Teraz jest Cz 28.03.2024, 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Jak zorganizować imprezę
Napisane: Pn 28.12.2009, 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Więc jak Kolega Moderator prosił:

sytuacja przedstawia się następująco
termin: weekend majowy (1 maj to sobota)
miejsce: rejon wsi zagłębiowskich (różne Góry Siewierskie, Siemonie, Trójmiasta Dąbrowskie, szczegóły do ustalenia, na oko Bogdana mniej niż 100 km)
wóz: sosnowiecki Ikarus #4419 (bo kierowca twierdzi, że jest fajny) lub któryś z zagórskich migów, jednak z naciskiem na Ikarusa, bo migiem to po wsiach można liniowymi pojeździć.

Na koniec jakieś ognisko, grill lub coś w ten deseń.
Zorganizowanie trasy nie jest problemem, z papierami mogę pobiegać(ja lub któryś ze znajomych, od których pomysł wyszedł) ale wszelkich finansowych aspektów nie ogarniam do końca.

Oczywiście wszystko jest do dyskutowania :)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 28.12.2009, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kisiel niech sie wypowie najlepiej:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak zorganizować imprezę
Napisane: Pn 28.12.2009, 20:17 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
rustsaltz napisał(a):
Więc jak Kolega Moderator prosił:

sytuacja przedstawia się następująco
termin: weekend majowy (1 maj to sobota)
miejsce: rejon wsi zagłębiowskich (różne Góry Siewierskie, Siemonie, Trójmiasta Dąbrowskie, szczegóły do ustalenia, na oko Bogdana mniej niż 100 km)
wóz: sosnowiecki Ikarus #4419 (bo kierowca twierdzi, że jest fajny) lub któryś z zagórskich migów, jednak z naciskiem na Ikarusa, bo migiem to po wsiach można liniowymi pojeździć.

Oczywiście wszystko jest do dyskutowania :)


Większość objeździłem rowerem... Trasa jest całkiem egzotyczna. Po peryferiach lepiej objechac, bo centra interesujące i "tu wszyscy byli".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak zorganizować imprezę
Napisane: Pn 28.12.2009, 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
aso napisał(a):
Większość objeździłem rowerem... Trasa jest całkiem egzotyczna. Po peryferiach lepiej objechac, bo centra interesujące i "tu wszyscy byli".

Trasę to się dokładnie ustali jak coś będzie wiadomo (wsie podałem dla przykładu). Niemniej już wiem do kogo się zwracać z pytaniami ;)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak zorganizować imprezę
Napisane: Pn 28.12.2009, 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
rustsaltz napisał(a):
aso napisał(a):
Większość objeździłem rowerem... Trasa jest całkiem egzotyczna. Po peryferiach lepiej objechac, bo centra interesujące i "tu wszyscy byli".

Trasę to się dokładnie ustali jak coś będzie wiadomo (wsie podałem dla przykładu). Niemniej już wiem do kogo się zwracać z pytaniami ;)


Sugerowałbym z mojego nader skromnego doświadczenia - najpierw ciąć ile fabryka dała do takich czy innych Mierzęcic, a potem konsekwentnie jechać stopniowo w kierunku południowo-wschodnim (im wcześniej tym bardziej na wschód, z czasem coraz bardziej na południe) - wtedy obiekt będzie najkorzystniej ustawiony do fotek. Co prawda w efekcie grill może wypaść na Mydlicach ;-), ale sądzę, że da sięto jakoś sensownie ustalić. Warto też wcześniej obadać trasę pod kątem możliwości przejazdu - nośność i zwrotność...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak zorganizować imprezę
Napisane: Pn 28.12.2009, 21:28 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
rustsaltz napisał(a):
aso napisał(a):
Większość objeździłem rowerem... Trasa jest całkiem egzotyczna. Po peryferiach lepiej objechac, bo centra interesujące i "tu wszyscy byli".

Trasę to się dokładnie ustali jak coś będzie wiadomo (wsie podałem dla przykładu). Niemniej już wiem do kogo się zwracać z pytaniami ;)


Sugerowałbym z mojego nader skromnego doświadczenia - najpierw ciąć ile fabryka dała do takich czy innych Mierzęcic, a potem konsekwentnie jechać stopniowo w kierunku południowo-wschodnim (im wcześniej tym bardziej na wschód, z czasem coraz bardziej na południe) - wtedy obiekt będzie najkorzystniej ustawiony do fotek. Co prawda w efekcie grill może wypaść na Mydlicach ;-), ale sądzę, że da sięto jakoś sensownie ustalić. Warto też wcześniej obadać trasę pod kątem możliwości przejazdu - nośność i zwrotność...


Jeśli wóz będzie zagórzański, to po zrobieniu kółeczka przez Mierzęcice, gminę Siewierz i kolejne wiochy, grill wypada gdzieś na "trójmieście", co potem pozwala szybciutko zjechac na Zagórze. I wydaje mi się, że ten wariant będzie lepszy, niż przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Poza tym jak wyjazd z Zagórza, to można niskim kosztem "zebrać" wszystkich z centrum Dąbrowy lub Będzina, nie tracąc czasu i kilometrów.

Natomiast jesli planowałbym trasę, to mimo wszystko pojechałbym na Błędów, choć jest to kupa kilometrów (oczywiście jeśli finanse pozwolą).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 28.12.2009, 23:42 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
PKM Sosnowiec na 99% nie wypożyczy wozu.* Dziękuję za uwagę ;) proponowałbym, żeby się połączyć siły do planowanych obchodów 8 lecia TWB które może się uda u nas zorganizować ;)


* - chyba, że się coś zmieniło ale beton słabo się kruszy.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 0:10 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Crom napisał(a):
PKM Sosnowiec na 99% nie wypożyczy wozu.* Dziękuję za uwagę ;)
* - chyba, że się coś zmieniło ale beton słabo się kruszy.


Swego czasu solówkę z Będzina pożyczyli bez większego problemu, a to praktycznie na telefon było załatwiane, więc myślę, że warto próbować :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 0:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Generalnie wynajmy wozów z firm "silnie zetatyzowanych" (nie chodzi o etaty - to taki model gospodarki), czyli wszelkiej maści PKM-y, PKS-y itp. dostarczają niemało rozrywki i nauki. Od zaprogramowania na wyświetlaczach nie tego, co miało być, po "a pracy czasem pan nie szukasz?"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 0:24 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
A ja się tak jeszcze spytam pro forma - czemu akurat 4419?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 9:08 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
A ja się tak jeszcze spytam pro forma - czemu akurat 4419?


Ja bym rozejrzał się za czymś innym - ten ma nieciekawe malowanie. Ale zostało jeszcze kilka sztuk w pełnej czerwieni...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 9:38 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
memphis napisał(a):
Crom napisał(a):
PKM Sosnowiec na 99% nie wypożyczy wozu.* Dziękuję za uwagę ;)
* - chyba, że się coś zmieniło ale beton słabo się kruszy.


Swego czasu solówkę z Będzina pożyczyli bez większego problemu, a to praktycznie na telefon było załatwiane, więc myślę, że warto próbować :)

Kisiel próbował kilka razy, też miał kierowcę etc ale kończyło się zawsze tym samym. Stąd brak 30 lecia 280tek z udziałem Sosnowca. Miejmy nadzieję, że Huta pójdzie na współpracę ;)

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 17:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
memphis napisał(a):
Swego czasu solówkę z Będzina pożyczyli bez większego problemu, a to praktycznie na telefon było załatwiane, więc myślę, że warto próbować :)

Jutro jeszcze raz pogadam, dowiem się "co i jak", bo się dowiedziałem tylko o "piśmie do prezesa"

Cytuj:
A ja się tak jeszcze spytam pro forma - czemu akurat 4419?

Bo był podany dla przykładu :P. Może być każdy inny ale z Zagórza.


Cytuj:
proponowałbym, żeby się połączyć siły do planowanych obchodów 8 lecia TWB które może się uda u nas zorganizować ;)

Jakie pomysły?


P.S. Chętnie bym widział na imprezie lazarowego miga, ale to raczej nie przejdzie nigdy (chyba, że tego miga kupię)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 17:57 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
rustsaltz napisał(a):
Cytuj:
proponowałbym, żeby się połączyć siły do planowanych obchodów 8 lecia TWB które może się uda u nas zorganizować ;)

Jakie pomysły?

Huciany Zemun, trasa do ustalenia. Jednak mowa była o pustyni błędowskiej itd

rustsaltz napisał(a):
P.S. Chętnie bym widział na imprezie lazarowego miga, ale to raczej nie przejdzie nigdy (chyba, że tego miga kupię)

Jeżeli chcesz miga na imprezie to wstrzymaj się do wakacji :) powinien być kremowo-czerwony i z kierowcą na dodatek ;)

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Crom napisał(a):
Huciany Zemun, trasa do ustalenia. Jednak mowa była o pustyni błędowskiej itd

Jak można pomóc (dopuszczam odpowiedź "nie przeszkadzać")

Crom napisał(a):
Jeżeli chcesz miga na imprezie to wstrzymaj się do wakacji :) powinien być kremowo-czerwony i z kierowcą na dodatek ;)

Czyj ten mig? :)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 20:10 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
rustsaltz napisał(a):
Crom napisał(a):
Huciany Zemun, trasa do ustalenia. Jednak mowa była o pustyni błędowskiej itd

Jak można pomóc (dopuszczam odpowiedź "nie przeszkadzać")

Crom napisał(a):
Jeżeli chcesz miga na imprezie to wstrzymaj się do wakacji :) powinien być kremowo-czerwony i z kierowcą na dodatek ;)

Czyj ten mig? :)

Poczekaj na Kisiela, to wtedy on napisze jakbyś mógł pomóc. Trzeba się dogadać z Hutą i trasę obmyślić to tak pokrótce ;) on już na Hucie był, ale nie pamiętam czemu nic nie załatwił.

A mig się domyśl.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 20:24 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
rustsaltz - zgłoś się na priva, to omówimy co i jak;
po nowym roku zamierzam uderzyć oficjalnie do Huty, czyli najpierw się tam "zarejestrować", by móc wejść na zakład etc; z wynajmem większych problemów być nie powinno, o ile zemuny dożyją. 8lecie TWB przypada jakoś w marcu, więc mam(y) trzy miesiące by zorganizować owy przejazd. Punkty obowiązkowe to trochę piasków, trochę jury (Ogrodzieniec?) i wszelakie zadupia dąbrowskie, choć nie tylko.
Zorganizujmy pierw hucianego zemuna (a kij wie, czy by się dwa nie przydały :P) a potem będziemy działać z PKMem. W sumie dawno u pani Felicji nie byłem, więc można trochę pomarudzić :P

A tak na marginesie - w czym jest nadzwyczajny ten 4419? Patrząc na kwestię malowania to najlepiej by podchodził 268 (na R&G) i 4266 (na Pixelu). I nie sugerujcie się tym ostatnim numerem patrząc na ost. foto na twb- od tego czasu woz się trochę zmienił.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 21:01 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
kisiel_014 napisał(a):
Punkty obowiązkowe to trochę piasków, trochę jury (Ogrodzieniec?) i wszelakie zadupia dąbrowskie, choć nie tylko.


Podczas dyskusji na ten temat na ostatnim zebraniu zastanawialiśmy się jakie byłyby szanse dołączyć do przejazdu oficjalne zwiedzanie Huty, bo zdaje się, są takie wycieczki organizowane? I spróbować do tego załatwić choć jeden fotostop w ustalonym miejscu na terenie zakładu (choćby nawet tuż za bramą). Oczywiście wiadomo, że tajne/poufne, ale jednak na pewno jest jakieś miejsce na terenie, gdzie można by zrobić zdjęcie bez naruszania tajemnicy firmy (szczególnie, że wszystko co jest w zakładzie można na zdjęciach satelitarnych w necie zobaczyć). Wydaje mi się, że byłaby to wielka atrakcja, co szkodzi spróbować i popytać?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 21:13 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
YoMaHa napisał(a):
Generalnie wynajmy wozów z firm "silnie zetatyzowanych" (nie chodzi o etaty - to taki model gospodarki), czyli wszelkiej maści PKM-y, PKS-y itp. dostarczają niemało rozrywki i nauki. Od zaprogramowania na wyświetlaczach nie tego, co miało być, po "a pracy czasem pan nie szukasz?"
Chyba, że uda się do takowej firmy wydeptać ścieżkę, zalać betonem i utwardzić, ale na to trzeba kilku lat...
W zamkniętych szczelnie kołchozach państwowych zaczynających się na P najlepiej zacząć od poważnego pisemka z zapytaniem o wynajem. I liczyć się z dużymi kosztami tego wynajmu (no chyba, że ma się swojego zaprzyjaźnionego kiermana, wtedy koszta spadają). Druga opcja - wykorzystać udeptane już i wybetonowane trakty :D
BTW. Jak widać po ilości i merytorycznym poziomie postów - jednak na forum są pomocne dłonie :)

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 29.12.2009, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
kisiel_014 napisał(a):
A tak na marginesie - w czym jest nadzwyczajny ten 4419? Patrząc na kwestię malowania to najlepiej by podchodził 268 (na R&G) i 4266 (na Pixelu). I nie sugerujcie się tym ostatnim numerem patrząc na ost. foto na twb- od tego czasu woz się trochę zmienił.

Jak się wyraził kierowca: on jest fajny bo ma radio. Polegałem na tym co powiedział kierman, bo wozem dawno nie jechałem.

Slavco napisał(a):
Chyba, że uda się do takowej firmy wydeptać ścieżkę, zalać betonem i utwardzić, ale na to trzeba kilku lat...

Jak zaczniemy dziś, to na starość jakiego U15 wynajmiemy ;) A na poważnie to jeżeli coś ma zająć kilka lat, to może zaczniemy dzisiaj?

Cytuj:
I liczyć się z dużymi kosztami tego wynajmu

O ile się orientuję, to wynajem świerklanicekiego ikara #1468 kosztował 550 zł, więc przeliczając na chętnych nie wychodziło dużo.

Cytuj:
Druga opcja - wykorzystać udeptane już i wybetonowane trakty :D

"Nie chodź utartymi drogami bo się poślizgniesz". Chyba S. J. Lec to napisał ;)


Cytuj:
Oczywiście wiadomo, że tajne/poufne, ale jednak na pewno jest jakieś miejsce na terenie, gdzie można by zrobić zdjęcie bez naruszania tajemnicy firmy

Oczywiście nikt nie będzie zemunem do wielkiego pieca wjeżdżał, ale różni ludzie mają różne podejście do tajemnicy.


Cytuj:
oficjalne zwiedzanie Huty, bo zdaje się, są takie wycieczki organizowane?

Jakby coś takiego dało się załatwić, to poprosiłbym numer telefonu lub e-maila, zarobiłbym dużego plusa w szkole :). Oczywiście, że byłaby to atrakcja, póki jeszcze nam Huty nie zwinęli. Raczej na takie zakłady z wycieczką da się wejść.


Cytuj:
A mig się domyśl.

Kremowego miga widzałem u Lazara i w PKMie, skoro komunalni to beton to zostaje Lazar, ale jakoś mi się to w głowie nie mieści.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności