Teraz jest Cz 28.03.2024, 19:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 298  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 19.11.2014, 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 2.05.2013, 10:38
Posty: 802
Lokalizacja:
Świętochłowice
pokrzyw napisał(a):
Chyba promocja. Na linii 43 przy przystanku Wojkowice Park o 20:11 zameldował się MAN #250

Teraz może być mniej takich promocji.
Od dziś 3 krótkie wozy z bagna znikają z 830.

_________________
http://www.km-forum.com.pl/galeria/sear ... r=Sir+Alex


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 19.11.2014, 12:28 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Na 830 dziś, plan 1: Merc #504, 2 MAN #253, 3 SU15 #700.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 19.11.2014, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 2.05.2013, 10:38
Posty: 802
Lokalizacja:
Świętochłowice
Jelczu napisał(a):
Na 830 dziś, plan 1: Merc #504, 2 MAN #253, 3 SU15 #700.

Czyli z 3CNów (w zamyśle 3 SU15) mamy tylko 2 z czego tylko jeden SU15.
Dobrze myślę?

_________________
http://www.km-forum.com.pl/galeria/sear ... r=Sir+Alex


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 19.11.2014, 20:29 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Jelcz #206 był niesprawny, więc Merc był rezerwowo. SU15 jak najbardziej kwalifikuje się jako CN.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 19.11.2014, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Jechalem dzisiaj SU15, duza ulga dzieki tym kilkunastu dodatkowym miejscom. Idioci i tak marudzili dzisiaj ze to krotki jedzie, ale co by nie jechalo to niedogodzisz. Dalej tloczno ale w sposob cywilizowany:p Jak dla mnie moga byc te Solarisy. Glupie studenty jeszcze nie ogarnely ze sa trzecie drzwi i miejsce siedzace latwo zajac nawet^^


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 4:43 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Ogólnie zauważyłem na 830, że wszyscy masowo cisną się w rzeźni, a przy 3 wrotach jest luźno.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Jelczu napisał(a):
Ogólnie zauważyłem na 830, że wszyscy masowo cisną się w rzeźni, a przy 3 wrotach jest luźno.

Dzisiaj #701,704,708. Dziwi mnie troche, czemu nad czworkami miedzy tylnimi kolami nie ma poreczy poziomych. W efekcie jest tam duzo wolnej przestrzeni bo nie ma za co sie zlapac. W Sosnowieckich tam porecze sa. Nawet na poreczach oszczedzaja zeby byc tanszym w przetargu?:p I faktycznie, spasowanie elementow cos im slabo wyszla w tych Solarkach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 16:21 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
PKM b napisał(a):
Jechalem dzisiaj SU15, duza ulga dzieki tym kilkunastu dodatkowym miejscom. Idioci i tak marudzili dzisiaj ze to krotki jedzie, ale co by nie jechalo to niedogodzisz. Dalej tloczno ale w sposob cywilizowany:p Jak dla mnie moga byc te Solarisy. Glupie studenty jeszcze nie ogarnely ze sa trzecie drzwi i miejsce siedzace latwo zajac nawet^^
Moim zdaniem trochę nadużyłeś przymiotnika "głupi". Poza tym nie wiem, jak w autobusach katowickich, ale w gliwickich SU15 obowiązuje zasada wsiadania pierwszymi drzwiami, chociaż według mnie nie powinna, bowiem ma obowiązywać w taborze "B" a przecież (podobno) SU15 to tabor "C".
Gliwickie SU15 są oblepione naklejkami o obowiązku wsiadania pierwszymi drzwiami i niektórzy kierowcy się tego trzymają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 17:42 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Bodzio napisał(a):
Poza tym nie wiem, jak w autobusach katowickich, ale w gliwickich SU15 obowiązuje zasada wsiadania pierwszymi drzwiami, chociaż według mnie nie powinna, bowiem ma obowiązywać w taborze "B" a przecież (podobno) SU15 to tabor "C".
Gliwickie SU15 są oblepione naklejkami o obowiązku wsiadania pierwszymi drzwiami i niektórzy kierowcy się tego trzymają.

Chyba w którymś przetargu sprecyzowano że sprawdzanie biletów dotyczy jednoczłonowego taboru C
EDIT: Tu coś takiego znalazłem
http://bip.kzkgop.pl/siwz/2012/linie_14 ... 9/SIWZ.pdf

Teraz się nie stosuje tego zapisu ale może KZK GOP określił to już z przewoźnikami.


Ostatnio edytowano Cz 20.11.2014, 17:48 przez lgor, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 2.05.2013, 10:38
Posty: 802
Lokalizacja:
Świętochłowice
lgor napisał(a):
Chyba w którymś przetargu sprecyzowano że sprawdzanie biletów dotyczy jednoczłonowego taboru C.

Chyba chodzi o 81.
Wówczas było ultimatum: deski? ok, ale z wsiadaniem przodem. Jeśli nie, to wprowadzamy B.

_________________
http://www.km-forum.com.pl/galeria/sear ... r=Sir+Alex


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 20.11.2014, 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Bodzio napisał(a):
Moim zdaniem trochę nadużyłeś przymiotnika "głupi". Poza tym nie wiem, jak w autobusach katowickich, ale w gliwickich SU15 obowiązuje zasada wsiadania pierwszymi drzwiami, chociaż według mnie nie powinna, bowiem ma obowiązywać w taborze "B" a przecież (podobno) SU15 to tabor "C".
Gliwickie SU15 są oblepione naklejkami o obowiązku wsiadania pierwszymi drzwiami i niektórzy kierowcy się tego trzymają.

Nie, nie nadużyłem. Są mądre studenty i głupie, i nie chodzi tu wcale o to jakie mają oceny. Proszę Cię, przy takich tłumach tylko raz mi się zdarzyło że się w to bawił...ehm, tzn. tylko otworzył pierwsze drzwi bo sprawdzać oczywiście nie sprawdzał. Nie było też gdzieś zapisu, że jak rozkład goni i jest dużo ludzi to nie musi sprawdzać? Nie kojarzę, żeby kierowcy przed czasem podstawiali się na przystanek. Każda sekunda przerwy to przecież rzecz święta.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 21.11.2014, 19:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Dziś na 45/1 w kursie po 9:00 rano z Katowic jechał przemalowany w barwy Poznańskie Solaris Urbino 15 #754 z Irexu. Niestety w kursie po 11:00 z Łazisk Średnich na pętli podmieniła go żołta "Szufla" #768, a miałem na niego już taki ładny kadr... ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 22.11.2014, 12:53 

Dołączył(a): Nd 21.09.2003, 23:56
Posty: 809
Lokalizacja:
Sosnowiec
Lukas SC napisał(a):
Ravel napisał(a):
A 160 jako okrężna przez Radochę do Sosnowca :)

Chyba za bardzo Cię poniosła fantazja ...

„Uzasadnij swoją wypowiedź” :)
Zobacz trasę 160 na mapie. Jeśli wytniesz z niej odcinek Mysłowice (centrum) – Wesoła, to zostaje niemal idealne „U”, które aż się prosi o domknięcie i zrobienie dwukierunkowej linii okrężnej. Kończenie w Mysłowicach ma średni sens, bo ta linia dziś ma słabe napełnienia, a skrócenie trasy na pewno ich nie poprawi, natomiast przekierowanie do centrum Sosnowca i owszem. Od Przystanku „Niwka Kopalniana” 160 do dworca jedzie 28 minut. Po trasie 160/150 (przez Radochę) jechałby 27. Czyli od mniej-więcej tego przystanku zyskujesz zarówno pasażerów jadących do Mysłowic, jak i do (centrum) Sosnowca. A do Wesołej coś na bazie 935 i masz szybsze połączenie Sosnowca z Wesołą i poprawę skomunikowania Niwki z przyległościami (np. bloków na Borze) z „miastem” :) Do tego przystanek na Dybowskiego i 160 mogłaby być ciekawsza niż teraz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 22.11.2014, 18:00 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ravel napisał(a):
Zobacz trasę 160 na mapie. Jeśli wytniesz z niej odcinek Mysłowice (centrum) – Wesoła, to zostaje niemal idealne „U”, które aż się prosi o domknięcie i zrobienie dwukierunkowej linii okrężnej. Kończenie w Mysłowicach ma średni sens, bo ta linia dziś ma słabe napełnienia, a skrócenie trasy na pewno ich nie poprawi, natomiast przekierowanie do centrum Sosnowca i owszem. Od Przystanku „Niwka Kopalniana” 160 do dworca jedzie 28 minut. Po trasie 160/150 (przez Radochę) jechałby 27. Czyli od mniej-więcej tego przystanku zyskujesz zarówno pasażerów jadących do Mysłowic, jak i do (centrum) Sosnowca. A do Wesołej coś na bazie 935 i masz szybsze połączenie Sosnowca z Wesołą i poprawę skomunikowania Niwki z przyległościami (np. bloków na Borze) z „miastem” :) Do tego przystanek na Dybowskiego i 160 mogłaby być ciekawsza niż teraz.


A jaki jest sens dokładania kolejnego potworka przez Radochę, zamiast ucywilizować 26 + 150? Tam przewozy są słabe, a Bór i tak będzie dążył do tego, żeby mieć jakiś normalny bezpośredni dojazd do centrum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 22.11.2014, 21:51 

Dołączył(a): Nd 21.09.2003, 23:56
Posty: 809
Lokalizacja:
Sosnowiec
aso napisał(a):
Ravel napisał(a):
Zobacz trasę 160 na mapie. Jeśli wytniesz z niej odcinek Mysłowice (centrum) – Wesoła, to zostaje niemal idealne „U”, które aż się prosi o domknięcie i zrobienie dwukierunkowej linii okrężnej. Kończenie w Mysłowicach ma średni sens, bo ta linia dziś ma słabe napełnienia, a skrócenie trasy na pewno ich nie poprawi, natomiast przekierowanie do centrum Sosnowca i owszem. Od Przystanku „Niwka Kopalniana” 160 do dworca jedzie 28 minut. Po trasie 160/150 (przez Radochę) jechałby 27. Czyli od mniej-więcej tego przystanku zyskujesz zarówno pasażerów jadących do Mysłowic, jak i do (centrum) Sosnowca. A do Wesołej coś na bazie 935 i masz szybsze połączenie Sosnowca z Wesołą i poprawę skomunikowania Niwki z przyległościami (np. bloków na Borze) z „miastem” :) Do tego przystanek na Dybowskiego i 160 mogłaby być ciekawsza niż teraz.


A jaki jest sens dokładania kolejnego potworka przez Radochę, zamiast ucywilizować 26 + 150? Tam przewozy są słabe, a Bór i tak będzie dążył do tego, żeby mieć jakiś normalny bezpośredni dojazd do centrum.

Według trasy byłaby to normalna linia okrężna, bez jakichś specjalnych wywijasów. Nie widze powodów do określania tego potworkiem. Co rozumiesz przez ucywilizowanie 150 + 26? Jeśli zrobienie cyklicznego rozkładu, to jest to zupełnie inny problem. Połączenie do Wesołej powinno być oparte o trasę przez Mikołajczyka, bo jest dużo szybsze, a w takim przypadku kończenie 160 w centrum Mysłowic jest i niewygodne i nieopłacalne, bo potoki będą słabe. Po skierowaniu do Sosnowca masz dodatkowo pasażerów jadących z Niwki do Sosnowca. Jeśli chodzi o Bór, to nic więcej poza cyklicznym rozkładem z taktem półgodzinnym już nie zrobisz.

Inną kwestią jest, dlaczego żadna linia nie łączy Sosnowca z zachodnimi dzielnicami Mysłowic (Janów, Bończyk, os. Tuwima). Stamtąd jest dosyć daleko do autobusów sosnowieckich, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że w ogóle nikt z tamtych rejonów nie jeździ do Sosnowca (podobnie jak z Naftowej do Mysłowic). Trzymanie się jednej trasy przez Radochę to raczej na zasadzie „tak było, więc tak być musi”. Jedna linia między Sosnowcem a Mysłowicami na innej trasie mogłaby się sprawdzić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Wt 25.11.2014, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jakiej innej trasie, przez Stawiki?

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Wt 25.11.2014, 21:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Na 45/1 zamiast planowego CNa latała sobie żółta "Szufla" #768 z Ireksu. Ostatnio na 45/1 i 45/3 solówka to niemal standard bo nie ma na tyle sprawnych przegubowców i deskorolek. Uziemione są Solarisy U15 #752, 754 i 855, MAN NL313-15 #743 i SAMy #720 i 721.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Nd 30.11.2014, 21:36 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Dziś ok. 9 rano na przystanku Helenka Kościół ekipa pogotowia PKM Gliwice (Scania) reanimowała MAN'a #9. Reanimacja polegała na wymianie przebitego lewego przedniego koła. Oznacza to prawdopodobnie nie zrealizowanie kursu z 7:59 z Helenki do Zabrza. Na podmianę przyjechało vecto #27, tak więc kurs o 9:04 (ten, którym zamierzałem jechać) został zrealizowany planowo. Poza tym z ciekawostek na 81 na zmianie popołudniowej MAN'a #22 prowadziła niebrzydka blondynka (nieraz już widziana na tej linii). Dało się dość nieprzyjemnie odczuwać "skokowe" hamowanie, jednak moim zdaniem było ono spowodowane stanem technicznym wspomnianego MAN'a a nie brakiem doświadczenia kierującej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pn 1.12.2014, 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Ravel napisał(a):
Inną kwestią jest, dlaczego żadna linia nie łączy Sosnowca z zachodnimi dzielnicami Mysłowic (Janów, Bończyk, os. Tuwima). Stamtąd jest dosyć daleko do autobusów sosnowieckich, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że w ogóle nikt z tamtych rejonów nie jeździ do Sosnowca (podobnie jak z Naftowej do Mysłowic). Trzymanie się jednej trasy przez Radochę to raczej na zasadzie „tak było, więc tak być musi”. Jedna linia między Sosnowcem a Mysłowicami na innej trasie mogłaby się sprawdzić.


Od okolic 2003 roku do 2013(?) była tam linia 618. Nawet dobre połączenie. Jednak podstawa rozkładu - kursy w dni robocze szkolne między ~6 a 17 - nie zmieniła się przez wiele lat tej linii - mimo zmian tras (wcześniej Przez ul. Katowicką jako BIS dla 18stki, potem przez Skotnice, potem przez Mikołowską i Janowską, zaliczanie Janowa / albo skróty przez Stawiska z Janowa). Zmieniano trasy, próbowano jakoś pokazać tą linię, ale wbrew zapotrzebowaniu pasażerów. Efektem tego była frekwencja - w jednym kursie ikarus pełen pasażerów, w drugim jedna zabłąkana osoba.

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Wt 2.12.2014, 18:14 

Dołączył(a): Cz 23.10.2014, 0:00
Posty: 19
Linia 618 jeżdziła do grudnia 2011r. ;) A przyczyną słabego napełnienia był rozkład jazdy... Najlepsze napełnienia (przynajmniej w Mysłowicach) linia ta miała kiedy kursowała przez Skotnicę, wtedy korzystało z niej najwięcej osób. Jednak nie zmienia to faktu że, przydała by się linia łącząca tamte rejony ze Sosnowcem :)

W sumie nie wiem czy dobrym pomysłem nie byłoby puszczenie tam linii 935, która mogła by kończyć gdzieś koło Reala (w sumie kiedyś 618 miało tam przystanek - ale czy w tamtej lokalizacji jest jeszcze miejsce to nie wiem). Dodatkowo od dworca PKP w Sosnowcu można by było puścić ją przez Radochę, obok Targu i przez Skotnicę. Z tego co widzę, jest grono osób które, jadąc ze Sosnowca (26, 106 i 150) wysiada pod Kopalnią i na piechotę zapierdzielają do domu w głąb Skotnicy... Kolejny plus, to to że, linia ta w stronę Sosnowca obsługiwała by przystanek pod Kopalnią, co przysporzyło by jej dodatkowych pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 298  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności