał tramwaj T15 z Katowic na Zagórze, więc pomyślałem, że zawsze to bliżej do DG niż z centrum Sosnowa, więc postanowiłem na niego zaczekać. Z tym że pojawiła się w mej łepetynie wątpliwość, czy aby T15 o 02.49 nadjedzie, skoro zbliża się 02.30 która tak naprawdę była 03.30 gdyby nie zmiana czasu. Ale że alternatywnie miałem taxe albo marsz z buta, postanowiłem zaczekać. Kolejne zaskoczenie – T15 o 02.49 nadjechał punktualnie i o 03.00 wysiadłem na Zagórzu Pętli. Stamtąd w ok. 10 minut przedostałem się na przystanek Zagórze Mec w stronę DG. Była godzina 03.10. Wiedziałem że nocne N902 odjeżdżające z Sosnowca do DG obsługują ten przystanek i wg rozkładu powinien pojawić się tam o 03.18

http://rozklady.kzkgop.pl/rozklad/pokaz_kurs.php?
id_kursu=468801&nr_przystanku=40#przystanek

Odczekałem 20 minut do 03.30 i oczywiście N902 się nie pojawił. Oznacza to, że spod urzędu miasta nie odjechał nie tylko kurs na który liczyłem przesiąść się jadąc N908 z Katowic (02.40 – 03.05[02.05 po zmianie czasu] ale także ten następny kurs który powinien odjechać 04.05[03.05 po zmianie] ! Zastanawiam się czy tej nocy w ogóle jakikolwiek kurs N902 z Sosnowca do DG się odbył. Do DG dotarłem oczywiście taksówką.

Radzę Ci więc żądać wyjaśnień od KZK !


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.11.2010, 23:29 

Dołączył(a): Wt 5.10.2010, 13:18
Posty: 21
Na stronie KZK widnieje następująca informacja dot. zmiany czasu

http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... nikaty#489

"W związku ze zmianą czasu wprowadza się następującą organizację komunikacji nocnej:
do godz. 2:00 czasu letniego oraz po godz. 3:00 czasu zimowego wszystkie kursy wykonane zostaną zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy;
odjazdy następujące wg rozkładów jazdy pomiędzy godz. 2:00 a 3:00 zrealizowane zostaną według czasu zimowego"

Jakie więc wg was powinny odbyć się kursy tamtej nocy linii N908 i N902?
Przypomnę "normalne" odjazdy tych autobusów:
N908 - 23.40, 00.40, 01.40, 02.40, zmiana czasu, 03.40, 04.40
N902 - 01.05, 02.05, zmiana czasu, 03.05



?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.11.2010, 23:36 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Poppolityk napisał(a):
Radzę Ci więc żądać wyjaśnień od KZK !


Szkoda czasu na pisanie... Pani Druga z Panią Trzecią (wtajemniczeni wiedzą do czego piję) są w na tyle dobrej komitywie, że sprawie ukręci się łeb, a ja co najwyżej stracę czas idąc na pocztę po standardową odpowiedź w stylu "dziękujemy za zwrócenie uwagi, zdyscyplinujemy przewoźnika", tudzież w ostateczności "za niewykonanie kursu na przewoźnika nałożono karę określoną w umowie".

A na tramwaj nie chciało mi się czekać, bo były ogłoszone prace torowe, czyli teoretycznie zastępcza, a w praktyce - też totolotek. Bo już zetknąłem się z tym, że zawieszano 15-tkę od Sielca do Zagórza bez zastępczej.


Ostatnio edytowano So 6.11.2010, 23:39 przez aso, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.11.2010, 23:38 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Wg mnie powinny sie odbyc co kazda godzine skoro rozklad jest cykliczny co godzine. W rocznym rozrachunku i tak wszystko wychodzi na zero.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 17.12.2010, 21:01 

Dołączył(a): Wt 5.10.2010, 13:18
Posty: 21
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/a ... ,id,t.html

Zima mocno daje się we znaki pasażerom. Autobusy się spóźniają. Linia nocna będzie w nowym roku
Polska Dziennik Zachodni
PAS
2010-12-16 14:54:02, Aktualizacja 2010-12-17 14:26:56

Zima daje się we znaki wszystkim, ale szczególnie pasażerom. Autobusy przejeżdżają z dużym opóźnieniem, często mają problemy z pokonaniem zasypanych dróg.

Tak dzieje się m.in. na długich liniach, jak 175 z osiedla Mydlice do dzielnicy Ujejsce oraz 635, w kierunku Ząbkowic i Wojkowic Kościelnych. To jednak nie tylko wina aury, ale często wysłużonego taboru. W dąbrowskim oddziale sosnowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest obecnie ponad 110 wozów, ale spora część z nich nadaje się do kasacji.

Dlatego na liniach 175 i 635 próżno szukać solarisów i innych w miarę nowych pojazdów. Jeżdżą z reguły jelcze albo i przestarzałe ikarusy, w których nie domykają się okna, a komfort jazdy daleki jest od przyzwoitego.


Kilka razy w tygodniu jeżdżę linią 175 do Ząbkowic, ale ostatnio nie ma co liczyć na kurs o 7.36 z zajezdni na Mydlicach. Autobus cały czas się spóźnia, tak więc nie wiadomo, czy wyjedzie na trasę, czy nie pojedzie wcale – mówi dąbrowianka Katarzyna Malec.

– I wtedy nie wiadomo. Czekać, nie czekać. Próbuję dostać się do centrum, a wtedy okazuje się, że autobus linii 175 jednak już w międzyczasie pojechał. Wiem, że warunki zimowe utrudniają kierowcom jazdę, ale przecież PKM musi mieć w odwodzie jakieś inne wozy, które w razie kłopotów mogą wyjechać w drogę. Tłumaczenie, że autobus jest na trasie i nie zdąży wrócić na czas, nie jest żadnym tłumaczeniem – dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się w sosnowieckim PKM-ie przedsiębiorstwo, pomimo ostrych ataków zimy, stara się szybko reagować na tego typu sytuacje. – Na razie radzimy sobie z tymi trudnymi warunkami, choć wielu problemów spowodowanych aurą i na przykład wypadkami, po których zablokowane są trasy, nie da się przewidzieć – tłumaczy Piotr Drabek, dyrektor ds. technicznych Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

– Tak było m.in. po niedawnym wypadku na trasie z Katowic do Sosnowca. Mogą się więc zdarzać opóźnienia, nawet spore. W przypadku linii 175 największe problemy mieliśmy 2 grudnia, kiedy rzeczywiście autobus nie dotarł na czas. Z 25-minutowym opóźnieniem wyjechał wtedy wóz rezerwowy – dodaje.

Obecnie w PKM w Sosnowcu i w oddziale dąbrowskim więcej kierowców czeka także w rezerwie. – W normalnych warunkach na każdej ze zmian jest to jedna, dwie osoby, a teraz na ewentualną konieczność nagłego wyjazdu w trasę czeka pięciu, sześciu kierowców – zapewnia Piotr Drabek.

Jest i dobra wiadomość dla dąbrowian. Autobus nocny 902N, kursujący pomiędzy Dąbrową Górniczą i Sosnowcem będzie jeździł dalej także w nowym roku, co nie było wcale takie pewne.

– Nie planujemy likwidacji tej nocnej linii. Przez cały okres kursowania prowadzone są analizy napełnienia, które stworzą pełny obraz ilości pasażerów korzystających z tego połączenia – mówi Bartosz Matylewicz z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 17:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
902 w wersji dla ludzi, czyli kursy Sosnowiec UM - DG Centrum kursują w pt/sb, sb/nd (jak tyskie nocki); pt/sb, sb/nd, nd/pn (jak 905 i 906) czy w sb/nd i nd/pn (jak 57), bo średnio potrafię zinterpretować informację z naszej cudownej www?

A co do meritum, wybieram się za chwilę na imprezę do Będzina, dobrą godzinę spędziłem na analizie możliwości powrotu, taksówka z przyczyn finansowo-przygodowych odpada. Chcę być w Chorzowie koło 2:30, są dwie opcje:

- tramwaj 21 o 0:35 do Sosnowca, dalej 908N i 830N - o nią jestem spokojny, z tramwajów nocnych zdarza mi się często skutecznie skorzystać
- tajemniczy kurs 902 o 0:50 ze Stadionu do Zagórza przez Czeladź Stare Miasto, gdzie o 1:16 jedzie mi 911N, z którego przesiadam się na to samo 830N.

Obawiam się tego 902, kieruję pytanie do obeznanych w realiach nocnej komunikacji zzabrynicznej - jaka jest szansa, że autobus pojedzie inną trasą, nie zatrzyma się na przystanku, lub w ogóle się nie zjawi? Bezpieczniej wyjść wcześniej i pojechać tramwajem?

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 17:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
inżinier napisał(a):
902 w wersji dla ludzi, czyli kursy Sosnowiec UM - DG Centrum kursują w pt/sb, sb/nd (jak tyskie nocki); pt/sb, sb/nd, nd/pn (jak 905 i 906) czy w sb/nd i nd/pn (jak 57), bo średnio potrafię zinterpretować informację z naszej cudownej www?

902 to oczywiscie noc z pt/sob i z sob/nd. A co do 57, to czemu niby ma jechać z nd/pon? Przecież to jest umieszczone w rozkładzie na dni wolne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 17:46 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
adam86 napisał(a):
A co do 57, to czemu niby ma jechać z nd/pon? Przecież to jest umieszczone w rozkładzie na dni wolne.
Kiedyś próbowaliśmy to rozpracować i wyszło, że jednak nocne 57 jeździ w nocy z niedzieli na poniedziałek, bo to przedłużenie kursów na dni wolne.
Zobacz, że na rozkładach nie ma niczego specjalnego w godzinach 23:50 - 23:59 w piątek.
Jednak dalej nie wiadomo tego na 100%.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Bo w rozkładzie te kursy powinny być na końcu umieszczone, a nie na początku. Skoro to jest plan zaczynajacy się w dzień poprzedni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 19:12 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Kwarek napisał(a):
adam86 napisał(a):
A co do 57, to czemu niby ma jechać z nd/pon? Przecież to jest umieszczone w rozkładzie na dni wolne.
Kiedyś próbowaliśmy to rozpracować i wyszło, że jednak nocne 57 jeździ w nocy z niedzieli na poniedziałek, bo to przedłużenie kursów na dni wolne.
Zobacz, że na rozkładach nie ma niczego specjalnego w godzinach 23:50 - 23:59 w piątek.
Jednak dalej nie wiadomo tego na 100%.


To zależy jak jest wpisane w rozkładzie z KZK GOP (internetem się nie należy sugerować, bo skrypt nie odróżnia kursów nocnych przed i po godz. 24, tylko sortuje zawsze od 0 do 24). Jak są na końcu rozkładu na dni wolne to jeżdżą sb/nd i nd/pn.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: Pt 15.04.2011, 19:22 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Kwarek napisał(a):
Kiedyś próbowaliśmy to rozpracować i wyszło, że jednak nocne 57 jeździ w nocy z niedzieli na poniedziałek, bo to przedłużenie kursów na dni wolne.
Jednak dalej nie wiadomo tego na 100%.

Zdecydowanie na 100% z niedzieli na poniedzialek, bo to jest przedluzenie 57/3.
inżinier napisał(a):
Obawiam się tego 902, kieruję pytanie do obeznanych w realiach nocnej komunikacji zzabrynicznej - jaka jest szansa, że autobus pojedzie inną trasą, nie zatrzyma się na przystanku, lub w ogóle się nie zjawi? Bezpieczniej wyjść wcześniej i pojechać tramwajem?

Najlepiej do zadzwonic do dyspozytora na Zagorze i sie spytac.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wydłużenie linii 908N, a rozkład jazdy
Napisane: So 16.04.2011, 9:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Skorzystałem z tramwaju, jednak i były emocje, bo raczył pojechać dobre kilka minut po czasie, do tego eskortowany z przodu przez 21 do Huty, co wzbudziło niepokój części imprezowiczów. Nie był w tym odosobniony, 908 także jechało spóźnione. No ale przynajmniej pojazdy te konkretną prędkość rozwinęły, aż dziwne że 21 nie wyleciało na jakiejś rozklekotanej zwrotnicy. ;)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Sosnowiec
Napisane: Pt 20.07.2012, 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Vanessa00 napisał(a):
Przy tym postępie rozkładowo-taryfowego odstraszania pasażerów, ochoczo realizowanym przez KZK GOP, w materii rozkładowej na polecenie/wg interesu PKM, dziś raptem kilkanaście kursów wymaga rzeczywistej obsługi przez tabor wielkopojemny.
Jakieś 25 lat temu nie do pomyślenia było, by taka 40 przyjechała krótka, podobnie 18, 27, 35, 723. Rekordy napełnienia biły dowożące na godz. 8 przeguby na liniach 33, 175, 301, 622.
Nawet przegubowe 91, 116 i 690 (też w starych trasach) potrafiły się całkowicie wypełnić.
A dziś? Nyska czasem wydaje się za duża.
Jeszcze parę podwyżek cen biletów, cięć kursów i antytaktów, i w sosnowieckim PKM żaden przegub nie będzie potrzebny - spokojna głowa.
Swoją drogą końcówki na Maczkach, Wojkowicach i Trzebiesławicach wyglądają dziś na przegubach skrajnie niegospodarnie.
Gdzie są linie z tamtych lat? Potężne 61, 154, który nie mógł spod Agaty uciągnąć ładunku pod górkę, 99 w targowisko - wszystko rozp[***]. Ludzie jeżdżą nadal, nawet częściej, ale już nie ze światłym organizatorem.

@Lukas SC
#1594 swoje w życiu przejechał i przewiózł - pierwotnie miał stały przydział na 35. Miał też wyjątkowe szczęście do dwóch dbających o wóz kierowców (jednego zwłaszcza o silnik, a drugiego ogólnie). Mimo to zdecydowanie już dawno powinien być skasowany.


622 na odcinku Stawowa - Zagórze w dni nauki szkolnej jest solidnie napełniony, SU15 często jedzie nabity. Inna rzecz, że tą linię należałoby podzielić na dwie części, o czym już pisałem.
154 - w rejonie Chemicznej popadały generatory przewozów, w Katowicach - dość pokręcona trasa, więc trudno się dziwić że tabor B to czasem za dużo.
40 - jakby w Będzinie puścić ją najprostszą drogą do Kościuszki zamiast wywijać jakieś popieprzone hołubce po całym centrum, to może-może byłoby na SU15.

Z moich ulubieńców ze starej gwardii gołonoskiej do ś.p. #105 dołączyły #1559 i #4373... Przynajmniej #187 i #4355 się trzymają.

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Sosnowiec
Napisane: Pt 20.07.2012, 12:42 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Strzyż napisał(a):
622 na odcinku Stawowa - Zagórze w dni nauki szkolnej jest solidnie napełniony, SU15 często jedzie nabity. Inna rzecz, że tą linię należałoby podzielić na dwie części, o czym już pisałem.


Tak naprawdę szkielet tej linii to Urząd Miasta - Kazimierz. Do Stawowej ta linia jest potrzebna tylko w godzinach szczytu w dni nauki szkolnej.

Strzyż napisał(a):
154 - w rejonie Chemicznej popadały generatory przewozów, w Katowicach - dość pokręcona trasa, więc trudno się dziwić że tabor B to czasem za dużo.


Chemiczną spokojnie można obsłużyć wariantowo czymś, co w danym momencie nie jedzie pod szpital. Tereny przemysłowe przy tzw. Nowochemicznej są w zasięgu dojścia pod "żyletę", a zbyt wiele osób tam nie pracuje. Natomiast jest tam kilka domów, prywatna szkoła i coś trzeba tam puścić.

Strzyż napisał(a):
40 - jakby w Będzinie puścić ją najprostszą drogą do Kościuszki zamiast wywijać jakieś popieprzone hołubce po całym centrum, to może-może byłoby na SU15.


Linia 40 w obecnej postaci nie ma racji bytu. Popatrz na wskaźniki - jak na taką trasę - napełnienia niskie i losowe. Wystarczy korekta trasy 299 i 926, by do Szpitala jechał przez Elektrownię i podstawowy problem pt. Cmentarz znika. Dalej wystarcza sam 807, a wewnątrz Będzina wzmocniony od Kościuszki do Zamkowego 616. IMHO 40 powinna właśnie jechać na dwóch trasach: Katowice Skargi - Pogoń Akademiki - Środula K-D - Zagórze Osiedle - Zagórze Zajezdnia (w godzinach szczytu) i Katowice Skargi - Pogoń Akademiki - Środula Chemiczna. Natomiast sam 154 na odcinku sosnowieckim dał do piachu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Sosnowiec
Napisane: Pt 20.07.2012, 13:39 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
aso napisał(a):
Linia 40 w obecnej postaci nie ma racji bytu. Popatrz na wskaźniki - jak na taką trasę - napełnienia niskie i losowe. Wystarczy korekta trasy 299 i 926, by do Szpitala jechał przez Elektrownię i podstawowy problem pt. Cmentarz znika. Dalej wystarcza sam 807, a wewnątrz Będzina wzmocniony od Kościuszki do Zamkowego 616. IMHO 40 powinna właśnie jechać na dwóch trasach: Katowice Skargi - Pogoń Akademiki - Środula K-D - Zagórze Osiedle - Zagórze Zajezdnia (w godzinach szczytu) i Katowice Skargi - Pogoń Akademiki - Środula Chemiczna. Natomiast sam 154 na odcinku sosnowieckim dał do piachu.

Jako że korzystam z 40 przynajmniej raz dziennie podsunę swoje 2 grosze. 40 wystarczy dać konkretne godziny tak aby nie jeździła za tyłem jakiegoś innego autobusu, a większość kursów tak właśnie jest, że razem z 616 ganiają się na odcinku Dworzec PKP - Będzin Targowisko. Następnie to zmienić jej trasę tak aby miała sens (jeśli się da, bo moim zdaniem nie) po co w jednym kursie ma dublować przystanki pod Stadionem, 11 Listopada oraz od 1 Lipca również Dworzec PKP. Na odcinku Będzin Kościuszki - Osiedle Zamkowe Krośnieńska ona ma mały potencjał z pasażerami, mogą oni pojechać przez Syberkę, to tylko 6 minut różnicy. Rozumiem troskę o kierowców, bo na Zamkowym nie mieli godnych warunków do odpoczynku, ale moim zdaniem trasa powinna wrócić do tej, jak 40 kończyła na Zamkowym. Można by też coś pokombinować żeby ją puścić od Katowic do przystanku Będzin Szybowa, następnie z Małobądzkiej w lewo w Szkolną, Rolniczą, Załogi (obsługa dwóch przystanków linii 916 tzn Rolnicza i Lipowa) następnie dalej według obecnej trasy od Chmielewskiego. Mieszkańcy Górek Małobądzkich zyskali by połączenie częstsze z centrum miasta jak i Syberką, jak i również z Sosnowcem i Katowicami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności