Teraz jest Pt 29.03.2024, 2:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: To, co zwykle, tym razem Bratysława...
Napisane: Pt 10.09.2010, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
W dobie wszechobecnego internetu niby można sobie wszystko "zobaczyć", ale jednak podróże kształcą. Kilka dni temu byłem na chwilkę w Bratysławie i oczywiście mam niedosyt. Generalnie jechałem sposobem łączonym - puszką do Czadcy, przyjechałem nieco przed trzecią w nocy, klimacik niezły, jakieś cygaństwo mnie nagabywało o fajki, potem tych ziomków jakaś pijaczyna zwyzywała od żebraków, ale generalnie totalnie bezpiecznie, kilka taksówek oczekujących na pociąg z Pragi, przy czym część z nich przywiozła ludzi na ten sam pociąg (dalej do Koszyc, a chyba i do Humennego). Na dworcu względny spokój, policja pilnuje porządku, ktoś tam śpi na ławce. Fenomenalne wrażenie zrobił na mnie międzynarodowy motoraczek o 03:30! Niestety na jego powrót już nie czekałem, bo o czwartej miałem autobus do słowackiej metropolii. Nawet nie wiem, co to było, po dwóch przystankach się obudziłem w Bratysławie przy ostrym hamowaniu przez skodovką na przystanku.

Generalnie sprawy do załatwienia miałem na Petrzalce i tam też się udałem, zgodnie z wskazaniami linii autobusowych. Najpierw 88 (gazowa deskorolka osralisa) , potem przesiadka na 99 (sor bn12). Powrót trochę inaczej, autobus 59, jakiś mega pośpieszny, tabor wyborny - ik435 (RULEZ!) na Vinohrady i dalej już pociągami.

Slogan promocyjny Bratysławy, czyli Little Big City, świetnie pasuje do komunikacji miejskiej. Tramwaje trochę jakby zapuszczone (czy to ostatnia stolica EU bez niskaczy w tramwajach?), śmieszne wrażenie robią wąskie tetrójki z odwróconymi biglami, nowa kolorystyka bardzo powoli przebija się na burty. Z drugiej strony cała Petrzałka to wielkie autobusowisko, linie jeżdżące co 7,5 minuty, gigantyczne blokowisko. I nie wiem, czy bardziej uwagę przykuwają czteroosiowe kapacity czy raczej pięciodrzwiowe kloubaki sora czy wreszcie ciągle jeszcze pokaźne pokłady właśnie ik435. Przez pewien czas myślałem, że tabor jest ściśle przypisany do linii, ale na moim 99 oprócz sorów jeździły też ik415, podobnie jak na jakiejś "metrolinii" widziałem mieszankę. Natomiast wydaje mi się, że dni ikarusów są już policzone...

Warto się było wybrać, nawet z ograniczoną ilością czasu na "zwiedzanie" ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności