Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 5:57 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Crockett napisał(a):
Jak to bywa w naszych realiach jeden pomysł czy nawet opinia inna od reszty to od razu stek wyzwisk co jedynie świadczy o ludziach. Tematu nie zakładałem dla zabawy, dla wkurzenia paru osób tylko dlatego, że coś zaobserwowałem, porównałem z innym miejscem i widzę rozwiązania. A tak wszędzie jest jak jest bo jednej osoby nikt nie posłucha, ba, nawet nie wysłucha tylko zdepcze z błotem, nazwie takim i owakim a być może pomysły są godne uwagi a rozwiązania możliwe.


Chcesz brać udział w dyskusji, a nie odpowiadasz na postawione pytania. Znaczy odpowiadasz - tekstem w stylu podobnym jak powyżej.

Powtórzę zatem jeszcze raz. Jakie masz dowody na to, że Rybnik ze swoją skromną oferta:
1) zaspakaja ustawowe zadania w zakresie lokalnego transportu lokalnego?
2) podaż oferty odpowiada faktycznemu popytowi (nie rzeczywistemu, a potencjalnemu)?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 7:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Crockett napisał(a):
Rozkłady KZK GOP nie raz zmieniano na wniosek pasażerów. Czy jeśli w Rybniku nie było by takiej potrzeby nie zrobiono by tego? GOP to inny świat, inni ludzie a Rybnik to sami burżuje, którzy jeżdżą autami tylko i mają gdzieś ile razy jedzie komunikacja miejska?


To zacznijmy od podstaw- KZK od miasta dostaje pieniądze ryczałtem (np. co miesiąc 1000 zł), czy zależnie od ilości wykonanych wozokm?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 7:45 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Crockett napisał(a):
Jak to bywa w naszych realiach jeden pomysł czy nawet opinia inna od reszty to od razu stek wyzwisk co jedynie świadczy o ludziach.


Potrafisz się odnieść choć do jednego argumentu, czy tylko będziesz pisać pierdoły o steku wyzwisk?

Cytuj:
Rozkłady KZK GOP nie raz zmieniano na wniosek pasażerów. Czy jeśli w Rybniku nie było by takiej potrzeby nie zrobiono by tego? GOP to inny świat, inni ludzie a Rybnik to sami burżuje, którzy jeżdżą autami tylko i mają gdzieś ile razy jedzie komunikacja miejska? Może tam się żyje inaczej, tak, że starczy jeden krótki Citaro raz na parę godzin? Dziwne, nie sądzę... Wszystko da się zorganizować, kursy wyciąć, skrócić, inaczej ustawić ale to już za dużo roboty i myślenia na wygodnisi...


Komu stawiasz te zarzuty? Komunikacja zarówno w GOP, jak i ROW jest fatalna. Stwierdzenie, że gdzieś (w Rybniku) jest lepsza, bo jest mniej kursów w niedziele to przecież absurd. Jest wiele miejscowości gdzie w niedziele żaden autobus nie jeździ - wg Ciebie oznacza to, że jest tam najlepsza komunikacja w kraju?

Cytuj:
Egon - może mam nie używać skrótów typu "bus" bo nikt się tutaj nie skapnie o co chodzi albo robię przez to z siebie dzieciaka?


Bus to nie jest skrót tylko słowo z obecnego języka. Każdy się skapnie o co chodzi, ale dzieciaka robisz z siebie właśnie takimi pokrętnymi tłumaczeniami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 8:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.09.2007, 7:54
Posty: 73
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Komunikacja zarówno w GOP, jak i ROW jest fatalna. Stwierdzenie, że gdzieś (w Rybniku) jest lepsza, bo jest mniej kursów w niedziele to przecież absurd. Jest wiele miejscowości gdzie w niedziele żaden autobus nie jeździ - wg Ciebie oznacza to, że jest tam najlepsza komunikacja w kraju?



To może ja wcisnę swoje kilka groszy, skoro temat jest już w bufecie. ;)

Podam przykład fatalności komunikacji miejskiej w GOP - na przykładzie oferty z "mojego" osiedla. Otóż tak się zdarza, że lubiąc podróżować na dalsze wycieczki, korzystam z kolejowych połączeń, które jadą przez stację Katowice Piotrowice. Zazwyczaj wypada to w weekendy, gdy oferta przewozowa linii 138/238 jest po prostu fatalna. Do czego zmierzam? Że praktycznie zawsze idę pieszo 2-2,5km na stację PKP w Piotrowicach, bo nie mam sensownego połączenia z osiedla. Wszyscy moi znajomi robią to samo. Wystarczyłoby ruszyć głową i utworzyć krótką linię minibusową (jeśli zajdzie potrzeba - autobusową), która okrążałaby Os. Odrodzenia, potem przejeżdzała przez Piotrowice Osiedle (ul. Jankego) i zawracała pod dworcem kolejowym w Piotrowicach (tak, tam jest na to miejsce!). Częstotliwość linii nie byłaby regularna - autobus musiałby podjeżdżać pod perony na 5-6 minut przed odjazdem pociągu w kierunku np. gór. Odjeżdżać po przyjeździe pociągu na stację z w/w kierunku. Jestem w 100% pewny, że te minibusy byłby pełne.

Takich miibusów w GOPie / ROWie można utworzyć mnóstwo, tylko należy to dopasować m.in. do pociągów - ale o tym wiele osób wie, więc niczym nowym się właściwie nie wykazałem. Po prostu chciałbym, aby taka oferta zaistniała.

_________________
Lubisz turystykę? Wkręć się w to jeszcze bardziej!
.

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 8:28 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Crockett napisał(a):
Tematu nie zakładałem dla zabawy, dla wkurzenia paru osób tylko dlatego, że coś zaobserwowałem, porównałem z innym miejscem i widzę rozwiązania. A tak wszędzie jest jak jest bo jednej osoby nikt nie posłucha, ba, nawet nie wysłucha tylko zdepcze z błotem, nazwie takim i owakim a być może pomysły są godne uwagi a rozwiązania możliwe.

To jest stek bzdur, ale ty wolisz widziec swoje i oplakiwac swoj los jak to cie tutaj nikt nie rozumie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 14:36 
Jeszcze nie widziałem forum, gdzie ktoś czepiałby się skrótów jak dobrze wiadomo o co chodzi i z tego powodu, lub z powodu zakładania nietypowych tematów zniżał od razu kogoś do poziomu dzieciaka. To jest Internet i wszelkie skróty, emotikonki są normalne. Tutaj siedzą chyba sami wkurzeni przez życie 50 latkowie, którzy nie wiedzą co to forum i internet. Dyskutuję bo chcę ale mam gdzieś co ktoś tu pomyśli bo na każdym innym forum bardziej mnie szanują. Tutaj powaga gorzej niż na pogrzebie, brak jakiejkolwiek luźnej, miłej rozmowy i atmosfery, nic... Nawet spotkanie formalne z szefem nie wygląda tak dennie jak rozmowy tutaj. Co tu za ludzie są nie wiem…

Widać jak czytacie ze zrozumieniem więc powtórzę pod raz setny – nigdzie nie pisałem żeby wszędzie wycinać kursy a jedynie tam gdzie trzeba, szczególnie na wioskach skoro notorycznie po 3, 5 osób jeździ. Dobre jest to, że pojazdy nie jeżdżą w Rybniku dla pojedynczych osób tylko wtedy gdy automatycznie więcej osób zechce jechać, po dłuższym czasie, nie co godzinę. Skąd wiem czy w Rybniku są zaspakajane potrzeby? A co mam myśleć, skoro rozkłady się nie zmieniają od lat? Ile razy jak do debili mam to powtarzać? Co to w Rybniku ZTZ szantażuje ludzi a oni są odcięci od świata bo firma nie da się przebłagać o zwiększenie ilości kursów? Ludzie tam protestują i nic nie dostają? Widocznie jest ok. Pokazujecie swoją wiedzę zadając mi tak durne pytania bo tak samo nigdzie nie napisałem, że w weekendy w tym mieście wszystkie linie jeżdżą rzadko. Do takich największych Boguszowic jest parę linii jak do gliwickich Łabęd co godzinę. Ale na przykład do wspomnianych Chwałęcic, Stodół i Rud już co gdzieś 2 godziny. Skoro jednak macie dowody na to, że się opłaca to spoko, to z tego miejsca kończę dyskusję.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 14:52 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
I kończąc ostatni kęs krokieta kliknął pomarańczowy przycisk z krzyżykiem. Dziękuję, dobranoc!

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.09.2010, 15:33 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Crockett napisał(a):
Jeszcze nie widziałem forum, gdzie ktoś czepiałby się skrótów jak dobrze wiadomo o co chodzi
Nie śledziłem całej dyskusji, ale podejrzewam, że chodzi o "busy", które na tym forum nie są mile widziane.
Crockett napisał(a):
Ludzie tam protestują i nic nie dostają? Widocznie jest ok.
KZK wychodzi z grubsza z tego samego założenia, jakie są efekty mniej więcej widać na ulicach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności