Teraz jest Pt 19.04.2024, 7:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: M121 vs TLK (pewnie EU07)
Napisane: Cz 2.12.2010, 15:32 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,po ... 13685.html

Na Śląsku też trwa komunikacyjna apokalipsa?

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: M121 vs TLK (pewnie EU07)
Napisane: Cz 2.12.2010, 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.09.2007, 7:54
Posty: 73
Lokalizacja:
Katowice
Sadorg napisał(a):
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,pociag-wjechal-w-autobus-siedem-osob-rannych,13685.html

Na Śląsku też trwa komunikacyjna apokalipsa?


Apokalipsa była wczoraj.

Przykład mojej podróży do Katowic z os. Odrodzenia.
Wyszedłem na przystanek na 18:16, jednakże ludzie mi mówili, że czekają od 18 i nic. No to myślę, spoko - zaraz coś podjedzie. Przyjechało dopiero o 18:40 - linia 297. Wypadło kilka wozów. Pierwszy z nich (804) znalazł się na rogu Radockiego x Spokojna. Przy okazji Pan Kierowca z 297 powiedział, że pod Bank Śląski (Piotrowice Osiedle) nie jedzie, tylko zmieni trasę - pojedzie przez Tyską i dalej normalnie, bo pod górkę z Szewskiej / Jankego nie wjedzie (ślizgał się na każdym normalnym przyst.). Koniec końców w centrum byłem po 40 minutach, tylko dlatego, że... wysiadłem na Mikołowskiej koło kościoła (dalej z buta). Okazało się, że odcinek Mikołowska>dw. PKP jechało się.... 45 minut. :D

Za to w prezencie powrót do domu miałem cudny - bo (uwaga!) o 20:38 wyjechałem z dworca linią.... 804 (!!) [ostatni kurs: 19:26].

Wszystkie złomy z PKMu stały popsute na trasach, w zasadzie dużego mrozu nie było... a miasto stało sparaliżowane.


Dodatkowo - o 19:20 widziałem tylko fragment zatrzymania - na pewno od Rynku do prawie Pl. Wolności stały tramwaje.

Ja się tylko pytam, co się będzie działo - gdy temp. spadnie do minus 20-30? Bo skoro przy minus 5-10 jest tak źle...

Pozdrawiam!


P.S. Dziś w prasie pisali: do godz. 15 - opóźnienia autobusów - 10 min. O godz. 18 - opóźnienia sięgały 95 minut.

_________________
Lubisz turystykę? Wkręć się w to jeszcze bardziej!
.

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.12.2010, 16:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Problemem nie jest mróz a duża ilość sniegu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.12.2010, 17:26 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Mróz też jest problemem, skądś się biorą te oblodzone zwrotnice i jezdnie.

Jeśli chodzi zaś o stolicę Dolnego Śląska, to mając odrobinę szczęścia i dobre buty do przechodzenia przez zaspy można dotrzeć do celu, ale rozkłady to fikcja w zasadzie od rana do nocy. Na Rondzie Reagana od wczoraj nie działa sygnalizacja po tym jak jakiś skład poprawił lokalizację niektórych sygnalizatorów.

Nieustanne kolizje, zatrzymania, wykolejenia, zasypane zwrotnice i oczywiście zwyczajowo zamrażalnik w tramwajach, bo każdy wagon po protramie w zasadzie wyjeżdża bez ogrzewania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.12.2010, 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.09.2007, 7:54
Posty: 73
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Nieustanne kolizje, zatrzymania, wykolejenia, zasypane zwrotnice i oczywiście zwyczajowo zamrażalnik w tramwajach, bo każdy wagon po protramie w zasadzie wyjeżdża bez ogrzewania.



Taaaakk, będąc kilkukrotnie we Wrocławiu przekonałem się o tym, jak zimne są Protramy (a było aż 5 st. na plusie ;) ).

_________________
Lubisz turystykę? Wkręć się w to jeszcze bardziej!
.

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: M121 vs TLK (pewnie EU07)
Napisane: Pt 3.12.2010, 13:53 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
palex napisał(a):
P.S. Dziś w prasie pisali: do godz. 15 - opóźnienia autobusów - 10 min. O godz. 18 - opóźnienia sięgały 95 minut.


To ja pozdrawiam i zazdroszczę ;-)
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,li ... 12099.html

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności